Adres
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).
Usługi i ceny
Ceny dotyczą wizyt prywatnych.
Popularne usługi
Konsultacja psychologiczna online
200 zł
Konsultacje online
50 min
Konsultacja psychologiczna
200 zł
Konsultacje online
50 min
Pozostałe usługi
Psychoterapia par i małżeństw
400 zł
Konsultacje online
60 min
Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.
Moje doświadczenie
20 lat doświadczenia. Terapia indywidualna i par. Certyfikowany Psychoterapeuta Poznawczo-behawioralny.
Sesja indywidualna trwa 50 minut
Sesja dla pary trwa 60 minut
Specjalizuję się w pomocy psychologicznej osobom dorosłym, parom/małżeństwom i rodzicom nastolatków - w sprawach wychowawczych, pomagam w poprawie kondycji psychicznej i samooceny, w relacjach rodzinnych i społecznych, a także w rozwiązaniu problemów małżeńskich/partnerskich - również osobom, których partner/ka nie jest gotowy do terapii wspólnej.
Doświadczenie zdobywałam od 2004 roku. Od 2010-2016 r. pełniłam funkcję kierownika Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Psychologicznej i Pracowni Psychologicznej w Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej SP ZOZ przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie.
Jako psychoterapeuta przeprowadziłam ponad 9000 konsultacji i sesji terapeutycznych w ramach psychoterapii indywidualnej, terapii par i poradnictwa dla rodziców.
Ponadto jako psycholog orzecznik przeprowadziłam około 4000 badań psychologicznych profilaktycznych
- były to diagnozy osobowości, intelektu, dojrzałości społecznej, sprawności psychomotorycznej osób posiadających broń, sędziów, detektywów, kuratorów sądowych, pracowników ochrony, strażników miejskich, strażaków, policjantów, żołnierzy i oficerów z różnych jednostek wojskowych w tym z jednostek specjalnych (również wyjeżdżających i powracających z misji wojskowych m.in. w Iraku, Afganistanie) – zarówno w ramach medycyny/psychologii pracy, jak i dla potrzeb Wojskowej Komisji Lekarskiej – w trybie podstawowym i odwoławczym.
Posiadam uprawnienia do prowadzenia badań psychologicznych osób posiadających broń, sędziów, prokuratorów, detektywów, kuratorów sądowych, pracowników ochrony - nadane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne w Warszawie. Posiadam też uprawnienia do badania sprawności psychomotorycznej - w zakresie psychologii transportu.
Biorę udział w wykładach, konferencjach, superwizjach indywidualnych i grupowych – doskonalących mój warsztat pracy.
83 opinie pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Aleksandra P.
Pracowałam na terapii z Panią Dorotą przez ponad rok. Świetna, zaangażowana specjalistka. To kolejna psycholog na mojej drodze i w końcu trafiony wybór - profesjonalizm i umiejętność pomocy - nieocenione. Najlepiej zainwestowane pieniądze w życiu. Polecam.
Mateusz
Wszystkim polecam Panią Dorotę! Empatyczna, profesjonalna i pomocna osoba. Pani Dorota bardzo mi pomogła wyjść z moich problemów. Korzystam z jej pomocy juz 3 lata
KK
Mam 36 lat dwójkę dzieci i Pani Dorota pomogła mi przejść przez bardzo ciężko rozwód. Jestem ofiarą alienacji rodzicielskiej, przemocy psychicznej i licznych pomówień w sądzie przez które musiałem i muszę dalej przechodzić. Początki terapii były bardzo trudne. Byłem bardzo rozbity, przygnębiony, smutny. Zawalił mi się cały świat i czulem że nie jestem w stanie już dalej iść... Nie mniej jednak z kolejnych zajęć moje samopoczucie ulegało poprawie. Z czystego serca każdemu poleciałbym Panią Dorotę jako świetnego specjalistę ale i super człowieka.
AP
Kontakt do Pani Doroty znalazłam właśnie na Znanym Lekarzu ponad rok temu. Podczas wyboru specjalisty kierowałam się opiniami i nie zawiodłam się. Była to moja pierwsza terapia i pierwszy kontakt z psychoterapeutą, a moje zdrowie psychiczne było bardzo zaniedbane. Każdego dnia mierzyłam się z ogromnym stresem i towarzyszącym mu kołataniem serca, zwłaszcza podczas kontaktu z drugim człowiekiem. Czułam się przytłoczona życiem i już traciłam nadzieję, że uda mi się coś zmienić. Pani Dorota jest bardzo empatyczną osobą, nie ocenia, słucha uważnie, sprawia, że nie czuje się skrepowania, traktuje każdego pacjenta indywidualnie- przede wszystkim widzi człowieka a nie pacjenta. Jestem wdzięczna za zaangażowanie i poświęcony czas. Stosowane techniki są skuteczne- dzięki terapii mogłam w końcu ruszyć do przodu, rozwinąć skrzydła i ponownie cieszyć się życiem.
ZA
Uczęszczałem na terapię do Pani Doroty regularnie przez blisko rok. Pani Dorota jest bardzo uważna, zaangażowana, z otwartym umysłem i tworzy bardzo przyjazną atmosferę (nigdy nie czułem się skrępowany). Podczas terapii zrobiłem ogromny postęp w wielu aspektach życia. Przede wszystkim czuje się ze sobą o wiele lepiej (zaufanie i miłość do samego siebie) na tyle, ze byłem w stanie odstawić leki przeciwdepresyjne (w porozumieniu z psychiatra oczywiście), zebrałem siły do coming outu i wiele innych. Pani Dorota nauczyła mnie też również wielu niezwykle skutecznych technik behawioralnych dotyczących uregulowania swojego systemu nerwowego.
Bardzo dziękuję!
Tulipan
Jestem pacjentem Pani Doroty juz od ponad roku, dzieki terapii nauczylam sie rozumiec zachowanie swoje i swoich bliskich. Kazdy problem byl omawiany w najmniejszych szczegolach. Dzieki terapi wiem, jak powinnam sie zachowywac w trudnych sytuacjach. Niestety zadna terapia nie bedzie skuteczna, jesli nie wezmiemy zycia w swoje rece, przede mna jeszcze wiele spotkan.. Polecam.
Emilia G.
Pani Dorota jest wspaniałą terapeutką; profesjonalną, życzliwą, godną polecenia. Po rocznej terapii muszę przyznać, że psychicznie jestem w zupełnie innym miejscu, niż kiedy zaczynałam terapię.
Weronika
Pani Dorota jest zdecydowanie najlepszym terapeutą u jakiego byłam (a byłam u kilku, w tym ponad rok terapii psychodynamicznej). Pani Dorota jest bardzo ciepłą osobą, nie ocenia, słucha uważnie, nie wmawia nieistniejących problemów/niepasujących teorii. Dzieliła się ze mną nowym i ciekawym spojrzeniem na moje problemy, ale przy tym zawsze czułam się traktowana na równi, moje własne zdanie nigdy nie było lekceważone. Czułam, ze przebieg terapii jest dopasowany do mnie. W przeciwieństwie do terapii paychodynamicznej, tutaj dostawałam konkrety, a nie wieczne grzebanie w tym samym.
Pierwszy raz zamiast namawiania do ciągłego wychodzenia ze strefy komfortu (co ciagle zalecali mi robić poprzedni terapeuci), tutaj dostałam zalecenie wrzucenia na luz, akceptacji sytuacji jaką jest i nie zmuszania się wiecznie do robienia różnych rzeczy. W moim przypadku do był strzał w dziesiątkę.
Jeżeli kiedykolwiek miałabym się zdecydować znów pójść na terapię, nie wyobrażam sobie pójść do innej osoby.
Odpowiedzi na pytania
14 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Moim problemem jest nieśmiałość. Kiedy jestem w grupie ludzi bardzo trudno jest mi odezwać się, otworzyć się, coś o sobie opowiedzieć. Brakuję mi umiejętności społecznych.Mam wrażenie, że nie wiem jak podtrzymać rozmowę z inną osobą. Z kolei gdy przebywam z osobami których dobrze znam, to jestem bardzo otwarta, rozmowna, pewna siebie - właściwie jestem innym człowiekiem.
Poszukuję terapeuty z Warszawy pracującego w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej któremu praca z takimi problemami przychodzi łatwo. Oczekuję czegoś więcej niż "proszę otworzyć się na innych" i proszę się nie denerwować".
Witam Panią. Z opisu wnioskuję, że nieśmiałość uaktywnia się w nowym gronie ludzi, czyli spina się Pani w tych właśnie sytuacjach – wygląda to na lęk przed negatywną oceną, krytyką, czyli „jak wypadnę w oczach innych?”. To może być skutkiem m.in. nieakceptowania siebie w pełni, negatywnych przekonań o sobie i ludziach, niskiej samooceny, ale mogą być też inne przyczyny, które warto byłoby odkryć i dopasować do tego sposób pracy. Tak widzę to na pierwszy „rzut oka”. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym. Czy praca z takimi problemami przychodzi mi łatwo? – uważam, że tak, jednak nie zagwarantuję Pani w 100%, że znajdę „klucz” również do Pani. : ) Dużo zależy też od dopasowania osobowości terapeuty i klienta, czyli „nadawania na podobnych falach”.
Zapraszam Panią na konsultację, podczas której mogłabym zebrać więcej informacji i coś więcej powiedzieć. Pozdrawiam. Dorota Braniewska
Jestem po stopniowym odstawieniu Sertagenu po 2,5 roku stosowania w związku z nerwicą i somatyzacją objawów. Mniej więcej po ok. Tygodniu od zaprzestania zażywania miałam kilka nerwowych sytuacji codziennych po których powróciły mi drżenia i zachwiania równowagi. Proszę o poradę czy powinnam powrócić do zażywania tego leku, czy odstawienie nastąpiło zbyt wcześnie. Uczestniczyłam krótki okres czasu w psychoterapii ale te spotkania nie poprawiały mojego samopoczucia w żadnym stopniu więc pozostałam przy zażywania leku plus dbałość o odpoczynek, relaksację i delikatne ćwiczenia + edukacja w zakresie tej choroby.
Witam Panią. W leczeniu nerwicy z objawami somatycznymi leki zmniejszają nasilenie tych objawów oraz pomagają wyrównać nastrój, ale nie zmieniają sposobu myślenia. Psychoterapia (np. poznawczo-behawioralna choć inne nurty również) wpływa na zmianę myślenia. Leki działają w ograniczonym czasie a nowy, wyuczony sposób myślenia zostaje na zawsze.
W opisanej przez Panią sytuacji radziłabym rozpoczęcie terapii w nurcie poznawczo-behawioralnym - krótkoterminowej i nastawionej na rozpoznanie zniekształceń poznawczych, które być może powodują u Pani nawroty objawów. Leki przyjmowała Pani 2,5 roku i jest to dość długi czas biorąc pod uwagę, że już 5-6 m-cy farmakoterapii
może być wystarczającym czasem leczenia. Może być tak, że po odstawieniu leków zaczęła Pani być bardzo czujna na występowanie wszelkich objawów i dlatego niepokoją one Panią bardziej niż dotychczas.
Psychoterapia nie powodowała poprawy, bo być może sposób pracy terapeuty nie był odpowiedni dla Pani, a może nie była Pani przekonana do terapii w ogóle. Może nie był to odpowiedni moment dla Pani na terapię. To wszystko ma znaczenie. Moim zdaniem dobrze byłoby spokojnie to przemyśleć i poczekać z lekami (zawsze można do nich wrócić, oczywiście pod kontrolą lekarza), ale wesprzeć się terapią pozn-beh. Pozdrawiam
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Dorota Braniewska?Dorota Braniewska to psycholog, psychoterapeuta. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Dorota Braniewska oferuje usługi takie jak: Konsultacja psychologiczna, psychoterapia par i małżeństw, Konsultacja psychologiczna online.
-
Gdzie Dorota Braniewska ma swój gabinet?Dorota Braniewska nie ma określonego adresu gabinetu. Możliwe, że Dorota Braniewska przyjmiuje tylko online lub nie chce podawać dokładnego adresu.
-
Czy Dorota Braniewska przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Nie, w tym momencie Dorota Braniewska nie oferuje konsultacji online.
-
Jak Dorota Braniewska umawia wizyty?Pod tym adresem Dorota Braniewska nie podaje swojej dostępności. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, aby poznać dostępne terminy.
-
W jakich godzinach przyjmuje Dorota Braniewska?Dorota Braniewska udziela informacji o dostępności przy bezpośrednim kontakcie.
-
Dorota Braniewska: co mówią pacjenci?83 osób dodało swoją opinię. Dorota Braniewska ma średnią ocen 5 (na 5 gwiazdek).
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Dorota Braniewska?Dorota Braniewska nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia, tylko w ramach płatnych wizyt prywatnych. W razie wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą.