Arbuzowa 10/1, 54-054 Wrocław
*Przyjmuje na diagnozę i terapię dzieci w wieku od 0 do 1 roku życia (Wczesna interwencja neurologopedyczna.)
*Dzieci w wieku 2 lat są przyjmowane tylko na diagnozę.
*Dzieci od 3 roku życia +.
10/06/2024
Arbuzowa 10/1, 54-054 Wrocław
*Przyjmuje na diagnozę i terapię dzieci w wieku od 0 do 1 roku życia (Wczesna interwencja neurologopedyczna.)
*Dzieci w wieku 2 lat są przyjmowane tylko na diagnozę.
*Dzieci od 3 roku życia +.
10/06/2024
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Diagnoza logopedyczna (opis) • 185 zł
Diagnoza neurologopedyczna (opis) • Od 185 zł
Konsultacja diagnostyczna - jąkanie • 185 zł +4 więcej
Korekcja wad wymowy • 150 zł
Masaż Shantala (opis) • Od 200 zł
Terapia neurologopedyczna (opis) • Od 150 zł
Pokaż więcej usługNIP
Adres firmy
Ogólna ocena
Jąkanie- moja przypadłość, z którą żyję od zawsze, mam 31 lat.
W tym roku postanowiłem to zmienić, wspólnie z psychologiem i Panią Dorotą poprawimy dobrostan mojego życia.
Na terapię neurologopedyczną chodzę około 2 miesiące. Przebieg terapii został wyjaśniony wyczerpująco na pierwszym spotkaniu, w toku terapii Pani Dorota tłumaczy mi następne jej elementy.
Czuję wsparcie w momentach słabości, dostaję propozycje rozwiązania moich problemów mentalnych.
Terapia jest zróżnicowana, ciekawa, składa się z wielu elementów, u mnie można powiedzieć jest to nauka mówienia od początku (począwszy od prawidłowego oddychania).
Okazało się że też mam wadę artykulacji, do tego też mam stosowne ćwiczenia, również w domu.
Terapia przynosi już pewnie efekty, moja płynność mowy się polepszyła. Niestety dalej występują u mnie zacięcia, głównie na samogłoskach. Nic nie przychodzi od razu i potrzeba czasu na to, nieraz brakuje cierpliwości ale wtedy Pani Dorota gasi skutecznie pożary Polecam!
Serdecznie polecam Panią Dorotę.
Bardzo profesjonalne i ciepłe podejście do pacjenta. Dzięki zaangażowaniu i cierpliwości Pani Doroty, nasze dziecko zrobiło postępy w terapii. Każde spotkanie było nie tylko efektywne, ale także pełne pozytywnej energii, co bardzo motywowało do pracy. Pani Dorota potrafi świetnie dostosować metody pracy do indywidualnych potrzeb, co sprawia, że współpraca była naprawdę owocna.
Z całego serca dziękujemy za wspaniałą współpracę i wsparcie!
Zacznijmy od tego, że p. Dorota nie jest lekarzem - jak dużo osób ją tutaj tak określa.
Przyszliśmy z córką - niemowlakiem. Było podejrzenie problemów neurologopedycznych - jednak z biegiem czasu wcale się nie sprawdziły, a mam wrażenie, że p. Dorota celowo chciała od razu umówić wiele wizyt. Dodatkowo mam wrażenie, że p. Dorota nie potrafi w delikatny sposób zbadać małego dziecka.
mgr Dorota Zielińska
Drodzy Rodzice terapia miofunkcjonalna przebiega w określonym schemacie 2/4 spotkań terapeutycznych. Jest on często zmienny w czasie terapii.
Wszystkie uprawnienia są dla Państwa dostępne w opisie profilu
Podczas każdej wizyty staram się okazywać zrozumienie i troskę. Dziękuję jednak za cenne spostrzeżenie. Życzę wszystkiego dobrego.
Nie polecam. Przyszłam z rocznym synkiem, który często miał wysunięty języczek i ślinił się. Na pierwszej wizycie pani logopeda zdiagnozowala u synka obniżone napięcie mięśniowe w buzi i języka. Na kolejnej wizycie miała zrobić masaż wewnątrz buzi. Niestety synek nie chciał współpracować i nie udało się mu zrobić masażu i dlatego też Pani Dorota stwierdziła, że mój synek jest zaburzony sensoryczne, bowiem nie dał by obca osoba grzebała mu w buzi ehhh. Potem Pani Doktor przypisywała mojemu synkowi kolejne dolegliwości takie jak zaburzenia czucia głębokiego, zaburzenia sensoryczne, zwęrzone kanały w buzia a na koniec stwierdziła, że mój syn ,,będzie miał ciężki start w życiu,,.
Jeszcze na wizycie pani Dorota rozpisała plan kolejnych 3 wizy. Zasięgnęłam opini innego lekarza, który wykluczył przypisywane przez panią Dorotę dolegliwości i postawił trafną diagnozę I skuteczne leczenie.
Odradzam więc marnowanie czasu i pieniędzy na szereg wizyt i leczenie nieistniejących chorób.
mgr Dorota Zielińska
Witam. Mam nadzieję, że obecny specjalista poradzi sobie z zaburzeniami Pani synka. Może zna alternatywną metodę ćwiczeń.
Przebieg diagnostyki i terapii jest opisany na stronie. Bardzo proszę spokojnie się z nią zawsze zapoznać, aby dokonać świadomego wyboru.
Tak zaburzenia sensoryczne uważny specjalista widzi odrazu.
Droga mamo zdaję sobie sprawę jak trudny emocjonalnie dla rodzica jest płacz maluszka. Jak trudna jest samodzielna praca rodzica z dzieckiem w domu. Te kilka pierwszych dni to może być trudny czas. Warto jednak pokonać barierę lęku i zaufać specjaliście. Życzę wszystkiego dobrego.
Pani Dorota bardzo pomogła mojej córce. Terapia idealnie dobrana do potrzeb. Już po kilku wizytach widać było ogromny postęp w mówieniu. Gabinet przyjazny dzieciom i rodzicom. Zróżnicowane ćwiczenia, które dziecko chrtnie wykonywało. W razie potrzeby na pewno skorzystamy ponownie.
Czuje się z maluszkiem bardzo zaopiekowania, Pani Dorota reaguje na postępy dziecka i dostosowuje terapię do potrzeb.
Bardzo przyjemna Pani doktor. Zdiagnozowała mojego syna i wytyczyła dalszą ścieżkę postępowania. Polecam
Serdecznie polecam, p.Dorota jest osobą bardzo zaangażowaną, z przyjaznym podejściem do dzieci i rodziców, specjalistka z dużą wiedzą, którą przekazuje w przystępny sposób. Poświęciła nam dodatkowy, nieprzewidziany czas, gdy okazało się , że jest potrzebny.
Pragnę gorąco polecić Panią mgr Dorotę Zielińską. Sam gabinet nie przypomina stereotypowych gabinetów lekarzy i psychoterapeutów. Pacjent od samego początku czuje ciepło domowego ogniska. Do tego czuje się zaopiekowany i ma stworzone warunki do pełnego otwarcia się na terapię. Ciepły głos Pani Doroty Zielińskiej oraz życzliwe podejście do pacjenta sprawia, że jesteśmy zrelaksowani i otwarci na terapię. Pragnę gorąco podziękować Pani za oryginalne i bogate ćwiczenia, które pomogą mi zapanować nad swoim głosem, a tym samym pozwolą na pewność siebie. Pragnę podziękować również za rozmowę i subtelne uwagi, dziękuję za pyszne kawę i ciastko bo czas przeznaczony na relaks był dla mnie również bardzo ważny. Wszystkim polecam Pani gabinet i zajęcia, które Pani prowadzi. Dziękuję przede wszystkim za cudowny klimat wizyty i za to, że patrzy Pani na pacjenta holistycznie.
Bardzo przyjazne i konsekwentne podejście do dziecka.Ciekawe zadania sensoryczne wspomagające ogólną koncentrację.
95 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Mam synka niecałe 2 latka. Mówi on tylko mama, papa No i czasem inne wyrazy mu się udają ale nie bardzo. Próbuje zainteresować go mową ale zawsze jest dla niego coś ciekawszego. Książeczek nigdy nie lubił. Czy powinnam się martwić?
Witam serdecznie
Opisany przez Panią problem z rozwojem mowy synka rzeczywiście wymaga głębszej diagnozy i oceny. Rozwój mowy jest zależny od wielu czynników między innymi czynników fizjologicznych-sprawność aparatu artykulacyjnego, tor oddechowy, napięcie mięśniowe wewnątrz jamy ustnej oraz na obwodzie ciała, ogólna sprawność i ocena czy jest adekwatna do wieku rozwojowego.
Czynniki środowiskowe: kontakt z rówieśnikami i tak zwane zatopienie w mowie, rozwój poznawczy: mowa bierna, środowisko domowe.
Jak widać jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę w ocenie rozwoju mowy. Bardzo proszę udać się na diagnozę. Mam nadzieję, że uda się dobrać takie metody, które w efekcie wpłynął na stymulację rozwoju mowy Pani synka. Trzymam kciuki. Pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie.
Kwestia dotyczy mojego bratanka ,który zaraz skończy 3 lata ,a jedyne słowa tudzież frazy, których używa to: meme,bebe,noł, ić,ać,daj,ta.. Wydaje mi się ,że wymieniłam wszystkie.
Dziecko nie potrafi się przedstawić, opowiedzieć o sobie, nawet nie umie powiedzieć swojego imienia. Kiedy przyjeżdżam raz z partnerem dziecko dostaje szału i furii. Nie chcę się z nami przywitać. Boi się nas. Mimo, że jesteśmy częstymi gośćmi.Jest jak poparzone. Jest to Jedynak. Nie ma zbytniego kontaktu z dziećmi, nie chodzi do przedszkola. Z moich obserwacji Dziecko boi się nawet sprzętów kuchennych takich jak mikser. Płacze i krzyczy. Na spotkaniu rodzinnych zauważyłam ,że w otoczeniu z innymi dziećmi nie potrafi się bawić i wywołuje wszystko krzykiem i atakiem furii. Kiedy mówię o tym dziadkom czyli moim rodzicom, że dziecko powinno na ten wiek zdecydowanie więcej mówić i być bardziej rozkręcone oni powtarzają mi :że stopniowo się rozkręci że ma jeszcze czas... Moje pytanie czy ten czas po prostu już nie minął ?Bo wydaje mi się że co coś z nim jest nie tak co mogą oznaczać takie zachowania? Ponadto dziecko bardzo często ogląda telewizję i korzysta z telefonu ogląda ogrom bajek, a zabranie mu telefonu to dopiero afera i zgrzyt. Co to może być co to za zachowania czy to spectrum autyzmu? Proszę o poradę.
Dzień dobry. Opisany problem jest bardzo złożony. Aby rozwój małego dziecka w aspekcie psychospołecznym mógł całościowo, kompleksowo zachodzić prawidłowo powinny być stworzone odpowiednie warunki około środowiskowe . W prawidłowy sposób stymulujące zarówno sfery poznawcze takie jak pamięć, mowa i komunikację w szerszym aspekcie. Niewątpliwie przerażająca i bardzo źle wpływające na rozwój centralnego układu nerwowego jest duża ekspozycja na monitory, telefony komórkowe . Zdaję sobie sprawę, że jest to bardzo trudny temat. Nasze obecne tempo życia czasem nie daje nam wyboru. W opiece nad maluchami wspomagamy się dodatkowymi przedmiotami, które niekoniecznie wpływają w sposób prawidłowy na rozwój dziecka . Kontakt z telewizją oraz z telefonem do trzeciego roku życia powinien odbywać się w sposób bardzo ograniczony i pod nadzorem rodzicielskim. Proszę skorzystać z pomocy specjalisty i udać się na diagnostykę psychologiczną, psychiatryczną oraz neurologopedyczną. Nigdy nie jest za późno aby zadbać o prawidłowy rozwój . Niewątpliwie pomocy specjalistycznej wymaga dziecko. Niewątpliwie wsparcia wymagają również rodzice i opiekunowie Malucha. Pozdrawiam serdecznie i trzymam mocno kciuki za Waszą rodzinę.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.