Moje doświadczenie

Nazywam się Maria Cyniak-Cieciura. Mam tytuł magistra psychologii uzyskany na Uniwersytecie Warszawskim oraz psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego po ukończonych czteroletnich studiach podyplomowych na Uniwersytecie SWPS. Pełnię funkcję Przewodniczącej Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPiB) oraz jestem członkiem uznanych zagranicznych towarzystw psychoterapeutycznych: European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT) i Association for Contextual Behavioural Science (ACBS). Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów-dydaktyków PTTPiB.

Staż kliniczny odbywałam na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim, pracowałam też na Oddziale Dziennym Chorób Afektywnych przy III Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Mam doświadczenie we współpracy z osobami z depresją, chorobą afektywną dwubiegunową, napadami paniki, PTSD, obsesyjnymi myślami, tzw. nerwicą oraz schizofrenią. Wcześniej przez ponad 5 lat pracowałam w firmie konsultingowej w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

Aktualnie, poza pracą terapeutyczną, doktoryzuję się na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, badając związek naszego temperamentu z zaburzeniem stresowym pourazowym PTSD. Współpracuję z Interdyscyplinarnym Centrum Genetyki Zachowania ICGZ w projekcie naukowym „PTSD: diagnoza, terapia, profilaktyka”, gdzie jestem członkiem zespołu naukowego i zespołu terapeutów. Przeszłam szkolenie w zakresie terapii skoncentrowanej na traumie metodą przedłużonej ekspozycji, która według ostatnich polskich badań pozwala na wyleczenie PTSD u ponad 80% pacjentów po traumie. Moje naukowe publikacje można znaleźć pod linkami:

http://studiapsychologiczne.pl/abstracted.php?level=5&ICID=1161217
http://www.psychiatriapolska.pl/uploads/images/PP_1_2015/159Zawadzki_PsychiatrPol2015v49i1.pdf
http://www.termedia.pl/Original-article-The-structure-of-symptoms-of-posttraumatic-stress-disorder-according-to-DSM-5-and-assessed-by-PDS-5-preliminary-results
http://www.sciencedirect.c1m/1c11nc1/art1c11/p11/

http://www.europsy-journal.c1m/art1c11


Prowadziłam zajęcia o tematyce zaburzenia traumatycznego i zastosowania testów psychologicznych (te ostatnie także w języku angielskim) na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Aktualnie prowadzę zajęcia z terapii poznawczo-behawioralnej na kursie przygotowującym do uzyskania certyfikatu terapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, szkoląc osoby pragnące zostać terapeutami.

Jestem autorką popularnego testu psychologicznego Formalna Charakterystyka Zachowania - Kwetionariusz Temperamentu FCZ-KT - uznanego i wykorzystywanego w badaniach naukowych oraz procesach rekrutacji na stanowiska wymagające szczególnych cech osobowościowych. Więcej informacji na temat narzędzia można znaleźć tutaj: http://www.practest.com.pl/fcz-ktr-formalna-charakterystyka-zachowania-%E2%80%93-kwestionariusz-temperamentu-w-wersji-zrewidowanej

Zdecydowałam się na prowadzenie terapii poznawczo-behawioralnej, a szczególnie jej najnowszej "odmiany" - terapii opartej na akceptacji i zaangażowaniu (z angielskiego ACT - acceptance and commitment therapy), ponieważ jako naukowiec lubię opierać się na takich metodach pomocy, których skuteczność i efekt terapeutyczny zostały zweryfikowane i udowodnione w niezależnych i rzetelnych badaniach naukowych i które pozwalają uwolnić Klientów od toczonej przez nich wewnętrznej walki, wydobywając na wierzch piękno ich osobowości i ułatwiając im prowadzenie życia w zgodzie z ich wartościami. Na dzień dzisiejszy jedynie terapia poznawczo-behawioralna oraz powiązane z nią nurty terapeutyczne (tj. terapia schematów, dialektyczna terapia behawioralna, terapia akceptacji i zaangażowania, terapia oparta na uważności) mogą pochwalić się zapleczem wyników badań naukowych, potwierdzających ich praktyczną użyteczność. Życie i praca oparta na procesach terapii akceptacji i zaangażowania (należącej do tzw. trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnej) pozwalają mi spełniać się w realizacji tego, co dla mnie najważniejsze: wpływaniu na jakość życia osób, które zwracają się do mnie po pomoc.

Służę tą pomocą osobom, które przeżyły traumę, zmagają się z pojedynczymi lub nawracającymi epizodami depresji, napadami paniki, fobiami, obsesjami, zamartwianiem się, problemami z odżywianiem, niską samooceną, radzeniem sobie z codziennym stresem czy trudnościami w relacjach z ludźmi oraz tym, którzy aktualnie doświadczają przemocy w domu.
więcej

Adresy (2)

Gabinet Terapii i Rozwoju Osobistego "Psyche" Maria Cyniak-Cieciura
Juliusza Słowackiego 22, Tomaszów Mazowiecki

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Konsultacja psychologiczna • 90 zł

Psychoterapia indywidualna • 90 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu
Gabinet Terapii i Rozwoju Osobistego "Psyche"
Batalionów Chłopskich 76/1, Ursynów, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Konsultacja psychologiczna • 110 zł

Psychoterapia indywidualna • 110 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna

Pozostałe usługi


Juliusza Słowackiego 22, Tomaszów Mazowiecki

90 zł

Gabinet Terapii i Rozwoju Osobistego "Psyche" Maria Cyniak-Cieciura


Batalionów Chłopskich 76/1, Warszawa

110 zł

Gabinet Terapii i Rozwoju Osobistego "Psyche"

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Publikacje i artykuły

Artykuły

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Maria Cyniak-Cieciura? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię