Moje doświadczenie

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą, specjalizuję się w terapii neurorozwojowej metodą NDT Bobath. Ukończyłam studia podyplomowe z oligofrenopedadigiki i integracji senorycznej oraz wiele kursów specjalistycznych. Prowadzę konto edukacyjne na instagramie i na FB, gdzie dzielę się wiedzą. Dodatkowo, jestem autorką ebooka "FizjoSENSOryka Twojego Smyka. Przewodnik po rozwoju dziecka", gdzie poruszam kwestie rozwoju zmysłów dziecka i ich współdziałania, co przekłada się na rozwój fizyczny i poznawczy oraz pewne zachowania, takie jak płacz, niechęć do wózka, potrzeba dużej bliskości, trudności z zasypianiem i długością snu… a to tylko niektóre aspekty, w których możemy pomóc maluszkowi lepiej funkcjonować. W moim drugim ebooku "Buty Twojego smyka" gdzie przestawiam najnowszą wiedzę popartą badaniami na temat doboru obuwia dla zdrowo rozwijającego się dziecka.

Moje kwalifikacje:

Kurs NDT Bobath podstawowy,
Kurs NDT Bobath Baby,
Warsztaty rozwijające „Hipotonia”,
Warszaty rozwijające „Asymetria”
Kurs Trójpłaszczyznowa terapia manualna
Studia podyplomowe z integracji sensorycznej,
Studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki,
Kurs „Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia”
Kurs terapii powięziowej FDM ( FASCIAL DISTORTION MODEL) 3 moduły
Kurs „Skolioza w aspekcie neurokinezjologicznym”
Webiary i kursy autorstwa Piotra Kostrzębskiego
więcej

Adresy (3)

wizyty domowe na terenie Warszawy
Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dzieci w każdym wieku

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu
Dziecięcy Szpital Kliniczny
Żwirki i Wigury 63, Warszawa Przyjmuje na NFZ

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja fizjoterapeutyczna dzieci

Pozostałe usługi


Warszawa

wizyty domowe na terenie Warszawy



Warszawa

wizyty domowe na terenie Warszawy



Warszawa

wizyty domowe na terenie Warszawy

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

50 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
K
Lokalizacja: Dziecięcy Szpital Kliniczny Inny

Pani Agnieszka to terapeuta z sercem na dłoni. Bardzo empatyczna, dostosowująca się do zachowania i pomysłów dziecka, bardzo cierpliwa. Terapia zawsze przebiegała w miłej atmosferze, a jej efekty są widoczne. Będziemy w przyszłości ponownie próbować dostać się na turnus do Pani Agnieszki.

A
Lokalizacja: Dziecięcy Szpital Kliniczny Inny

Polecam Panią Agnieszkę. Zawsze punktualnie i z uśmiechem. Realne podejście do problemów, sympatyczna atmosfera, wiedza.

K
Lokalizacja: wizyty domowe na terenie Warszawy integracja sensoryczna

Pani Agnieszka jest niezwykle spokojną, empatyczną i bardzo kompetentną osobą. Z dużym zaangażowaniem podchodzi do wizyty i wie co robi. W bardzo naturalny sposób nawiązuje interakcje z dzieckiem. Wnikliwie obserwuje i dokładnie tłumaczy co jest normą, a co może wymagać pracy. W zakresie integracji sensorycznej u małych dzieci, jest pierwszym specjalistą, który wskazał skuteczne metody i pokazał jak wykonywać ćwiczenia. Już po pierwszej wizycie i zastosowaniu rekomendowanych ćwiczeń, widać efekty. Również profil na instagramie to wspaniałe źródło wiedzy. Dziękuję i polecam!

M
Lokalizacja: wizyty domowe na terenie Warszawy terapia Ndt-bobath

Serdecznie chciałabym polecić wszystkim p. Agnieszkę, która jest świetnym fizjoterapeutą dziecięcym. Zgłosiłam się do niej z wówczas 3-miesięczną córką, u której zaniepokoiły nas pewne kwestie. P. Agnieszka szczegółowo zbadała dziecko i ustaliła z nam plan działania. W 3 miesiące, współpracując na wizytach oraz zmotywowani przez p. Agnieszkę uporaliśmy się z kwestią asymetrii oraz wysokiego ustawienia barków. Dzięki tym wizytom córka bardzo szybko zaczęła się rozwijać ruchowo.
Chciałabym też dodać, że p. Agnieszka jest nie tylko doświadczonym fizjoterapeutą, ale też rodzicem i chętnie dzieli się wiedzą z laikami :)) do tego ma świetne podejście do dzieci i sprawia, że rehabilitacja przebiega w miłej atmosferze.
Baaardzo rekomenduję p. Agnieszkę, z pewnością będziemy wracać w przypadku wszelkich wątpliwości. doceniamy też kontakt online, możliwość wysłania zdjęcia czy filmu, by móc skorygować ćwiczenia.
Dziękujemy!!!

J
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Jakiś czas temu napisałam do Pani Agnieszki maila, żeby dowiedzieć się czy będzie w stanie pomóc córce z jej przypadłością. Pani Agnieszka bardzo rzeczowo odpowiedziała na moje pytania i pokierowała co dalej zrobić. Myślę, że w najbliższym czasie skorzystamy z opcji zobaczenia się na żywo.

M
Lokalizacja: Dziecięcy Szpital Kliniczny Inny

Spotkania z panią Agnieszką były dla nas bardzo cenne. Córka uczestniczyła w wielu rehabilitacjach z różnymi fizjoterapeutami, a spotkania z panią Agnieszką były pierwszymi, na których ja miałam możliwość chwilę odetchnąć, bo pani Agnieszka potrafiła sama zaangażować dziecko w ćwiczenia. Widać i czuć, że poza wiedzą i doświadczeniem pani Agnieszka jest również mamą i potrafi tak pokierować terapią, żeby dziecko czuło, że się bawi, a nie ćwiczy, niejako podąża za tym, co proponuje dziecko realizując przy tym zalecone ćwiczenia.

Dla nas osobiście cenne były wskazówki z zakresu integracji sensorycznej, które okazały się bardzo pomocne i potrzebne.

K
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Pani Agnieszka jest najlepsza w swoim fachu. Specjalista z ogromną wiedzą, a przy tym bardzo serdeczna i pomocna osoba. Serdecznie polecam

B
Lokalizacja: wizyty domowe na terenie Warszawy konsultacja fizjoterapeutyczna dzieci

Z całego serca polecam! Szeroka wiedza i zastosowanie jej w praktyce. Zawsze pomocna

M
Lokalizacja: Dziecięcy Szpital Kliniczny Inny

Pani Agnieszka ma fajny kontakt z dzieckiem, jest bardzo spokojna, empatyczna. Wszystko tłumaczy, daje rady i wskazówki na kolejne etapy rozwojowe. Podchodzi ze zdrowym rozsądkiem. Już po pierwszych spotkaniach było widać znaczne różnice w postawie syna. Polecamy i pozdrawiamy

N
Lokalizacja: Dziecięcy Szpital Kliniczny Inny

Отличный специалист! Знает подход к детям. В своей практике использует упражнения в игровой форме. Показывает, как заниматься дома. Очень довольны результатами. Советую от всего сердца.

Świetny specjalista! Wie, jak podejść do dzieci. W swojej praktyce wykorzystuje ćwiczenia w zabawny sposób. Pokazuje jak ćwiczyć w domu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników. Polecam całym sercem.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

USG uda wykazało entezopatię przyczepu bliższego grupy mięśniowej goleniowo-kulszowej.
Dolegliwości to głównie ból (bardziej dyskomfort) podczas siedzenia ciągnący się (co ciekawe) w górę wzdłuż pośladka i lędźwi.
Brak bólu w ruchu (np. podczas spaceru), natomiast ból 1-3 dni po wykonaniu różnego rodzaju ćwiczeń, nie podczas.
Dodatkowo sztywność nogi rano, po przebudzeniu, który ustaję zaraz po wstaniu i wykonaniu paru kroków.
Czy źródłem bólu może rzeczywiście być ta entezopatia uda?

Entezopatia to zmiany przeciążeniowo-zwyrodnieniowe przyczepu ścięgna, czyli miejsca, gdzie mięsień łączy się z kością. Wpływa to na mechanikę mięśnia oraz jednocześnie oddziaływyje na cały łańcuch kinematyczny - kiedy jedno ogniwo nie działa w należyty sposób reszta układu też inaczej pracuje. To wyjaśnia globalne odczucia bólowe np. w pośladku.

mgr Agnieszka Grochala

Dzień dobry, bobas ma prawie roczek. Od 7,5msc zaczął przemieszczać się przy meblach, a więc można powiedzieć, że trenuje tą umiejętność prawie 4,5 miesiąca. Zastanawiam się, czy ten okres chodzenia przy meblach nie jest zbyt długi i czy bobas nie powinien już chodzić.
Dodatkowo ma osłabione mięśnie brzucha, nad którymi pracujemy.
Czy one również mogą wpłynąć na to, że okres chodzenia przy meblach trwa tyle?

Dzień dobry, aktywność mięśni brzucha ma wpływ na całą postawę dziecka i jego umiejętności oraz tempo ich nabywania. Okno rozwojowe dla samodzielnego chodzenia jest do 18 miesiąca życia. Ćwiczenia, zabawy dostosowane do potrzeb dziecka może zalecić fizjoterapeuta, który zbadał dziecko. Pozdrawiam

mgr Agnieszka Grochala

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania