Moje doświadczenie

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Psychologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a następnie zrealizowała szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Psychologii Klinicznej (specjalność Neuropsychologia Kliniczna) w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w 2020 roku zdała państwowy egzamin specjalizacyjny uzyskując tytuł Psychologa Klinicznego – Neuropsychologa.

Swoją praktykę kliniczną zdobywała pracując z osobami dorosłymi z chorobami ośrodkowego układu nerwowego (np. udar mózgu, zapalenie mózgu, guz mózgu, stwardnienie rozsiane, padaczka, choroby neurozwyrodnieniowe – choroba Alzheimera, choroba Parkinsona i inne) – początkowo w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Międzyrzeczu-Obrzycach, a od 2019 roku w Klinicznym Oddziale Neurologii z pododdziałem Udarowym Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego w Poznaniu. Równocześnie zdobywa dodatkowe doświadczenie zawodowe w ramach prywatnej praktyki neuropsychologicznej – prowadząc specjalistyczną diagnostykę i terapię neuropsychologiczną dorosłych chorych z uszkodzeniem mózgu. Rehabilitację funkcji poznawczych prowadzi zarówno w formie indywidualnej, jak i grupowej – m.in. w ramach współpracy z fundacjami i stowarzyszeniami na terenie Poznania. Zgromadzone umiejętności uzupełnia systematycznie nową wiedzą poprzez samokształcenie oraz udział w konferencjach, szkoleniach i warsztatach o tematyce neurologii i neuropsychologii. Sama również dzieli się swoim doświadczeniem prowadząc wykłady i warsztaty oraz staże kierunkowe dla osób specjalizujących się w dziedzinie psychologii klinicznej.

Pani Neuropsycholog w RothMedica prowadzi ocenę funkcji poznawczych (pamięć, uwaga, funkcje językowe, wzrokowo-przestrzenne i wykonawcze), zmian emocjonalnych i behawioralnych u osób dorosłych diagnozowanych i leczonych na choroby ośrodkowego układu nerwowego – np. udar mózgu, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, SM, guzy mózgu, tzw. zespół post-COVID (”mgła covidowa”), urazy mózgu itd. – badania wstępne, kontrolne i dla celów orzecznictwa. Na wizytę można zgłosić się po konsultacji z lekarzem (neurologiem, psychiatrą, geriatrą), lub niezależnie. Na konsultację należy przynieść wyniki badań neuroobrazowych (TK, MR), opis EEG, pisemną informację od lekarza, ewentualne wyniki poprzedniego badania psychologicznego oraz okulary korekcyjne i aparat słuchowy.

Istnieje możliwość podjęcia neuropsychologicznej terapii funkcji poznawczych. Na wizyty mogą zgłaszać się również bliscy osób chorych neurologicznie w celu uzyskania wsparcia i informacji o psychologicznych i społecznych aspektach funkcjonowania w chorobie oraz otrzymania wskazówek odnośnie możliwości postępowania.
więcej

Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Badania psychologiczne • 350 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Pozostałe usługi


Niecała 1/5, Poznań

350 zł

ROTH MEDICA

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Agnieszka Łukaszewska? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Najczęściej zadawane pytania