lek. Aleksander Maleszka

Gastrolog więcej

Środa Wielkopolska 1 adres

Nr PWZ: 9893080

219 opinii

Moje doświadczenie

Kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe.
Kierownik Pracowni Endoskopii Szpitala Średzkiego.
- Specjalista z zakresu chorób wewnętrznych
- Specjalista z zakresu gastroenterologii
- Specjalista z zakresu endoskopii diagnostycznej i zabiegowej przewodu pokarmowego ( gastroskopia, kolonoskopia, polipektomia endoskopowa, opaskowanie żylaków przełyku, PEG ).
Zabiegi przeszczepu flory jelitowej ( FMT ) - zabiegi wykonywane są po kwalifikacji pacjenta w Pracowni Endoskopii Szpitala Średzkiego
więcej

Adres

Szpital Średzki - Pracownia Endoskopowa - wejście A
Żwirki i Wigury 10, Środa Wielkopolska

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych gastrologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja gastrologiczna

Pozostałe usługi


Żwirki i Wigury 10, Środa Wielkopolska

Od 240 zł

Szpital Średzki - Pracownia Endoskopowa - wejście A

W godzinach 15.20, 15.40 oraz 16.00 podczas konsultacji istnieje możliwość wykonania gastroskopii.
Badanie jest dodatkowo płatne ( 240zł badanie diagnostyczne z testem ureazowym; + 40zł za badanie hist - pat ). Na 8 godzin przed badaniem należy być na czczo. W przypadku pobierania testu na obecność HP należy na 2 tygodnie przed badaniem przerwać zażywanie preparatów PPI ( inhibitorów pompy protonowej ).
W przypadku wykonania gastroskopii PROSZĘ KONIECZNIE WPISAĆ W UMÓWIONĄ WIZYTĘ W RUBRYCE: UWAGI I/LUB ZADZWONIĆ NA NR TEL:

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

219 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
J
Lokalizacja: Szpital Średzki - Pracownia Endoskopowa - wejście A konsultacja gastrologiczna

Bardzo konkretny lekarz. Miałam wykonaną kolonoskopię bez znieczulenia w ciąży. Nie żałuję ! Zero bólu, super atmosfera, profesjonalizm lekarza. Polecam z całego serca, pozdrawiam :)

G
Lokalizacja: Szpital Średzki - Pracownia Endoskopowa - wejście A konsultacja gastrologiczna

Lekarz wykonywał Gastroskopię szczegółowo objaśniał krok po kroku badanie. Konsultacja u lekarza przebiegła bardzo szczegółowo, objaśnił dokładnie i wytłumaczył.

A
Lokalizacja: Szpital Średzki - Pracownia Endoskopowa - wejście A gastroskopia

Wspaniały lekarz, na najwyższym poziomie, kompetentny i konkretny. Podejście do pacjenta na sześć. Polecam!

A
Lokalizacja: Szpital Średzki - Pracownia Endoskopowa - wejście A konsultacja gastrologiczna

Bardzo dziękuję za pełną informację o stanie zdrowia i pełne zaangażowanie w leczenie. To już druga moja wizyta.

M
Lokalizacja: Szpital Średzki - Pracownia Endoskopowa - wejście A konsultacja gastrologiczna

Wizyta przebiegła bardzo szczegółowo, dokładna diagnoza plus opis postępowania i dalszego leczenia. Polecam bardzo

K
Lokalizacja: Szpital Średzki - Pracownia Endoskopowa - wejście A konsultacja gastrologiczna

Bezstresowa wizyta. Miły lekarz z powołaniem, chcący pomóc pacjentowi. Z czystym sumieniem polecam.

A
Lokalizacja: Szpital Średzki - Pracownia Endoskopowa - wejście A konsultacja gastrologiczna

Kolejny raz jestem zadowolona z wizyty. Za pierwszym razem byłam wręcz zaskoczona uwagą lekarza. 100% skierowana do pacjenta. Bardzo uprzejmy i empatyczny lekarz. Czas oczekiwania przed wejsciem do gabinetu około kwadransu.

N
Lokalizacja: Szpital Średzki - Pracownia Endoskopowa - wejście A konsultacja gastrologiczna

Bardzo empatyczny lekarz. Konkretny.Do tego sam Pan doktor bardzo uprzejmy. Obsługa
na najwyższym poziomie. Polecam każdemu.Leki zapisane bardzo dobrze dobrane. Efekty pozytywne już po paru dniach da się odczuć. Polecam każdemu Pana doktora.

W
Lokalizacja: Szpital Średzki - Pracownia Endoskopowa - wejście A gastroskopia

Bardzo dobre podejście do pacjenta. Bardzo dobry lekarz .polecam wszystkim. Prawdziwy lekarz z powołania.

K
Lokalizacja: Szpital Średzki - Pracownia Endoskopowa - wejście A konsultacja gastrologiczna

Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Lekarz okazał zainteresowanie, życzliwość, udzielił szczegółowych wyjaśnień. Polecam

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

175 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące biegunka

Dzień dobry. Mam 24 lata i wydaję mi się że mogę się borykać z jakąś chorobą układu pokarmowego. Mianowicie około rok temu doświadczyłem ostrego napadu biegunki. Poprzedziło go uczucie silnego dyskomfortu, czy też ciężkości w brzuchu, które wybudziło mnie ze snu. Innymi objawami były uczucie gorąca, poty, mdłości, nawet drgawki. Stolec oczywiście byl luźny, opisałbym go dodatkowo jako tłusty. Tej nocy odwiedziłem toaletę kilka razy, a przy kolejnych wypróżnieniach potrafiłem oddawać prawie samą wodę. Objawy zinterpretowałem jako grypa żołądkowa, jednak trwały one tylko 1 dzień.

Po tej sytuacji zaobserwowałem, że po spożyciu produktów tłustych występują u mnie mdłości i uczucie ciężkości "na żołądku"(?). Doszły częstsze luźne, tłuszczowe stolce. Skojarzyłem też, że tamtego wieczoru zjadłem paczkę popularnej, tłustej przekąski - chipsów. Minęło kilka tygodni i scenariusz ze wspomnianej nocy się powtarza, również po zjedzeniu chipsów. Dodam, że wcześniej jadłem podobne rzeczy wielokrotnie i nic mi nie było. Może oprócz 2 razy, kiedy jeśli sięgnę pamięcią również miałem tak ostre objawy i możliwe że również po tłustym jedzeniu. Jednak wtedy mogły to być choroby wirusowe.

Kilka minut spędzonych na poszukiwaniach w internecie doprowadziło mnie do tzw. biegunki tłuszczowej, która może być wywoływana różnymi chorobami. Wtedy zwróciłem również uwagę na krew z odbytu, którą miewałem po wypróżnieniu i obserwowałem ją na papierze. Jest to objaw, który miałem od dłuższego czasu i uważałem go za coś zupełnie normalnego. Intepretowałem to jako drobne uszkodzenie w wyniku nadmiernego podcierania. Jednak wtedy również to krwawienie się nasiliło. Przy ujściu odbytu pojawił się również guzek. Mógł on wystąpić w wyniku zwięszkonej częstości wypróżnień, którą miałem w tamtym okresie. Guzek okazał się być guzkiem wartowniczym i pomógł mi w zdiagnozowaniu u siebie szczeliny odbytu.

W tamtym okresie zwróciłem również uwagę na inne przewlekłe symptomy, które miałem od dłuższego czasu, ale które mogły nie być bezpośrednio związane ze wspomnianą biegunką tłuszczową:
- śmierdzące gazy, nawet 1-2 godzin po wcześniejszym, wydaje mi się że możliwie pełnym wypróżnieniu (tak jakby bardzo szybko zachodziła fermentacja),
- wzdęcia,
- częste luźne stolce,
- inne typowe dla jelita drażliwego objawy,
- stwierdziłem też, że prawdopodobnie nie toleruję laktozy, ponieważ krótko po spożyciu mleka/twarogu miałem biegunkę. Ta nietolerancja
występowała prawdopodobnie już od długiego czasu (4-5 lat) jednak nie jestem w stanie stwierdzić czy przez całe życie. Skłaniałbym się
raczej ku stwierdzeniu, że wcześniej ta nietolerancji mogła nie występować.

Nie wiedziałem co jest przyczyną wspomnianego pogorszenia w funkcjonowaniu mojego układu pokarmowego. Zacząłem podejrzewać nadmierny przerost flory bakteryjnej jelit (SIBO) lub inne: wcześniej niewykryta celiakia, wzmożone objawy jelita drażliwego, zakażenie pasożytami takimi jak lamblia, czy choroba Leśniowskiego-Crohna. Profilaktycznie przeprowadziłem terapię antybiotykiem Nifuroskazyd+probiotyk i postanowiłem unikać tłustego jedzenia i niektórych produktów mlecznych. Po pewnym czasie funkcjonowanie moich jelit się poprawiło. Przestałem miewać mdłości, uczucia ciężkości, biegunku czy luźne stolce. Również guzek wartowniczy się wchłonął, jednak szczelina pozostała i jest małym problemem, jednak zdecydowanie mniejszym niż we wspomnianym okresie. Krwawienia są zdecydowanie rzadsze, jak już to na papierze da się zaobserwować raczej delikatne plamki różowego osocza. Od tamtego czasu zdążyłem przestać unikać tłustych produktów. Zdarzyło mi się nie raz jeść wspomniane chipsy, jednak teraz wydaje się nie być w dolegliwości ze strony układu pokarmowego w odpowiedzi na jedzenie takich rzeczy. Ciągle unikam jedzenia nieprzetworzonych produktów mlecznych i jestem przekonany, że wystąpiłaby po nich biegunka. Miewam luźne stolce, od czasu do czasu bóle brzucha. Gazy i stolce nadal mają intensywny, nieprzyjemny zapach.

Piszę do Pani/Pana ponieważ nadal nie wiem co mogło powodować wspomnianą biegunkę tłuszczową z tamtego okresu i czy tak na prawdę się tego pozbyłem. Nadal miewam pewne, wspomniane przewlekłe objawy. W dniu wczorajszym zaniepokoił mnie dodatkowo kłujący ból w lewym śródbrzuszu, zaraz pod żebrem jednak nie zupełnie z boku - raczej bliżej środka. Ból pojawił się rano po śniadaniu, był gwałtowny, kłujący i pulsujący. Po kilku takich impulsach ustał, ale pozostał drobny dyskomfort, czy też lekki ból w tamtym miejscu, który utrzymywał się przez resztę dnia. Wieczorem kłujący, pulsujący ból dał o sobie ponownie znać w tym samym miejscu, też po posiłku. Teraz również odczuwam lekki ból nad pępkiem i we wspomnianym miejscu.

Co może być przyczyną takiego bólu?
Czy źródłem wspomnianej napadowej biegunki tłuszczowej mogły być lamblie i czy mój organizm po takim czasie mógł się ich pozbyć jeśli był zakazony? Czy lamblie mogą powodować chorobę przewlekłą?
Czy warto zrobić badanie na lamblie jeśli główne objawy zdają się już nie wystepować?
Czy helicobacter pylori może powodować ból w lewym śródbrzuszu czy raczej zawsze jest to nadbrzusze?

Dodam że jestem bardzo higieniczny. Od dobrych kilku lat po każdym wypróżnianiu oprócz podcierania, myję tamte okolice.
Również chcę dodać, że od 4-5 lat męczę się z potrzebą odchrząkwania wydzieliny z krtani. Kilka dni temu pierwszy raz poszedłem z tym do larygnologa, który faktycznie stwierdził zmiany tamtych okolic (przekrwienie, grudki, wydzieline) i jako jedną z możliwych przyczyn wskazał refluks. Aktualnie przyjmuję leki Emanera (rano, przed śniadaniem) i Gastrotuss. Piszę o tym, ponieważ może któryś z leków powoduje taki ból jako skutek uboczny. Również znalazłem 2 przypadki pewnych kobiet na forum, których dzieci z wykrytą lamblią cierpiały na ciągłe chrząkanie i po wdrożeniu leczeniu to chrząkanie nagle znikało.

Pozdrawiam i liczę na jakiekolwiek wskazówki.

Witam,
Proponuję wykonanie gastroskopii i kolonoskopii.
Pozdrawiam

lek. Aleksander Maleszka

Pytanie dotyczące ból brzucha

Witam od pewnego czasu boli mnie brzuch z lewej strony pod żebrami odczucie pełności bekanie odbijanie się, uczucie kolki ból promieniuje pod lewą łopatkę przy tym bolom mnie stawy. Zrobiłem gastroskopię i nic nie wykazało jakie mogę zrobić jeszcze badania? Dziękuję za odpowiedz pozdrawiam

Witam,
Proszę wykonać USG jamy brzusznej.
Pozdrawiam.

lek. Aleksander Maleszka
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania