mgr Alicja Chilińska-Pułkowska

Logopeda więcej

Gdańsk 1 adres

Moje doświadczenie

Od 15 lat pracuję jako neurologopeda z dziećmi i młodzieżą z wielorakimi zaburzeniami rozwojowymi (niepełnosprawność intelektualna, MPD, choroby genetyczne, SMA). Szereg przebytych szkoleń oraz doświadczenie i praktyka przygotowały mnie do terapii z zakresu stymulowania rozwoju mowy, wprowadzania strategii komunikacji alternatywnej u osób niemówiących oraz terapii zaburzeń karmienia, jedzenia i połykania. Jednocześnie prowadziłam praktykę w przedszkolach, dzięki czemu poznałam specyfikę i metody pracy z dzieckiem z wadami wymowy lub z opóźnionym rozwojem mowy. Posiadam certyfikat i uprawnienia do prowadzenia terapii MIOFUNKCJONALNEJ, której celem jest uzyskanie prawidłowej pozycji języka, zamknięcie ust i korekcja połykania. Wspomaga ona leczenie ortodontyczne oraz przyspiesz korekcję wad wymowy.
więcej

Adres

POROZMAWIAJ ZE MNĄ-GABINET NEUROLOGOPEDYCZNY, Alicja Chilińska-Pułkowska
Marii Curie-Skłodowskiej 5, Aniołki, Gdańsk

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych logopedów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja logopedyczna

Od 160 zł

Diagnoza neurologopedyczna z opinią

Od 160 zł

Konsultacja logopedyczna (weekend)

170 zł

Konsultacja neurologopedyczna

Od 180 zł

Korekcja wad wymowy

Od 140 zł

+ 3 usługi

W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Alicja Chilińska-Pułkowska? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

8 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Moja córka ma rok i osiem miesięcy i niewiem czy mam się martwić bo mówi tylko mama tata dziadzia daj yhy nie i raz czy dwa razy zdażyło się ze wymknęło jej się tata kocham tata chodź a powiem szczerze ze jest tez problem ze smoczkiem i może ten smok chamuje mowę
Brata ciotecznego córka jest starsza dwa miesiące i mówi ładnie wszystko

Każde dziecko ma swój czas, który też trzeba uszanować. Oczywiście warto podjąć działania profilaktyczne, jednym z nich będzie odstawienie smoczka. Warto wprowadzić zabawy, które wspomagają rozwijanie mowy: zabawy paluszkowe, dźwiękonaśladowcze, wspólne oglądanie książeczek, nazywanie obrazków, zabawy z wykorzystaniem ciastoliny i innych materiałów, które dziecko dotyka i ćwiczy rączki i paluszki (mąka, ryż, plastelina itp.). Proszę również zwrócić uwagę na to, by dziecko nie używało tabletu, telefonu i zbyt dużo czasu nie poświęcało na oglądanie bajek.

mgr Alicja Chilińska-Pułkowska

Pytanie dotyczące autyzm

Mam synka 15 miesiecy jest ogolnie usmiechnietym chlopcem. Bawi sie śmieje jest normalnym wesolym chlopcem ktory sie tzwija prawidlowo.. Jednak od jakiegos czasu bywaja dni kiedy jest smutnym przygnebionym dzieckiem patrzy w jeden punkt tak jakby nic w okol niego nie bylo nie reaguje na nic na kompletnie zadne bodzce jakby nie byl soba . Nie rozpoznaje rodzicow . Jednym slowem zachowuje sie jakby nic nie bylo dookola .. jedak to sie zdaza raz na jakis czas. Jest rowniez dosc nerwowym dzieckiem.Moje pytanie brzmi czego to moga byc objawy?

Zaleciłabym badania neurologiczne, badanie EEG.

mgr Alicja Chilińska-Pułkowska
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania