Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja online (opis) • 180 zł


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 13 lat

Najpóźniej 30 minut przed wizytą dostaniesz SMS oraz e-mail z linkiem do konsultacji online. Połączysz się z telefonu lub komputera.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

Prywatny gabinet
Myśliborska 24A, Białołęka, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna

Pozostałe usługi


180 zł

Konsultacja online

Konsultacja jest dedykowana każdej osobie w kryzysie życiowym, od doświadczania trudności w relacjach z innymi, odczuwania stanu przygnębienia, niemocy i pustki, przechodzenia przez trudny etap w życiu, np. chorobę, rozwód, zmianę miejsca pracy czy rozstanie), doświadczania silnych myśli samobójczych, po stratę bliskiej osoby, również w wyniku śmierci samobójczej.

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Moje doświadczenie

Z wykształcenia i pasji jestem psycholożką, dyplomowaną suicydolożką oraz terapeutką nastolatków i młodych neuroatypowych osób dorosłych (w spektrum autyzmu, z diagnozą ADHD). Posiadam certyfikat diagnozy ADOS-2.

Jestem absolwentką psychologii społecznej na SWPS w Warszawie oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych potwierdzających deklarowane przeze mnie kompetencje praktyczne. Uczestniczyłam w licznych konferencjach naukowych i szkoleniach. Skończyłam roczny kurs terapii poznawczo - behawioralnej zaburzeń dzieci i młodzieży w CTPB w Warszawie.
Wspieram nastolatki i młodych dorosłych, którzy doświadczają trudności w codziennym życiu, pomagam w sytuacjach doświadczania nagłych, ale też długotrwałych kryzysów psychicznych, szczególnie wtedy, gdy osobom tym towarzyszą myśli samobójcze. Pracuję też z dorosłymi, którzy borykają się z kryzysami w sferze osobistej, rodzinnej i zawodowej. Towarzyszę w przeżywanej żałobie po śmierci bliskiej osoby, szczególnie wtedy, gdy stało się to w wyniku samobójstwa.
W swojej pracy korzystam z technik terapii poznawczo - behawioralnej, które stale doskonalę na warsztatach i interaktywnych szkoleniach.
Szczególne miejsce w mym sercu zajmują osoby w spektrum autyzmu. Nieustannie towarzyszy mi poczucie, że potrzebują wyjątkowego wsparcia, szczególnie, jeśli posiadają dodatkowe diagnozy, np. ADHD czy specyficzne trudności społeczno - adaptacyjne.
Prowadzę dla nich grupy wsparcia oraz grupy terapeutyczne.

Pracuję z nastolatkami, osobami dorosłymi i seniorami, którzy doświadczają trudności w:

- odnalezieniu się w nagłych zmianach w życiu osobistym i zawodowym,
- relacjach z innymi,
- radzeniu sobie z trudnymi emocjami i trwającym stresem,
- utrzymaniu względnie trwałej postawy asertywnej, szczególnie w relacjach partnerskich,
- komunikowaniu własnych potrzeb i wyrażaniu emocji,
- przeżywaniu żałoby po stracie bliskiej osoby (szczególnie w przypadku śmierci samobójczej),
- doświadczaniu obniżonego nastroju,
- nadmiernym korzystaniu z urządzeń elektronicznych,
- określeniu swojej tożsamości płciowej.
Udzielam konsultacji psychologicznych rodzicom dzieci i nastolatków (w tym osób w spektrum autyzmu), którzy borykają się z trudnymi zachowaniami swoich dzieci, w szkole i środowisku domowym; którzy poszukują skutecznych rozwiązań wobec problemów: nadmiernego korzystania z urządzeń elektronicznych, samookaleczeń, myśli i prób samobójczych swoich dzieci, bardzo skomplikowanych wzajemnych relacji.
.
! W części mojego profilu zatytułowanej "choroby" wpisałam autyzm i zespół Aspergera (wciąż wyodrębniany w Polsce), bo to bardzo ważna cześć mojej pracy. Jestem jednocześnie świadoma, że spektrum autyzmu nie jest chorobą a zaburzeniem rozwojowym, które wymaga specjalistycznego wsparcia terapeutycznego.
więcej

4 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
M
Lokalizacja: Niepubliczna Poradnia Motyl Konsultacja psychologiczna

Być może nareszcie znalazłem sedno mojego problemu dzięki Pani Alicji, i mam nadzieję że wyjdę na prostą przy pomocy Pani Mgr.
Serdecznie polecam:)

Lokalizacja: Konsultacja online konsultacja online

Konkretnie i profesjonalnie. Pani Alicja posiada duże doświadczenie w pracy z młodzieżą. Bardzo się ciesze, że na Panią trafiłem i mogłem nawiązać współpracę. Wiele porad wykorzystałem w mojej pracy. Polecam na maxa!!! Pozdrawiam, Wychowawca klasy.

W
Lokalizacja: Gabinet "Tymczasem"

Miła, sympatyczna i otwarta na ludzi. Każdą osobę traktuje bardzo miło

D
Lokalizacja: Gabinet "Tymczasem"

Zjawiłem się u Pani Alicji tuż po diagnozie mojego syna - chodzi o zespół Aspergera.
Dostałem niezbędne wsparcie, dowiedziałem się co my jako rodzice powinniśmy zrobić na samym początku. Poczułem się spokojniejszy i przestałem panikować. Pani Alicjo, dziękuje raz jeszcze.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

11 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące uzależnienia

Witam,
Miesiąc temu podjąłem kolejną próbę rzucenia palenia z Desmoxanem. Kuracja minęła zaskakująco dobrze, problemy pojawiły się po całkowitym odstawieniu cytyzyny, teraz przez większość dnia mam ochotę zapalić nie jest to uczucie silne ale bardzo natrętne i męczące. Paliłem z przerwami 9 lat przez ostatnie 4-5 tylko e-papierosa mam 27 lat. Zastanawiam się ile czasu uczucie to będzie mi jeszcze towarzyszyć tygodnie, miesiące czy lata? Nie chciałbym wrócić do nałogu ale boje się że to uczucie mimo że słabe ale ciągle w końcu wygra. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Z nałogiem papierosowym świetnie radzą sobie wyspecjalizowane poradnie; w Warszawie takie miejsce jest w centrum onkologii na Ursynowie - zapewniam, że będzie Pan zachwycony kompleksowym podejściem i specjalistycznymi badaniami. Co ważniejsze, dobiorą lek (być może będzie on na receptę). Pytają też o nastawienie motywacyjne, co jest dodatkowo istotne, na ile lek będzie "miał więcej do roboty". Proszę też pamiętać o zapewnieniu sobie wsparcia, takiej osoby, która będzie towarzyszyła Panu w rzucaniu nikotyny. Będą z pewnością towarzyszyć Panu chwile niepewności, zwątpienia, czy da Pan radę i na jak długo będzie Pan wolny od nałogu. Mocno trzymam za Pana kciuki!

mgr Alicja Jesionowska

Dzień dobry.
Zacznę od tego, że nie chcę tu przeprowadzać samodiagnozy, jedynie zyskać pewność, czy w ogóle warto cokolwiek sprawdzać i czy nie będzie to stratą czasu.
Około 2 lata temu psycholog, do którego udałam się uznał, że powinnam przejść się do poradni w celu sprawdzenia, czy nie znajduję się w spektrum autyzmu. Uznałam wtedy, że na pewno się myli, bo nie miałam nigdy problemu z odczytywaniem emocji z twarzy, utrzymywaniem kontaktu wzrokowego czy rozumieniem metafor, związków frazeologicznych i przenośni – co prawda, często nie łapię żartów i zdarza mi się (rzadko) zrozumieć coś dosłownie, pomimo że było ironiczne. Są to przecież główne ( przynajmniej utrwalone w świadomości społecznej ) cechy osoby autystycznej.
Zmagam się z kłopotami w relacjach z ludźmi – nigdy nie zbudowałam z nikim poznanym trwałej relacji, pomimo że druga strona przywiązywała się zazwyczaj dość mocno. Szczerze mówiąc, tłumaczę sobie to tak, że może nie poznałam jeszcze nigdy nikogo kto by mnie inspirował i faktycznie interesował, stąd mój brak więzi. W rozmowie jestem stale w stanie napięcia wewnętrznego i ogromnego stresu. Nie wiem kiedy przychodzi moja kolej, żeby mówić, ani co odpowiedzieć i jak zareagować. Interakcje społeczne typu w sklepie czy piekarni nie są dla mnie z reguły większym problemem.
Moim drugim największym kłopotem jest to, że stale planuję co, kiedy, od której godziny do której zrobię. Nie ma to większego sensu, bo i tak zdarza mi się do tego ,,harmonogramu” ułożonego w mojej głowie nie stosować – jednak stale myślę, ile czasu, ile stron książki, czego jeszcze dziś nie zrobiłam, a powinnam dla mojego własnego komfortu psychicznego.
Wiem, że to za mało informacji i zdecydowanie nie mogę stawiać na samodiagnozę – i nie o to mi chodzi. Pytam tylko, czy istnieje możliwość występowania takich objawów przy braku pozostałych i powinnam może udać się kontrolnie do poradni żeby wykluczyć lub ewentualnie potwierdzić podejrzenia psychologa sprzed dwóch lat.
Z góry dziękuję Państwu za wszystkie odpowiedzi i życzę dobrego dnia.

Zgadzam się z psycholożką, p. Barbarą Baran (jej opinia jest powyżej), że specyfika spektrum u dziewcząt i młodych kobiet jest inna, co do przebiegu i ujawniania się samych symptomów. Wpływ na to ma oddziaływanie społeczne, różne wzorce wychowawcze oraz wciąż niska świadomość ASD u kobiet. Fundacja Dziewczyny w Spektrum robi ogromną robotę, wciąż publikują ciekawe informacje na fb. Polecam też książki Ewy Furgał, pisze w nich też o sobie, może tam znajdzie Pani odpowiedzi na swoje pytania i wybierze ścieżkę, czy warto to sprawdzić (myślę o profesjonalnej diagnozie, która to potwierdzi lub wykluczy). Prowadzę grupy wsparcia dla młodych osób dorosłych, które mają diagnozy, takie, które bez diagnozy myślą o sobie jako o osobach z ASD i takich, które wciąż poszukują odpowiedzi na to pytanie - tu nie ma pośpiechu. Pozdrawiam serdecznie.

mgr Alicja Jesionowska
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania