Moje doświadczenie

Magister fizjoterapii Alicja Stachowska ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Po kursie z Masażu Leczniczego, Kinesiology Taping oraz MDiT wg. McKenziego (Mechaniczna Diagnoza i Terapia po trzeciej z czterech części kursu).

W zawodzie pracuję od 2009 roku, zaczynając w Prywatnym gabinecie Rehabilitacji i Fizjoterapii Gio-Med i równolegle w Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Pobiedziskach.

Aktualnie jestem zatrudniona w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu im. Józefa Strusia na Oddziale Leczenia Udarów Mózgu oraz w Zakładzie Rehabilitacyjnym- rehabilitacja w domu pacjenta, przy ulicy Grochowskiej.

Ponadto zajmuję się pracą z pacjentami z zespołami bólowymi kręgosłupa.
Interesuję się oraz miałam okazję prowadzić zajęcia z paniami ze Stowarzyszenia osób z NTM (Nietrzymaniem Moczu) UroConti, ucząc wzmacniać mięśnie dna miednicy, niezwykle ważne również u pań przed zajściem w ciążę, w trakcie jej trwania oraz po porodzie.

Dodatkowo posiadam stół to masażu, poruszam się po całym Poznaniu i okolicach.
więcej

Adres

Gabinet mobilny
Dojazd do pacjenta, Jeżyce, Poznań

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
S

Sajewska

Numer telefonu zweryfikowany

Miałam porażenie nerwu twarzowego, nie mogłam brać sterydów i tylko dzięki ćwiczeniom i
masażowi wykonanemu przez p. Alicję doszłam do do zdrowia.

Bardzo dziękuję. Halina Sajewska

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam, czy w wieku 22lat jest możliwość poradzenia sobie ze złą postawą, a dokładniej przodopochyleniem miednicy, a przez to powiększonej lordozie?
Przyjrzałem się temu i z moich obserwacji wynika, że problemem w moim przypadku jest przykurcz mięśni min. biodrowo-lędzwiowego i grzbietowego, a przez to nadmierne rozciągniecie i osłabienie innych min. mięsni brzucha.
Mając ugięte lekko nogi (również gdy się pochylę), miednica zdaje się być w poprawnej pozycji, lecz prostując je, pod sam koniec ruchu nagle pochyla się ku przodowi dość znacznie, powiększając tym samym lordozę z tyłu i wypychając brzuch do przodu oraz tworząc "kaczy kuperek". Stojąc całkowicie wyprostowany jestem w stanie zmusić się do utrzymania mniej więcej poprawnej poprawnej pozycji poprzez spięcie brzucha i pośladków oraz wypychając miednicę do przodu/góry.
Czy jest jakakolwiek skuteczna metoda na tą wadę postawy? Słyszałem, że w tym przypadku bardzo pomocna jest igłoterapia - dry needling (?), która pomaga zruszyć przykurczone mięśnie (?).
Z góry bardzo dziękuje za wszelkie rady i pomoc,
Pozdrawiam.

Dzień dobry,
rzeczywiście przykurcz głębokiej warstwy grzbietu, mięśni biodrowo-lędźwiowych i nadmierne rozciągnięcie brzucha oraz mięśni pośladkowych, predysponują do przodopochylenia miednicy, a co za tym idzie pogłębienia lordozy lędźwiowej.
Niestety nie słyszałam o igłoterapii, dlatego na temat jej skuteczności nie mogę się wypowiedzieć, natomiast jak sam napisałeś, jeśli zmusisz się do spięcia mięśni brzucha oraz napniesz pośladki to dajesz radę poprawną pozycję utrzymać, pytanie jak długo?
Trudno jest nie widząc pacjenta dawać mu jakieś zalecenia, dlatego warto zwrócić się jednak do fizjoterapeuty w okolicy Twojego miejsca zamieszkania (widzę, że jesteś z Wrocławia), który będzie mógł Cie dokładnie zbadać, ocenić postawę i dobrać terapię.
Dość istotna jest również informacja czy doszło już do jakiś zmian strukturalnych...?
To co ja mogę Ci podpowiedzieć, to im szybciej weźmiesz się za codzienne ćwiczenia tym lepiej. Należy wykonywać ruchy wzmacniające mięśnie rozciągnięte i osłabione (w Twoim przypadku głównie mm. brzucha i pośladkowe) oraz rozciągające mięśnie przykręgosłupowe i bardzo ważne i silne biodrowo-lędźwiowe. Dodatkowo polecam masaż kręgosłupa, który rozluźni, odżywi i dotleni zmęczone plecy.

Wszystkiego dobrego!

 Alicja Stachowska

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania