dr n. med. Anna Felińczak

Dietetyk więcej

Wałbrzych, Wrocław 2 adresy

Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych dietetyków w pobliżu
NUTRITEAM
Biskupia 11, Stare Miasto, Wrocław

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 5 lat

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych dietetyków w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja dietetyczna

Pozostałe usługi


Biskupia 11, Wrocław

30 zł

NUTRITEAM



Biskupia 11, Wrocław

Od 200 zł

NUTRITEAM



Biskupia 11, Wrocław

Od 250 zł

NUTRITEAM

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Moje doświadczenie

Dr n.med. Anna Felińczak absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wykładowca, prowadzi wykłady i ćwiczenia ze studentami Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz studentami kierunku dietetyka w Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu..
W pracy badawczej podejmuję problematykę dotyczącą zachowań zdrowotnych dzieci i młodzieży ze szczególnym ukierunkowaniem na występowanie nadwagi i otyłości. Jestem także autorem programów zdrowotnych pt: „Rozpoznawanie wczesnych zagrożeń nadwagi i otyłości dzieci w wieku szkolnym miasta Wrocławia” oraz „Redukcja masy ciała poprzez ukierunkowaną i systematyczną aktywność fizyczną”
Prowadzę współpracę z Urzędem Miasta Wrocławia w zakresie propagowania wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia, ukierunkowanego na aktywność oraz zdrowe odżywianie, unikanie używek, dbanie o prawidłową masę ciała. Specjalizuje się w terapii nadwagi i otyłości, niedowagi, żywieniu w chorobach, żywieniu kobiet w ciąży.
Współpracuję z Uniwersytetem Dzieci oraz z Wałbrzyskim Uniwersytetem III wieku prowadząc wykłady z zakresu fizjologii głodu i racjonalnego żywienia. Jestem autorem książki pt.: Zdrowie dziecko a otyłość. Swoim pacjentom oferuje zawsze zdrową, pyszną i indywidualnie zbilansowaną dietę dostosowaną do stanu zdrowia oraz preferencji żywieniowych
Swoją wiedzę, a także zdobyte doświadczenie praktyczne staram się przekazywać nie tylko podczas codziennej pracy w gabinecie, ale także podczas licznych wykładów i szkoleń specjalizacyjnych dla kadr medycznych.
więcej

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u dr n. med. Anna Felińczak? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

4 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam , mój 16 letni syn od jakiegoś czasu bardzo tyje , wcześniej był bardzo chudy , lecz od jakiś 2 lat idzie w szerz a nie w górę diagnozujemy go w kierunku nie doboru hormonu wzrostu , syn jest bardzo chorowity , jest w podejrzeniu zespołu goldenhara , z tego powodu jest zwolniony z w-f , jeździ na rowerze oraz na rolkach .
Wzrost 159 , waga 59,5 kg
Syn , je 3 razy dziennie o to przykładowe posiłki .
8maja.
1. bułka do szkoły z szynka,serem, pomidorem,ogórkiem,sałata. ok . 10
2. obiad ok godz. 12/14 ( podaje przykładowe z kilku dni )
- 2 kulki ziemniaków z kotletem i do tego surówka w dużej ilości ponieważ bardzo lubi surówki każdego rodzaju , brokuł , rzepa , kalafior , rukola i wiele innych.
3. kolacja są to często platki na mleku , lub 2 kromki chleba , lub naleśniki , czasami resztki z obiadu
i oczywiście rosół .
( Syn jest uczulony na laktozę) .

10. maj
kotlet z piersi z kurczaka , z pieczarkami i serem
2 kulki ziemniaków
do tego surówka z buraczków , rzodkiewki , i selera .

na kolację
1x mięso z grila , oraz 1 kaszankę
i dodatki (chleb , ketchup )

słodycze jada rzadko , lecz pije gazowane napoje .

Szanowni Państwo
proponuje jeszcze sprawdzić poziom TSH- w celu wykluczenia niedoczynności tarczycy oraz badania krzywej cukrowej i krzywej insuliny.
Jeżeli chodzi o rozkład posiłków to zdecydowanie należy wprowadzić 5 posiłków dziennie z odstępami pomiędzy nimi 3 godzinnymi. Wyeliminować słodkie napoje i znacznie zwiększyć udział warzyw- które powinny znaleźć się w każdym posiłku. Z powodu nietolerancji laktozy proponuję wykorzystać w kuchni mleko i przetwory bezlaktozowe, które obecnie są coraz powszechniej dostępne. Można również wykorzystać mleka roślinne (ryżowe, migdałowe) i przygotowywać na ich bazie koktajle stanowią doskonałą przekąskę.
Pozdrawiam

dr n. med. Anna Felińczak

Mam zdiagnozowaną insulinooporność, niedoczynność tarczycy. Nie biorę leków, mam nadwagę. Chciałabym schudnąć jeszcze 5kg. Chciałambym zasięgnąć porady odnośnie diety. Mam 55 lat.

Zapraszam na wizytę.
Pozdrawiam

dr n. med. Anna Felińczak
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.