Moje doświadczenie
Wiele kobiet z którymi rozmawiam mówi o tym, że doświadcza np. samotności, problemów w relacji partnerskiej, trudnych relacji rodzinnych, nieradzenia sobie z silnymi uczuciami typu złość, zazdrość, niezadowolenia ze swojego życia, trudności w dbaniu o siebie, nie lubi swojej pracy… Lub cokolwiek innego.
Ostatnie miesiące to bardzo intensywny czas, być może również mocno konfrontujący z długo odkładanymi naszymi życiowymi tematami.
Jeśli czujesz, że dojrzał już czas żeby się tym zająć, zapraszam Cię na psychoterapię w gabinecie (Warszawa-Powiśle) lub online. Od blisko 10 lat intensywnie pracuję z dorosłymi kobietami na różnych przestrzeniach: prowadząc psychoterapię indywidualną i grupową, pracując z kobietami z różnych grup wiekowych (najstarsza uczestniczka miała 94 lata!), z kobietami po doświadczeniu różnych kryzysów, z kobietami z niepełnosprawnościami, z kobietami ze spektrum autyzmu, uczestnicząc albo trzymając kręgi kobiet, prowadząc i współprowadząc warsztaty dla kobiet, będąc przyjaciółką i w relacjach z przyjaciółkami.
Jakie mogą być korzyści z psychoterapii? Dzięki tym spotkaniom możesz nauczyć się odzyskać lekkość i radość z życia, nauczyć się lepiej komunikować z otoczeniem, lepiej radzić sobie z trudnymi uczuciami, wyrażać w bezpieczny sposób uczucia i potrzeby, realizować swoje potrzeby, dbać o siebie i swoje sprawy, podejmować działania w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami.
Psychoterapia jest spotkaniem 2 osób, podczas którego, w bezpiecznych warunkach, możesz: rozpoznawać i identyfikować nieświadome zachowania i motywacje; doświadczać przeżywanych uczuć oraz przeżywać w oczyszczający sposób dawne uczucia; uczyć się stawiania granic; lepiej rozumieć przekazy i przekonania wyniesione z rodziny pochodzenia; lepiej rozumieć naturę relacji z ważnymi w życiu osobami (matką, ojcem, rodzeństwem, partnerem/partnerką, dziećmi, przyjaciółmi); oddawać nadodpowiedzialność przy jednoczesnym braniu odpowiedzialności za siebie, swoje życie i swoje decyzje; uczyć się dbania o swój dobrostan emocjonalny i fizyczny na co dzień. W tym procesie terapeuta jest towarzyszem, tzn., że nie narzuca swojego światopoglądu, swoich rad, rozwiązań, ocen itd. Psychoterapia może być krótkoterminowa w celu popracowania nad wybranym 1 problemem/obszarem (minimum 12 spotkań) albo długoterminowa (kilkadziesiąt spotkań) dotycząca głębszej pracy nad sobą. Proces psychoterapii jest poprzedzony kilkoma konsultacjami do terapii. Sesja psychoterapeutyczna trwa 50 minut, odbywa się zazwyczaj 1 raz w tygodniu, w ustalonym terminie.
Myśląc o podjęciu procesu terapeutycznego można mieć szereg wątpliwości: czy dzięki terapii moje życie stanie się lżejsze, łatwiejsze a ja będę mieć więcej sił i energii życiowej, czy uda mi sie natrafić na profesjonalnego i jednocześnie ciepłego, życzliwego terapeutę?
Moje kwalifikacje zawodowe - ukończyłam 4-letnie podyplomowe szkolenie z psychoterapii DMP prowadzone przez brytyjskich nauczycieli w Polsce (2007-2011) i aktualnie wciąż podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w 4 letnim kursie psychoterapii psychodynamicznej akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (od 2019). Mam doświadczenie w pracy z kobietami, które doświadczają stresu, napięcia, lęku, depresji, zaburzeń nastroju, zaburzeń osobowości, mają doświadczenie psychozy, schizofrenii oraz z kobietami, które po prostu chcą popracować rozwojowo nad sobą tak żeby żyło im się lepiej i pełniej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Jeśli czytając ten tekst czujesz, że coś z tego co przeczytałaś wzbudza Twoje zainteresowanie, do psychoterapii, to zapraszam.
Adresy (2)
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżuPacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja online • 150 zł
Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).
Usługi i ceny
Ceny dotyczą wizyt prywatnych.
Popularne usługi
Konsultacja online
Al. 3 Maja 7 m. 26, Warszawa
Ośrodek Radość bycia
150 zł
Konsultacja online
Konsultacja psychoterapeutyczna
Al. 3 Maja 7 m. 26, Warszawa
Ośrodek Radość bycia
Konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta)
Al. 3 Maja 7 m. 26, Warszawa
Ośrodek Radość bycia
Psychoterapia
Al. 3 Maja 7 m. 26, Warszawa
Ośrodek Radość bycia
Psychoterapia indywidualna
Al. 3 Maja 7 m. 26, Warszawa
Ośrodek Radość bycia
Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.
2 opinie pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Katarzyna D.
Pani Ania Kurinia to empatyczna, profesjonalna, rzeczowa i bardzo sympatyczna psychoterapeutka.
Pani Ania uważnie słucha, zadaje ukierunkowane pytania i jednocześnie odczuwa się prawdziwe, tzn. szczere zainteresowanie pacjentem oraz satysfakcję z pozytywnych efektów leczenia. Polecam Wszystkim potrzebującym skutecznego Psychoterapeuty! To, co Pani Ania przekazuje pacjentowi, lecząc go, naprawdę działa. Ja jestem niewypowiedzianie wręcz wdzięczna Pani Ani za skuteczną pomoc w mojej chorobie, a także dziękuję Osobie, która mi tą Psychoterapeutkę poleciła.
Aneta
Terapia u p. Ani pomogła mi poradzić sobie w trudnym momencie w życiu. Dzięki niej udało mi się odzyskać spokój wewnętrzny i poukładać swoje życie. Mam wrażenie, że odzyskalam siebie. Cenię bardzo jej empatię i doświadczenie. Polecam!
Odpowiedzi na pytania
5 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Mam problemy z głową i myśleniem, a dokładniej dużo ponurych myśli, mało szczęścia z życia, trochę urojeń. Mam od dłuższego czasu problem czasem wydaje mi się, że dana sytuacja miała miejsce najczęściej w większych grupach, co na pewno nie jest w porządku. Mam dużo kompleksów ukrytych we mnie od dziecka, ze wszystkimi walczę i staram działać tak, by być z siebie dumnym, dużo pracuję nad tym ale w stresujących sytuacjach i tak wydaję mi się, że jestem do niczego. Jak zamykam oczy widzę często błyski. Ogólnie jestem mało mówny choć mam dużo do powiedzenia nie znajduję siły, by to przekazać. Wydaję się ospały. Proszę o poradę gdzie się udać , jak zacząć się leczyć.
Witam Pana,
bardzo Pana zachęcam do rozważenia wsparcia dla siebie dwutorowo - z jednej strony polecałabym spotkanie z lekarzem-psychiatrą, a z drugiej strony równolegle poszukanie dla siebie wsparcia psychoterapeutycznego. W przypadku kontaktu z lekarzem-psychiatrą proszę zwrócić uwagę czy lekarz ma dla Pana czas, czy przeprowadza z Panem szczegółowy wywiad nt tego czego Pan doświadcza, czy zadaje Panu dodatkowe pytania, czy poświęca Panu uwagę, czy uwzględnia Pana potrzeby w procesie leczenia? Po takich sygnałach można się zorientować czy trafiło się na dobrego specjalistę, który będzie dla Pana realnym wsparciem w procesie leczenia. Zachęcam aby poszukać takiego właśnie specjalistę. Równolegle zachęcam Pana do poszukania dla siebie psychoterapeuty. W zależności od miejsca zamieszkania i budżetu można znaleźć zarówno terapeutę u którego wizyta będzie bezpłatna (w ramach NFZ, choć tu nie ma się wpływu na wybór terapeuty oraz zazwyczaj trzeba poczekać na dostępny termin) lub udać się prywatnie do wybranego przez siebie (lub też może z polecenia znajomego) terapeuty. Terapeuty w ramach NFZ może Pan szukać w zależności od miejsca zamieszkania m.in. w Poradniach Zdrowia Psychicznego lub Centrach Zdrowia Psychicznego. Z tego co Pan pisze wydaje się, że jest Pan już zmęczony trudnościami jakich Pan doświadcza, warto podjąć taki wysiłek pracy terapeutycznej aby lepiej się Panu żyło, aby łatwiejsze stało się funkcjonowanie w relacjach, w grupie aby stresujące sytuacje Pana mniej obezwładniały i żeby miał Pan więcej energii na codzienne życie. Pozdrawiam serdecznie, Anna Kurinia
2 tygodnie temu urodziłam przez cc dziecko od 10 dni nie mogę jeść bo nie mam ochoty a jak już zjem odrazu mam biegunkę, jestem ciągle zmęczona, przy dziecku robię wszystko karmię go , przewijam nie ma rzeczy której nie zrobiłbym . Lecz moje samopoczucie jest zle czuje się jakbym była sama , często płacze, staram się myśleć pozytywnie lecz sobie nie radzę boję się zostawać sama z dzieckiem czy to może być depresja poporodowa?
Witam Panią,
To bardzo naturalne, że tak się Pani czuje. Jest Pani dopiero co po porodzie (co jest dużym wysiłkiem fizycznym i psychicznym), jest Pani w bardzo delikatnym miejscu, po bardzo ważnym zdarzeniu życiowym dla Pani, dla dziecka i dla całej rodziny. Urodzenie się dziecka zmienia życie rodziców, jak mówi wiele matek „nic już nie jest potem takie same”. Bardzo naturalne jest, że może czuć Pani całą gamę emocji, od szczęścia, euforii, radości, po przestraszenie, smutek, obawę, lęk, napięcie, irytację, złość… Bo nowe życie oznacza bardzo dużą zmianę w Pani życiu, będzie się pojawiało dużo niewiadomych, dużo jest do nauczenia się jak funkcjonować w nowej rzeczywistości, do wypracowania własnych nowych rozwiązań w drodze popełniania tzw. pomyłek i błędów (w gruncie rzeczy nie są one pomyłkami czy błędami ale naturalnym sposobem uczenia się przez doświadczenie) i właśnie dlatego może Pani mieć różne uczucia związane z tą zmianą.
Ważnym aspektem wydaje mi się, aby podzieliła się Pani opieką nad dzieckiem z najbliższymi osobami (partnerem, rodzicami, czy też teściami, siostrą, lub przyjaciółką, to oczywiście zależy od konkretnej sytuacji i relacji). Jest Pani po dużym wysiłku fizycznym ze strony ciała (ciąża, cc) w trakcie istotnego przeciążenia psychicznego (nowa sytuacja, różne uczucia) i niezwykle ważne wydaje się żeby zadbała Pani o siebie, komunikowała szczerze i otwarcie bliskim swoje potrzeby odnośnie Pani i dziecka, prosiła ich o wsparcie, czy to fizyczne przy opiece nad dzieckiem, czy psychiczne dla Pani np. rozmowa. Zachęcam żeby nie brać na siebie całej opieki i odpowiedzialności nad dzieckiem, nie wymagać do siebie za dużo, być dla siebie dobrą i wyrozumiałą, że np. czegoś Pani nie zrobi albo zrobi to połowicznie albo poprosi kogoś innego. Często mniej znaczy lepiej.
Warto pomyśleć też o wsparciu psychologicznym dla siebie – np. grupach wsparcia dla matek, można takie znaleźć w różnych fundacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz kobiet. Albo jeśli nastrój się nie polepszy pomyśleć o psychoterapii.
Biegunka może być wynikiem stresu i napięcia, proszę siebie obserwować, jeśli sytuacji nie będzie się zmieniać, warto skonsultować się z lekarzem.
Pozdrawiam serdecznie, Anna Kurinia
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Anna Kurinia?Anna Kurinia to psychoterapeuta. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Anna Kurinia oferuje usługi takie jak: konsultacja online, konsultacja psychoterapeutyczna, konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta), psychoterapia indywidualna, Psychoterapia.
-
Gdzie Anna Kurinia ma swój gabinet?Anna Kurinia przyjmuje pod adresem:
- Al. 3 Maja 7 m. 26 Warszawa
-
Czy Anna Kurinia przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Nie, w tym momencie Anna Kurinia nie oferuje konsultacji online.
-
Jak Anna Kurinia akceptuje płatności po wizycie?Metody płatności, które akceptuje Anna Kurinia to: Gotówka, Przelew na konto.
-
Jak Anna Kurinia umawia wizyty?Pod tym adresem Anna Kurinia nie podaje swojej dostępności. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, aby poznać dostępne terminy.
-
W jakich godzinach przyjmuje Anna Kurinia?Anna Kurinia udziela informacji o dostępności przy bezpośrednim kontakcie.
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Anna Kurinia?Anna Kurinia nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia, tylko w ramach płatnych wizyt prywatnych. W razie wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą.
Niskie poczucie własnej wartości w Warszawie
Zaburzenia nastroju w Warszawie
Kryzys emocjonalny w Warszawie
Zaburzenia emocjonalne w Warszawie
Zaburzenia osobowości w Warszawie
Zaburzenia odżywiania w Warszawie
DDA - dorosłe dzieci alkoholików w Warszawie
Zaburzenia psychosomatyczne w Warszawie
Zaburzenia w relacjach międzyludzkich w Warszawie
Choroba afektywna dwubiegunowa w Warszawie
Choroby psychosomatyczne w Warszawie
Więcej (15)