Anna Lewandowska-Bernat

Psychoterapeuta więcej

Warszawa 2 adresy

Przewidywany czas odpowiedzi:
Logo
Anna Lewandowska-Bernat

Zmagasz się z trudnościami emocjonalnymi, problemami w relacjach, lękami, stresem czy wypaleniem? Czujesz się zagubiona/y, przeżywasz kryzysy lub masz poczucie, że utknęłaś/eś w martwym punkcie? Jeśli te problemy są Ci bliskie, oferuję przestrzeń, w której możesz otwarcie mówić o swoich trudnościach, bez obawy o ocenę. Moim celem jest pomóc Ci lepiej zrozumieć swoje emocje i zachowania oraz odnaleźć nową równowagę i spokój wewnętrzny.

Dowiedz się więcej

17/10/2024

Moje doświadczenie

Jestem psychoterapeutką integracyjną, absolwentką 4-letniej szkoły psychoterapii Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Ukończyłam również Podyplomowe Studium Coachingu i Mentoringu w SWPS oraz Laboratorium Psychoedukacji, a także kurs Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej i wiele innych szkoleń doszkalających.

Doświadczenie zdobywałam zarówno w Polsce, jak i za granicą, pracując w szpitalach oraz poradniach, gdzie prowadziłam terapię krótkoterminową skoncentrowaną na rozwiązaniach.

Pomagam osobom, które:

- Zmagają się ze stresem, lękiem, natłokiem myśli lub poczuciem przytłoczenia
- Doświadczają wypalenia zawodowego lub rodzicielskiego
- Mają objawy psychosomatyczne (np. bóle głowy, brzucha, zmęczenie)
- Czują się zdemotywowane, prokrastynują
- Przechodzą kryzys lub dużą zmianę życiową
- Mają trudności w relacjach
- Nie odczuwają satysfakcji z życia

Podczas terapii przyjrzymy się, skąd pochodzą twoje objawy i jaką rolę pełnią w twoim życiu. Będziemy pracować nad zwiększeniem twojej samoświadomości i poczucia własnej wartości, a także nad wypracowaniem zdrowszych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami. Wszystko po to, abyś czuł/a, że masz kontrolę nad swoim życiem i możesz być autentyczną sobą, cokolwiek to dla Ciebie znaczy.

W swojej pracy łączę różne techniki, takie jak praca z ciałem, ruchem, snem czy metaforą, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć siebie i wprowadzić pozytywne zmiany.

Zapraszam na pierwszą konsultację, podczas której omówimy Twoje potrzeby i cele, a Ty będziesz mógł/mogła doświadczyć, jak pracuję.


I am an integrative psychotherapist and a graduate of the 4-year Gestalt psychotherapy school at the Institute of Integral Gestalt Psychotherapy. I have also completed Postgraduate Studies in Coaching and Mentoring at SWPS University and the Laboratory of Psychoeducation, as well as a course in Transcultural Positive Psychotherapy, along with many other professional training courses.

I gained experience both in Poland and abroad, working in hospitals and clinics, where I provided short-term, solution-focused therapy.

I help people who:

Struggle with stress, anxiety, overwhelming thoughts, or feelings of being overwhelmed
Experience professional or parental burnout
Suffer from psychosomatic symptoms (e.g., headaches, stomachaches, fatigue)
Feel demotivated or procrastinate
Are going through a life crisis or a significant life change
Have difficulties in relationships
Do not feel satisfaction in life
During therapy, we will explore where your symptoms come from and the role they play in your life. We will work on increasing your self-awareness and self-esteem, as well as developing healthier coping strategies. The goal is for you to feel that you are in control of your life and can be your authentic self, whatever that means to you.

In my work, I combine various techniques, such as bodywork, movement, working with dreams, and metaphors, to help you better understand yourself and bring about positive changes.

I invite you to a first consultation, during which we will discuss your needs and goals, and you will have the opportunity to experience how I work.
więcej

Adresy (3)


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Psychoterapia indywidualna (opis) • 200 zł

Konsultacja online (opis) • 150 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna (opis) • 150 zł +9 więcej

Sesja psychoterapeutyczna (opis) • 200 zł

Coaching (opis) • 200 zł

Coaching • 300 zł

Pokaż więcej usług

Przyjmuję: dorosłych

Sposób płatności: Revolut, Przelew na konto, Karta płatnicza

Po zarezerwowaniu wizyty zostaniesz poproszony o dokonanie płatności za pierwszą sesję z góry. Opłata za sesję potwierdza rezerwację. W przypadku odwołania sesji mniej niż 24 godziny przed jej terminem płatność jest bezzwrotna. Płatność za kolejne sesje jest pobierana po każdej sesji. Możesz dokonać płatności kartą lub przelewem bankowym.

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.


Po zapisaniu się na wizytę w wybranym terminie otrzymasz ode mnie link do spotkania na platformie Google Meets, wysłany na podany przez Ciebie adres e-mail i/lub numer telefonu.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

Anna Lewandowska-Bernat
Warszawa


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
Revolut, Karta płatnicza, Blik
Anna Lewandowska-Bernat
Romualda Traugutta, Radom


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Usługi i ceny

Psychoterapia indywidualna

200 zł

Konsultacja online

150 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna

150 zł - 200 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta)

150 zł

Psychoterapia

200 zł

+ 11 usług

W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u Anna Lewandowska-Bernat? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

28 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące kryzys w związku

Dzień dobry
Jestem w sytuacji gdzie rozeszliśmy się z partnerką. Partnerka z racji swoich problemów zdrowotnych (jest pełnosprawna fizycznie) wymaga 100% akceptacji i poświęcenia jej problemom. Jednak mimo sprostaniu tym oczekiwaniom (ona szczęśliwa) to ja nie czuję miejsca w tym dla siebie.. gdy mówiłem jej o swoich potrzebach choćby z kontaktem rodzinnym to niestety słyszałem tylko ,,zobaczymy" albo ,,takie życie jest i wszyscy żyją w ten sposób że widzą rodzinę raz na kilka miesięcy"
Jednak Ona w tym nie widzi problemu.. i jeśli pojawiały się u mnie jakieś problemy emocjonalne związane z tym.. to sprowadza się do tego że to ja nie radzę sobie z emocjami i muszę nad tym pracować.
Jak to jest że tylko jedna osoba w związku nagina się a druga stwierdza że to ta pierwsza sobie nie radzi.. ?!
Zaczynam szukać w sobie problemów ale otoczenie widzi we mnie normalnego i pomocnego mężczyznę który zatroszczy się ale też potrzebuje jakiejś przestrzeni dla siebie.

Związek jest zawsze przestrzenią, którą tworzą dwie osoby. W związku, do którego weszliśmy z własnej woli, nigdy nie jest tak, że jedna osoba jest odpowiedzialna za wszystko. Zdrowy związek powinien być przestrzenią, w której możemy wzajemnie zaspokajać swoje potrzeby (oczywiście nie wszystkie). W zdrowym związku obie strony powinny brać odpowiedzialność za swoją część relacji.
Odwołując się do Pana pytania, jak to jest, że jedna osoba w związku się "nagina" — naginanie się w związku nie jest zachowaniem, które wskazuje na branie odpowiedzialności. Raczej jest to zachowanie ucieczkowe lub uległe. Osoba, która bierze odpowiedzialność za siebie, w sytuacji, gdy partner/partnerka ma jakieś oczekiwania, może albo odmówić, pozwalając partnerowi/partnerce przeżyć emocje związane z tym (np. złość, smutek), albo zdecydować się, zaspokoić potrzebę partnera/partnerki, nie czując się przy tym, że się "nagina", nie mając poczucia porażki, ustąpienia, potrzeby wdzięczności, wyższości, obwiniania czy targowania. Decyduje się na to i bierze za to odpowiedzialność.
Oczywiście, jak Pan zauważył, w związku powinna istnieć przestrzeń dla obu osób, a wzajemne zaspokajanie potrzeb jest kluczowe. Jeśli tego brakuje, warto rozważyć zakończenie takiego związku.
Zachęcam, żeby w ramach eksperymentu zastanowił się Pan jak przyczynił się do tej sytuacji. Bez oceniania czy to było dobre, czy złe, ale jak to się stało, że ta relacja wygadała tak, a nie inaczej? Co Pan robił, z tym że Pana potrzeby nie były zaspakajane? Odpuszczał Pan, walczył Pan, bronił ich? Co mógł Pan zrobić inaczej? Czy były sytuacje, w których partnerka się jednak zajmowała Pana potrzebami? Co w takich sytuacjach było innego? To takie ćwiczenie reflektujące, może Panu coś podpowie na przyszłość.
Niestety zdarza się, że osoby, które doświadczyły przemocy lub były wykorzystywane w przeszłości, wchodzą w nowe relacje, odgrywając role ofiary lub ratownika. Ustępują, zajmują się partnerem, nie komunikując jasno swoich potrzeb, przez co druga strona nie ma szans na ich zaspokojenie. W efekcie partner czuje się wykorzystany, ale nie dostrzega, że tym razem sama przyczyniła się do tego stanu rzeczy. Życie w takim wzorcu jest bardzo trudne i samotne. Dlatego, jeśli pewne problemy powtarzają się w kolejnych związkach, warto przyjrzeć się sobie i swojej odpowiedzialności za budowanie relacji.
Mam nadzieję, że ta odpowiedź będzie dla Pana pomocna.
Pozdrawiam
Anna Lewandowska-Bernat

 Anna Lewandowska-Bernat

Dzień dobry, co mi może być? Gdzie szukać pomocy? Non stop w swojej głowie,ruminacje problemy z radzeniem sobie ze stresem, brak koncentracji i pamięci, dysocjacja, nie pamiętam co mówiłem do znajomych kilka dni temu itd. Nie umiem podejmować decyzji, dorastałem w alkoholowym domu, z terapii dda itd nie pamiętałem nic przez właśnie dysocjacje/derealizacje, teraz psychiatra przepisał leki na adhd ale nie działają, w moim mieście nie ma za dużo psychoterapeutów, zresztą i tak nic bym nie pamiętał przez odcinanie się, jakieś porady? Czy oddział dzienny to dobry pomysł?

Dzień dobry,
Leki są bardzo pomocne, jednak nie rozwiązują źródła problemu. Jeśli chce Pan dokonać trwałych zmian, powinien Pan rozważyć rozpoczęcie długoterminowej psychoterapii indywidualnej. Jeśli w Pana okolicy nie ma terapeutów, warto zastanowić się nad psychoterapią online. Badania pokazują, że psychoterapia online jest równie skuteczna, co ta prowadzona osobiście.
Na oddziale dziennym na pewno otrzyma Pan wsparcie, które pomoże Panu lepiej funkcjonować. Praca nad dysocjacją i derealizacją wymaga czasu, dlatego tylko psychoterapia długoterminowa da Panu przestrzeń na to, żeby przepracować to, co kryje się za tymi mechanizmami i wprowadzić trwałe zmiany w życiu.
Pozdrawiam
Anna Lewandowska-Bernat

 Anna Lewandowska-Bernat
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania