Moje doświadczenie
2. English
Witam serdecznie. Nazywam się Arleta Bluhm. Jestem doświadczonym psychologiem oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (CBT) i dialektyczno- behawioralnym (DBT). Posiadam ponad 10 lat wiedzy naukowej z zakresu psychologii oraz profesjonalnego doświadczenia klinicznego skoncentrowanego na zmianach behawioralnych i emocjonalnych. Stosuję podejścia oparte na najnowszych dowodach naukowych. Pomagam osobom, które mają trudności w relacji z innymi, utraciły kogoś bliskiego, które zmagają się z zaburzeniami lękowymi (m.in. OCD, SAD, PTSD, GAD), depresyjnymi (w tym z depresją poporodową), zaburzeniami osobowości czy też z traumą, które nie radzą sobie ze stresem lub z chorobą somatyczną .
Jestem zainteresowana efektem terapeutycznym, ponieważ wierzę, że każdy zasługuje na indywidualną terapię. Korzystam z różnorodnych narzędzi terapeutycznych i technik behawioralnych, restrukturyzacji poznawczej, ekspozycji, racjonalnej terapii zachowania, dialogu motywującego, treningu asertywności i uważności. Moja pasja i entuzjazm pomogły mi w budowaniu dobrych relacji i osiąganiu pozytywnych efektów terapeutycznych.
Każdego roku uczestniczę w konferencjach i seminariach oraz jestem zaangażowana w własny rozwój zawodowy. Interesuję się nauką i zastosowaniem najnowszych podejść naukowych w dziedzinie psychologii. Swoje studia ukończyłam na University of Derby w Wielkiej Brytanii, gdzie mieszkałam przez większą część swojego życia. Tam zdobywałam nie tylko wiedzę teoretyczną ale i praktyczną opierającą się na tworzeniu planów interwencyjnych zmiany zachowania i nawyków u Pacjentów z przeróżnymi chorobami somatycznymi. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu psychoonkologii na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum. Ukończyłam również dodatkowy, całościowy kurs z zakresu terapii dialektyczno- behawioralnej (DBT), stworzonej głównie dla osób z zaburzeniem osobowości borderline. Prowadzę trening umiejętności DBT dla osób z BPD, nie radzących sobie z emocjami czy konfliktami. Jestem w trakcie certyfikacji w szkole psychoterapii poznawczo- behawioralnej na 4 roku. Na codzień pracuję w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, w prywatnym gabinecie jak i przeprowadzam badania kliniczne.
Przez ponad dwa lata uczestniczyłam w terapii własnej. Ciągle poddaję się superwizji. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno- Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, The British Psychological Society oraz The American Psychological Association.
2. Hello. My name is Arleta Bluhm. I am an experienced psychologist, cognitive-behavioral therapist (CBT) and dialectical- behavioural therapist. I have over 10 years of scientific knowledge in the field of psychology and professional clinical experience focused on behavioral and emotional changes. I use approaches based on the latest scientific evidence. I help people who struggle with anxiety disorders (OCD, SAD, PTSD, GAD), depression, personality disorders or trauma, people who have difficulties in relationships with others, have lost a loved one, who cannot cope with stress or with a somatic illness.
I believe that everyone deserves individual therapy and as such, I am very much interested in the therapeutic effect. My passion and enthusiasm helped me build good relationships and achieve positive therapeutic effects, for which I use a variety of therapeutic tools and behavioral techniques, cognitive restructuring, exposure, rational behavior therapy, motivating dialogue, assertiveness and mindfulness training.
Every year I participate in conferences and seminars and I am involved in my own professional development. I am interested in science and the application of the latest scientific approaches in the field of psychology and psychotherapy. I graduated from the University of Derby in the UK where I gained my experience in a field of behaviour change. I built and completed many intervention plans for behaviour and habit change of clients struggling with somatic illness. I completed postgraduate studies in psycho-oncology at the Jagiellonian University Medical College. I am a cognitive- behavioural therapist (CBT). Additionally, I completed professional training in dialectical- behavioural therapy (DBT) created mainly for people struggling with borderline personality disorder (BPD).
I work at the University Hospital in Krakow, in The Department of Anaesthesiology and Intensive Care, as well as in a private office.
For over two years I have participated in my own therapy. I am constantly under supervision. I am a member of the Polish Association for Cognitive and Behavioral Therapy, Polish Psycho-oncology Association, The British Psychological Society and The American Psychological Association.
Adres
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja psychologiczna • 200 zł
Badania psychologiczne • Od 250 zł
Couple psychotherapy in English • 400 zł +7 więcej
Diagnoza psychologiczna • Od 250 zł
Konsultacja psychologiczna dla dzieci i młodzieży (pierwszorazowa) • 200 zł
Poradnictwo psychoonkologiczne • 200 zł
Pokaż więcej usługCzy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychologów w pobliżuUsługi i ceny
Ceny dotyczą wizyt prywatnych.
Konsultacja psychologiczna
Badania psychologiczne
Couple psychotherapy in English
Diagnoza psychologiczna
Konsultacja psychologiczna dla dzieci i młodzieży (pierwszorazowa)
+ 5 usług
W jaki sposób ustalane są ceny?
Opinie pojawią się wkrótce
Napisz pierwszą opinię
Jesteś już po wizycie u mgr Arleta Bluhm? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.
Dodaj swoją opinięOdpowiedzi na pytania
1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Witam Państwa,
jakie poswstaje OCD tzn. kiedy myśli powtarzalne stają się klinicznymi obsesjami spełniającymi kryteria ICD lub DSM-5 - chodzi o moment "przejścia" I "skategoryzowania"
Dzień dobry,
Moment ''przejścia'' w OCD wymaga obecności obsesji i/lub kompulsji, które są czasochłonne (ponad godzinę dziennie), powodują znaczny stres i upośledzają pracę lub funkcjonowanie społeczne. OCD występuje, gdy natrętne myśli stają się niekontrolowane. Te natrętne myśli (obsesje) mogą powodować powtarzanie zachowań (kompulsji) w nadziei, że myśli odejdą i zapobiegniemy im w przyszłości, co tak naprawdę może powodować chwilowe poczucie 'ulgi'. Jednak w większości przypadków ta ulga jest chwilowa, a osoba z OCD nadal będzie odczuwać lęk związany z danym tematem.
Proszę zauważyć, że większość ludzi ma obsesyjne myśli lub jakieś kompulsje/ rytuały. Chociażby łapanie się za guzik jak widzimy kominiarza.
Również, prawdopodobnie większa część ludzi dobrze się czuje (lub przynajmniej cieszą się, że to już koniec), kiedy posprzątają mieszkanie. Ale OCD to zaburzenie lękowe, a ludzie podejmują działania w oparciu o rzeczy, które postrzegają jako zagrożenie, niebezpieczeństwo. Mogą to być zarazki, martwienie się lub troska o bezpieczeństwo osobiste (chociaż kompulsje nie zawsze są logicznie powiązane z obsesją).
Co więcej, większość ludzi doświadczy jakiś natrętnych myśli. Aczkolwiek ludzie bez OCD, zostawiają te myśli, one przechodzą, nie przywiązujemy do nich zbyt większej uwagi. Natomiast osoby z OCD często są przygnębione swoimi myślami i zachowaniami, nawet jeśli uznają, że rzeczywiście są nadmierne. OCD powoduje konflikt w danej osobie, jest również powtarzalne i istnieje przez długi czas. To bardzo różni się od okazjonalnej potrzeby zostania w domu i posprzątania mieszkania lub od czasu do powrotu do domu, aby upewnić się, że drzwi są zamknięte.
U osoby bez OCD, obsesyjne myśli są ulotne. W OCD te myśli zaczynaja zajmować coraz więcej czasu, aż przytłaczają wszystko inne, tak że nie można ich powstrzymać. Jak napisałam wyżej, niektórzy ludzie rozwijają rozproszenie od tych myśli – kompulsje, powtarzające się zachowania – aby właśnie walczyć z tymi myślami. Ale kompulsje pogłębiają obsesje. Złapanie się w to błędne koło może oznaczać życie z zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym.
Mam nadzieję, że to troszkę ułatwi zrozumienie tematu. Chciałabym tylko zaznaczyć, że do diagnozy potrzebny jest szeroki wywiad, ponieważ zaburzenie może być mylone z innymi.
Pozdrawiam
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Zaburzenia nastroju w Krakowie
Zaburzenia emocjonalne w Krakowie
Zaburzenia osobowości w Krakowie
Niskie poczucie własnej wartości w Krakowie
Zaburzenia psychosomatyczne w Krakowie
Zaburzenia w relacjach międzyludzkich w Krakowie
Zaburzenia odżywiania w Krakowie
Zaburzenia psychiczne w Krakowie
DDA - dorosłe dzieci alkoholików w Krakowie
Więcej (15)