dr n. med. Barbara Urbaniak

Stomatolog więcej

Pabianice 1 adres

Nr PWZ: 8715479

Moje doświadczenie

Dr n med Barbara Urbaniak, specjalista stomatologii ogólnej i periodontologii. Wieloletni nauczyciel akademicki i kierownik Zakłady Periodontologii i Chorób Błony Śluzowej Jamy Ustnej Instytutu Stomatologii Akademii Medycznej w Łodzi w latach 1999- 2002. Autorka ponad trzydziestu publikacji naukowych z dziedziny periodontologii i chorób błony śluzowej jamy ustnej.
więcej

Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych stomatologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Pozostałe usługi


Świętego Jana 27, Pabianice

60 zł

Przyjazna Stomatologia Pabianice



Świętego Jana 27, Pabianice

Od 80 zł

Przyjazna Stomatologia Pabianice



Świętego Jana 27, Pabianice

Od 80 zł

Przyjazna Stomatologia Pabianice



Świętego Jana 27, Pabianice

Od 100 zł

Przyjazna Stomatologia Pabianice



Świętego Jana 27, Pabianice

100 zł

Przyjazna Stomatologia Pabianice



Świętego Jana 27, Pabianice

400 zł

Przyjazna Stomatologia Pabianice



Świętego Jana 27, Pabianice

100 zł

Przyjazna Stomatologia Pabianice

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

4 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
M

Marcin

Lokalizacja: Przyjazna Stomatologia Pabianice

Fachowa obsługa, miła, bezstresowa atmosfera. Leczę zęby u pani Urbaniak już kilka lat i jestem bardzo zadowolony z efektu jej pracy :)

Emi Wi

Lokalizacja: Stomatologia

Cudowna osoba, ciepła i przede wszystkim najlepsza w swoim fachu! Polecam każdemu! Taka wizyta to przyjemność.

M

Maciek

Lokalizacja: Przyjazna Stomatologia Pabianice odsłonięte szyjki zębowe

Pełen profesjonalizm. Trafiłem do Pani Doktor jakiś czas temu gdyż mimo młodego wieku zaczęły mi się odsłaniać szyjki zębowe. Bałem się, że mogę stracić zęby a poprzedni lekarze nie mieli pomysłu na mój problem. Po paru wizytach, odpowiednim czyszczeniu, kamienia oraz lekach, okazało się , że choroba się zatrzymała . Bardzo dziękuje za fachową pomoc i polecam wszystkim osobom z problemami z dziąsłami i zębami. Naprawdę osoba godna polecenia :)

Z

Zadowolona pacjentka

Miła i bardzo delikatna. Rzeczowa babka i uratowała mi zęby, które inni chcieli już dawno temu usuwać!!!! Rewelacja!!!Polecam!.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące ból zęba

Dzień dobry. Około 2 miesiące temu zakończyłam leczenie kanałowe górnej szóstki, jednak ból się utrzymywał - stosunkowo silny, stały, promieniujący do oka lub rzadziej ucha. Wykonano mi tomografię, która jednak nie wykazała dodatkowego kanału ani nic niepokojącego (skonsultowałam tę kwestię z dwoma endodontami). Odesłano mnie do laryngologa z wynikami tomografii szczęki, który jednak kategorycznie stwierdził, że w zatokach nie dzieje się nic złego i oprócz stwierdzenia faktu, że mam korzenie zębów w zatokach, niewiele może mi pomóc. Ból się utrzymuje, wciąż promieniuje na pół twarzy, zab lekko boli po nagryzaniu. Dentysta powiedział, że być może jest to nadwrażliwość pozabiegowa, która może utrzymywac sie wiele miesięcy. Nie chcę oczywiście funkcjonowac z bólem przez prawie rok, bardzo proszę o porady - co mogę jeszcze zrobić? Dziekuję.

Warto jeszcze sprawdzić czy wypełnienie lub korona, którą ząb został odbudowany po leczeniu kanałowym nie jest zbyt wysoka, i nie stanowi węzła urazowego w zgryzie, oraz przyjrzeć się funkcjonowaniu stawu skroniowo-żuchowowego. Mozliwe, ze miała już Pani wcześniej jakieś dolegliwości z tego tytułu, natomiast nie przeszkadzały Pani w codziennym funkconowani. Wielogodzinne leczenie kanałowe, przy szeroko otwartych ustach mogło nasilić zaburzenia czynnościowe.

dr n. med. Barbara Urbaniak

Czy po założeniu porcelanowej (albo z innych materiałów) korony na zęba czy można tę koronę potem zdjąć jakby coś się działo z zębem aby tego zęba wyleczyć na przykład kanałowo albo go usunąć?

Jeżeli ząb jest pokryty koroną, jest on cały czas pojedynczym zębem, z pełnowarościowymi korzeniami. Gdyby była potrzeba leczenia kanałowego takiego zęba, można to zrobić na dwa sposoby. Leczyć przez koronę lub zdjąć koronę z zęba przeleczyć ząb kanałowo i ponownie odbudować go już tym razem wkładem koronowo-korzeniowym i koroną. Jeśli zaistniałaby potrzeba usunięcia zęba z koroną, również sama korona nie przysporzy trudności.

dr n. med. Barbara Urbaniak

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania