Adresy (2)

Vivere Położna Środowiskowo-Rodzinna
Marcinkowicka7a, Nowy Sącz

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych położnych w pobliżu
Vivere
Chełmiec, Marcinkowicka 7a, Nowy Sącz

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych położnych w pobliżu

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Moje doświadczenie

Kim jest położna środowiskowo-rodzinna i czy jest nam potrzebna?

Położna towarzyszy kobietom od wieków, już w średniowieczu akuszerki pomagały przy porodach, stosując różne zioła, mikstury i pozycje ułatwiające poród. W dzisiejszych czasach położne w dalszym ciągu pomagają matkom we wszystkich życiowych sprawach.

Ogromna część położnych środowiskowych pracowała w szpitalu. Uczyła się przede wszystkim położnictwa i ginekologii. Zdobywała wiedzę z dziedziny seksuologii i pediatrii, psychologii, socjologii, pedagogiki czy etyki. Zakres wiedzy i umiejętności, jaki muszą posiąść położne środowiskowe, aby dobrze wykonywać swój zawód, jest naprawdę ogromy i warto z tej wiedzy korzystać.

Położna środowiskowa pomaga odpowiedzieć na pytania związane z ciążą, z przygotowaniem do porodu, z połogiem, z karmieniem piersią oraz dietą kobiety karmiącej, pomaga w opiece nad noworodkiem.

Kto może skorzystać z usług położnej? Zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez NFZ położna ma obowiązek opieki nad matką od 21. tygodnia ciąży, noworodkiem do 6. tygodnia po porodzie i całą rodziną. Z racji swojego wykształcenia położna środowiskowo-rodzinna ma kwalifikacje także do przygotowania pacjentki do porodu. Mogą to być kursy w szkole rodzenia, konsultacje, rozmowy indywidualne.

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z usług położnej? Z położną środowiskową warto spotkać się przed porodem. Konsultacje dotyczą wtedy oceny samopoczucia fizycznego i psychicznego pacjentki. Położna pomoże rozwiązać dylematy związane z wyprawką dla dziecka, jak również opowie, co czeka mamę w poszczególnych okresach porodu, o pierwszym kontakcie z nowo narodzonym dzieckiem. Powie, jak przygotować dom i otoczenie na nowego członka rodziny. Poznana już położna odwiedzi rodzinę również po porodzie, w domu na wizycie patronażowej, na której można zadać wszelkiego rodzaju pytania dotyczące opieki, karmienia, pomoże wykąpać dziecko. Warto ten czas dobrze wykorzystać i wcześniej się zastanowić, czego chcielibyśmy się dowiedzieć, nauczyć, o co zapytać. W czasie wizyty po porodzie położna zbada noworodka, sprawdzi, czy pępek goi się prawidłowo, jak wygląda jego skóra i ciemiączko, czy dziecko ma prawidłowe odruchy neurologiczne. Wypełni odpowiednią dokumentację medyczną. Oprócz tego położna pyta też kobietę o jej krocze, bliznę (jeżeli poród był przez cesarskie cięcie), ocenia stan obkurczającej się macicy, stan piersi, uczy techniki karmienia piersią, pokazuje, jak przewija się dziecko. Położna może również zdjąć szwy i doradzić odpowiednią dietę dla matek karmiących lub skierować do dietetyka. W razie wątpliwości może odwołać się do rady specjalistów pediatrów lub ginekologów, zachęcić do zrobienia istotnych dla każdej kobiety badań, takich jak cytologia i badanie piersi. Wyjaśni, jak prawidłowo samemu badać swoje piersi, co może mieć istotne znaczenie dla wczesnego wykrycia nowotworu. Kobiety będące jeszcze w okresie połogu mogą uzyskać informacje na temat płodności, metod antykoncepcji i naturalnych metod planowania rodziny.

Jak skorzystać z usług położnej środowiskowej w ramach NFZ? Wystarczy zadzwonić np do mnie : i wyrazić chęć spotkania lub do położnej z którą już mamy kontakt. Wizyta położnej w waszym domu jest bardzo ważnym elementem sprzyjającym podniesieniu wiedzy nie tylko na temat porodu i połogu. Bardzo gorąco zachęcam do spotkań z położnymi i zadawania pytań.
więcej

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u Beata Buszek? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Najczęściej zadawane pytania