Z trądzikiem spotkał się każdy z nas doświadczając go osobiście lub w swoim najbliższym otoczeniu.
Jeśli czytasz ten artykuł masz zapewne doświadczenie już w leczeniu miejscowym żelami, mydłami, maściami i płynami. Część z czytelników przeszła już antybiotykoterapię miejscową lub ogólną. Być może wśród Was są też kobiety po kuracji hormonalnej. Wszyscy zadajecie sobie pytanie jak wygrać z trądzikiem.
Trądzik dotyka coraz więcej osób. W większości przypadków ustępuje on częściowo lub całkowicie po 25 roku życia. Niestety u części osób utrzymuje się dalej i aż w 80% przypadków dotyczy to kobiet.
Większość metod leczenia łagodzi objawy choroby i w lekkich przypadkach nasilenia trądziku może pozwolić przetrwać okres jego aktywności.
W swojej praktyce widziałam już tysiące młodych osób leczonych w sposób nieskuteczny lub nie leczonych wcale. Reklamy telewizyjne wmawiają nam, że oto pojawił się cudowny płyn, maść, suplement który „zabije trądzik”. Strony internetowe pełne są przepisów na herbatki i maseczki pomagające zwalczyć tę chorobę.
W efekcie niewłaściwego leczenia pojawiają się zmiany skórne dające trwałe blizny i oszpecenie. Odpowiednio wczesne rozpoznanie choroby i wdrożenie skutecznego leczenia pozwoliłoby na uniknięcie blizn, stresu, wstydu i społecznej alienacji bardzo często odczuwanej przez chorujących.
Od kilkunastu lat istnieje też na rynku grupa leków zawierających IZOTRETYNOINĘ, lek o przełomowym działaniu i bardzo wysokiej skuteczności leczenia. Dający w 90% całkowite wyleczenie i ustąpienie trądziku. Proces leczenia jest długotrwały a u części pacjentów cały cykl może wymagać powtórzenia, w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu.
Leki te stosuje się w przypadku zdiagnozowania trądziku, który nie poddaje się innym metodą leczenia i ciężkich przypadkach trądziku o przebiegu piorunującym, trądziku skupionego, bliznowaciejącego, ropowiczego i nasilonego.
Izotretynoina skutecznie działa na przyczynę trądziku a nie na jego objawy. Hamuje ona rozwój i funkcje gruczołów łojowych skóry, zapobiega powstawaniu zaskórników, reguluje proces rogowacenia naskórka i ułatwia jego złuszczanie oraz działa pośrednio przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.
Jest to niezwykle skuteczny lek a jednocześnie bardzo niebezpieczny w przypadku niekontrolowanego, nieumiejętnego i pozbawionego nadzoru lekarskiego stosowania. Izotretynoina jest lekiem bardzo silnym dającym wiele objawów niepożądanych i ubocznych, takich jak;
Leki te mają też silne działanie teratogenne u kobiet! Można je stosować tylko w przypadku kobiet u których wykluczono ciążę i stosujących pewną antykoncepcję aż do dwóch miesięcy po zakończeniu terapii. Zajście w ciążę w podczas stosowania leku lub jego podanie w trakcie ciąży prowadzi do ciężkich uszkodzeń lub śmierci płodu.
Leczenie Izotretynoiną wymaga więc indywidualnego podejścia do pacjenta. Tylko ścisła współpraca pomiędzy pacjentem i lekarzem, regularne wizyty kontrolne, dodatkowe badania lekarskie i laboratoryjne zapewnią bezpieczeństwo leczenia.
Lekarze z olbrzymim doświadczeniem w stosowaniu tego leku bazując na swojej wiedzy i praktyce klinicznej pomogą przejść przez leczenie w sposób bezpieczny i zakończyć je z sukcesem.
Wyleczyłam już z trądziku skutecznie i trwale tysiące młodych ludzi. Spotykałam się też z osobami które przerażone opisami skutków ubocznych demonizowały ten sposób leczenia. Pamiętajmy więc wszyscy – każda substancja może leczyć a w złej dawce lub źle podawana może szkodzić, a nawet zabijać.
Leczmy się skutecznie i bezpiecznie korzystając z osiągnięć farmacji , wiedzy i doświadczenia dobrych lekarzy.
Życząc wszystkim dużo zdrowia i pięknej cery.
Ten artykuł został opublikowany na stronie ZnanyLekarz za wyraźną zgodą autorki lub autora. Cała zawartość strony internetowej podlega odpowiedniej ochronie na mocy przepisów o własności intelektualnej i przemysłowej.
Strona internetowa ZnanyLekarz nie zawiera porad medycznych. Zawartość tej strony (teksty, grafiki, zdjęcia i inne materiały) powstała wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje porady medycznej, diagnozy ani leczenia. Jeśli masz wątpliwości dotyczące problemu natury medycznej, skonsultuj się ze specjalistą.