• Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Badanie stężenia gonadotropiny kosmówkowej jest badaniem o wyższej czułości niż badanie testem ciążowym stąd nie jest zasadnym kontrolowanie wyniku stężenia gonadotropiny kosmówkowej zwykłym…

Stosowanie antykoncepcji hormonalnej nie ma wpływu na Pani stan zdrowia w tym zakresie. Może Pani przerwać stosowanie aktualnego leku w dowolnym momencie aczkolwiek zazwyczaj zaleca się zakończenie…

Pojedynczy pomiar stężenia gonadotropiny kosmówkowej jest niewystarczający do oceny prawidłowości rozwoju ciąży. Proszę zgłosić się na konsultację ginekologiczną celem poszerzenia diagnostyki…

Kilkukrotnie wykonane testy ciążowe i badanie stężenia gonadotropiny kosmówkowej przemawiają za brakiem ciąży.
Zaburzenia miesiączkowania wymagają natomiast dalszej diagnostyki ginekologicznej.…

Na Pani pytanie odpowiedzieć może dopiero poszerzenie diagnostyki o badanie ultrasonograficzne i badanie stężenia gonadotropiny kosmówkowej we krwi.

Badanie ultrasonograficzne może wnieść wiele do oceny ryzyka złośliwości guza, ale ostateczne jedyną metodą weryfikacji jest badanie histopatologiczne usuniętego guza.

Najlepiej udać się do specjalisty endokrynologii ginekologicznej zajmującego się diagnostyką zaburzeń miesiączkowania i płodności. Pojedynczy nieprawidłowy wynik wymaga poszerzenia diagnostyki…

O ile prawidłowo stosuje Pani antykoncepcję hormonalną to jej skuteczność powinna być pełna już w drugim cyklu jej stosowania. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem.

Krwawienie po współżyciu i klucie w okolicy podbrzusza mogą mieć dwie niezależne przyczyny. Proszę zgłosić się na konsultację ginekologiczną i poszerzyć diagnostykę.