• Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Nie ma konieczności wykonywania dodatkowego testu, ponieważ nawet trwająca infekcja HPV nie jest przeciwskazaniem do szczepienia.

Wirus HPV typ 66 niesie ze sobą wysokie ryzyko nowotworzenia. Dalsze postępowanie należy omówić z lekarzem i będzie ono zależało od Pani aktualnego stanu zdrowia i dolegliwości.

Tak, warto, a w szczególności jeżeli nie ma pan stałej partnerki. Zapraszam na szczepienie 9-walentna szczepionką

Tak, istnieją preparaty wspomagające leczenie. Niemniej jednak podstawą jest weryfikacja w badaniu lekarskim i cytologicznym rozszerzonym ewentualnie o badanie kolposkopowe.

Witam, po pierwsze samokontrola, a najlepiej to podejdź do lekarza i omówić temat. Jeżeli są jakieś zmiany skórne to koniecznie jak najszybciej usunąć. Pozdrawiam

Najczęściej wirus HOV utrzymuje się w organizmie przez długi czas (nawet kilka lat). Więc możliwa jest też reaktywacja wynikająca z poprzedniego zakażenia.

Zakażenie np HPV 16 nie powoduje wytworzenie przeciwciał p/ temu wirusowi. Tak więc możliwe jest ponowne zakażenie HPV 16. Dopiero szczepienie powoduje wytworzenie p/c , a tym samym chroni przez…

Dzień dobry, niestety mimo ustąpienia zmian DNA wirusa często pozostaje w komórkach naskórka, z tego powodu możliwe są nawroty. Pozdrawaim!