Moje doświadczenie

Absolwentka studiów z zakresu fizjoterapii, odnowy biologicznej i terapii tkanek miękkich. W zawodzie pracuje od 2011 roku. Uczestniczka licznych kursów, szkoleń i warsztatów, na których nieustannie zdobywa oraz poszerza swoją wiedzę i metody pracy. W swojej pracy zajmuje się osobami z różnych dziedzin medycyny, do których stara się podejść w sposób życzliwy i profesjonalny.
więcej

Adres

TWOJE ZDROWIE REHABILITACJA HOLISTYCZNA
ul. Lwowska 64 / 115, Rzeszów

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 8 lat

Konsultacja fizjoterapeutyczna

Diagnostyka i ćwiczenia w oparciu o Kinetic Control

Fizykoterapia ( prądy, laser, pole magnetyczne, ultradźwięki) +6 więcej

Kinezjotaping

Masaż

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe

Pokaż więcej usług

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja fizjoterapeutyczna



Terapia manualna


W jaki sposób ustalane są ceny?

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
J

Jacek

Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Bardzo polecam zabiegi u Pani Eli . Profesjonalne podejście do pacjenta i co najważniejsze, efekty terapii są naprawdę odczuwalne już po pierwszych wizytach . Pozdrawiam .

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Jaki rodzaj rehabilitacji jest zalecany dla osób chorujących na zespół Ehlersa-Danlosa? Mam EDS i rehabilitowałam się u wielu specjalistow, a mój stan z każdą rehabilitacja się pogarsza i pojawia się kolejna kontuzje po wizycie u fizjoterapeuty. Wiem, że w EDSie potrzebne są specjalne działania. Jakie?

Zespół Ehlersa-Danlosa cechuje nadmierna elastyczność stawów. W życiu codziennym oznacza to, że podczas wykonywania różnych czynności wykonuje się więcej ruchu w stawie niż się powinno. Bardzo często przekraczanie tej granicy jest przyczyną narastających przeciążeń i kolejnych urazów.
Najważniejszymi zagadnieniami na jakie należy zwrócić uwagę to:
- utrzymywanie prawiadłowej postawy ciała podczas statyki (stania, siedzenia) i dynamiki (ruchu),
- unikanie przeprostów w stawach,
- nie rozciąganie się ( ćwiczenia rozciągające typu joga itp.) - rozciągają one jeszcze bardziej struktury, które są już mocno rozciągnięte (więzadła, ścięgna). Powoduje to zwiększenie elastyczności, rozciągliwości tkanek, zmniejsza się ich sztywność przez co spada stabilizacja stawów, a mniejsza stabilność sprzyja urazom,
- wzmocnienie mięśni - jeśli brakuje stabilizacji z więzadeł i ścięgien można wykorzystać do tego mięśnie. Należy podjąć odpowiedni trening mięśniowy, który wzmocni mięśnie i pozwoli na zapewnienie większej stabilizacji
- istotne jest również podjęcie aktywności fizycznej. Stała aktywność korzystnie wpływa na pracę całego ciała, a przy tej jednostce chorobowej dodatkowo pozwala utrzymać wypracowany poziom stabilizacji stawów. Brak stałej aktywności fizycznej lub jej całkowity brak nie przyniesie korzystnych efektów.

Bez zastosowania się do wspomnianych zaleceń kontuzje będą nadal występować, a podejmowane rehabilitacje mogą być nie wystarczająco skuteczne.

Zalecam udanie się do odpowiedniego fizjoterapeuty, który nauczy prawidłowej postawy ciała i pomoże w budowaniu odpowiedniej stabilizacji stawów.

mgr Elżbieta Grochowicz

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania