Moje doświadczenie

Ukończyłam 4-letnią Szkołę Psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym i uzyskałam dyplom psychoterapeuty.
Dodatkowo, ukończyłam Akademię Ignatianum na Wydziale Pedagogiki i uzyskałam dyplom z zakresu profilaktyki przemocy seksualnej wobec dzieci i młodzieży. Posiadam kwalifikacje m.in. w zakresie diagnostyki przemocy, sposobu prowadzenia rozmów z dziećmi i ich opiekunami w sytuacji m.in. wykorzystania i/lub molestowania seksualnego.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam prowadząc terapię indywidualną pod superwizją w prywatnym gabinecie jak również podczas stażu na Oddziale ogólnopsychiatrycznym dla dorosłych Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego w Krakowie. Swoje umiejętności psychoterapeutyczne nadal rozwijam i doskonalę uczestnicząc w dodatkowych kursach, szkoleniach oraz konferencjach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (PTPPd).

Poznawanie zagadnień psychologii, tajników umysłu, naszej świadomości i nieświadomości jest dla mnie pasją, którą wykorzystuję w pracy zawodowej, aby pomóc osobom potrzebującym takim jak Ty.
Jestem otwarta na każdą osobę, lubię słuchać i rozmawiać o tym co trudne i wydaje się nie do udźwignięcia. Cierpliwie pracuję na zaufanie innych. W procesie terapeutycznym wykorzystuję swoje doświadczenie zawodowe i życiowe, daję swój czas tylko dla Ciebie, uważnie słucham i dzielę się zdobytą wiedzą. Podczas psychoterapii możesz lepiej zrozumieć siebie i zmienić swoje cierpienie w chęć do działania i dalej w radość z życia.

PROCES PSYCHOTERAPEUTYCZNY:
Psychoterapia odbywa się w gabinecie, zwykle z częstotliwością jednego spotkania raz w tygodniu. Sesja psychoterapeutyczna trwa 45 minut. Proces psychoterapii zaczynam od kilka spotkań konsultacyjnych, podczas których ustalane są m.in. cele terapii.
Swoją pracę terapeutyczną poddaję stałej superwizji.
więcej

Adres

PSYCHOTERAPIA PSYCHODYNAMICZNA NA KAZIMIERZU
Kupa 3/12, Stare Miasto, Kraków

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychoterapeutyczna

180 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta)

180 zł

Psychoterapia

180 zł

Psychoterapia indywidualna

180 zł

Interwencja kryzysowa

180 zł

+ 3 usługi

W jaki sposób ustalane są ceny?

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
P
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: PSYCHOTERAPIA PSYCHODYNAMICZNA NA KAZIMIERZU psychoterapia indywidualna

Super atmosfera, przyjazny gabinet, Pani Elżbieta wie jak podejść do pacjenta aby nie być skrępowanym podczas rozmowy. Z chęcią chce się wracać ;)

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

14 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Ostatnio spotkałam się z sytuacją, która skłoniła mnie do refleksji nad zasadnością niektórych zapisów w kontraktach terapeutycznych. Zostałam zobowiązana do pokrywania kosztów sesji niezależnie od okoliczności – nawet w przypadku nagłej choroby. Umowa, którą zaproponował terapeuta, wymuszała na mnie uczestnictwo przez określony czas, przy czym mogę odwołać wizytę jedynie trzy razy w trakcie całego cyklu, bez prawa do kolejnych zwolnień, nawet jeśli sytuacja zdrowotna tego wymaga.

Rozumiem, że terapeuta także potrzebuje stabilności, jednak tak sztywne zasady sprawiają, że mam wrażenie przerzucenia całości ryzyka finansowego na mnie – coś, co powinno być ryzykiem zawodowym terapeuty, wynikającym z charakteru jego pracy. Wielu pacjentów, tak jak ja, trafia na terapię w stanie kryzysu i trudno wtedy otwarcie kwestionować zasady, które narzuca terapeuta. Tym bardziej, że takie zapisy są omawiane dopiero po kilku sesjach, gdy pacjent jest już w relację zaangażowany.

Zastanawiam się, czy to podejście rzeczywiście wspiera "ciągłość terapii". Wydaje mi się, że prawdziwą podstawą takiej ciągłości jest wzajemne zaangażowanie i relacja terapeutyczna, która opiera się na zaufaniu i elastycznym podejściu. Finansowe kary za chorobę nie tylko mogą wprowadzać dodatkowy stres, ale też wywołują poczucie obowiązku wobec terapeuty, a nie wobec własnego zdrowia psychicznego.

Moje wątpliwości potęguje brak regulacji zawodu psychoterapeuty w Polsce. Pacjent nie jest dostatecznie chroniony i staje się stroną obciążoną ryzykiem finansowym, zamiast mieć zapewnione bezpieczne i zrozumiałe warunki współpracy. Zastanawiam się, czy takie podejście jest zgodne z etyką zawodu psychoterapeuty. Czy sztywne zasady, które nie uwzględniają sytuacji losowych, są naprawdę w duchu wsparcia i ochrony pacjenta? Moim zdaniem, warto zastanowić się, czy w ten sposób nie tracimy z oczu głównego celu terapii – wspierania pacjenta, który szuka pomocy i zrozumienia w trudnym dla siebie czasie.

Dzień dobry Pani. Na wstępie zaznaczę, że sztywne zasady (tj. ilość nieobecności w ciągu roku, zasady odwoływania sesji, kwestie płatności) ujmowane w kontraktach terapeutycznych są standardem stosowanym w procesach psychoterapeutycznych i kontrakt stanowi jedno z narzędzi terapeutycznych. Dostosowując się do tych zasad Pacjenci często, już w trakcie procesu terapeutycznego, przeżywają różne trudne emocje. Z Pani opisu wynika, że mierzy się Pani obecnie właśnie z trudnymi emocjami, co może świadczyć o tym, że proces w którym Pani uczestniczy jest ważny dla Pani. Zachęcam Panią gorąco do omówienia tego tematu przede wszystkim ze swoim terapeutą, który znając Panią, rozumiejąc Pani funkcjonowanie może nadać głębsze znaczenie, które sięga Pani nieświadomości.
Pozdrawiam
Elżbieta Sitko

mgr Elżbieta Sitko

Po ostatniej wizycie u psychoterapeuty czuję się osądzony ,obrażony i poniżony do tego stopnia, że nie wyobrażam sobie możliwości następnej wizyty i kolejnej konfrontacji. Czy takie odczucia towarzyszą psychoterapii? Czy w tej sytuacji powinienem zmienić psychoterapeutę?

Dzień dobry. Z Pani/Pana opisu wynika, że mierzy się Pani/Pan teraz z bardzo trudnymi emocjami związanymi ze swoim procesem psychoterapeutycznym. Trudno jest mi jednoznacznie stwierdzić co wywołało w Pani/Panu uczucia poniżenia, urazy czy oskarżenia, ale coś się z pewnością wydarzyło bardzo ważnego. W takich sytuacjach zawsze warto omówić to ze swoim terapeutą gdyż często zdarza się, że w procesie leczenia tego typu odczucia się pojawiają. Decyzję o tym czy zmienić psychoterapeutę warto podjąć po omówieniu ze swoim terapeutą zaistniałej sytuacji. Rozumiem, że nie wyobraża sobie Pani/Pan kolejnej wizyty i trudno się temu dziwić mierząc się z takimi emocjami. Być może towarzyszy jeszcze Pani lęk, czy obawa przed podzieleniem się tym ze swoim terapeutą. Zachęcam mimo wszystko do przełamania się, otwartości i sprawdzenia jaka jest reakcja terapeuty.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
Elżbieta Sitko

mgr Elżbieta Sitko
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania