Jestem lekarką w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z psychiatrii dorosłych w Klinice Zaburzeń Afektywnych i Psychotycznych Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie doświadczenie zdobywam od najlepszych specjalistów, pracując również w Oddziale Zaburzeń Psychotycznych. Jako lekarz rezydent pełnię dyżury medyczne w izbie przyjęć szpitala psychiatrycznego, oddziałach ogólnopsychiatrycznych, jak i w oddziale psychiatrii dla młodzieży. W ramach działalności dydaktycznej prowadzę praktyczne zajęcia kliniczne dla studentów, w tym również studentów i młodych lekarzy anglojęzycznych. Zanim jednak znalazłam się w obecnym miejscu, w 2017 roku ukończyłam kierunek lekarski na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a następnie odbywałam staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Skłodowskiej-Curie. Już w czasie studiów byłam zafascynowana relacją lekarz-pacjent, ale także medycyną somatyczną, aktywnie działałam w studenckim kole naukowym przy Klinice Nefrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek, którego byłam również przewodniczącą. Zdobywałam doświadczenie także na praktykach zagranicznych w Pavii we Włoszech. Pod koniec studiów swoje zainteresowania skierowałam w kierunku psychiatrii. Dlaczego?
Psychiatria łączy w sobie humanistyczne podejście do pacjenta jako podmiotu z naukowym spojrzeniem na ludzkie ciało. Równorzędne jest tworzenie relacji z pacjentem opartej na zaufaniu i wzajemnej szczerości oraz holistyczne spojrzenie na pacjenta, z zaadresowaniem jego potrzeb pod kątem całego organizmu. Właśnie dlatego w mojej pracy skupiam się nie tylko na objawach, ale również na relacjach i funkcjonowaniu psychospołecznym pacjenta, zwracając uwagę zarówno na jego
potrzeby jak i aspekty biologiczne. To, co jest dla mnie bardzo ważne to indywidualne podejście do każdego pacjenta. Staram się stworzyć atmosferę zaufania, która jest kluczowa dla efektywnej terapii. Chcę, żeby pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie, nie tylko podczas wizyty, ale w trakcie całego procesu diagnostyczno- terapeutycznego. Dlatego to wspólnie z pacjentem opracowujemy spersonalizowany plan leczenia, uwzględniając jego cele i oczekiwania, dbając przy tym o to, aby plan był zgodny z najnowszymi, europejskimi standardami. W pracy podkreślam również, że kluczem do sukcesu terapeutycznego jest współpraca z zespołem psychoterapeutów i psychologów. Poza tym posiadam również kilkuletnie doświadczenie w pracy jako lekarz pierwszego kontaktu w Podstawowej Opiece Zdrowotnej i w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym z pacjentami obciążonymi somatycznie, doświadczających traumy, dlatego też zwracam szczególną uwagę na wpływ chorób przewlekłych oraz narażenia na stres na stan
psychiczny, optymalizację leczenia współwystępujących chorób i interakcje między stosowanymi lekami. W obecnej pracy oferuję pomoc w diagnostyce i leczeniu:
- zaburzeń afektywnych (depresja, zaburzenie afektywne dwubiegunowe) i lękowych,
- zaburzeń osobowości,
- zaburzeń snu,
- zaburzeń psychotycznych
- zaburzeń zachowania w przebiegu otępienia.
Rozwijam się także zawodowo w kierunku interwencji kryzysowej oraz pomocy pacjentom doznającym traumy, obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z zakresu psychotraumatologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
A prywatnie? Uwielbiam podróżować, słuchać rocka i jeść włoskie jedzenie.