Adres

Centrum Fizjoterapii Beata Kita
Stefana Żeromskiego 8, Sosnowiec

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Kinesiologytaping

Terapia NDT Bobath dla dzieci i niemowląt

Wkładki ortopedyczne Balkelfors


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Pozostałe usługi


Stefana Żeromskiego 8, Sosnowiec

Centrum Fizjoterapii Beata Kita



Stefana Żeromskiego 8, Sosnowiec

Centrum Fizjoterapii Beata Kita



Stefana Żeromskiego 8, Sosnowiec

Centrum Fizjoterapii Beata Kita

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Moje doświadczenie

Certyfikowany terapeuta metody NDT-Bobath dla dzieci, diagnosta wg metody Prechtla , terapeuta koncepcji Halliwick- nauki pływania dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych, terapeuta SI, uczestnik wielu konferencji i szkoleń dotyczących diagnostyki i terapii schorzeń wieku dziecięcego oraz neurologii dziecięcej, instruktor ćwiczeń dla mam z dziećmi w wózkach- BuggyGym, propagator zdrowego i aktywnego stylu życia.

Główne zainteresowania zawodowe:

uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego 
(w tym:mózgowe porażenie dziecięce,zaburzenia neurorozwojowe /ZOKN, ZRPO, DMOC/, opóźnienie rozwoju psycho-ruchowego, zaburzenia napięcia mięśniowego)
uszkodzenia obwodowego układu nerwowego
(wrodzone /w tym przepuklina oponowo-rdzeniowa/ i pourazowe /np.uszkodzenia splotu barkowego/, choroby rdzenia i polineuropatie wieku dziecięcego/
choroby genetyczne, metaboliczne oraz wady wrodzone
o charakterze ortopedyczym

wady postawy
rehabilitacja dziecięca po kontuzjach i urazach
rehabilitacja dziecięca po przebytych zabiegach operacyjnych
więcej

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Ewelina Książek? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

4 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Moj 2 miesięczny synek zaczął dziwnie się zachowywać tj często mocno zaciska piąstki mam wrażenie ze większość czasu ma je zamknięte nawet w kąpieli gdzie jest ciepło i trzęsie często rączkami przy tym. W dodatku bardzo szarpie się przy piersi, wygina do tylu, płacze wręcz mi przystawiany. Na rekach jak go trzymam tez często mocno się odgina do tylu w pozycji pionowej a kiedy chce zmienić mu pozycje na poziomą płacze. Bardzo nie lubi leżeć na brzuszku a kiedy już go położę to po chwili próbuje głowę odginac trochę do tylu trochę w bok, stopy unosi do góry i nie opiera ciężaru na raczkach zbyt. Robi sobie taka jakby kołyskę. Mimo to głowę trzyma bardzo wysoko. Czy to normalne? Szczególnie wieczorami to się nasila choć w dzień tez.

Po Pani opisie sugeruję umówić się na konsultacje z fizjoterapeutą, gdyż przyczyn takiego zachowania może być wiele. Pozdrawiam E.Książek

mgr Ewelina Książek

Synek 6,5 miesiąca ma nadal ujemną próbę trakcyjną, rehabilitantka twierdzi, że wszystko przez słabe mięsnie brzucha, które działają niejako jak gorset i powodują, że synek przy podnoszeniu owszem, ciągnie głowę, ale pomaga sobie ramionami, które napina, a z powrotem głowa mu opada. Moje pytanie brzmi, czy faktycznie mięśnie brzucha moga mieć aż taki wpływ? Dodam, że synek trzymany na rękach w pionie nawet fajnie trzyma głowkę, lekko mu ona się jeszcze telepie, ale próba trakcyjna jest ujemna.

Mięśnie brzucha są bardzo ważnym elementem stabilizacji centralnej. Bez prawidłowej stabilizacji centralnej nie jest możliwe uzyskiwanie wyższych pozycji. Przy słabych mięśniach brzucha próba trakcyjna może rzeczywiście wychodzić nieprawidłowo, lecz bardzo istotne jest jakie wzorce motoryczne prezentuje dziecko. obraz całościowy nie tylko próba trakcyjna. pozdrawiam E.Książek

mgr Ewelina Książek
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania