lek. dent. Franciszka Szarek

Ortodonta więcej

Olsztyn 1 adres

Nr PWZ: 6175599

Moje doświadczenie

Adres

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska
ul.Wilczyńskiego 17a/D, Olsztyn

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych ortodontów w pobliżu

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
S

sharon555

Leczyłam się u Pani doktor 4 lata i dalej leczę-kończę retencję. Od roku chodzę na wizyty i grosza ode mnie nie wzięła. Jest super, to nie jest lekarz od wyciągania kasy i wie co mówi. Czasami pacjent może się z tym nie zgodzić, ma prawo. Ale mimo wszystko to profesjonalista. Aparat kosztował, nie powiem i pierwszy rok leczenia też, ale nie żałuję. Super babka, może nie jest zbytnio wylewna, ale wie co robi.POLECAM!!!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Dzień dobry, moim problemem jest bakteria Klebsiella pneumoniae w moczu, która jest odporna na większość antybiotyków. Walczę z nią już od ponad roku. Stąd moje pytania. Czy seks w tym przypadku jest bezpieczny dla partnera? Czy można uprawiać seks oralny? Czy w przyszłości mogę mieć z powodu tej bakterii problemy z ciążą?

Chyba omyłkowo skierowała Pani pytanie do ortodonty.Ja leczę wady zgryzu i w tej kwestii nie mogę Pani pomóc.Proszę zgłosić się do ginekologa.Pozdrawiam Franciszka Szarek

lek. dent. Franciszka Szarek

Witam,
w wieku 18 lat miałem założony aparat ortodontyczny. Wadą głównie był zgryz, same zęby nie były strasznie krzywe. Aparat nosiłem 2,5 roku. Obecnie już rok nie noszę aparatu. Posiadam wszystkie 4 ósemki, ale ortodontka zaleciła bym w przyłości pozbył się dwóch dolnych, ponieważ i tak nigdy mi nie wyjdą.

Pół roku po zdjęciu aparatu na dziąśle koło dolnej 6 wyszedł mi bąbel z którego dało się wycisnąć ropę. Utrzymywało się to kilka miesięcy więc poszedłem do dentysty. Lekarz zrobił zdjęcie RTG zęba i okazało się, że ten ząb jest w bardzo złym stanie i leczenie go kanałowo to jest loteria - nie wiadomo ile ząb mi posłuży. Na ząb został założony opatrunek i umówiłem się na leczenie kanałowe, które ze względu na wyjazd za granicę musiałem odwołać. Po opatrunku problem z ropą ustał.

Kilka miesięcy po założeniu opatrunku na ząb udałem się do innego lekarza na wizytę kontrolną. Potwierdził to, że ząb jest w złym stanie (mimo tego, że miałem przy sobie RTG z zeszłego roku) i on nawet nie podjąłby się leczenia tego zęba. Poza tym u góry mam leczoną kanałowo piątkę (dawno, dawno temu), której stan również nie jest najlepszy. Dentysta powiedział, że w moim przypadku najlepszym wyjściem byłoby wyrwanie tych dwóch zębów i przesunięcie na ich miejsce zdrowych.

Dzisiaj przy jedzeniu zabolał mnie ten ząb. Wieczorem zauważyłem, że problem z bąblem powrócił.

Coś z tym zębem trzeba zrobić. Prawdopodobnie jedynym rozwiązaniem będzie wyrwanie go, bo leczenie kanałowe tak słabego zęba chyba nie ma sensu. Jednak co po wyrwaniu? 2,5 roku noszenia apartu może okazać się stratą pieniędzy, bo luka może spowodować przesuwanie się zębów. Zakładać aparat ponownie czy może implant? Aparat na dwa łuki byłby chyba równie kosztowny co implant.

Z obecnego stanu zębów jestem zadowolony. Ale co z tego, skoro niedługo może się ten stan pogarszać. Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

Z Pana opisu wynika , że te martwe zęby trzeba usunąć.Co dalej? Trudno dać mi jednoznaczną odpowiedż bez dokładnej analizy przypadku.,Do tego niezbędne są zdjęcie panoramiczne ,cefalometryczne i modele pacjenta.Proponuję udać się do lekarza ortodonty.Pozdrawiam. Franciszka Szarek

lek. dent. Franciszka Szarek
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania