Moje doświadczenie

Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy na Wydziale Pedagogicznym w zakresie resocjalizacji, uzyskując dyplom magistra pedagogiki specjalnej. Zaraz po studiach pracowała w czarnkowskiej Poradni Wychowawczo – Zawodowej na stanowisku pedagoga specjalnego.
W 2002 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ukończyła – z wynikiem bardzo dobrym – studia podyplomowe w zakresie logopedii, a następnie podjęła pracę w NZOZ Centrum Medycyny Specjalistycznej Stomatologii i Rehabilitacji w Bydgoszczy na stanowisku logopedy, gdzie prowadziła terapię dzieci w wieku od 2 miesiąca życia do lat 18 z samoistnym (SORM) oraz niesamoistnym (NORM) opóźnieniem rozwoju mowy, z zespołem Downa i dziecięcym porażeniem mózgowym.
Obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu, prowadząc terapię logopedyczną w jednym z poznańskich domów dziecka.
więcej

Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Ubezpieczenia akceptowane pod tym adresem

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Signal Iduna

PZU Pomoc + 7 więcej


Przyjmuję: dzieci w każdym wieku

Konsultacja logopedyczna • Od 100 zł

Terapia logopedyczna • Od 60 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych logopedów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja logopedyczna

Od 100 zł

Terapia logopedyczna

Od 60 zł

W jaki sposób ustalane są ceny?

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
M

M.

Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: neoMedica Centrum Medyczne wada wymowy u dziecka

Pani Gabriela to świetny specjalista. Ma rewelacyjne podejście do dzieci.Można powiedzieć że stosuję terapię przez zabawę. Świetnie nawiązuje kontakt z małym pacjentem. Po przeprowadzonej diagnozie terapia była prowadzona szybko a rezultaty były widoczne po 4 tygodniach ćwiczeń. Badanie było prowadzone szczegółowo bez pośpiechu , z dużą cierpliwością. Bardzo miła atmosfera.
Moja córka uwielbia wizyty u Pani . Pozdrawiam

mgr Gabriela Justyna Szmyt

Dziękuję serdecznie za opinię. Pozdrawiam - Gabriela Szmyt

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam,
Synek 2 latka i 5 miesięcy. Przy urodzeniu 10 pkt, podana gentomycyna przez pierwsze 3 doby z powodu zakażenia. Nie wiem czy to ma związek ale nie mówi praktycznie wcale : mama, baba, dada, mniam, bum,ble, blu, bla,sii, bam,nie, ała, am,pa. Nasladuje zwierzeta:pies, kot, krowa, kon. Rozumie proste polecenia jak.i skomplikowane. Zaczyna mieć swoje rytuały w ciągu dnia. Komunikuje swoje potrzeby fizjologiczne w ciągu dnia. Bardzo mało je - najchętniej byłoby to tylko mleko ktore nadal pije rowniez w nocy. Do ukończenia ok. 12 miesiaca jadl wszystko. Po tym czasie zmienilo mu sie (urodzila mu się siostra). Rysuje i maluje obydwiema rekami. Lubi prace z plastelina. Chętnie pomaga w kuchni. Jest agresywny w stosunku do wszystkich, również. W stosunku do siebie. Proszę o informacje czy jest sie o co martwić

Dzień dobry Pani,

dziecko w pierwszej kolejności uczy się sprawnie poruszać - czyli rozwija motorykę dużą, a w przypadku mowy - uczy się jej rozumienia. W tym czasie dojrzewa też aparat mowy dziecka, którego sprawność jest niezbędna do podjęcia tak skomplikowanej czynności, jaką jest mówienie. Napisała Pani, że dziecko nie mówi praktycznie wcale, po czym wymieniła cały szereg słów, które jednak są już przez maluszka artykułowane - wnioskuję z tego, że synek na swój sposób komunikuje się z otoczeniem. Proszę zapisywać sobie wszystkie pojawiające się słówka, a przekona się Pani, że wcale nie jest ich mało :) Bardzo ważne jest, że dziecko rozumie i wykonuje proste polecenia - od tego zaczyna się nauka mowy. Warto też zwrócić uwagę na to jak synek je - głównie mleko z butelki i papki czy też potrafi już gryźć i bez problemu rozdrabnia pokarm, czy połyka bez problemu, czy też się krztusi, jak oddycha - nosem czy buzią - to wszystko składa się na sprawność aparatu artykulacyjnego, która to sprawność jest warunkiem podstawowym rozpoczęcia przez dziecko mówienia. Proszę jak najwięcej mówić do dziecka, śpiewać mu, czytać wierszyki - umiejętność naśladowania zwierząt doskonale sprawdza się jako ćwiczenie usprawniające aparat mowy - stąd polecam również tego typu zabawy z dzieckiem. Pisze Pani, że synek chętnie rysuje i lepi z plasteliny - wszelkie prace wymagające precyzyjnych ruchów rąk, a więc aktywizujące motorykę małą - również wspierają rozwój mowy dziecka. Zgodnie z normami po 2 roku życia pojawiają się pierwsze proste zdania - jednak proszę nie zapominać, że każde dziecko jest indywidualnością i rozwija się swoim rytmem.
Jak chodzi o agresję - sugerowałabym udać się z malcem do specjalisty psychologa dziecięcego - być może maluszek nie radzi sobie z pojawieniem się siostrzyczki i stąd te negatywne emocje.
W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu,

pozdrawiam
Gabriela Szmyt

mgr Gabriela Justyna Szmyt

Syn ( 6 lat ) w zasadzie od wieku niemowlęcego (ząbkowania) bardzo się ślini. W nocy często śpi z otwarta buzią (niewielkie ślinienie), ale w dzień, szczególnie jak się czymś ekscytuje, ślina cieknie mu ciurkiem...Ma przerośnięty 3 migdał, od dawna dostaje leki, ale to nie pomaga, więc podejrzewam, że gdzie indziej leży przyczyna. Zastanawiam się, czy to nie jest kwestia logopedyczna lub związana z nieprawidłowym napięciem mięśniowym w buzi. Od lat poszukujemy przyczyny, chodzimy po specjalistach i nic się nie zmienia:( Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi/sugestie jak pomóc dziecku. Sytuacja zaczyna się robić problematyczna, ponieważ to ślinienie jest dosyć widoczne i Syn zaczyna mieć z tego powodu nieprzyjemności ze strony rówieśników...
Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Natalia

Dzień dobry Pani Natalio, ślinotok może mieć różne przyczyny. Nadmierne wydzielanie śliny jest objawem, a nie chorobą, może być więc wywołany przez choroby gardła, jamy ustnej lub przełyku, dlatego dobrze jest skonsultować się ze specjalistą otolaryngologiem dziecięcym. Przyczyną może być również obniżone czucie narządów mowy - wówczas jednak pojawiłby się także problem w rozwoju mowy u Synka.

mgr Gabriela Justyna Szmyt

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania