dr hab. n. med. Ilona Anna Kopyta

Neurolog dziecięcy , Pediatra więcej

Pszczyna 3 adresy

Nr PWZ: 9475691

9 opinii
Przewidywany czas odpowiedzi:

Moje doświadczenie

Jestem Profesorem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, lekarzem Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Pełnię funkcję Zastępcy Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach. W Polskim Towarzystwie Neurologów Dziecięcych pełnię rolę wiceprzewodniczącej Sekcji Naczyniowej.

W pracy lekarza zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem dzieci ze schorzeniami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, a w szczególności z padaczką, bólami głowy, schorzeniami naczyń mózgowych, procesami demielinizacyjnymi, zwyrodnieniowymi i uwarunkowanymi genetycznie, schorzeniami nerwowo- mięśniowymi, a także zaburzeniami neurorozwojowymi będącymi skutkiem wcześniactwa czy schorzeń zapalnych ośrodkowego układu nerwowego.
Pełnię także rolę lekarza-konsultanta oddziałów : pediatrycznych, intensywnej terapii dzieci, urazowo-ortopedycznego, hematologii i onkologii dziecięcej, kardiochirurgicznego dla dzieci oraz pediatrycznego i chirurgicznego oddziału ratunkowego. Pełnię także rolę konsultanta w ośrodku dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.
Począwszy od roku 2010 odbyłam szereg szkoleń dotyczących leczenia pacjentów, zarówno dorosłych, jak i dzieci z problemami neurologicznymi, z wykorzystaniem toksyny botulinowej; posiadam doświadczenie w stosowaniu toksyny botulinowej u dzieci ze spastycznością mózgowym porażeniem dziecięcym.

Wielokrotnie występowałam w charakterze prelegenta i zaproszonego wykładowcy podczas krajowych i zagranicznych konferencji poświęconych problemom neurologii dziecięcej. Byłam współorganizatorką licznych konferencji naukowych, w tym także , jako główny organizator, konferencji NeuroSilesia oraz NeuroSilesia1( odpowiednio w roku 2018 oraz 2020), podczas których zaproszeni prelegenci prezentowali najnowsze doniesienia dotyczące neurologii dzieci i dorosłych.

W pracy naukowej głównym moim obiektem zainteresowań są choroby naczyniowe mózgu u dzieci. Jestem autorką pierwszego podręcznika poświęconego temu zagadnieniu w Polsce ( " Udar mózgu u dzieci i młodzieży", Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, Warszawa 2021) , a także licznych artykułów naukowych w czasopismach specjalistycznych polskich i zagranicznych. Od 2003 roku jestem wspólpracownikiem naukowym IPSS( ang. International Paediatric Stroke Study) z siedziba w Hospital for Sick Children, Toronto, Kanada. W ramach tej współpracy jestem współautorką opublikowanych prac naukowych oraz biorę udział w badaniach grupy roboczej zajmującej się udarem krwotocznym i genetycznymi czynnikami ryzyka udaru dziecięcego.


Byłam głównym organizatorem konferencji oraz/ lub zaproszonym wykładowcą podczas licznych wydarzeń naukowych krajowych i zagranicznych.

Opublikowałam prace popularno-naukowe będące informacją dla rodziców chorych dzieci , które ukazały się na stronach medforum, portal neurologiczny:
• Badanie elektroencefalograficzne (EEG) u dzieci

• Zaburzenia neurorozwojowe - co to oznacza i na co należy zwrócić uwagę obserwując rozwój dziecka

• Urazy głowy u dzieci

• Pneumokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych u dzieci

• Padaczka - informacje dla pacjenta

• Fakomatozy ( choroby skórno – nerwowe)- dlaczego wczesne rozpoznanie jest tak ważne

• Wady wrodzone ośrodkowego układu nerwowego – czynniki ryzyka oraz możliwości zapobiegania

• Bóle głowy u dzieci


Ponadto w roku 2011 opublikowałam prace w czasopiśmie dla nauczycieli „ Wychowanie w Przedszkolu” ; prace te dotyczyły obrazu klinicznego oraz wskazówek dla nauczycieli i rodziców w przypadku urazów głowy oraz bólów głowy u dzieci.

Na zaproszenie redaktora prowadzącego czasopisma „ Dbam o zdrowie” w roku 2020 opublikowałam artykuł poświęcony wpływowi telefonów komórkowych na zdrowie, jak również problemowi” cybesickness”.

Działalnośc organizacyjna:
Współpracuję z EUROPET( ang. Euroepan Paediatrics Thematic Network), Programu Socrates mającego na celu analizę oraz wprowadzenie innowacji w zakresie kształcenia pediatrów Unii Europejskiej, ujednolicenie procedur i schematów edukacyjnych w zakresie pediatrii na etapie programów studiów , programów specjalizacji z zakresu pediatrii i podspecjalizacji pediatrycznych.
Wprowadziłam nowatorskie leczenia nusinersenem w ramach Programu Rozszerzonego Dostępu ( ang. EAP, Expanded Access Programm) dzieci z rdzeniowym zanikiem mięsni( SMA, spinal muscular atrophy) w Oddziale Pediatrii i Neurologii Wieku Rozwojowego GCZD w Katowicach. program został w tym czasie wprowadzony łącznie w trzech ośrodkach w Polsce; wymagał przygotowania organizacyjnego, prawnego, technicznego oraz zebrania i koordynacji zespołu profesjonalistów.
Pełnię rolę Zastępcy Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach, co wiąże się z obowiązkami w zakresie opiniowania spraw powierzonych przez Rzecznika OIL; funkcje tą pełnię od roku 2018 do nadal. Na zlecenie Naczelnej Izby Lekarskiej pełniłam rolę eksperta w trakcie postępowania związanego z przebiegiem specjalizacji w zakresie neurologii dziecięcej.
Na zlecenie Krajowego Konsultanta w dziedzinie neurologii dziecięcej oraz Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji ( AOTMiT) przygotowałam opinię ekspercką dotycząca modyfikacji założeń programu terapeutycznego leczenia spastyczności toksyną botulinową u osób dorosłych.
Brałam udział w radzie doradczej( Advisory Board) w zakresie leczenia stwardnienia rozsianego(MS, multiple sclerosis)u dzieci oraz programu terapeutycznego rdzeniowego zaniku mięśni ( SMA, spinal muscular atrophy) u dzieci.
więcej

Adresy (3)

Kopyta Ilona. Indywidualna praktyka lekarska
Cieszyńska 14A, Pszczyna

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dzieci w każdym wieku
Gotówka
Katedra i Klinika Neurologii Dziecięcej- Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja pediatryczna

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja neurologiczna dzieci


Konsultacja pediatryczna


W jaki sposób ustalane są ceny?

9 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
P
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Katedra i Klinika Neurologii Dziecięcej- Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka konsultacja pediatryczna

Bardzo dobry lekarz fachowiec w swoim zawodzie polecam wszystkim.

K
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Kopyta Ilona. Indywidualna praktyka lekarska

Serdecznie polecam Panią Doktor. Dzięki jej uważności mogłam rozpocząć leczenie dziecka na różnych płaszczyznach, co bardzo szybko przyniosło efekty. Bardzo szybko rozpoznała objawy, których nie mogłam zdiagnozować przez kilka lat u innych lekarzy.

S
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Kopyta Ilona. Indywidualna praktyka lekarska

Najlepsza lekarka na jaką natrafiliśmy lecząc nasze dziecko wysłucha wesprze doradzi skierowała nas na wszystkie możliwe badania by znaleźć przyczynę choroby jesteśmy jej wdzięczni za okazaną pomoc mile słowa i wsparcie polecam

A
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Kopyta Ilona. Indywidualna praktyka lekarska

Droga którą przeszłam wraz z córka i jej jednostka chorobowa była długa,gdyż leczenie trwało lata , ale koniec jest zwieńczeniem ciężkiej pracy pani Doktor i doborem odpowiedniego planu leczenia . Wizyty zawsze szczegółowe, zdanie rodzica brane pod uwagę gdyż to my mamy znamy swoje dzieci najbardziej. Lekarz zaangażowany i bardzo ambitny, rozwijający się w swej profesji co jest bardzo istotne gdyż i leki jak i choroby ewoluują. Bardzo dziękuje za zaopiekowanie się moja córka gdyż jej uśmiech i radość płynąca z życia jest największym podziękowaniem dla pani.

A
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Katedra i Klinika Neurologii Dziecięcej- Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka Inny

Pani doktor jest prawdziwym lekarzem z powołania, przede wszystkim słucha, nie bagatelizuje niepokojących dla rodzica objawów.Kieruje na potrzebne badania, jest bardzo dokładna, stawia właściwe diagnozy ,zna się na swojej specjalizacji bardzo dobrze.
Polecam Panią doktor z czystym sumieniem!

J
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Kopyta Ilona. Indywidualna praktyka lekarska

Pani Doktor, to najlepszy lekarz na świecie! Wszystko spokojnie wyjaśni (nawet wielokrotnie), jest niezwykle pomocna i bardzo sympatyczna. Ma też świetne podejście do małych pacjentów. Wiem, co piszę, bo leczy naszego Malca od 4 mc jego życia, a obecnie ma już prawie 2,5 roku. Poświęca sporo czasu pacjentom na wizytach prywatnych, ale też można liczyć na kontakt telefoniczny. Ponad to za każdym razem, kiedy trafiliśmy do GCZD Pani Doktor pojawiała się, żeby nas wesprzeć. Świetna specjalistka, ale też po prostu dusza człowiek.

M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Bardzo sympatycznie i kompetentnie a przede wszystkim pełen profesjonalizm. Miła i rzeczowa Pani neurolog. Wyjaśniła precyzyjnie wątpliwości dotyczące objawów i zachowania dziecka. Pozytywne i przyjazne podejście do dzieci. Polecam serdecznie. Zdecydowanie polecam....

N
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Indywidualna Praktyka Lekarska Inny

Miła lekarka z dobrym podejściem do dzieci , poprawna diagnoza już na pierwszej wizycie , jestem zadowolony z całokształtu porady u Pani doktor

A
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Miałam okazję przebywać z córeczką na oddziale u tej pani w 2017 roku. Pani doktor z rodzicem komunikuje się w sposób wyższościowy i arogancki; przerywa kierowane do niej wypowiedzi, nie odpowiada na pytania, mówi podniesionym głosem. Wydaje się niespecjalnie interesować małym pacjentem, wizyta trwa bardzo krótko. Mimo takich zaleceń naszego neurologa, pani Kopyta nie zlecił badań genetycznych, co opóźniło diagnozę o ponad 2 lata.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Najczęściej zadawane pytania