Moje doświadczenie

Jestem terapeutką, counsellorką Gestalt (dyplom Centrum Counsellingu Gestalt i Associazione Italiana di Counselling).

Wspieram w zmianie i towarzyszę w wypracowaniu nowego, satysfakcjonującego sposobu radzenia sobie z dokuczliwymi zachowaniami, przekonaniami, obsesjami, myślami lub emocjami, poprzez rozwój samoświadomości.
Ten rodzaj pomocy psychologicznej, w ujęciu Gestalt, realizuję tworząc bezpieczne warunki do pełnego doświadczania siebie na poziomie intelektu, uczuć i ciała. Pracuję w oparciu o kontakt służący również rozwojowi relacji i umiejętności społecznych.
Pomagam w pokonywaniu trudności związanych z traumatycznymi wydarzeniami życiowymi nadmiarem lub niedostatkiem w kontakcie z uczuciami.
Pracuję z osobami cierpiącymi na depresję, doświadczającymi dolegliwości psychosomatycznych, nie radzącymi sobie ze stanami lękowymi, będącymi w procesie żałoby lub innych krytycznych momentach życiowych. Poprzez zasadę poufności oraz atmosferę szacunku i życzliwości tworzę bezpieczne warunki mierzenia się z wyzwaniami utrudniającymi życie.
Towarzyszę również w rozwoju osobistym, poprzez wspieranie osobistych zasobów i budowanie pewność siebie w oparciu o śmiałe sięganie po realizacje marzeń.
Odbyłam staż Psychoterapii Praktycznej w ramach Kursu Doskonalącego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w Zakładzie Psychoterapii i Leczenia Nerwic. Swój warsztat kształtowałam również uczestnicząc w Kursie Psychoanalizy Jungowskiej, Szkole Action Learning, warsztatach Porozumienia bez Przemocy, Analizy Transakcyjnej oraz treningach pracy z ciałem 5 rytmów.
Współpracowałam m.in. z takimi instytucjami i firmami jak AKG Architektura Krajobrazu, Centrum Counsellingu Gestalt, Dress for Success, ENEA CUW, ING Bank Śląski, Making Waves, Małopolski Ogród Sztuki, Ośrodek Twórczej Interwencji, Sony Ericson, Szkoła Retoryki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Tor Wyścigów Konnych „Partynice”.
Jestem mamą 15-latka, pasjonatką tańca i podróży.


Gabinet:
Ośrodek Rozwojowo-Terapeutyczny „Primavera” w Krakowie
ul. Szlak 77/ 211 ( IIp)
Wejście od Pawiej przy Pure, budynek Angel City z czerwonej cegły, po przeciwnej stronie Galerii Krakowskiej i Dworca PKP.
więcej

Adres

OGNIWO Pracownia Rozwoju Osobistego

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Psychoterapia

Psychoterapia indywidualna

Konsultacja +5 więcej

Poradnictwo psychologiczne

Psychoedukacja

Psychoterapia depresji

Pokaż więcej usług

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Psychoterapia


Psychoterapia indywidualna


Poradnictwo psychologiczne


Psychoedukacja


Psychoterapia depresji


+ 1 usługa

W jaki sposób ustalane są ceny?

3 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
E

eliza

Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Ogniwo Pracownia Rozwoju Osobistego

Kompetentna, ciepła i konkretna, zmierzająca do osiągnięcia wyznaczonego z klientem celu (w moim przypadku był taki), a przy tym niezwykle uważna na pozornie mało znaczące elementy "układanki". Otwarta i empatyczna, Pani Iwona umożliwiła mi spojrzeć z dystansem (rozwijającym akceptację lub konkret zmiany, nie zaś osąd) na kilka aspektów mnie samej i nie tylko. Spotkań nie było wiele, zmiana zaś diametralna. Serdecznie polecam.

X

Xymena

Numer telefonu zweryfikowany

Kompetentna i serdeczna terapeutka. Poza kluczem do rozwiązania problemów, z powodu których zdecydowałam się na sesje, uzyskałam zupełnie nowe i uzdrawiające "spojrzenie" na wiele innych, ważnych dla mnie tematów. Profesjonalne i skuteczne wsparcie, inspirujące jednocześnie do osobistego rozwoju. Polecam wszystkim serdecznie!

Iwona Kopacz

Dziękuję za refleksje i serdeczne słowa. Życzę rozwoju w obranym kierunku. Pozdrawiam.

Pacjent

Bardzo kompetentna i życzliwa terapeutka. Praca nad sobą z jej pomocą była dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Korzyści odczułem niemal od razu i odczuwam do dziś. Polecam!

Iwona Kopacz

Dziękuję za wyrażenie opinii i życzę dalszych korzystnych zmian. Pozdrawiam.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące wady wymowy

Witam! Mam pytanie dotyczące czynności mowy. Zauważyłam u mojego bliskiego znajomego pewną nieprawidłowość w mówieniu. Tj. zdarza mu się bardzo często powtarzać poprzednio wypowiedziane zdanie. Tak jakby chciał mieć pewność, że usłyszałam to, co przed chwilą powiedział. Czasami od 2 do 3 razy w rozmowie, a czasami wręcz każde zdanie. Być może zależy to stopnia napięcia, stresu. Doczytałam się, że może to być nerwica natręctw. Czy mam rację, czy może jest to inne zaburzenie? On uważa, że nic mu nie dolega. Ja myślę, że coś jest nie tak. ;-) Dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam. Joanna

Witam. Trudno o diagnozę jedynie na podstawie opisu. Zwróciła Pani uwagę na nietypowe zachowanie bliskiego znajomego. I jednocześnie sam zainteresowany uważa, że nic mu nie dolega. Dotarcie do przyczyny tej nieprawidłowości jest możliwe w sytuacji kiedy osoba, której przydarza się takie zachowanie zainteresuje się swoim stanem. Jednocześnie taka sytuacja może w otoczeniu osoby, ktorej zdarzają się nieprawidlowosci mowy budzić niepokój i chęć pomocy. Jednak bez zaangażowania po stronie Pani znajomego nie jest możliwe odkrycie rzeczywistej przyczyny tego co się dzieje. Pozdrawiam serdecznie Iwona Kopacz

 Iwona Kopacz

Witam, mam zdiagnozowane mieszane zaburzenia osobowości, wydaje mi się również, że mogę mieć nerwicę. Otóż kilka miesięcy temu kupiłem sobie nowy fotel biurowy, stary już był w bardzo marnym stanie. Próbowałem na nim siedzieć, ale niestety nie byłem w stanie. Zmuszałem się wiele razy, w konsekwencji ciągle odnosiłem porażkę (wracałem do starego). Obecnie stary już jest na tyle zniszczony, że wylądował na strychu i siedzę na tym "nowym". Ciężko mi wytrzymać gdyż towarzyszą mi typowo nerwicowe objawy, kiedy na nim siedzę: derealizacja, złość, poirytowanie, chęć kopania nogami, zniszczenia czegoś, napady gorąca, nieuzasadnione bóle. Moja uwaga jest całkowicie pochłonięta objawami, dlatego też cieżko mi cokolwiek zrobić, nawet pisać. Unikam kontaktu ze znajomymi, gdyż mój stan może spowodować, że zacznę być niemił i mnie odrzucą, czego nie chce bo już nie mam nikogo. zreszta w przeszłosci często tak było.Siedzenie na tym fotelu pogarsza moją prace przy komputerze, popełniam głupie błedy podczas pisania, nie mogę sie skupić kiedy czytam, itd. Mam ochotę wykrzyczeć "nienawidzę cie fotelu!!!!" i wyrzucić go, ale nie moge.. chętnie bym go zmienił, lecz nie stać mnie na nowy, jestem tylko studentem. często objawy na tyle się kumulują, że nie mam myśli autodestrukcyjne, jestem nimi oszołomiony, czuję silną derealizację/depresonalizację, ledwo zdaje sobie sprawę gdzie jestem i idę spać, by tylko nie siedzieć na tym fotelu i czuć spokoj. chce mi się plakać, ale nie mogę.
pisze już to pytanie któryś raz, bo na innym portalu wyskakiwały błędy i nie zapisało się...
dlaczego zwykły fotelu wywołuje u mnie tak nieprzyjemne, całkowicie nieuzasadnione objawy? to tylko fotel. nie przypominam sobie, aby ktoś w przeszłości mnie skrzywdził własnie na fotelu, więc dlaczego? musze na nim siedzieć, nie mam innego wyjścia, poza tym nie kosztował mało. najbardziej denerwuje mnie to, że kiedy na nim siedze to nie jestem soba, nie mogę sie wyluzować, moja sprawnośc umysłowa jest zaburzona... boje się ze przez to jakiś znajomy pomyśli o mnie coś złego. Brałem pewien lek, ale ostatecznie z niego zrezygnowałem, bo czułem się pobudzony, a ja chce być tylko spokojny.
Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną odpowiedź... chociaż wcale na nią nie licze i przepraszam, że nie jestem tak miły, jak powinienem być, ale ten fotel mnie do tego doprowadza.

Witam. Na podstawie objawów jakie Pan opisał nie można jednoznacznie ustalić przyczyn ich powstania i nasilania się. Jednocześnie opisuje Pan tą sytuację jako utrzymującą w Panu napięcie emocjonalne i narastającą. Na tej podstawie polecam wizytę u specjalisty-psychiatry, który może zdecydować w trakcie bezpośredniego kontaktu z Panem, czy potrzebne są leki a jeśli tak to jakie. Jeśli chodzi o poznanie przyczyn Pana objawów, polecam samodzielną pracę psychoterapeutyczną lub jako równoległe uzupełnienie ewentualnego leczenia farmakologicznego. Tego rodzaju pomoc może pozwolić Panu dotrzeć do przyczyn obecnego stanu oraz daje możliwość pracy na rzecz ich osłabienia a nawet wyeliminowania. Opisywane trudności nie skazują Pana na samotne mierzenie się z nimi. Może Pan sięgnąć po wsparcie, na początek specjalistyczne i w trakcie pracy psychoterapeutycznej sprawdzać co jeszcze jest możliwe i na co ma Pan nadal wpływ. Pozdrawiam Iwona Kopacz

 Iwona Kopacz
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania