Moje doświadczenie

UWAGA: w razie wyczerpania puli terminów w kalendarzu Znany Lekarz prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny z recepcją CliniCare

Doktor Jakubowski jest specjalistą urologiem, certyfikowanym przez Europejską Radę Urologii - Fellow of the European Board of Urology (FEBU). Pacjentami opiekuje się w nowoczesnej placówce CliniCare, natomiast opiekę szpitalna prowadzi w ramach Oddziału Urologii Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Członek rzeczywisty Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU) i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU). Autor opracowań i doniesień naukowych z zakresu urologii.

Doktor prowadzi konsultacje z zakresu chorób układu moczowo-płciowego u mężczyzn i moczowego u kobiet np:
łagodny rozrost gruczołu krokowego, objawy utrudnionej mikcji, zwężenie cewki moczowej, infekcje (zapalenie cewki moczowej, zapalenie pęcherza moczowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek), infekcje i stany zapalne męskich narządów płciowych (zapalenie jądra i najądrza, zapalenie stercza), kolka nerkowa - kamica moczowa i inne przyczyny poszerzenia górnych dróg moczowych, nietrzymanie moczu, pęcherz nadaktywny, diagnostyka przyczyn urologicznych krwiomoczu/krwinkomoczu, diagnostyka zamian ogniskowych nerek, rak pęcherza moczowego, rak nerki, rak stercza, nowotwory złośliwe jądra, hipogonadyzm, zaburzenia wzwodu, diagnostyka męskiego czynnika niepłodności. Wykonuje badania usg nerek, pęcherza moczowego, stercza, usg moszny. Ponadto wykonuje pełen zakres zabiegów z zakresu urologii.

Najważniejsze kongrsy i szkolenia:
1/2013 „Kurs laparoskopowy” Bydgoskie Warsztaty Laparoskopowe, PTU, CME/CPD.
6/2013 „TRUS i bioposja gruczołu krokowego”, Gastromed REM, CME/CPD.
9/2013 XLIII Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego, CME/CPD.
10/2013 „Personalised Medicine In Prostate and Bladder Cancers”, 3 Pathways, Barcelona, Spain, CME/CPD.
4/2014 „Ultrasonografia w urologii” Katedra i Klinika Urologii i Onkologii UM im. K. Marcinkowoskiego w Poznaniu, CME/CPD.
9/2014 „Dopęcherzowe podanie toksyny botulinowej podczas cystoskopii” 44 KN PTU.
9/2014 XLIV Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego w Warszawie, CME/CPD.
10/2014 CEM2014 EAU 14th Central European Meeting Cracow, Poland, EU-ACME, CME/CPD.
3/2015 The 30th Anniversary EAU Congress in Madrid, EU-ACME, CME/CPD.
3/2015 Percutaneous nephrolithotripsy (PCNL) EU-ACME, CME/CPD.
3/2015 Flexible ureterorenoscopy and retrograde intrarenal surgery: Instrumentation, technique, tips and tricks, indications. EU-ACME, CME/CPD.
3/2015 ESU/ESUT/EULIS Hands-on training in Ureterorenoscopy - course 2 EU-ACME, CME/CPD.
9/201513th European Urology Residents Education Programme, Prague, Czech Republic EU-ACME, CME/CPD.
9/2015 Olympus Hands-On-Training dry lab course on laparoscopy.
9/2015 Olympus Hands-On-Training dry lab course on transuretheral resection (TUR).
9/201515XLV Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego w Warszawie, CME/CPD.
więcej

Adres

CliniCare
Henryka Wieniawskiego 66 lok. 34, Prądnik Czerwony, Kraków


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
Gotówka, Karta płatnicza, Przelew na konto, + 1 więcej
12 201..... Pokaż numer


NIP

9452242290

Adres firmy

Henryka Wieniawskiego 66 lok. 34, Kraków

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja andrologiczna

250 zł

Konsultacja urologiczna

250 zł

Badania andrologiczne

250 zł

Badanie per rectum

250 zł

Badanie układu moczowego

250 zł

+ 8 usług

W jaki sposób ustalane są ceny?

47 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
O
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: CliniCare Konsultacja andrologiczna

Profesjonalnie podejście. Wszystko na czas. Miła atmosfera kliniki.

S
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Jestem bardzo zadowolony z obsługi. Na każde pytanie dostawałem rzetelną odpowiedź .Polecam 100 %.

M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: CliniCare Obrzezanie

Pan doktor bardzo spokojny, cierpliwy oraz profesjonalny. Z wykonanego zabiegu jestem zadowolony w 250%. Cały proces leczenia przeprowadzony profesjonalnie i z uwzględnieniem uwag pacjenta. Świetny specjalista, polecam z całego serca.

K
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: CliniCare Konsultacja andrologiczna

lekarz jest sympatyczny , wyjaśnił wszystko szczegółowo , widac zaangazowanie polecam

P
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: CliniCare Konsultacja andrologiczna

Na pierwszej konsultacji na podstawie wyników badań i badania USG otrzymałem listę zaleceń, do których miałem stosować się przez 6 tygodni po czym miałem powtórzyć badania. Po tym czasie udałem się na konsultację, na której lekarz sprawiał wrażenie jakby nie potrafił przekazać mi diagnozy. Przez pierwsze 10 min wizyty patrzył w ekran, po czym przekazał informacje o moim stanie zdrowia żonie, która była ze mną na wizycie. Polecił, aby dalszą diagnostykę wykonać w klinice zajmującej się leczeniem niepłodności. Diagnoza była dla nas niełatwa, natomiast ciężko było określić kto w gabinecie bardziej nie radzi sobie z przekazaną informacją, my czy lekarz. Dodatkowo 6 tygodni jest za krótkim okresem, aby ocenić czy zalecenia z pierwszej wizyty przyniosły efekt. Jeżeli lekarz wiedział, że sam nie jest w stanie udzielić nam pomocy na kolejnej wizycie to była ona dla nas zbędnym kosztem. Uważam, że informacja o tym, że lekarz zajmuje się niepłodnością jest wprowadzaniem w błąd pacjentów.

B
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: CliniCare Konsultacja andrologiczna

Doktor rozwiał wszelkie wątpliwości i bardzo szczegółowo zbadał męża, stawiając trafną diagnozę i kierując do kolejnego specjalisty.

P
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: CliniCare Konsultacja andrologiczna

Polecam Pana Doktora! Kulturalny, wszystko dokładnie wytłumaczone, badanie przeprowadzone w sposób profesjonalny.

K
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: CliniCare operacja krótkiego wędzidełka

Miły uprzejmy, rzeczowy lekarz. Profesjonalny sprzęt, polecam.

R
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: CliniCare Konsultacja andrologiczna

Profesjonalna i rzeczowa konsultacja, w przyjaznej atmosferze. Uzyskałem odpowiedzi na moje pytania w sposób klarowny i zrozumiały. Jestem wdzięczny za tę wizytę i polecam każdemu, kto poszukuje fachowej opieki medycznej. Profesjonalizm, rzeczowość i umiejętność nawiązania przyjaznej relacji z pacjentem są naprawdę godne uznania.

M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Bardzo uprzejmy, profesjonalny i zaangażowany lekarz z powołania. Nie skąpi informacji, upewnia się czy wszystko jest zrozumiałe dla pacjenta. Do tego skutecznie pomógł. Dziękuję i polecam.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące stulejka

Mam problem ze stulejką. Chciałbym zapytać jak wygląda zabieg i ile trwa całkowite dojście do zdrowia po takim zabiegu? Czy taki zabieg można wykonać w gabinecie, czy tylko w szpitalu?

Operacja stulejki u dorosłych wykonywana jest przeważnie w znieczuleniu miejscowym. Po umyciu chirurgicznym w warunkach jałowych lekarz wykonuje iniekcje podskórne leku znieczulającego w odpowiednich miejscach trzonu prącia. Bardzo ważna jest umiejętna ocena efektów wykonanego znieczulenia. W razie braku możliwości uzyskania prawidłowego znieczulenia, niepokoju chorego należy przerwać zabieg i wykonać go ponownie w znieczuleniu po nadzorem anestezjologicznym (sedoanalgezja, znieczulenie ogólne proste, znieczulenie podpajęczynówkowe). W zależności od stopnia zwężenia pierścienia zewnętrznego napletka (nasilenia stulejki) oraz preferencji pacjenta wykonuje się plastykę napletka lub obrzezanie. Plastyka napletka pozwala na jego poszerzenie z jednoczesnym maksymalnym zaoszczędzeniem, tak, że żołądź (końcówka penisa) zachowuje swoją naturalną osłonę. Najczęściej stosuje się plastykę V-Y sposobem Gasińskiego. Obrzezanie polega na całkowitym okrężnym wycięciu napletka, tak, że po zabiegu żołądź pozostaje stale odsłonięta - ułatwia to pielęgnację rany pooperacyjnej i zmniejsza ryzyko nawrotu stulejki. Zabieg, w zależności od użytej techniki trwa ok. 30-45 min. Gojenie po zabiegu trwa ok. 7-14dni. W trakcie zabiegu standardowo stosuje się szwy (nici chirurgiczne) wchłaniane, które ulegają samodzielnemu "rozpuszczeniu" i odpadają w trakcie gojenia. W tego typu zabiegach bardzo istotny jest prawidłowy instruktaż ze strony lekarza odnośnie pielęgnacji rany pooperacyjnej. Nieprawidłowa pielęgnacja, wtórne zakażenie rany mogą dorowadzić do opóźnionego gojenia i powstania blizny pooperacyjnej, a w efekcie do niezadowalających wyników estetycznych i czynnościowych leczenia, mogących w skrajnych przypadkach wymagać reoperacji. Zabieg taki można wykonać ambulatoryjnie, to znaczy poza szpitalem, w gabinecie lekarskim. Jednak nie może to być "zwykły" gabinet konsultacyjny. Zabieg musi być wykonany w gabinecie zabiegowym spełniającym szereg wymogów zapewniających bezpieczeństwo jego wykonania. Po zabiegu chory, po krótkiej obserwacji może opuścić placówkę medyczną, a pielęgnacja po zabiegu może być prowadzona w warunkach domowych.

lek. Jacek Jakubowski

Pytanie dotyczące kamica nerkowa

Czy to prawda że vitamina D3 powiększa kamienie w nerkach. ?

Większość doniesień naukowych wskazuje, że zwiększony poziom stężenia aktywnego metabolitu witaminy D3 we krwi, zwłaszcza z współistniejącą hiperkalciurią (zwiększonym wydalaniem wapnia w moczu) jest czynnikiem rozwoju/progresji kamicy układu moczowego. (Nutrients. 2017 Mar; 9(3): 301.) Ale to oznacza specyficzne zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej. Natomiast nie spotkałem się doniesieniami aby prawidłowo prowadzona suplementacja (uzupełnianie niedoboru) witaminy D3 wiązała się z takim ryzykiem. Chorzy a nawrotową kamicą układu moczowego powinni mieć przeprowadzoną ocenę metaboliczną. Diagnostyka taka leży w domenie urologa, bądź nefrologa. W razie wątpliwości zapraszam na konsultację.

lek. Jacek Jakubowski
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania