Adresy (2)
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
NIP
Adres firmy
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
NIP
Adres firmy
Usługi i ceny
Ceny dotyczą wizyt prywatnych.
Popularne usługi
Konsultacja weterynaryjna
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Od 60 zł
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Podstawowa, ogólna konsultacja weterynaryjna "pierwszego kontaktu" obejmująca swoim zakresem wszystkie problemy mogące wystąpić u Państwa domowych zwierząt towarzyszących ( pies / kot ). Na pierwszą wizytę należy zarezerwować sobie 20-30 min. Podczas pierwszego spotkania, oprócz szczegółowego wywiadu z opiekunem, wstępnie zbadam klinicznie pacjenta oraz postawię pierwsze najbardziej prawdopodobne hipotezy diagnostyczne, które mogą być powodem zaistniałego problemu ( najczęściej od 3 do 5 hipotez ). Dowiedzą się Państwo, jakie badania dodatkowe oraz w jakiej kolejności należy wykonać, aby ukierunkować proces diagnostyczny zwierzęcia na właściwy tor prowadzący do trafnego rozpoznania. To na podstawie wyników właściwie dobranych badań zostanie postawiona ostateczna diagnoza. W zależności od skomplikowania i złożoności danego przypadku, ostateczne rozpoznanie stawiane jest najczęściej na 2 lub 3 konsultacji, kiedy mamy już wyniki wszystkich niezbędnych badań dodatkowych oraz możemy zaobserwować pierwsze efekty terapeutyczne zaordynowanej terapii objawowej. Zdarza się, że w przypadku najprostszych diagnostycznie jednostek chorobowych możliwe jest postawienie rozpoznania już na pierwszym spotkaniu. Po dokładnej identyfikacji przyczyny, wytłumaczę Państwu szczegółowo specyfikę danej jednostki chorobowej, przedstawię możliwe terapie i ewentualne rokowania z nimi związane. Biorąc pod uwagę Państwa oczekiwania oraz możliwości (organizacyjne, ekonomiczne) wspólnie ustalimy najbardziej skuteczny i efektywny w danej sytuacji plan leczenia dla Państwa Pupila.
Generała Jarosława Dąbrowskiego 19, Rzeszów
ADA - Specjalistyczne Przychodnie Weterynaryjne
Anestezjologia zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Profesjonalna anestezjologia od pewnego czasu intensywnie wkracza do placówek weterynaryjnych. Czasy, w których znieczulenie zwierzęcia sprowadzało się do podania iniekcyjnego dwóch podstawowych substancji narkotycznych mocno obciążających organizm pacjenta oraz związany z tym brak kontroli nad głębokością i długością takiego znieczulenia odeszły już w zapomnienie. Zaawansowana anestezjologia to profesjonalna opieka lekarza anestezjologa od kwalifikacji zwierzęcia do zabiegu, poprzez niezbędne badania dodatkowe, po przygotowanie schematu znieczulenia indywidualnie pod konkretnego pacjenta. Zapewnia ona maksymalne bezpieczeństwo i kontrolę nad indukcją znieczulenia, jego zasadniczym przebiegiem, procesem wybudzania i bezpieczną analgezją pooperacyjną. W swojej pracy codziennie kwalifikuję pacjentów do zabiegów operacyjnych pod kątem anestezjologicznym, przygotowuję ich do zabiegu, przeprowadzam przez sam proces znieczulenia oraz otaczam skutecznym protokołem przeciwbólowym w okresie pooperacyjnym. W swojej praktyce układam i wykonuję znieczulenia ogólne złożone (multimodalne) z protokołem ułożonym pod konkretnego pacjenta w konkretnej sytuacji klinicznej. Korzystam z podtrzymania znieczulenia metodą wziewną w systemie półotwartym, półzamkniętym, zamkniętym. Korzystam również z podtrzymania znieczulenia metodą TIVA (Total Intravenous Anesthesia - całkowite znieczulenie dożylne). Przygotowuję i skutecznie znieczulam pacjentów podwyższonego ryzyka: neonatologicznych, pediatrycznych, geriatrycznych bez względu na wiek, brachycefalicznych. Przygotowuję, a potem otaczam opieką anestezjologiczną pacjentów z niewydolnościami nerek i wątroby, z chorobami układu naczyniowego i oddechowego oraz znajdujących się w ciąży czy w wypadkowych stanach nagłych. Minimalizuję ryzyko powikłań związanych z każdym znieczuleniem. Zajmuję się również anestezjologią miejscową. Wykonuję znieczulenia nasiękowe, przewodowe, dostawowe, nadoponowe czy podpajęczynówkowe. Zachęcam do konsultacji anestezjologicznych. Koszt profesjonalnej usługi anestezjologicznej jest zmienny, zależny przede wszystkim od czasu trwania i zaawansowania procedury chirurgicznej, przy której niezbędna jest asysta lekarza anestezjologa. O ew. koszcie usługi informuję zawsze przy kwalifikacji pacjenta do zabiegu chirurgicznego.
Chirurgia miękka zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Chirurgia miękka to obszerny dział chirurgii swoim zakresem obejmujący praktycznie wszystkie tkanki miękkie organizmu. Począwszy od chirurgii powłok (opracowanie ran, wycięcie zmian skórnych, przepukliny, przeszczepy skóry, chirurgia plastyczna) na chirurgii narządów wewnętrznych kończąc (układu pokarmowy, układu moczowy oraz układ rozrodczy). Na co dzień konsultuję chirurgicznie oraz wykonuję zabiegi chirurgiczne na wszystkich wymienionych wyżej układach organizmu. W dobie współczesnej chirurgii olbrzymie znacznie ma również odpowiednia kwalifikacja pacjenta do interwencji chirurgicznej. Zawsze poprzedzam ją wcześniej szeregiem badań dodatkowych, których zadaniem jest trafna ocena zasadności ew. zabiegu. Koszt usług z zakresu chirurgii miękkiej jest zmienny i zależny od wielu czynników, przede wszystkim od złożoności, trudności i poziomu specjalizacji samej procedury chirurgicznej. Wcześniejsza kompleksowa diagnostyka pozwala na przedstawienie właścicielowi planu postępowania chirurgicznego z dostępnymi opcjami, rokowaniami oraz łącznym kosztem całego procesu leczenia.
Chirurgia twarda zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Chirurgia twarda obejmuje swoim zakresem wszelkie zabiegi dotyczące traumatologii układu ruchu. Począwszy od prostych schorzeń ortopedycznych na skomplikowanych złamaniach kości kończąc. W swojej praktyce zajmuję się diagnostyką i leczeniem większości złamań kości u zwierząt, chorobami stawów, leczeniem obrażeń i chorób mięśni oraz ścięgien, a także pozostałymi chorobami kości i stawów (osteopatie, osteodystrofie, zapalenia, nowotwory). Wykonuję zabiegi osteosyntez złamanych kości metodą stabilizacji zewnętrznej oraz wewnętrznej za pomocą płyt kompresyjno-blokowanych oraz gwoździ ryglowanych. Wykonuję również zabiegi naprawcze stawu kolanowego z zerwanym więzadłem krzyżowym przednim metodami zewnątrztorebkowymi (więzadła syntetyczne) lub za pomocą osteotomii korekcyjnej ze wszczepem implantu TTA/TTA Rapid (Tibial Tuberosity Advancement/Rapid). Koszt usługi chirurgii ortopedycznej jest bardzo zmienny i zależy od wielu czynników. O możliwych sposobach leczenia i kosztach z tym związanych dowiedzą się Państwo po dokładnym zdiagnozowaniu problemu.
Diagnostyka chorób zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
W swojej praktyce klinicznej zajmuję się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób zwierząt psów i kotów. Dobry lekarz weterynarii będący lekarzem internistą tzw. pierwszego kontaktu powienien posiadać biegłość w posługiwaniu się wiedzą na odpowiednim poziomie z wielu dziedzin medycny weterynaryjnej, gdyż w większości przypadków klinicznych dziedziny te się ze sobą ściśle zazębiają. Uważam, że w pierwszym kontakcie klinicznym niezwykle ważne jest tzw. holistyczne podejście do pacjenta. To one pozwola spojrzeć całościowo na dany przypadek oraz zdiagnozować kluczowy problem, lub często wiele nakładających się jednocześnie na siebie problemów, postawić osteteczne rozpoznanie, określić rokowania, ułożyć plan leczenia, a w bardzo skomplikowanych przypadkach klinicznych trafnie skierować pacjenta do wysokowyspecjalizowanego specjalisty wyłącznie w danej dziedzinie medycyny weterynaryjnej w placówce referencyjnej. Na codzień diagnozuję i leczę choroby z dziedzin chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych, chorób układu rozrodczego oraz chirurgii zwierząt. W swoim warsztacie klinicznym na codzień wykorzystuję wiele narzędzi diagnostycznych, które pomagają w ukierunkowaniu na trafne rozpoznania (RTG, USG, EKG, TK, MRI, echo serca, endoskopia, analityka laboratoryjna). Koszt diagnostyki chorób psów i kotów jest bardzo różny. Zależy głównie od ilości i rodzaju niezbędnych badań dodatkowych. Całościowy koszt leczenia przedstawiam przed wdrożeniem terapii, zwykle po zdiagnozowaniu pacjenta i wstępnym ułożeniu planu leczenia.
Pozostałe usługi
Badania bakteriologiczne zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Jest to badanie, które służy do identyfikacji konkretnego gatunku drobnoustrojów (bakterii) w próbkach biologicznych. Badanie to, zwane potocznie "posiewem bakteryjnym" trwa z reguły kilka dni. W swojej praktyce klinicznej wykonuję posiewy bakteryjne w kierunku bakterii tlenowych i beztlenowych pobierając wymazy z ran, z krwi, moczu, kału lub np. wymazy z gardła, czy pochwy. Wykonuję również badania bakteriologiczne punktatów czyli pobranej płynnej zawartości ropni, torbieli czy wysięków z jam ciała (jamy brzusznej, jamy klatki piersiowej). Każde badanie zakończone jest antybiogramem, czyli dokładnym określeniem wrażliwości lub oporności bakterii na szereg antybiotyków z różnych grup i różnych generacji. Postępowanie to pozwala dobrać antybiotyk celowany, a więc i najbardziej skuteczny przy danym zakażeniu bakteryjnym. Koszt badania jest zmienny i zależny od rodzaju materiału pobranego do badania oraz zakresu posiewu bakteryjnego. Zakres badania ustalany jest w trakcie konsultacji.
Badania kału zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Badania kału to grupa badań diagnostycznych rutynowo wykonywanych w zwierzęcych laboratoriach. Badania te umożliwiają skuteczne rozpoznawanie wielu chorób dotykających układu pokarmowego oraz identyfikację czynników odpowiedzialnych za ich występowanie. Próbka kału może być badana zarówno pod kątem obecności pasożytów mających największe znaczenie kliniczne w tego rodzaju diagnostyce u zwierząt, ale też pozwala wykrywać niektóre wirusy, bakterie czy niepożądane związki w kale, np. krew utajoną. O konieczności wykonania badania kału zdecydujemy na podstawie objawów klinicznych prezentowanych przez pacjenta i zarysowanych przez jego opiekuna. W trakcie konsultacji instruuję Państwa szczegółowo, jak w prawidłowy sposób należy pobrać próbkę.
Badania krwi zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Badanie krwi jest jednym z podstawowych badań laboratoryjnych rutynowo wykonywanych w trakcie diagnostyki większości chorób występujących u zwierząt domowych. Jako badanie analityczno-laboratoryjne przynosi ogrom informacji klinicznych lekarzowi weterynarii pomagając ukierunkować go na prawidłowe rozpoznanie. Na co dzień wykonuję badania takie jak rozmaz krwi wraz z jego analizą, morfologia krwi wraz z określeniem liczby retikulocytów, biochemia krwi (wszystkie dostępne współcześnie parametry), immunochemia (bad. poziomu stężenia licznych hormonów). Wykonuję również rutynowe badania profilaktyczne w celu wykluczenia wielu schorzeń lub kontroli skuteczności leczenia zdiagnozowanych chorób przewlekłych. Koszt badania jest zmienny i zależny od zakresu wykonywanych oznaczeń. Ustalany jest on zawsze podczas konsultacji.
Badanie moczu zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Badanie moczu jest jednym z najważniejszych badań laboratoryjnych. Jest podstawowym i rutynowych postępowaniem przy jakichkolwiek schorzeniach związanych z górnymi i dolnymi drogami moczowymi u zwierząt. Przynosi lekarzowi weterynarii wiele kluczowych i przydatnych informacji pozwalających w większości przypadków postawić trafne rozpoznanie. W swojej praktyce klinicznej wykonuję pełne badania moczu. Począwszy od badania fizyko-chemicznego, poprzez analizę osadu moczu, na posiewie bakteryjnym wraz z jego antybiogramem kończąc. Badanie to jest niedrogie oraz łatwe i szybkie w wykonaniu. W swojej praktyce wykonuję też pobranie próbki moczu do badania poprzez punkcję pęcherza pod kontrolą sondy USG. Pozwala to błyskawicznie pobrać materiał sterylny o najwyższej wartości diagnostycznej, a co najważniejsze w pełni bezpiecznie i komfortowo dla zwierzęcia. Ma to niebagatelne znacznie przy posiewach bakteryjnych. O zakresie badania, sposobie pobrania, jego kosztach informuję zawsze w trakcie konsultacji.
Badanie mykologiczne zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Badanie RTG zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Badanie radiograficzne to dzisiaj niemalże standard w większości praktyk weterynaryjnych. Znacznie podwyższa możliwości lekarza klinicysty i jest nieocenionym narzędziem diagnostycznym niemal w każdej dzieidzinie medycyny weterynaryjnej. Na codzień w praktyce korzystam z radiografii cyfrowej bezpośredniej. Polega ona na tym, że obraz w ciągu sekundy od wykonania zdjęcia wyświetla się na ekranie komputera i od razu podlega cyfrowej obróbce. Dzięki temu wykonane zdjęcie można w dowolny sposób poprawiać poprzez odpowiednie cyfrowe filtry, zmianę kontrastu czy jasności. Możliwe są również dokładne pomiary odległości i współczynników. Pozwala to uzyskać widoczność struktur wcześniej niedostępnych dla lekarza radiologa. Otrzymany obraz można archiwizować cyfrowo i w ciągu kilkunastu sekund dostarczyć niemalże w każde miejsce na świecie. Daje to potężne możliwości lekarzowi oceniającemu zdjęcie oraz stwarza ogromną przewagę nad tradycyjną radiografią kliszową. Specyfika badania radiologicznego zależna jest ściśle od przedmiotu badania. Na codzień wykonuję i oceniam zdjęcia przeglądowe jamy brzusznej, jamy klatki piersiowej, głowy, kręgosłupa, kończyn piesiowych i miednicznych. Wykonuję również zdjęcia celowane w kierunku oceny konkretnego układu czy narządu, w tym zdjęcia z użyciem kontrastu do oceny pasażu przewodu pokarmowego czy urografię wydzielniczą do oceny pracy dróg moczowych. Wykonuję kontrolne zdjęcia układu ruchu m.in. poprzez zdjęcia diagnostyczne w kierunku dysplazji łokci lub dysplazji bioder z klasyfikacją w systemie OFA. O dokładnym wskazaniu - w przypadku jego zaistnienia - do konkretnej diagnostyki radiograficznej u Państwa zwierzęcia informuję w trakcie konsultacji weterynaryjnej. Koszt diagnostyki RTG jest zmienny i zależny w głównej mierze od ilości wykonanych projekcji.
Biochemia zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Chipowanie zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Czipowanie zwierząt a zwłaszcza psów i kotów, to skuteczna metoda dająca możliwość szybkiej identyfikacji zaginionych, bezdomnych, skradzionych oraz odnalezionych zwierząt. Niezbędna jest ona w przypadku podróży zagranicznych, podczas których wymagany jest paszport. Wszczepiając zwierzęciu mikroczip zawierający uniklany numer identyfikacyjny stwarzamy szansę na łatwiejsze odnalezienie w przypadku jego zaginięcia. Wprowadzony mikroczip pozostaje już pod skórą zwierzęcia dożywotnio. Procedura wszczepienia jest szybka i bezbolesna. Na życzenie właściciela, bezpośrednio po zaczipowaniu istnieje możliwość wprowadzenia danych zwierzęcia i jego właściciela do międzynarodowej bazy danych.
Dermatologia zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
EKG zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Badanie elektrokardiograficzne (EKG) jest jedną z podstawowych metod diagnostycznych wykorzystywanych w kardiologii i anestezjologii zwierząt. Polega ono na graficznym przedstawieniu aktywności elektrycznej mięśnia sercowego w postaci impulsów elektrycznych odbieranych z powierzchni ciała. Zapis EKG dostarcza nam informacji na temat częstotliwości pracy serca, jego rytmu oraz wewnątrzkomorowego przewodnictwa impulsów elektrycznych w mięśniu sercowym. Elektrokardiografia (EKG) stanowi szybką i nieinwazyjną metodę diagnostyczną, która dla zwierzęcego pacjenta jest w pełni bezpieczna, komfortowa i bezbolesna. Jest to tanie i proste w wykonaniu badanie, które można wykorzystać niemal w każdej praktyce weterynaryjnej uzyskując natychmiast dużo cennych informacji klinicznych.
Endokrynologia zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Leczenie chorób wewnętrznych zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Leczenie zwierząt towarzyszących
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Odpchlenie zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Odrobaczanie zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Profilaktyczne odrobaczanie zwierząt to jeden z fundamentalnych filarów podstawowej profilaktyki u naszych zwierząt domowych. Zapewnienie regularnej i kompleksowej ochrony przeciwpasożytniczej jest podstawą utrzymania zwierzęcia w zdrowiu i komforcie oraz gwarantuje również spokój i bezpieczeństwo jego opiekunom. Na rynku dostępnych jest multum preparatów różnych prodecentów o różnych substanacjach czynnych i różnym spektrum działania. W trakcie Państwa wizyty dobiorę najbardziej odpowiedni i skuteczny środek w danej sytuacji dla zwierzęcia oraz ustalimy harmonogram przyszłej profilaktyki.
Opracowywanie ran zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Ortopedia zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Szczepienia zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
USG zwierząt
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Ultrasonogrofia (USG) jest nieinwazyjną metodą diagnostyki obrazowej pozwalającą na uzyskanie obrazu będącego przekrojem badanego obiektu. Pozwala dokładnie ocenić wielkość, kształt i strukturę każdego z badanych narządów jamy brzusznej. Badanie to jest niezbędnym elementem zapewniającym prawidłowy tok postępowania diagnostycznego uzupełniając swoimi możliwościami pozostałe badania obrazowe. Wykonuję badania USG na jednych z najbardziej zaawansowanych stacjonarnych aparatów dostępnych w weterynarii - Sonoscape S50 oraz eSaote X8. Obraz o niespotykanej dotychczas szczegółowości i potężna moc obliczeniowa sprawiają, że badanie tym aparatem to czysta przyjemność i pewność stawianej diagnozy - niezależnie od obszaru zainteresowań klinicznych. O przygotowaniu do badania, jego możliwościach oraz wskazaniu do niego informuję zawsze w trakcie konsulacji weterynaryjnej.
Wizyta domowa
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Wypisanie recepty
Zamoyskiego 15, Przemyśl
Lecznica dla zwierząt "ADA"
Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.
Moje doświadczenie
Medycyna weterynaryjna to moja wielka pasja, bez której dzisiaj nie wyobrażam sobie życia. Bardzo dynamiczny postęp, stała profesjonalizacja, zwiększająca się świadomość społeczna stwarzają współczesnemu lekarzowi weterynarii ogrom możliwości działania oraz ciągłego rozwoju osobistego niemal w każdej płaszczyźnie jego zainteresowań klinicznych pozwalając mu z każdym dniem jeszcze lepiej i skuteczniej dzielić się z pacjentami oraz ich opiekunami jedną z tych najwyższych i najcenniejszych wartości – zdrowiem.
Dlatego też medycyna weterynaryjna to zawód cechujący się olbrzymią odpowiedzialnością. Przede wszystkim za zdrowie i życie pacjentów, ale jednocześnie też za emocje i psychikę ich opiekunów. To zawód, przy którym każdego dnia poprzeczka wymogów względem własnej osoby powinna być postawiona bardzo wysoko. Z drugiej strony sama świadomość wielkiego daru w postaci społecznego zaufania ze strony właścicieli czy też poziom odczuwanej satysfakcji, wdzięczność oraz uśmiech pupili i ich przewodników potrafią wynagrodzić z nawiązką wszelkie osobiste trudy tego zawodu.
Moim hobby jest też popularyzacja w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego, łatwych, ale również i skomplikowanych zagadnień klinicznych z zakresu medycyny weterynaryjnej, behawioru oraz specyfiki zwierząt towarzyszących i nieudomowionych. Często mam okazję realizować to założenie w lokalnych, ogólnopolskich, czasem również w międzynarodowych środkach masowego przekazu.
Chciałbym, aby dzięki mojej pracy Medycyna Weterynaryjna stała się bliższa również Waszemu sercu. Głęboko wierzę, że im bardziej świadomy, zainteresowany i odpowiedzialny opiekun, tym dłuższe życie członków naszych rodzin w zdrowiu i komforcie.
Spotkajmy się w gabinecie. Zachęcam do kontaktu.
lek. wet. Jakub Kotowicz
27 opinii pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Jagoda
Wizyta kontrolna i rutynowe badania mojego psa odbyły się w świetnej atmosferze. Dr Jakub Kotowicz okazał się być bardziej cierpliwym lekarzem weterynarii niż ktokolwiek inny, z kim miałam do czynienia wcześniej. Pomimo niecierpliwego zachowania mojego psa, udało się przeprowadzić punkcję pęcherza bez konieczności usypiania, podobnie jak resztę badań.
Lekarz szczegółowo omówił wyniki badań, wykazując zaangażowanie ponad moje oczekiwania. Otrzymałam telefon w niedzielę rano, gdy tylko wyniki badania były gotowe. Jego szeroka wiedza pozwoliłaby mi na spędzenie kilku godzin na zadawaniu pytań i dyskusji na temat mojego psa, Iskierki.
Z całego serca polecam i do zobaczenia.
Ewa MORIS
Doktor Jakub jest cudownym lekarzem, oddanym swojej pracy i posiadającym olbrzymią wiedzę. Lekarz pełen empatii, z ogromnym sercem, zaangażowaniem i wspaniałym podejściem do zwierząt. W trosce o swoich pacjentów gotów był poświęcać nawet swój prywatny czas... Serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc w walce o naszego najukochańszego Moriska...
Eliza
To szczęście, że Horn trafił do dra Jakubainaczej albo by się długo męczył lub byłby operowany niepotrzebnie. Super podejście, zaangażowanie i przede wszystkim wiedza lub przyznanie się do konieczności sprawdzenia jaki antybiotyk, co uważam za wielką pokorę w stosunku do siebie. Polecam i na pewno zostaniemy przy tym lekarzu. Dodam, że byliśmy pod opieka wcześniejszego lekarza 11 lat, teraz po kilku nieudanych próbach u innych, w pełni ufamy doktorowi Jakubowi
Beata
Dr Jakub jest cudownym lekarzem, z olbrzymią wiedzą, sercem, zaangażowaniem i wspaniałym podejściem do zwierząt. Trafiliśmy do Doktora z naszą umierającą suczką, Dr Jakub postawił trafną diagnozę i zrealizował właściwy proces leczenia, czego dowodem w dniu dzisiejszym jest nasza Adelka pełna energii i radości do życia. Jesteśmy Dr Kubie ogromnie wdzięczni za Jego profesjonalizm i zaangażowanie w leczeniu naszego pupila. Z całego serca życzymy każdemu właścicielowi, by miał takie szczęście jak my, i mógł zawierzyć swojego pupila lekarzowi z powołania jakim jest bez wątpienia Dr Jakub Kotowicz.
Pozdrawiam serdecznie
Magda
Bardzo Polecam doktora Jakuba wykonał szczegółowa i trafną diagnozę oraz badanie, wszystko szczegółowo w prostym zrozumiałym języku wyjaśnił. Miły ,profesjonalny z ogromna cierpliwością i determinacją .Fachowa i szybka pomoc lekarska. Moje koty były i są pod doskonałą opieką dzięki doktorowi .Nie zawiodłam się.Absolutni będę polecała znajomym! I nie tylko :)
Anna P.
Bez zarzutu. Profesjonalizm, empatia, doświadczenie i skuteczność. Chodząc od gabinetu do gabinetu w końcu znalazłam lekarza, który rzetelnie podchodzi do leczenia swoich pacjentów. Polecam doktora Jakuba.
B.0.
Profesjonalne podejście do pacjenta,rzetelne badanie i zawsze trafna diagnoza.Bardzo doświadczony lekarz z ogromnym zaangażowaniem i sercem do zwierząt.Sympatyczny,punktualny i całym sercem oddany swojej pracy.
Polecam z czystym sumieniem.
M.S.
Trafiliśmy z naszą suczką z polecenia. Wszystko w jak najlepszym porządku. Rzadko trafia się na tak zaangażowanych i kompetentnych lekarzy. Naprawdę duże pokłady wiedzy i umiejętności tłumaczenia jej w sposób przystępny każdemu. Nasz pies w końcu otrzymał konkretną i trafną diagnozę, a leczenie okazało się skuteczne. Polecam w 100%.
Weronika
Doktor Kuba ma ogromną wiedzę w temacie leczenia zwierząt, zawsze profesjonalne podchodzi do pacjenta, co najważniejsze potrafi na spokojnie bez pośpiechu poświęcić zwierzakowi tyle czasu ile trzeba by postawić prawidłową diagnozę oraz dobrać odpowiednie leczenie. Bardzo się cieszę że Lucky i Kiti mają tak wspaniałego weterynarza któremu los zwierząt nie jest obojętny.
Z całego serca polecam Doktora !! :)
Odpowiedzi na pytania
44 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Witam czy dzień po szczepieniu można podać tabletkę na odrobaczenie ?
Dzień dobry,
jeżeli wcześniej zwierzę poddawane było już regularnej profilaktyce endopasożytniczej (pasożyty wewnętrzne) zgodnie z wytycznymi i zaleceniami ESCCAP (Polskiej Rady Konsultacyjnej ds. Parazytoz Zwierząt Towarzyszących) wg schematu poniżej, to można zaszczepić. W przypadku, gdy wskazany harmonogram nie był realizowany i pacjent zalega z odrobaczaniem od dłuższego czasu, należy najpierw zwierzę odrobaczyć, a dopiero kilka dni po odrobaczeniu poddać planowanemu szczepieniu.
WYTYCZNE I ZALECENIA ESCCAP:
A) Psy pod dozorem właścicieli NIE mający kontaktu z innymi psami i niepolujący (grupa ryzyka A) - odrobaczanie od 1 do 2 razy w roku (co 6-12 miesięcy) lub badanie kał pod kątem obecności pasożytów.
B) Psy pod dozorem właścicieli mający kontakt z innymi psami, ale niepolujący (grupa ryzyka B) - odrobaczanie 4 razy do roku (co 3 miesiące).
C) Psy pod dozorem właścicieli mający kontakt z innymi psami oraz polujący (grupa ryzyka C) - odrobaczanie 12 razy w roku na tasiemce (co 1 miesiąc) i 4 razy w roku na nicienie (co 3 miesiące).
D) Psy biegające swobodnie bez dozoru i kontroli (grupa ryzyka D) odrobaczanie 12 razy w roku (co 1 miesiąc).
Pozdrawiam serdecznie
lek. wet. Jakub Kotowicz
Witam, co jesli pies otrzymal szczepionke na wscieklizne i od razu pierwsza tabletke na odrobaczenie ?
Dzień dobry,
jeśli jest pierwsze odrobaczanie psiaka, który nie przechodził wcześniej jakiejkolwiek profilaktyki endopasożytniczej, to zaszczepienie może okazać się bezskuteczne (organizm nie zdoła wykształcić odporności) w kierunku choroby na którą szczepimy. Warunkiem pewności co do przyjęcia się szczepionki w organizmie jest fizjologiczna i niezakłócona praca układu odpornościowego. Silnym inwazjom pasożytniczym towarzyszy często ogólnoustrojowa reakcja zapalna, która jest tego zaprzeczeniem. Dlatego, żeby minimalizować ryzyko takiej sytuacji, w przypadku pierwszego odrobaczenia należy odczekać kilka dni zanim poddamy nasze zwierzę szczepieniom.
Pozdrawiam serdecznie
lek. wet. Jakub Kotowicz
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Jakub Kotowicz?Jakub Kotowicz to weterynarz. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Jakub Kotowicz oferuje usługi takie jak: badania krwi zwierząt, chirurgia miękka zwierząt, chirurgia twarda zwierząt, USG zwierząt, leczenie chorób wewnętrznych zwierząt, wypisanie recepty, badanie RTG zwierząt, szczepienia zwierząt, Wizyta domowa, diagnostyka chorób zwierząt.
-
Gdzie Jakub Kotowicz ma swój gabinet?Jakub Kotowicz przyjmuje pod adresem:
- Zamoyskiego 15 Przemyśl
- Generała Jarosława Dąbrowskiego 19 Rzeszów
-
Czy Jakub Kotowicz przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Nie, w tym momencie Jakub Kotowicz nie oferuje konsultacji online.
-
Jak Jakub Kotowicz akceptuje płatności po wizycie?Metody płatności, które akceptuje Jakub Kotowicz to: Gotówka, Karta płatnicza, Przelew na konto, Płatność ratalna, Blik.
-
W jakich językach konsultuje Jakub Kotowicz?Języki, których używa Jakub Kotowicz to angielski, polski.
-
Jak Jakub Kotowicz umawia wizyty?Jakub Kotowicz używa kalendarza ZnanyLekarz, dlatego na stronie widzisz aktualne terminy. Wystarczy, że wybierzesz datę i godzinę, które odpowiadają Ci najbardziej. Umawianie wizyty jest darmowe, a tuż przed terminem wyślemy Ci przypomnienie.
-
W jakich godzinach przyjmuje Jakub Kotowicz?Jakub Kotowicz może mieć dostępne terminy w tym lub w nadchodzącym tygodniu. Terminy, które widzisz w kalendarzu są dostępne, ponieważ aktualizujemy go na bieżąco. Jeśli pierwszy dostępny termin Ci nie odpowiada, sprawdź następny. Rezerwacja terminu jest natychmiastowa, bez dodatkowych opłat.
-
Jakub Kotowicz: co mówią pacjenci?27 osób dodało swoją opinię. Jakub Kotowicz ma średnią ocen 5 (na 5 gwiazdek).
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Jakub Kotowicz?Jakub Kotowicz nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia, tylko w ramach płatnych wizyt prywatnych. W razie wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą.