Adresy (3)

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku
Smoluchowskiego 17,, Aniołki, Gdańsk

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych okulistów w pobliżu
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych okulistów w pobliżu
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych okulistów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Pozostałe usługi


Grunwaldzka 12/16, Sopot

Centrum Okulistyczne OCUS



Grunwaldzka 12/16, Sopot

Centrum Okulistyczne OCUS

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Moje doświadczenie

Jestem specjalistą chorób oczu z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. W Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego pracuję nieprzerwanie od 2003 roku, najpierw jako doktorantka w ramach Dziennych Studiów Doktoranckich, a następnie jako młodszy, a obecnie starszy asystent.
Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam w 2009 roku za pracę pt.: „Tarcza  nerwu wzrokowego u chorych ze zwyrodnieniem plamki związanym z wiekiem w skaningowej tomografii laserowej siatkówki (HRT)”, która powstała pod kierunkiem Prof. Barbary Iwaszkiewicz-Bilikiewicz. W tym samym roku 2009 uzyskałam stopień specjalisty w dziedzinie okulistyki.
Jako chirurg witreoretinalny, specjalizuję się przede wszystkim w leczeniu chorób siatkówki. Przeprowadzam zabiegi operacyjne witrektomii lub wgłobieniowe u chorych z odwarstwieniem siatkówki, retinopatią cukrzycową i jej powikłaniami (wylew krwi, trakcyjne odwarstwienie siatkówki), ze schorzeniami plamki (zespoły trakcji, błony nasiatkówkowe, otwory plamki). Jako chirurg udzielam konsultacji w Poradni Siatkówkowej Kliniki Okulistyki celem kwalifikacji do zabiegu oraz opieki pooperacyjnej.
Ponadto w ramach praktyki prywatnej wykonuję laseroterapię siatkówki w przypadku zwyrodnień, otworów obwodowych siatkówki, retinopatii cukrzycowej oraz trabekuloplastykę laserową w przypadku jaskry. Dodatkowo przeprowadzam szeroki zakres badań diagnostycznych takich jak: optyczna koherentna tomografia siatkówki plamki i nerwu wzrokowego (OCT), angiografia fluoresceinowa (FLA), ultrasonografia (w tym UBM), pomiar ciśnienia śródgałkowego, pachymetria.
Prywatnie jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci Kacperka i Zosi. W czasie wolnym trenuję bieganie, pływanie i tenisa. Regularnie startuję w zawodach biegowych, w tym na dystansie maratońskim, a ostatnio - ultramaratońskim. Lubię teatr i dobrą książkę.
więcej

50 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
M
Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Joanna Murawska Inny

Dziękuję pani doktor za konsultacje okulistyczną. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu wizyty. Pani doktor to miła, sympatyczna rzetelna profesjonalistka. Polecam szczerze usługi pani doktor.

T
Lokalizacja: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku Inny

Pani Doktor bardzo profesjonalnie i dokładnie opisała jak będzie przebiegać leczenie żony, zawsze chętnie odpowiadała na pytania. Przeprowadziła bardzo trudną operacje witrektomii mojej małżonki, dokładnie wyjaśniła również dalsze etapy leczenia. Pod opieką Pani Doktor wierzymy, że wszystko będzie dobrze.

R
Lokalizacja: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku Inny

Pani doktor to wspaniały człowiek i podejście do pacjenta profesjonalne oraz opiekuńcze. Miła i przesympatyczna. W lutym 2020 roku miałem odwarstwienie siatkówki (odklejenie) . Trafiłem na stół operacyjny i pani doktor operowała mnie dwa razy . Minęło już 3 lata od operacji i dzięki Pani doktor widzę świat i patrze oczami ze nie jestem ślepy. Zwrok dobry świetnie widze . chodzę do Pani doktor i cały czas jestem pod stałą obserwacją. Polecam

P
Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS przeszczep rogówki

Bardzo miła osoba i profesjonalny lekarz. Wizyta przeprowadzona fachowo. Pani doktor poświeciła mamie dużo czasu.Polecam!

M
Lokalizacja: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku

Pani doktor jest bardzo miła i zaangażowana, ze świetnym podejściem do pacjenta. Wszystko dokładnie tłumaczy. Polecam!

M
Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS

Mariusz M.
Pani doktor Joanna Murawska to wspaniały lekarz, świetne podejście do pacjenta, każdemu poświęca tyle czasu, ile potrzeba. Bez pośpiechu, wszystko dokładnie tłumaczy, robi wszelkie niezbędne badania. Taki lekarz w dzisiejszych czasach to prawdziwy skarb.

E
Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS Zwykła wizyta

Bardzo życzliwa i serdeczna Pani doktor! Wizyta u niej to sama przyjemność!Kompleksowe badania, omówienie wyników, wyjaśnienie przyczyn dolegliwości oraz precyzyjne objaśnienie dalszych etapów leczenia! Pacjent czuje się całkowicie zaopiekowany!Bardzo polecam!!

M
Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS kontrola lekarstwa okulary korekta dalsze leczenie

Wizyta bardzo cenna szereg wskazówek.dls prawidłowego leczenia wysoce merytoryczną wizyta i zaangażowanie pani doktor J Murawskiej

S
Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS

Przemiła pani doktor, świetnie wszystko wytłumaczy i jeszcze podtrzyma na duchu, polecam bardzo gorąco

B
Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS kontrola po zabiegu siatkówki

Pani doktor jest bardzo miła i empatyczna. Ma ogromnie profesjonalne podejście do pacjenta.Polecam wszystkim.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

5 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam,
Bylabym bardzo wdzieczna za informacje, jakie badania warto wykonac przed konsultacja specjalisty w przypadku osoby z jaskra.
Dziekuje,
Jolanta

Proponuję kilka pomiarów ciśnienia śródgałkowego oczu. Najwygodniej założyć dzienniczek/notatnik z pomiarami, datą oraz godziną badania ciśnienia. Taki precyzyjny zapis ułatwi dalsze decyzje co do leczenia. Pragnę podkreślić, że nawet godziny badania są istotne, gdyż są fluktuacje dobowe ciśnień śródgałkowych.
Dodatkowo warto wykonać badanie RNFL - ocena grubości włókien nerwowych (np.OCT, GDX Vcc).
Pole widzenia strategia jaskrowa jest pomocne w przypadku dość zaawansowanych zmian chorobowych - wymaga odpowiedniej koncentracji i bycia wypoczętym celem miarodajnego wykonania. Bywa też pomocne przy uspokojeniu pacjenta, jeśli choroba jest w stadium początkowym i nie dokonała trwałych uszkodzeń włókien nerwowych.

dr n. med. Joanna Murawska

Oczekuję na operację prawego oka ( 30.08.17r ). Rozpoznanie H.33.0 - Odwarstwienie siatkówki
z przedarciem kod (ICD10) Cel: ppV OP-OS OP.
Czy po zabiegu, mam szansę wytrzymać leżenie na brzuchu, w spokoju przez 7-10 dni, t.j. około
200 godz. ?? Dręczy mnie to bardzo, gdyż z własnej winy przegapiłem czas, w którym mogłem
osobiście zadać Pani to, jak i wiele innych pytań. Serdecznie pozdrawiam. Architekt 75.

Proszę wybaczyć, ale spóźniłam się z odpowiedzią. Dopiero wróciłam z urlopu.
Wiem, jakie to ważne, by być odpowiednio poinformowanym na temat swojej choroby i odpowiedniego jej leczenia. Chorobie towarzyszy lęk przed ewent. powikłaniami i jak to dalej będzie. Z własnego doświadczenia wiem, że konkretna informacja dla pacjenta, wytłumaczenie zaleceń pooperacyjnych odgrywa wielką rolę w efektach leczenia.
Jeśli jest pacjent zdeterminowany i chce walczyć o swoje oko i widzenie, to z całą pewnością podda się reżimowi przymusowego ułożenia ciała i głowy. Cóż to jest w skali naszego życia, 10-14 dni wytrwanie w konkretnej pozycji ułożeniowej, jeśli dzięki temu szanse na poprawę widzenia znacząco rosną!

dr n. med. Joanna Murawska
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania