Moje doświadczenie

Zajmuję się diagnozą i terapią logopedyczną i neurologopedyczną dzieci i dorosłych, w tym także wczesną interwencją neurologopedyczną u noworodków i niemowląt.
Pierwsza wizyta realizowana jest w ramach dwóch 30-minutowych spotkań.
Zapraszam serdecznie pacjentów w każdym wieku.

Babka Medica: Wizyty pacjentów w ramach pakietów towarzystw ubezpieczeniowych umawiane są telefonicznie lub mailowo bezpośrednio w CM Babka Medica lub przez ubezpieczyciela.
więcej

Adres

Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja logopedyczna

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja logopedyczna


W jaki sposób ustalane są ceny?

2 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
M

Monika G.

Lokalizacja: Centrum Medyczne Babka Medica

Pani doktor jest profesjonalna i zaangażowana w pomoc pacjentowi. Dodatkowo bardzo sympatyczna. Polecam!

E

Ewelina

Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Centrum Medyczne Babka Medica konsultacja logopedyczna

Kompetentna, rzeczową i jednocześnie bardzo miła i przyjazna. Niestety nie rozwiązała naszego problemu ale przekonała że w tej sferze nie należy szukać jego powodu.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam,
Synek 2 latka i 5 miesięcy. Przy urodzeniu 10 pkt, podana gentomycyna przez pierwsze 3 doby z powodu zakażenia. Nie wiem czy to ma związek ale nie mówi praktycznie wcale : mama, baba, dada, mniam, bum,ble, blu, bla,sii, bam,nie, ała, am,pa. Nasladuje zwierzeta:pies, kot, krowa, kon. Rozumie proste polecenia jak.i skomplikowane. Zaczyna mieć swoje rytuały w ciągu dnia. Komunikuje swoje potrzeby fizjologiczne w ciągu dnia. Bardzo mało je - najchętniej byłoby to tylko mleko ktore nadal pije rowniez w nocy. Do ukończenia ok. 12 miesiaca jadl wszystko. Po tym czasie zmienilo mu sie (urodzila mu się siostra). Rysuje i maluje obydwiema rekami. Lubi prace z plastelina. Chętnie pomaga w kuchni. Jest agresywny w stosunku do wszystkich, również. W stosunku do siebie. Proszę o informacje czy jest sie o co martwić

Dzień dobry,
warto udać się do logopedy, który przeprowadzi wywiad i dokładnie zbada dziecko. Przede wszystkim sprawdzi rozumienie mowy i wykluczy problemy ze słuchem (wspomniała Pani, że synek rozumie polecenia proste i złożone, trzeba jednak wykluczyć, że rozumienie to uwarunkowane jest kontekstem sytuacyjnym lub gestem wspierającym). Logopeda oceni też budowę i funkcjonowanie aparatu artykulacyjnego.
Dziecko w wieku dwóch lat powinno już budować proste zdania (oczywiście z uwzględnieniem wszystkich zjawisk rozwojowych, jak odpowiednia dla wieku artykulacja czy stopień przyswojenia odmiany wyrazów).
Przed wizytą w gabinecie logopedycznym warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Jak dużo czasu chłopiec spędza na oglądaniu telewizji, zabawie z wykorzystaniem tabletu/smartfona? Czy jest zachęcany do komunikowania swoich potrzeb werbalnie, czy też może rodzina odgaduje jego potrzeby, zanim zdąży je zgłosić? Czy syn ma problemy z gryzieniem i żuciem? Czy mleko pije z butelki ze smoczkiem? Te i inne pytania z pewnością zada logopeda podczas wizyty.
Niezależnie od tego, jeśli niepokoi Panią agresywne zachowanie syna, dobrze byłoby również skonsultować się z psychologiem.

mgr Joanna Wirska

Jaki specjalista przeprowadza diagnozę, a następnie podejmuje decyzję o tym, czy u 2,5 miesięcznego niemowlaka należy podciąć wędzidełko górnej wargi, jeśli istnieje podejrzenie, że jest ono przyczyną problemów z prawidłowym przystawieniem do piersi?

Wędzidełko podjęzykowe może ocenić np. logopeda. Jeśli jest ono zbyt krótkie (na co może wskazywać m.in. sercowaty kształt języka), zaleci wizytę u lekarza, który wędzidełko podetnie.

mgr Joanna Wirska

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania