Moje doświadczenie

Jolanta Wiśniowska-Kita
magister fizjoterapii
w trakcie IV roku
Ostepathy Flanders International College

certyfikowany terapeuta metod:
- łańcuchów mięśniowo-powięziowych GDS
- terapii tkanek miękkich
- punktów spustowych wg.Ed Wilsen
-met. PNF
- masażu głebokiego
- kinesiotapingu
- funkcjonalnej indywidualnej terapii skolioz FITS
- terapii skolioz wg dr.Sastre Fernadez
- uczestnik licznych szkoleń z zakresu terapii manualnej

-magister fizjoterapii od 2005 roku
- w 2015 r nostryfikacja dyplomu i uzyskanie prawa wykonywania zawodu we Francji

Zajmuję się m.in

-fizjoterapia ortopedyczną: bóle i dysfunkcje kręgosłupa (rwa kulszowa, udowa, ramienna; wypukliny i przepukliny dyskowe, dyskopatie), terapią w ostrych zespołach bólowych;

- dysfunkcjami stawu skrooniowo-żuchwowego;

- fizjoterapią sportową (uszkodzenia i zerwania mięśni, stany po skręceniach i zwichnięciach, uszkodzenia łakotek i więzadeł krzyżowych stawu kolanowego, uszkodzenia stożka rotatorów);

-fizjoterapią pooperacyją (rehabilitacja po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, po operacji kręgosłupa, po złamaniach)

- terapią osteopatyczna trzewi m.in w zaparciach, wzdęciach, zespole jelita drażliwego, wysiłkowego nietrzymania moczu (pochodzenia czynnościowego)

- wszystkie wizyty opierają się na szczegółym badaniu a techniki i ćwiczenia dobierane są indywidualnie

*wszytkie metody stosowane w gabinecie są metodami konwencjonalnymi i bezpiecznymi,

*techniki i protokoły wykorzystywane w terapii są zgodne z wytycznymi Evidence Based Medicine

*wizyty umawiane są telefonicznie pod nr tel
więcej

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Fizjoterapia


Konsultacja fizjoterapeutyczna


Badania kręgosłupa


Badanie układu ruchu


Kinezyterapia


+ 17 usług

W jaki sposób ustalane są ceny?

2 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
X
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: OSTEOBALANS fizjoterapia

Bardzo miła i pomocna!
Z wizyty wychodząc czułam się jak nowy człowiek. Wszystko dokładnie jest tłumaczone podczas wizyty, a pani jest bardzo miła i uprzejma. Dodatkowo wizyta odbyła się punktualnie.
Bardzo polecam i dziękuję za pomoc!

M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: OSTEOBALANS kontuzja stawu skokowego - naderwane przyczepy, więzadła, uszkodzona torebka stawowa itp

Trafiłem tutaj po dość poważnej kontuzji i jednej pełnej serii rehabilitacyjnej. P. Jolanta ma ogromną wiedzę i wie co robi. Bardzo pomaga. Polecam

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Kobieta 64 lata.Czy operacja jest konieczna /jeden neurochirurg stwierdził, że operacja musi być drugi , że wystarczy nosić gorset i stosować terapię rehabilitacyjną/? Opis mojego rezonansu: Stan po wieloodłamowym złamaniu kompresyjnym trzonu L5 z jego spłaszczeniem.Tylno-górna część złamanego trzonu wpukla się do kanału kręgowego na odl 1 cm. uciskając worek oponowy, korzenie nerwów zderzeniowy i zwężając otwory m/k bardziej po stronie prawej.Cechy ciasnoty wewnątrzkanałowej na tym poziomie 0,9 cm.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach m/k dodatkowo zwężają otwory m/k.Centralne wypukliny krążków wm/k L1/2 i L3/4 z dialektalnym uciśnięciem worka oponowego.Zmiany zwyrodnieniowe w trzonach kręgowych i w obrębie krążków m/k na poziomach dyskopatii.Poza złamanym trzonem nie stwierdza się ognisk patologicznych-npl w obrębie części kostnych kręgosłupa L-S. W tej chwili moje dolegliwości to; -ból lewej nogi /nie mogę na niej stawać/ -ból okolic lędzwiowych .
Ostatnio nie odniosłam żadnego urazu, więc nie wiem skąd to złamanie,być może uraz nastąpił kiedyś w przeszłości.

Na podstawie opisu MRI bardzo trudno odpowiedzieć na Pani pytanie ponieważ po pierwsze zmiany w badaniach obrazowych często nie korelują z objawami i rozstrzygające jest badanie kliniczne (testy wykonywane w gabinecie).
Po drugie lokalizacja bólu kończyny dolnej w przypadku problemu z poziomu L1/L2 przebiega inaczej niż np. przy problemie z poziomu L4/L5 itd ale zakładam że chodzi o ból z poziomu L5, dodatkowo sytuacja może wyglądać inaczej gdy boli np do kolana a inaczej jeśli ból jest do pięty, kolejne pytanie czy ból narastał, czy jest stały od początku itd.
Po trzecie z rezonansu i tego co Pani pisze nie wynika jednoznacznie, że ból jest spowodowany przez złamanie, można bowiem założyc (jeśli nie kojarzy Pani urazu/podniesienia czegoś itp z pojawieniem się dolegliwości) że złamanie było już od jakiegos czasu a ból jest od niedawna i jest spowodowany tylko obrzękiem tkanek miekkich w okolicy korzenia nerwowego- co  jest dużo łatwiejsze do wyleczenia i co stwarza większe pole dla fizjoterapeuty. Pytanie od kiedy Panią boli, czy jest to ból ostry czy przewlekły. Dodatkowo czy współpracowała Pani już z fizjoterapeutą, czy przymuje/przyjmowała Pani leki, jeśli tak to jakie leki, czy były reakcje na leki itd. czy stworzyła Pani organizmowi szansę na wygojenie itd
Bardzo czesto sam ból nie jest bezwzględnym wskazaniem do zabiegu, natomiast np. zaburzenia motoryki kończyny (z czym rozumiem nie ma problemu?)już tak- dlatego naprawdę nie da sie na podstawie tak skąpych informacji i bez badania klinicznego odpowiedzieć na postawione pytanie.
Poza tym jeżeli operacja nie jest bezwzględnie potrzebna to bardzo wiele zależy od podejścia samego pacjenta i tego czy (poza współpracą z lekarzem i fizjoterapeutą) może stworzyć organizmowi warunki do wyleczenia. Dla przykładu: mając osobę z identycznymi objawami jeden pacjent będzie chciał sie zoperować ponieważ wie, że nie będzie miał czasu i środków na rehabilitację, jest niezdyscyplinowany do ćwiczeń, oraz np warunki pracy, praca po 12 godzin itp nie dają szansy na wyleczenie i mimo, że zabieg nie jest bezwzględnie potrzebny to jednak w takim przypadku wydaje sie on rozsądnym rozwiązaniem, u innego pacjenta będzie zupełnie odwrotnie.
Na pewno nie zalecam chodzenia w samym gorsecie, jeżeli już to okresowo przy jednoczesnej rehabilitacji lub indywidualnie dobranych ćwiczeniach domowych. Noszenie tylko gorsetu bez przerwy (poza być może poprawą na początku) skutkuje osłabieniem mięśni stabilizujących kręgosłup i w dłużym okresie czasu może pogorszyć sytuacje.
Proponuję skonsultować sie z jakimś fizjoterapeutą, terapeutą manualnym, osteopatą.
Oczywiście im dłużej trwał ból tym dłużej zajmuje leczenie. Jednak jak wspomniałam poprawa przy dobrze dobranych metodach terapeutycznych jest szybko zauważalna.
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia
Jolanta Wiśniowska-Kita

mgr Jolanta Wiśniowska-Kita

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania