Ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2002 roku. Od 2003 do 2019 roku pracowałam zawodowo w Szpitalu Klinicznym im. ks. A. Mazowieckiej w Warszawie, a od 2010 do 2019 byłam również pracownikiem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2006 roku odbyłam pięciomiesięczny staż w Department of Obstetrics and Gynecology University of Rochester w U.S.A. W 2006 roku uzyskałam certyfikat kolposkopii Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patologii Szyjki Macicy oraz Europejskiego Towarzystwa Kolposkopii. W 2013 roku uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych po obronie pracy ,,Ocena penetracji amoksycyliny do płynu owodniowego, łożyska, krwi pępowinowej i krwi matki w zależności od drogi podania" przed Radą I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Warszawskiego. W tym samym roku uzyskałam tytuł specjalisty położnictwa i ginekologii, a w 2019 tytuł specjalisty perinatologii. Poza działalnością kliniczną prowadzę również działalność naukowo-dydaktyczną. Jestem współautorem wielu prac naukowych, rozdziałów w książkach i doniesień zjazdowych polskich i zagranicznych. Dwukrotnie (w 2016 i 2018 roku) otrzymałam nagrodę za osiągnięcia dydaktyczne przyznawaną przez Rektora WUM.
Od 2019 roku pracuję w Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, a od 2020 roku również w Poradni Profilaktyki Raka Szyjki Macicy Zakładu Profilaktyki Nowotworów Centrum Onkologii w Warszawie.
W mojej ponad 20-letniej pracy zawodowej zajmuję się przede wszystkim:
Prowadzeniem kobiet w ciąży wysokiego ryzyka, a doświadczenie zdobyłam w kilku ośrodkach III stopnia referencyjności, w tym również za granicą i obejmuje ono:
- kobiety z cukrzycą w ciąży, leczone zarówno dietą jak i insuliną; od 20 lat zajmuję się cukrzycą w ciąży i jestem współautorem
licznych artykułów naukowych i doniesień zjazdowych w tej dziedzinie, które można przeczytać w bazach medycznych,
- kobiety z otyłością, zwłaszcza z BMI >35 kg/m2 , w tym zakresie aktualnie prowadzę badania naukowe,
- kobiety z nadciśnieniem tętniczym i chorobami serca; przez kilka lat prowadziłam Poradnię Kobiet z Chorobami Serca w Ciąży,
- kobiety ciężarne po poronieniach,
- kobiety po leczeniu niepłodności,
- zagrożone porodem przedwczesnym, z niewydolnością cieśniowo- szyjkową,
- kobiety ciężarne z endometriozą, mięśniakami macicy, wadami macicy
- kobiety w ciążach powikłanych zakażeniami; przedmiotem mojej pracy doktorskiej była ocena penetracji antybiotyku
amoksycyliny do płynu owodniowego, łożyska, krwi pępowinowej i krwi matki w zależności od drogi podania,
- kobiety w ciążach mnogich,
- kobiety w ciąży powikłanej chorobą lub wadą płodu,
- ciąże u matek w zaawansowanym wieku,