Moje doświadczenie

Zdrowa dieta i aktywność fizyczna obecna jest w moim życiu od kilkunastu lat. Od dłuższego czasu poszukuję rzetelnej wiedzy, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach, biorąc udział w webinariach, wczytując się w specjalistyczne książki i publikację. Ukończyłam studia na kierunku Dietetyka w Wyższej Uczelni w Łodzi. Cenię ruch i aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Jestem dyplomowaną instruktorką rekreacji ruchowej.
Nie wierzę w diety „cud” jak i w magiczne pigułki dające z reguły chwilowe rezultaty, które kończą się dla Ciebie osłabieniem, złym samopoczuciem, efektem jojo jak i pogorszeniem układu pokarmowego. Moim celem jest dieta wspierająca odchudzanie polegająca na doprowadzeniu organizmu do równowagi, obniżeniu stanów zapalnych, regulacji gospodarki cukrowej oraz hormonalnej. Dieta jest tak przeze mnie dobrana aby regulowała masę ciała a zarazem poprawiała stan chorego. Wierzę, że jedzenie może leczyć. W swojej pracy łączę wiedzę z zakresu dietoterapii, ziołolecznictwa oraz zachęcam do aktywności fizycznej. Ważne dla mnie jest całościowe spojrzenie na pacjenta, wsparcie w zmianie nawyków żywieniowych jak i w sposobie myślenia, motywacji, tak by efekt naszej współpracy był skuteczny i trwały.
Entuzjazm, zrozumienie, motywacja, pasja do zdrowego odżywiania, ciągły rozwój umiejętności jak również radość z możliwości pomocy innym są dla mnie nieodłącznymi wartościami w pracy.
W Poradni Dietetycznej dbam o najwyższy poziom opieki i przyjazną atmosferę.
W trosce o jakość oferowanych usług w diagnostyce wykorzystuj jest certyfikowany sprzęt medyczny analizujący skład masy ciała In Body 170.
Bardzo proszę przed wizytą zaprowadzić dzienniczek żywieniowy. W tym czasie należy odżywiać się tak jak zawsze nie należy niczego zmienić. Proszę o rzetelne wypełnienie dzienniczka żywieniowego, który jest niezbędny do oceny Pana/Pani stanu odżywienia.
Dzienniczek proszę prowadzić min. 4 dni uwzględniając dni powszechne jak i wolne od pracy(weekendy)- czym dłuższy czas prowadzenia dzienniczka tym łatwiej ocenić Twój dotychczasowy sposób odżywiania.
Proszę o wypisanie wszystkich posiłków, produktów, przekąsek włącznie z wypijanymi napojami.

Przed pierwszą wizytą warto zrobić sobie ogólne badanie krwi i moczu.
Morfologia ogólna
żelazo, ferrytyna, glukoza na czczo
Sód, potas, wapń,
Lipidogram:
Cholesterol całkowity, HDL, LDL, triglicerydy (TG)
TSH , FT3, FT4,
25(OH)D-witamina D
Mocznik, kreatynina
więcej

Adres

Dietfit Medica Poradnia Dietetyczna
Powstańców Śląskich 21, Zgierz

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Analiza składu ciała • Od 30 zł

Diety online • Od 80 zł

Jadłospis 7 -dniowy-indywidualny • Od 80 zł +4 więcej

Pakiet podstawowy • Od 180 zł

Pierwsza wizyta (wywiad, analiza, pisemne zalecenia, • Od 70 zł

Wizyta kontrolna (korekta zaleceń/diety, analiza, ocena postępów • Od 50 zł

Pokaż więcej usług

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych dietetyków w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Analiza składu ciała

Od 30 zł

W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u Justyna Okupska? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam , mam już dość uporczywego cellulitu. Mam 22 lata , 161 i ważę niecałe 50kg , więc na logikę nie powinno go być . Nie solę , pije dużo wody , jestem bardzo aktywna fizycznie , codziennie ćwiczę około 2h , trzymam dietę i przestrzegam wszystkich zasad , używam kremów , masaży , a on cały czas jest . Jak to możliwe ? Co robię nie tak ?

Dzień dobry.
Częstym powodem zatrzymywania się wody w organizmie u kobiet jest zachwiana gospodarka hormonalna.
Z doświadczenia także wiem że nadmiar węglowodanów między innymi za duża podaż chociażby owoców, którymi kobiety na diecie tak mocno się objadają.
Pozdrawiam

 Justyna Okupska

Pytanie dotyczące wiotkość skóry

W roku 2012 w ciągu ok. 2 miesięcy schudłem 11 kg (z wagi 96 kg przy wzroście 175 cm), potem jeszcze stopniowo schodziłem do wagi 77 kg (styczeń 2013). W kwietniu/maju 2013 znowu przytyłem do ok. 83 kg, a później już stopniowo chudłem, żeby jesienią 2014 r. osiągnąć wagę 67 kg. Przez długi czas waga mi się utrzymywała. Dopiero w 2016 roku jesienią osiągnąłem wagę ok. 70 kg, a w tym roku w ciągu 5 miesięcy znowu przytyłem ok. 10 kg (zła dieta plus leki). Na chwilę obecną ważę więc 80 kg. Jak widać w ciągu ostatnich kilku lat miałem pewne wahania wagi i dlatego kieruję do państwa pytanie: Czy jeżeli będę teraz schodził z wagi maks. 1,5 kg miesięcznie do poziomu 66 kg (plan na ok. 9 miesięcy), przy odpowiedniej diecie i właściwym planie treningowym, to czy nie pozostanę z problemem wiotkiej skóry (zwłaszcza na brzuchu) i rozstępami? Jakie inne tempo chudnięcia Państwo ewentualnie zalecają? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozostaję z wyrazami szacunku.

Utrata masy ciała 0.5 kg tygodniowo to zdrowe chudnięcie takie tempo redukcji może uchronić nas przed wiotką skórą.
Odchudzanie powinno być wspomagane ćwiczeniami. Skóra będzie bardziej jędrna a dzięki zwiększonej masie mięśniowej ciało będzie wyglądać młodziej i zdrowiej. Warto wprowadzić ćwiczenia od samego początku.
Polecam także wit C, która jest niezbędna do produkcji tkanki łącznej, zapewniającej wytrzymałość i elastyczność skóry. Naturalnie znajdziemy ją w owocach, warzywach, acerola, dzika róża.

 Justyna Okupska

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.