Moje doświadczenie
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Endodontycznego. W 2015 r. Ukończyłem Curriculum Endodontyczne. Jest to cykl szkoleń i warsztatów praktycznych poświęcony najnowszym i najskuteczniejszym rozwiązaniom w leczeniu kanałowym. Zapraszam do współpracy lekarzy dentystów, którzy z różnych względów mają trudności z prawidłowym leczeniem kanałowym.
Świadczę pomoc w zakresie :
Stomatologia zachowawcza
Stomatologia dziecięca
Endodoncja (profesjonalne leczenie kanałowe)
Powtórne leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu
Usuwanie złamanych narzędzi z kanałów
Perforacje, resorpcje I inne powikłania w endodoncji
Nowoczesne metody leczenia z użyciem lup i mikroskopu
Rekonstrukcje zębów
Protezy częściowe i całkowite osiadające
Wybielanie martwych zębów oraz całych łuków zębowych
Estetyczne odtwarzanie kształtu koloru i funkcji zębów
Omawiam indywidualnie przypadek i wspólnie z pacjentem dobieram odpowiednią metodę leczenia
Na życzenie wykonanie fotografii zęba przed leczeniem w trakcie i po leczeniu
Kilka słów odnośnie najczęstszych zabiegów:
Leczenie zachowawcze (tzw. "plombowanie") jest zabiegiem polegającym na usunięciu z zęba zniszczonej jego części (próchnicy). Jeśli pacjent nie zdecyduje inaczej, zabieg zaczyna się od znieczulenia (ząb jest strukturą unerwioną, również poza miejscem gdzie mieści się jego nerw, dlatego każdy zabieg oczyszczania próchnicy niesie za sobą ryzyko bólu). Następnie stomatolog usuwa zniszczoną próchnicowo strukturę zęba. Najbardziej na zniszczenie próchnicowe narażona jest część zęba znajdująca się pod szkliwem (tzw. zębina) ponieważ jest mniej umineralniona, dlatego można się spotkać z określeniem, że ząb psuje się "od wewnątrz". Bakterie dostają się do zębiny przez odwapnione szkliwo. Dopiero w zaawansowanej próchnicy szkliwo ulega odłamaniu, gdyż traci podparcie. Niestety, dopiero wtedy pacjent samodzielnie jest w stanie stwierdzić obecność zniszczenia zęba.
Po oczyszczeniu miejsce po próchnicy (tzw ubytek) wypełnia się materiałem stomatologicznym (plombą). Zakres zniszczenia dyktuje wielkość plomby. Im mniej zniszczony był ząb tym plomba jest mniejsza i więcej zdrowej części zęba pozostaje. Czasem pacjent może odnieść wrażenie, że plomba jest daleko większa od "ubytku" który pacjent widział w lustrze. Dzieje się tak ponieważ 80% próchnicy znajduje się pod odwapnionym szkliwem, które widzimy "gołym okiem".
Obecnie stosowane materiały pozwalają nie tylko na wypełnienie ubytku, ale również odtworzenie kształtu koloru i funkcjonalności. O ile każdy z nas zna wartość wizualną dobrego materiału, który nie odróżnia się od zęba, tak nie każdy zdaje sobie sprawę z wartości kształtu i funkcjonalności. Tylko z materiałów światłoutwardzalnych dentysta jest w stanie prawidłowo odbudować na przykład powierzchnie stojących koło siebie zębów. Powierzchnie o których mowa (tzw powierzchnie styczne) ograniczają gromadzenie się jedzenia między zębami. Jedzenie w tych przestrzeniach zbiera się w mniejszym stopniu, gdy zęby przylegają do siebie (punkt kontaktu można stwierdzić nitką dentystyczną - przejście nitki przez punkt styczny jest słyszalne jako charakterystyczne "pstryknięcie"). Jeśli pacjent na styku dwóch zębów ma wykonaną odbudowę(plombę) pod którą zaczepia się nitka dentystyczna (pojawia się problem z jej wyjęciem, nitka się urywa lub dziąsło obficie krwawi) może to świadczyć o potrzebie wymiany plomby. W żadkich przypadkach gdy zęby stoją w dalszej od siebie odległości odtworzenie punktu styku może nie być możliwe.
Leczenie endodontyczne, zwane inaczej leczeniem kanałowym, to zabieg polegający na usunięciu z części korzeniowej zęba zakażonego bakteriami nerwu zęba, lub - w przypadku bardziej zniszczonych zębów - ropy i produktów bakteryjnej przemiany materii. Następnie strefy w których występował nerw zęba (tzw. kanały) są wypełniane specialnymi materiałami uszczelniającymi.
Zabieg leczenia kanałowego jest zabiegiem dłuższym niż odbudowa zęba ("plombowanie") i może trwać kilka dłuższych wizyt.
Leczenie endodontyczne wymaga od lekarza dużej precyzji oraz braku pośpiechu, aby nie doszło do powikłań, oraz cierpliwości ze strony pacjenta. Potwierdzeniem prawidłowości leczenia jest cyfrowe zdjęcie rentgenowskie. To badanie winno być wykonane po każdym leczeniu kanałowym, a wypełniane kanałów "na oko" bez zdjęcia zazwyczaj kończy się potrzebą powtórki leczenia w przyszłości. Metody leczenia kanałowego mogą być różne. Najskuteczniej kanały można wypełnić delikatnie podnosząc temperaturę materiału uszczelniającego ("wypełnianie na ciepło") przy użyciu specialistycznej aparatury. Są to obecnie najnowocześniejsze metody.
Zęby poleczeniu kanałowym są zębami słabszymi. Jest to podyktowane głównie stopniem zniszczenia zęba (bardzo rzadko leczenia kanałowego wymagają zęby zniszczone w małym zakresie). Materiał stomatologiczny (plomba) odtwarza wtedy ok.80% tkanki zębowej. Aby nie dochodziło do złamań koron zębów leczonych endodontycznie (kanałowo) stosuje się wkłady wzmacniające (w dużym uproszczeniu można je nazwać "zbrojeniem" - jak w przypadku ścian nośnych w budynkach) lub korony porcelanowe, które obejmują zęba na podobieństwo klosza(są o wiele twardsze). Obecnie najpopularniejszymi wkładami wzmacniającymi są wkłady z tzw.włókna szklanego.
Odbudowa korony warunkuje utrzymanie jakości leczenia kanałowego. Szczelność ma znaczenie, aby nie ponosić dużych kosztów powtórnego leczenia kanałowego w przyszłości. Najbardziej polecaną formą odbudowy jest endokorona którą lekarz wykonuje we współpracy z pracownią techniczną.
Czy ząb, który dawno temu był leczony kanałowo może boleć? Tak. Ząb jest zawieszony w kości na swoistym "amortyzatorze". Jeśli w okolicy zęba po leczeniu kanałowym pojawia się stan zapalny, dotyka on zawieszenia zęba, a to "zawieszenie" zawsze pozostaje unerwione (w przeciwieństwie do "wynerwionego" zęba). De facto więc boli nie ząb, a jego najbliższe otoczenie.
Jeśli leczenie było wykonane, a ząb boli, konieczna jest kontrola zdjęciem radiologicznym. Może zajść potrzeba powtórnego leczenia kanałowego.
Powtórne leczenie kanałowe - Jeśli dentysta na zdjęciu rentgenowskim stwierdzi stan zapalny przy zębie leczonym kanałowo zazwyczaj konieczne jest usunięcie starego materiału z kanałów. Stan zapalny widoczny na zdjęciu powodują bakterie gromadzące się w niedopełnionych kanałach. Powtórne leczenie kanałowe jest bardziej skomplikowane od pierwszego leczenia, trwa dłużej i jest obarczone ryzykiem niepowodzenia. Często jednak decyduje o tym, czy pacjent zachowa zęba.
Leczenie kanałowe zębów mlecznych nie jest przeprowadzane jak u dorosłych w zębach stałych ponieważ korzenie zębów mlecznych z wiekiem naturalnie zanikają.
Lakowanie - to zabieg polegający na umieszczeniu specialnego materiału w zagłebieniach zęba (tzw. bruzdach). Materiał ten ma stanowić mechaniczną barierę przed gromadzeniem się jedzenia w bruzdach(zagłębieniach), a przez to zmniejszać ryzyko zniszczenia tych miejsc przez bakterie. Stosowany jest głównie u dzieci, gdy pojawiają się u nich zęby stałe
Lakierowanie - to zabieg stosowany na wszystkie zęby stałe na jednej wizycie. Polega on na utwardzeniu szkliwa specialnym preparatem umineralniającym. Zmniejsza ryzyko zapadalności zębów na próchnicę. Zabieg ten powtarza się na wizytach kontrolnych, gdy dentysta nie stwierdził zębów wymagających leczenia. Polecany jest jako profilaktyka na całe życie, aby zmniejszyć ryzyko ponoszenia kosztów wykonania plomb lub leczenia kanałowego w przyszłości.
Adres
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych stomatologów w pobliżu8 opinii pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
prezespomu
Z czystym sumieniem mogę polecić Pana doktora Wysockiego. Numer dostałem od znajomych. Nie było problemu z umówieniem się na wizytę, która z resztą przebiegła bardzo "gładko" (przyznam że nie lubię chodzić do dentysty). Pan Wysocki wytłumaczył mi wszystko, tematy od ubytków, po codzienny temat dbania o zęby. Z racji iż jest młodym lekarzem, a nie starym rebeliantem, ma zupełnie inne podejście do pacjentów. Wszystkie zabiegi były w sumie bezbolesne i wg mojej opinii bardzo profesjonalne.
Eryk E.
gorąco polecam doktora Kamila to świetny specjalista i bardzo życzliwy człowiek, jasno przedstawia plan i sposoby leczenia nic nie narzuca za to fachowo doradzi .Szanuje pacjenta .Byłam już na paru wizytach i za każdym razem spotkałam się z miłą obsługą w tym gabinecie.Naprawdę polecam Doktora Kamila a zwłaszcza tym ,którzy wstydzą się swoich zębów u Pana Doktora spotkają się z fachową i życzliwą poradą.
Iza
Doktor Kamil jest godnym polecenia specjalistom. Pacjent jest dla niego bardzo ważny- tłumaczy pacjentowi co się dzieje w jego jamie ustnej. Mówi to w sposób zrozumiały dla laika za co jestem bardzo wdzięczna lubię wiedzieć co się dzieje. Jeśli zadałam jakieś pytanie to doktor Kamil bez problemu odpowiadał. Pan Kamil stosuje też nowoczesne metody leczenia, widać, że ciągle się chce rozwijać i że to dla niego ważne. Dopytuje w trakcie i po leczeniu czy wszystko w porządku co zdecydowanie świadczy o tym, że chce aby pacjent czuł się komfortowo. Po skończeniu leczenia mówi za jaki czas warto zgłosić się ponownie aby dokończyć leczenie. Dla mnie wizyty u Pana Doktora przebiegały spokojnie, na fotelu czułam się komfortowo. Polecam dla osób, które lubią nowocześnie, komfortowo i z pełną troską i dbałością o pacjenta.
Kamil
Jestem zszokowany po dzisiejszej wizycie. Byłem pierwszy raz z polecenia koleżanki i chyba będę musiał postawić jej za to polecenie kawę:) Nie nawidzę chodzić do dentysty, ale odkąd trafiłem do tego gabinetu chyba zmienię zdanie:) w gabinecie powitała mnie miła pani asystentka nawet zechciała ze mną porozmawiać co pozwoliło miło spędzić czas w oczekiwaniu jak by sie mogło zdawać na gorsze:p Pan doktor podał mi rękę(może to głupie i przesadzam ale zazwyczaj od dentysty słyszałem "dzień dobry" jak jeszcze pisał coś przy biurku), przedstawił się, zaprosił na fotel. Oglądnął zęby i zaprosił mnie na oględziny mojej buzi do stolika obok! Normalnie to od razu miałem leczenie, a tu się dowiedziałem co i jak bardzo mam zepsute, jeszcze mi narysował(!!!) i wytłumaczył co jest do zrobienia i ile będzie mnie to kosztowało! Dostałem znieczulenie "komputerowe" nie czuć nawet ukłucia. Ząb już wyleczony, wygląda super:) jeszcze 3 ale jak wiem czego się spodziewać mój stres się po prostu rozpłynął:)
zuzia.n2
Polecam jako stomatologa małych pociech
Polecam jako stomatologa dla małych pociech - nawiązuje błyskawicznie rewelacyjny kontakt. Przymuje w NZOZ Artdentica. Leczenie odbywa się min. na fundusz. Zdecydowanie polecam!!!
Majka
doktor Kamil ma fajne, nowoczesne podejście do pacjenta, pierwszy raz ktoś tak rzetelnie przestawił mi w jakim stanie są moje zęby, zaproponował konkretny i jasny plan leczenia, wszystko dokładnie opowiedział i wytłumaczył. Pierwszy raz nie czułam się u dentysty jak kolejny przypadek dziurawego zęba, ale świadomy, mający prawo do informacji pacjent. Szok... ale oczywiście pozytywny :-) leczenie bezbolesne, sprawne, widać, to dobry fachowiec. Miło jest mieć świadomość dobrze wydanych pieniędzy...
oj, więcej takich dentystów, a strach przed fotelem dentystycznym odejdzie w niepamięć :-))
Pacjentka
Jestem bardzo zadowolona z usług świadczonych przez Pana doktora :) Pan Kamil świetnie wykonuje swoje obowiązki i ma znakomite podejście do pacjentów . Odwiedziłam już gabinet kilka razy i nie żałuję:) Miła atmosfera i profesjonalna obsługa sprawia, że z przyjemnością wracam na dentystyczny fotel .
Wierna pacjentka
Pan Doktor to wspaniały człowiek i świetny specjalista. Konkretny, życzliwy i profesjonalny. Nigdy nie odmawia pomocy. Ma rewelacyjne podejście zarówno do dorosłych jak i do dzieci. Moje dzieciaki go uwielbiają, wreszcie bez stresu idą do stomatologa. Nigdy nie zamienię Pana Doktora na innego stomatologa! Gorąco polecam!
Odpowiedzi na pytania
25 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Kilka lat temu leczono mi kanałowo lewą dolną 5. Jakiś rok później znowu ząb ten zaczął mnie boleć i konieczne było ponowne otwarcie kanału i jego "doczyszczenie". W tym przypadku wszystko podobno było wykonane dobrze(opinia kilku specjalistów). Od tamtego czasu co jakiś czas w okolicy owej 5 coś pobolewa przez dzień lub dwa, ale zazwyczaj jest to związane z przewianiem i dotyczy kilku zębów (zglaszalam ten problem na wizytach i wszystkie zęby zostały sprawdzone, RTG również zostało wykonane). Obecnie 5 (ale tylko ona) znowu zaczęła mi dokuczać (szczególnie przy uścisku "od boku" ) i zastanawiam się czym to jest spowodowane i co mam zrobić- RTG nie wchodzi teraz w grę, gdyż jestem w ciąży, a zęby były przeglądane 3 miesiące temu i nic nie wyglądało podejrzanie.
Dzień dobry warto skonsultować się z lekarzem zajmującym się oceną i leczeniem zaburzeń czynnościowych narządu rzucia. Pozdrawiam
Od roku mam przetokę zębową w górnej , lewej szóstce. Ząb mnie nie boli jest jedynie czuły na dotyk. Od pewnego czasu mam nieustający szum , piszczenie, syczenie w okolicy potylicy z przesunięciem w kierunku lewego ucha. Czy te szumy może powodować przetoka?
Z góry dziękuję za wiadomość zwrotną.
Dzień dobry sytuacja może być związana z kilkoma rzeczami wymagającymi rozwiązania. Z przetoką warto udać się do stomatologa, najlepiej do gabinetu w którym istnieje możliwość leczenia zębów z użyciem mikroskopu jak również diagnostyki zaburzeń w obrębie mięśni twarzy. O szumy w uszach warto też zapytać neurologa
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Kamil Wysocki?Kamil Wysocki to stomatolog. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Kamil Wysocki oferuje usługi takie jak: Usunięcie kamienia nazębnego, piaskowanie, wypełnienie kompozytowe, szynowanie rozchwianych zębów, mosty, leczenie kanałowe, powtórne leczenie kanałowe, leczenie nadwrażliwości zębów, leczenie zębów mlecznych, leczenie chorób dziąseł.
-
Gdzie Kamil Wysocki ma swój gabinet?Kamil Wysocki przyjmuje pod adresem:
- Paderewskiego 126 D Rzeszów
-
Czy Kamil Wysocki przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Nie, w tym momencie Kamil Wysocki nie oferuje konsultacji online.
-
Jak Kamil Wysocki akceptuje płatności po wizycie?Metody płatności, które akceptuje Kamil Wysocki to: Gotówka, Karta płatnicza, Płatność ratalna.
-
Jak Kamil Wysocki umawia wizyty?Pod tym adresem Kamil Wysocki nie podaje swojej dostępności. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, aby poznać dostępne terminy.
-
W jakich godzinach przyjmuje Kamil Wysocki?Kamil Wysocki udziela informacji o dostępności przy bezpośrednim kontakcie.
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Kamil Wysocki?Kamil Wysocki nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia, tylko w ramach płatnych wizyt prywatnych. W razie wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą.