Moje doświadczenie
Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, o specjalności psychologia kliniczna, osobowości, zdrowia i psychoterapii; członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB). Jestem trenerem eeg-biofeedback i rehabilitacji funkcji poznawczych metodą RehaCom.
Rekomendacje do samodzielnego prowadzenia badań psychologicznych i wydawania orzeczeń psychologicznych dla osób ubiegających się o zezwolenie na posiadanie broni - Numer wpisu do rejestru psychologów upoważnionych: 1/2017 prowadzonego przez komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.
Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi z trudnościami w nauce, dziećmi i młodzieżą wychowującą się w rodzinach zastępczych, dziećmi i młodzieżą z uszkodzeniami słuchu. Ponadto posiadam doświadczenie pracy z dorosłymi i osobami starszymi oraz doświadczenie w pracy z osobami z trudnościami żywienia.
Jako trener- autorka szkoleń dla rodzin zastępczych, warsztaty kompetencji wychowawczych dla rodziców, pracowników, opiekunów. W ramach etatu prowadziłam diagnozę oraz szkolenia dla kandydatów na rodziny adopcyjne.
W celu uskutecznienia i holistycznego spojrzenia na problemy dotykające współczesne rodziny, współpracuję oraz uczestniczę w webinarach organizowanych przez Fundację Przyjaciele Martynki.
Jestem osobą ambitną, która stale podnosi swoją wiedzę, kompetencje i umiejętności poprzez udział w szkoleniach i konferencjach. Między innymi:
2016 Traumatyczna żałoba i strata w terapii poznawczo-behawioralnej. (Warszawa)
7.10.2016 Poznawczo-behawioralna terapia par i rodzin. (DCP Wrocław)
14.04 - 16.04.2016 Wielość w jedność. Terapia poznawczo-behawioralna- stan obecny i perspektywy rozwoju, (Warszawa) Udział w Warsztatach:
- Wprowadzenie do dialogu motywującego dla terapeutów
- Grupa Bezpieczeństwa Emocjonalnego krok po kroku. Wprowadzenie do nowego protokołu grupowej terapii depresji opartej na integracji ACT i CFT
- Eksperyment behawioralny, dialog motywujący i uważność w terapii zaburzeń lękowych i depresyjnych
20.02 - 21.02.2016 Wprowadzenie do terapii par i małżeństw (Kraków)
22.10 - 23.10.2015 Diagnoza i diagnoza różnicowa zaburzeń dysocjacyjnych innych zaburzeń związanych z traumą (Katowice)
23.09.2015 Od opuszczenia do bliskości- wyzwania rodzicielstwa zastępczego (Siemianowice Śląskie)
9.05.2015 Seksualność człowieka - płciowe i seksualne różnorodności (Kraków)
17.09.2015- Oblicza współczesnej Psychiatrii (Rzeszów)
28.11.2014 r. Psychiatria 2014 - standardy postępowania, najnowsze doniesienia (Lubin)
7.11.2014 r. Nowoczesne leczenie chorób afektywnych: Lit i leki przeciwdepresyjne (Poznań)
2014 r. Dysleksja i ADHD: wyzwania dla pedagogiki i psychologii XXI wieku: nowe metody diagnozy i neuroterapii (Lublin)
2014 r. Trening interpersonalny (Nałęczów)
2013r. Trener EEG-BIOFEEDBACK I stopnia (40 godz. Wrocław)
12.05.2012 Doradztwo i poradnictwo zawodowe dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych (Lublin)
2011 XV Lubelskie Spotkanie Naukowe poświęcone schizofrenii, chorobie afektywnej dwubiegunowej, oddziaływaniom psychosocjalnym, a szczególnie psychoterapii (Lublin)
2011 r. Trening autogenny Schultza (Lublin)
23.10.2010 Interwencja wobec osób z ryzykiem samobójczym (Lublin)
2009 Diagnostyka i terapia zaburzeń lękowych (Lublin)
Wystąpienia na konferencjach/seminariach:
- Brodziak K. (2015): Motywacja rodzin zastępczych a motywacja rodzin adopcyjnych, czy to jest to samo?. „Wsparcie rodziny dla dobra dziecka” Rzeszów, 4.12.2015.
- Brodziak K. (2014): Motywacja rodzin zastępczych a motywacja rodzin adopcyjnych. Seminarium dla Organizatorów Pieczy Zastępczej. Rzeszów, 18.12.2014.
- Brodziak K, Garbacz A, Kajda M. (2012): Konstruowanie aktywności życiowej u osób w wieku średnim zagrożonych utratą pracy. XXI Ogólnopolska Konferencja Psychologii Rozwojowej pod hasłem Wspomaganie rozwoju człowieka: z perspektywy teorii i praktyki, Zielona Góra, .
W procesie diagnozy, w celu efektywniejszej pracy terapeutycznej wykorzystuje najnowsze standaryzowane metody psychologiczne.
Moim celem jest pomóc ludziom w osiąganiu tego, czego pragną, w przekraczaniu własnych ograniczeń, w sięganiu po nieznane im dotąd własne zasoby i możliwości ich wykorzystania. Mam głębokie przekonanie, iż każdy jest kapitanem swojego statku (życia), który pomimo napotkanego sztormu (trudności, wątpliwości) posiada pokłady energii by móc utrzymać się na powierzchni, gdyż w każdym z nas tkwi siła i źródło do przełamywania trudności czy barier.
Spotkania z klientem nastawione są na odkrywanie własnych możliwości i potencjału w celu poradzenia sobie z trudnościami. W atmosferze zrozumienia, pełnej akceptacji, bezpieczeństwa i uważności postaramy się odszukać adekwatne dla Ciebie rozwiązania.
Moim przekonaniem jest, iż czasem wystarczy drobna modyfikacja w myśleniu, zachowaniu, by życie nabrało odpowiedniego kolorytu i sensu:) Każda zmiana jest nowym bogactwem i rozdziałem życia...
Zapraszam do kontaktu!
Adres
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychologów w pobliżuPublikacje i artykuły
51 opinii pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Michał
Bardzo polecam Panią Kamilę. Indywidualne podejście do pacjenta, zaangażowanie i miła atmosfera podczas spotkań.
Regina
Witam,
Chciałabym serdecznie polecić wizytę u p.Kamilii wszystkim osobom, które chciałaby lepiej zrozumieć swojego partnera oraz poprawić jakość komunikacji w związku. Terapia pary przy współpracy z p. Kamila owocowała w wiele cennych wskazówek oraz ćwiczeń do samodzielnego przepracowania w parze. Atmosfera panująca w trakcie sesji sprzyja wzbudzeniu zaufania oparta jest na pełnym profesjonalizmie p.Kamilli.
Polecam współpracę zarówno osobom, które rozważają terapię indywidualną jak i terapię pary.
Mariola
Pani Kamila jest na prawdę świetna, bardzo wesoła i dobrze się z nią dogaduje. Umie wszystko dobrze wyjaśnić, a rozmowa wyglada jak z dobra przyjaciółka, sama też czasami opowiadała o sobie więc można było poczuć sie komfortowo. Gorąco polecam ;)
M. G.
Serdecznie polecam terapię u Pani Kamili. Z dużym zaangażowaniem podchodzi do problemów pacjenta.Pani Kamila dodała mi motywacji do działania. W końcu wziełam sprawy w swoje ręce. Dziękuje za pomoc i Pozdrawiam.
Elżbieta
Właśnie zakończyła się moja terapia, którą prowadziła Pani Kamila Stefanik. Trafiłam do Pani Kamili w najtrudniejszym momencie swojego życia, po hospitalizacjach, gdy zostałam opuszczona przez najbliższych i tak na prawdę pozostawiona sama sobie. Z wielkimi problemami depresyjno-lękowymi, z wielkim bagażem doświadczeń życiowych. Terapia była trudna, złożona, ale Pani Kamila dała mi wiarę w to, że wyjdę z tego. Do dzisiaj słyszę słowa :Terapia będzie trwała tyle, ile będzie Pani mnie potrzebować. Pani Kamila jest bardzo inteligentnym psychologiem, stosuje różne metody terapeutyczne ale najważniejsze, że jest bardzo zaangażowaną terapeutką. Szanuje pacjenta, ma w sobie wiele empatii i życzliwości, jak również i prezentuje wysoką kulturą osobistą
Krzysztof
Pani Kamila jest świetną psychoterapeutką. Jest ciepła, empatyczna oraz ma świetną pamięć. Spotkałem kilku psychoterapeutów na swojej drodze ale to właśnie ta Pani pomogła mi najbardziej. Poza terapią Pani Kamila stale podnosi swoje kompetencje, czyta nowe książki i stara się faktycznie pomóc swoim pacjentom co daje się odczuć w czasie terapii.
Pani Kamila dzieliła się ze mną swoimi myślami co sprawiło, że znacznie łatwiej mogłem jej zaufać, to właśnie jej autentyczność i otwartość bardzo mi pomogły.
Terapia przebiegała w przyjaznej atmosferze, pełnej humoru jednocześnie zachowując pełny profesjonalizm.
Serdecznie polecam!
M. W
Współpraca z Panią Kamilą to najlepsze co mogłam dla siebie zrobić w ostatnim czasie. Bardzo długo szukałam kogoś kto z takim profesjonalizmem i zaangażowaniem, bez jednoczesnego oceniania podejdzie do swojej pracy. Pani Kamila stosuje takie techniki podczas współpracy, że terapia naprawdę postępuje do przodu. Z całego serca polecam :)
J.Z.
Ze strony Pani Kamili zawsze otrzymywałem profesjonalne wsparcie, pełne empatii i szacunku. W czasie terapii nigdy nie czułem się oceniany. Pani Kamila jest bardzo inteligentną osobą, brała pod uwagę wszelkie zawiłości problemów z którymi się mierzyłem. Widać ogromną wiedzę Pani Kamili - Pani Kamila często poleca ciekawe nowości wydawnicze lub pozycje filmowe poruszające ważne kwestie psychologiczne lub społeczne. Terapia przebiegała w serdecznej atmosferze, w której było miejsce zarówno na uśmiech jak i powagę w odpowiednich sytuacjach.
Piotr
Pani Kamila jest bardzo profesjonalnym i rzetelnym psychologiem. Podchodzi do pomocy pacjentowi w sposób serdeczny i bardzo celny, przez co praca z nią jest przyjemna i przynosi dobre efekty. Z pracy nad związkiem/małżeństwem przerosło się to w pracę nad sobą, co spowodowało że zarówno związek jest pełniejszy i lepszy oraz moja osoba zyskała bardzo wiele. Polecam wszystkim pracę z Panią Kamilą.
Michał
Miło wspominam leczenie u Pani Kamili. Indywidualne podejście do pacjenta z zaangażowaniem. Widać było zainteresowanie. Polecam każdemu.
Odpowiedzi na pytania
37 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Pisałem już tutaj i polecono mi terapie poznawczo-behawioralną, dlatego chciałem się zapytać jak taka terapia wygląda ? Ponieważ wystarczy minimum napięcia, stresu i nie mogę wykrztusić z siebie słowa, już nie mówiąc o słowach których sobie wbiłem do głowy jak np:50,60,70 tragedia, powiem pierwsze kilka liter i brakuje powietrza, masakra .Najgorzej jest podczas posiłku, najlepiej się czuję kiedy leże na łóżku, nie czuję takiego napięcia .Czy na takiej terapii psychiastra bądź psycholog zbada mój poziom stresu, tego jak oddycham , zaleci ćwiczyć, bo jeśli ma to wyglądać tak, że co spotkanie będzie ze mną rozmawiał to nie widzę chyba sensu, pozdrawiam ;) Chodziłem do logopedy, nauczył mnie mówiąc gestykulując ręką, wtedy mówię wolno, ale nie czuję napięcia i wiem kiedy nabrać powietrze, więc jak to wygląda :(
Witam serdecznie, pierwsza wizyta to diagnoza i zebranie wywiadu oraz wprowadzenie do pracy poznawczo-behawioralnej. Na kolejnych wizytach jest wiele psychoedukacji,analizy funcjonalnej Pana problemu oraz ćwiczeń. Ponadto sesje kończą się pracą własną, którą warto ćwiczyć/ wykonywać między spotkaniami z terapeutą.
Jak u osoby dorosłej odróżnić Aspergera od schizoidalnego zo?
Witam,
odpowiedź nie jest taka prosta. Bardzo dobre pytanie! Trudne do odpowiedzi tak na już a zarazem jest to bardzo ciekawe i intrygujące. Co wynika z Neuroróżnorodności a co ze sposobów radzenia sobie z otoczeniem.. Zachęcam do skorzystania z psychoterapii, bo podczas spotkań, w trakcie procesu terapeutycznego - terapeuta będzie mógł przybliżyć się i wyjaśnić czy np. sztywność w zakresie budowania relacji wynika z neuroróżnorodności - czy jest wyuczoną strategią radzenia sobie (np. unikania) relacji z obawy przed zranieniem. Jest to trudne pytanie do głębokiej analizy, obserwacji, sprawdzania hipotez np. podczas analizy funkcjonalnej trudnego dla pacjenta zachowania.
pozdrawiam,
Kamila Stefanik
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Zaburzenia emocjonalne w Rzeszowie
Zaburzenia nastroju w Rzeszowie
Kryzys emocjonalny w Rzeszowie
Niskie poczucie własnej wartości w Rzeszowie
Zaburzenia psychosomatyczne w Rzeszowie
Zaburzenia osobowości w Rzeszowie
Zaburzenia w relacjach międzyludzkich w Rzeszowie
Zaburzenia odżywiania w Rzeszowie
Problemy wychowawcze w Rzeszowie
Więcej (15)