Moje doświadczenie
Specjalizujemy się w niesieniu pomocy:
a) Pacjentom w wieku rozwojowym, doświadczających kryzysów emocjonalnych, szkolnych oraz w zakresie funkcjonowania społecznego, w tym w relacjach z rówieśnikami czy osobami najbliższymi.
b) Rodzinom, w trudnościach w zakresie budowania głębokich relacji dzieci z rodzicami i rodziców z dziećmi, trudności komunikacyjnych, poszukiwania adaptacyjnych sposobów radzenia sobie ze zmianami w cyklu życia rodziny, zarówno normatywnymi (np. zmiana charakteru relacji z dorastającymi dziećmi), jak i wywoływanymi nagłymi kryzysami (np. choroba jednego z członków rodziny czy żałoba). Specjalizujemy się w pracy z rodzinami rekonstruowanymi (zakładynymi przez jednego lub oboje rodziców po rozstaniu lub owdowieniu) oraz w obszarze pieczy zastępczej.
c) Parom, w obszarze w trudności emocjonalnych i komunikacyjnych, pokonanie których prowadzi do zwiększenia satysfakcji z zaangażowania w relację we wszystkich obszarach współżycia (rekonstrukcja więzi) lub badania w diadzie gotowości i zdolności do podejmowania decyzji o rozstaniu
d) Osobom dorosłym, niezależnie od orientacji światopoglądowych czy wyznaniowych, nad kryzysami i konfliktami doświadczanymi zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.
O mnie:
Jestem certyfikowanym psychoterapeutą Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz pracownikiem klinicznym Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Łódzkiego. W pracy klinicznej zajmuję się zarówno psychoterapią indywidualną, jak i terapią rodzin/partnerską. Doświadczenie w pracy z rodzinami, parami oraz Pacjentami młodzieżowymi zdobywałam również w Ambulatorium Terapii Rodzin Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego (Klinika Psychiatrii). W Ośrodku Wczesnej Interwencji w Zgierzu zajmowałam się diagnozą trudności rozwojowych najmłodszych Pacjentów (0 -7 roku życia) oraz pracą terapeutyczną z preadolescentami (do 13 roku życia) i nastolatkami/młodymi osobami dorosłymi.
Jestem psychologiem (w trakcie doktoratu z zakresu nauk społecznych, w dyscyplinie psychologia) oraz psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (w rozumieniu ustawy o zawodach medycznych: całościowe, 5-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii). Jako członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego pracuję pod regularną superwizją akredytowanego superwizora PTP, co gwarantuje Pacjentom wysoką jakość opieki terapeutycznej, świadczonej zgodnie ze standardami i kodeksem etycznym zawodu psychoterapeuty.
Pracuję w nurcie systemowym oraz psychodynamicznym. Zakładam zatem, iż głównym czynnikiem leczącym w psychoterapii jest stała i bezpieczna relacja, jaką nawiązuje Terapeuta z Pacjentem/Pacjentami, by w tak stworzonej przestrzeni dialogu wspólnie poszukiwać rozwiązań sytuacji przeżywanych jako kryzysowe.
Jak wybrać odpowiednią dla siebie formę pomocy?
1) Czym są konsultacje psychologiczne i kiedy się na nie zdecydować?
Jeśli:
- jesteś w sytuacji zmiany w swoim życiu i poszukujesz najbardziej optymalnych dla siebie rozwiązań
- doświadczasz kryzysu w życiu osobistym, szkolnym czy zawodowym i chciałbyś, by jego przebieg miał dla ciebie charakter rozwojowy
- doświadczasz dyskomfortu (lęku, smutku, złości, zranień, zagubienia czy napięcia, trudno jest Ci się cieszyć życiem), który znacząco obniża jakość Twojego życia
- potrzebujesz zmian w zakresie świadomego kształtowania swojego życia, pewności siebie czy regulacji napięcia i kontroli emocji
- chciałbyś zrozumieć, jak funkcjonujesz w relacjach z innymi i popracować nad sposobem, w jaki je tworzysz i utrzymujesz
- jesteś rodzicem dziecka w wieku od 0-13 roku życia i niepokoi Cię osiąganie przez nie kolejnych kroków rozwojowych
- obserwujesz trudności dziecka w funkcjonowaniu w środowisku szkolnym, rówieśniczym lub rodzinnym i chciałbyś pomóc mu lepiej sobie z nimi radzić
konsultacje psychologiczne (od 1 do 3 spotkań, trwających 50 minut każde) mogą okazać się sposobem na konstruktywne rozwiązanie Twoich trudności we współpracy z psychologiem.
Podczas konsultacji psychologicznych Pacjent wraz z Psychologiem badają zgłaszany problem w szerokim kontekście (uwzględniając np. stosowane przez Pacjenta mechanizmy relacyjne, mechanizmy regulacji emocji, obrony Ja, wpływ kontekstu rodzinnego czy kulturowego na aktualne funkcjonowanie). Poszerzenie rozumienia własnego problemu o kontekst psychologiczny często uruchamia zasoby własne Pacjenta i pomaga mu w znalezieniu najbardziej optymalnego wyjścia z sytuacji przeżywanej jako kryzysowej samodzielnie, już po zakończeniu konsultacji. Skorzystanie z konsultacji psychologicznych często wiąże się dla Pacjenta z doświadczeniem ulgi, ale bywają sytuacje, kiedy mimo to, może nie okazać się wystarczające do wprowadzenia upragnionej zmiany w życie.
2) Czym jest psychoterapia i kiedy konsultacje psychologiczne mogą okazać się wstępem do realizacji życiowej zmiany na głebokim poziomie?
Psychoterapia jest regularnym procesem, zwykle w formie cotygodniowych spotkań trwających 50 minut każde (w terapii rodzin i pary spotkania umawiane są co 2 tygodnie i trwają 80 minut), w którym to, co aktualnie dzieje się w życiu Pacjenta, odnoszone jest do jego przeszłych doświadczeń oraz relacji z Psychoterapeutą (w przypadku psychoterapii indywidualnej) lub wykorzystywane podczas sesji terapeutycznej do pogłębiania wzajemnego rozumienia się wszystkich zgłaszających się do terapii rodzinnej lub partnerskiej osób.
Jak każdy proces, także i psychoterapia jest działaniem rozłożonym w czasie, zwłaszcza, iż jest to proces zorientowany na wprodzenie trwałej i podnoszącej jakość życia zmiany, nie zaś jedynie poszerzeniu rozumienia problemu o psychologiczny kontekst (jak ma to miejsce w przypadku konsultacji psychologicznych). Psychoterapeuta towarzyszy więc Pacjentowi na każdym etapie wdrażania zmiany, czujnie i życzliwie obserwując stawiane przez Pacjenta kroki i pogłębiając w dialogu z Pacjentem rozumienie każdego z nich.
Psychoterapia jest procesem także i w tym sensie, że zakres oddziaływań, cele i czas jej trwania (rozumiany jako liczba sesji) jest ustalany we współpracy Pacjenta i Psychoterapeuty podczas wstępnych, poprzedzających psychoterapię konsultacji. Ustalone na wstępnym etapie cele terapeutyczne (tzw. kontrakt terapeutyczny) są na bieżąco monitorowane w procesie terapii i wspólnie podsumowywane na jej zakończenie.
W Gabinecie Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży niesiemy zarówno pomoc psychologiczną, jak i psychoterapeutyczną. Pracujemy indywidualnie z osobami dorosłymi w formule spotkań bezpośrednich, jak i konsultacji on-line. Rodziców z dziećmi, Pacjentów młodzieżowych z Rodzicami oraz Pary i Rodziny zapraszamy na spotkania w siedzibie gabinetu.
Świadczymy pomoc psychoterapeutyczną dla Pacjentów z rozpoznaniem zaburzeń psychicznych oraz w trakcie farmakoterapii.
Prowadzimy również diagnozę kliniczną z wykorzystaniem narzędzi opracowanych w Polskim Towarzystwie Psychologicznym (kwestionariusze diagnostyczne typu MMPI).
Ważna informacja organizacyjna: wskazane w kalendarzu terminy mają jedynie charakter poglądowy. Po umówieniu wizyty (w dowolnym terminie), niezwłocznie skontaktujemy się z Państwem z propozycją możliwego z naszej strony terminu pierwszej konsultacji/sesji terapeutycznej.
Adresy (2)
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja psychologiczna • 240 zł
Konsultacja psychoterapeutyczna • 240 zł
Konsultacja psychoterapeutyczna • 240 zł +15 więcej
Psychoterapia indywidualna • 240 zł
Konsultacja seksuologiczna (pierwsza wizyta) • 200 zł
Poradnictwo dla rodziców • 350 zł
Pokaż więcej usługNIP
Adres firmy
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja online • 240 zł
Konsultacja psychologiczna • 240 zł
Psychoterapia indywidualna • 240 zł +6 więcej
Konsultacja seksuologiczna (pierwsza wizyta) • 240 zł
Poradnictwo dla rodziców • 350 zł
Psychoterapia depresji • 240 zł
Pokaż więcej usługNa 24h przed umówionym terminem wizyty, proszę o przelew na konto bankowe nr 12 **** **** **** **** **** ****. Adresatem jest Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży Karolina Dobrosz-Michiewicz.
Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.
W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.
Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.
* Niektóre informacje zostały ukryte z powodu ochrony danych. Zobaczysz je po umówieniu konsultacji.
Najpóźniej 30 minut przed wizytą dostaniesz SMS oraz e-mail z linkiem do konsultacji online. Połączysz się z telefonu lub komputera.
Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).
NIP
Adres firmy
Usługi i ceny
Ceny dotyczą wizyt prywatnych.
Popularne usługi
Konsultacja psychologiczna
POW 36/38 m.18, Łódź
240 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
240 zł
Konsultacja online
Konsultacja psychoterapeutyczna
POW 36/38 m.18, Łódź
240 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
POW 36/38 m.18, Łódź
240 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
Konsultacja online
240 zł
Konsultacja online
Psychoterapia indywidualna
POW 36/38 m.18, Łódź
240 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
240 zł
Konsultacja online
Pozostałe usługi
Konsultacja seksuologiczna (pierwsza wizyta)
POW 36/38 m.18, Łódź
200 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
240 zł
Konsultacja online
Poradnictwo dla rodziców
POW 36/38 m.18, Łódź
350 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
350 zł
Konsultacja online
Psychoterapia depresji
POW 36/38 m.18, Łódź
240 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
240 zł
Konsultacja online
Psychoterapia dorosłych
POW 36/38 m.18, Łódź
240 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
240 zł
Konsultacja online
Psychoterapia dzieci
POW 36/38 m.18, Łódź
240 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
Psychoterapia grupowa
POW 36/38 m.18, Łódź
120 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
Psychoterapia młodzieży
POW 36/38 m.18, Łódź
240 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
240 zł
Konsultacja online
Psychoterapia partnerska
POW 36/38 m.18, Łódź
350 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
Psychoterapia przemoc domowa
POW 36/38 m.18, Łódź
240 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
Psychoterapia rodzinna
POW 36/38 m.18, Łódź
350 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
Psychoterapia systemowa
POW 36/38 m.18, Łódź
350 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
Psychoterapia zaburzeń odżywiania
POW 36/38 m.18, Łódź
240 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
240 zł
Konsultacja online
Psychoterapia zaburzeń osobowości
POW 36/38 m.18, Łódź
240 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
Terapia par
POW 36/38 m.18, Łódź
350 zł
Gabinet Psychoterapii Par, Rodzin i Młodzieży
Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.
16 opinii pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Julia
Uważam terapie przeprowadzoną przez Panią Karolinę za najlepsze czego zdecydowałam się podjąć. Nigdzie indziej profesjonalizm nie przeplata się tak dobrze z prawdziwą relacją.
Gabriela Majewska
Polecam Panią Dobrosz jako psychoterapeutkę. Pani Karolina pokazuje zaangażowanie, uważnie słucha oraz jest wyrozumiała. Współpracuje aktywnie z pacjentem, ale daje mu prawidłowo odczuć, że praca i „uzdrowienie” zależą od niego. W gabinecie można odczuć bezpieczną i kojącą atmosferę od specjalistki. Za każdym razem jak wychodziłam z gabinetu miałam nadzieję i poczucie sprawczości. Zawsze czułam, że moje problemy i ja sama jesteśmy ważne i zasługujemy na pomoc. Na plus zasługuje również dobry kontakt z Panią Dobrosz w przypadku przesunięcia się spotkania
Martyna
W ciągu trwającej kilka lat psychoterapii Pani Karolina pokazywała swoją zdolność niezwykłej empatii i zrozumienia drugiego człowieka, bez cienia oceny. To psychoterapeutka bardzo uważna i wnikliwa, potrafiąca dostosować metody terapeutyczne do różnych potrzeb. Dzięki temu udało mi się otworzyć i czułam się bardzo bezpiecznie pracując nad ogromnie trudnymi przeżyciami. Pani Karolina pomagała mi radzić sobie z wszelkimi wątpliwościami co do samej terapii, pomagała zrozumieć procesy zachodzące w jej trakcie, dzięki czemu czułam że mam do czynienia z profesjonalistką. Po zakończeniu terapii czuję, że mam solidny grunt pod nogami, co na początku wydawało się dla mnie niemożliwe. Dlatego z całego serca mogę polecić Panią Karolinę jako profesjonalną psychoterapeutkę oraz jako otwartą, akceptującą, godną zaufania osobę.
Jan i Wikta
Pani Karolina uratowała nasze małżeństwo, a zgłosiliśmy się do niej w najgorszym momencie, bez wiary, że to cokolwiek da. W terapii nauczyliśmy się na nowo ze sobą rozmawiać i lepiej zrozumieliśmy nasze problemy wspólne i każdego z osobna. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc i polecamy tę specjalistkę wszystkim parom w kryzysie.
Izabella
Pani Karolina prowadziła ze mną krótko terapię, ale towarzyszyła w bardzo ważnym momencie mojego życia. Niestety terapia została przerwana przez panią terapeutkę - pani Karolina bez powiadomienia, jakiejkolwiek wiadomości nie pojawiła się na jednej z kolejnych sesji. Nigdy więcej nie odezwała się do mnie i nie odpowiadała na wiadomość mailową i sms. Taki ghosting jest niedopuszczalny, jeśli ktoś podejmuje się prowadzenia terapii, szczególnie w nurcie psychodynamicznym, gdzie relacja ma stanowić bezpieczną i stabilną bazę dla pacjenta. Niestety nie mogę polecić terapii u pani Karoliny właśnie z tego powodu.
M
Pani Karolina jest bardzo empatyczna, ale konkretna i spostrzegawcza. Zapewnia środowisko, w którym można się uczyć siebie, nawet jeśli coś jest niewygodne.
Mateusz Ł
Terapia trwa od kilku miesięcy, Psychoterapeutka zaangażowana i kompetentna, Dużo mi pomogła
S. P.
Pani psycholog przyjęła punktualnie, poprowadziła rozmowę, zachęcającą do uwierzenia, że ważne jest podniesienie poczucia własnej wartości, podpowiedziała o możliwości uczestnictwa w grupach wsparcia.
DH
Miałam przyjemność być pod opieką Pani Karoliny przez 3 lata i nie ma słów w jakich byłabym wyrazić swoją wdzięczność za pomoc której mi udzieliła.
Przyszłam na sesje z zaburzeniami depresyjno-lekowymi, niepewna, nieszczęśliwa - z myślą że terapia to moja ostatnia nadzieja.
Wyszłam z ostatniej sesji jako inny człowiek.
Nie tylko przepracowała ze mną problemy od maleńkości po teraźniejszość, ale otrzymałam od niej mnóstwo wskazówek i porad, jak radzić sobie z codziennością, jak zmienić myślenie, jak odnaleźć odpowiedzi w sobie.
Chociaż sesje już dawno się skończyły, a ostatnia była dla mnie naprawdę ciężka (i jednocześnie cudowna) z myślą, że więcej się nie zobaczymy to nauczyła mnie, że od tego momentu już ze wszystkim sobie poradzę.
Pojawiają się w życiu osoby, które w pewnym momencie nas zostawiają, ale na zawsze zostają w naszych sercach - mam nadzieję, że tak jak dla mnie p. Dobrosz będzie taka osobą dla Ciebie.
Beata Z
Doceniam mocno profesjonalne podejście pani Karoliny do problemów mojego dziecka. Wreszcie spotkaliśmy kogoś, kto zaangażował się w nasze sprawy i skutecznie pomaga. Pani jest solidna i kompetentna. To fachowiec. Polecam wszystkim rodzicom, którzy martwią się o dorastające dzieci.
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Karolina Dobrosz?Karolina Dobrosz to psychoterapeuta, psycholog. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Karolina Dobrosz oferuje usługi takie jak: konsultacja psychoterapeutyczna, Konsultacja psychologiczna, poradnictwo dla rodziców, psychoterapia indywidualna, psychoterapia partnerska, psychoterapia rodzinna, psychoterapia młodzieży, psychoterapia dzieci, konsultacja seksuologiczna (pierwsza wizyta), terapia par.
-
Gdzie Karolina Dobrosz ma swój gabinet?Karolina Dobrosz przyjmuje pod adresem:
- POW 36/38 m.18 Łódź
-
Czy Karolina Dobrosz przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Tak, Karolina Dobrosz oferuje konsultacje online. Wybierz opcję „konsultacja online” przy umawianiu wizyty, a zobaczysz dostępne terminy.
-
Jak Karolina Dobrosz akceptuje płatności po wizycie?Metody płatności, które akceptuje Karolina Dobrosz to: Gotówka, Przelew na konto, Blik.
-
W jakich językach konsultuje Karolina Dobrosz?Języki, których używa Karolina Dobrosz to angielski.
-
Jak Karolina Dobrosz umawia wizyty?Karolina Dobrosz używa kalendarza ZnanyLekarz, dlatego na stronie widzisz aktualne terminy. Wystarczy, że wybierzesz datę i godzinę, które odpowiadają Ci najbardziej. Umawianie wizyty jest darmowe, a tuż przed terminem wyślemy Ci przypomnienie.
-
W jakich godzinach przyjmuje Karolina Dobrosz?Obecnie Karolina Dobrosz nie ma żadnych dostępnych terminów w najbliższych tygodniach. Skontaktuj się bezpośrednio, jeśli chcesz zapytać o listę rezerwową lub umówić wizytę w późniejszym terminie.
-
Karolina Dobrosz: co mówią pacjenci?16 osób dodało swoją opinię. Karolina Dobrosz ma średnią ocen 5 (na 5 gwiazdek).
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Karolina Dobrosz?Karolina Dobrosz nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia, tylko w ramach płatnych wizyt prywatnych. W razie wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą.