Moje doświadczenie

Jestem psychoterapeutą psychodynamicznym (w trakcie certyfikacji w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal w Warszawie) i psychotraumatologiem. Ukończyłam również psychologię kliniczną.

Prowadzę konsultacje/terapię indywidualną i par/małżeństw. Pracuję z osobami dorosłymi (od 18 roku życia) i pod stałą superwizją.

Podejście psychodynamiczne jest stanowiskiem teoretyczno-terapeutycznym, w którym istotą współpracy między pacjentem i terapeutą jest dynamika przeżyć psychicznych zachodzących u obydwu tych osób oraz w obrębie stworzonej przez nich relacji. Bazą teoretyczną psychoterapii psychodynamicznej jest psychoanaliza i odkrycia jej autora Z. Freuda, ale zarazem późniejsze osiągnięcia i założenia przedstawicieli teorii relacji z obiektem (m.in. M. Klein), psychologii ego czy psychologii self H. Kohuta.

Terapia psychodynamiczna to regularne spotkania, odbywające się z częstością 1-3 razy w tygodniu, w stałym, umówionym terminie. Czas trwania procesu terapeutycznego jest zindywidualizowany i związany m.in. z rodzajem i nasileniem problemów, z którymi zgłosił się pacjent oraz jego motywacją do leczenia.

Psychoterapia psychodynamiczna toczy się w oparciu o relację terapeutyczną, czyli silną, zaakceptowaną obustronnie więź między pacjentem, a terapeutą. Pacjent jest zachęcany do swobodnego dzielenia się swoimi myślami, fantazjami i skojarzeniami, uzyskując szczególne przyzwolenie na wprowadzanie treści wstydliwych, skrywanych w codziennym życiu. Psychoterapeuta dostosowuje swoją aktywność do aktualnych potrzeb i możliwości pacjenta, „podążając” za wspomnianą już wcześniej dynamiką jego przeżyć psychicznych, poszukuje wspólnie z pacjentem nowego rozumienia, nie doradza. W warunkach dających poczucie bezpieczeństwa i psychicznego komfortu towarzyszy pacjentowi w przepracowaniu trudnych wątków z jego życia, rozwiązaniu nieświadomych konfliktów, zredukowaniu przymusu powtarzania dysfunkcyjnych strategii działania. Psychoterapeuta umożliwia pacjentowi przeżycie korekcyjnego doświadczenia emocjonalnego, które warunkuje trwałe zmiany w jego osobowości, stając się bazą do wprowadzania korzystnych zmian w funkcjonowaniu.

Nieustannie doskonalę kwalifikacje, aby móc świadczyć usługi pomocy psychologicznej i pedagogicznej na najwyższym poziomie. Ukończyłam psychologię kliniczną w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, Pomoc psychologiczną dla par w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie oraz psychotraumatologię w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii we współpracy z Instytutem Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium.

Psychotraumatolog – osoba specjalizująca się w dziedzinie, która wyjaśnia zjawiska związane z przeżyciem traumy. Trauma to uraz psychiczny, szok, uraz, który może powodować zaburzenia psychiczne oraz somatyczne. Uraz wywołuje reakcję intensywnego lęku, poczucia bezradności. Człowiek może doświadczyć takiego urazu bezpośrednio, ale może też być jego świadkiem. Przeżyta trauma wywołuje trudne emocje, które nie ulegają zmniejszeniu, a wręcz powraca czasem ze zdwojoną siłą przybierając różne formy tj. wybuchy gniewu, złość, nadmiernej czujności, problemów z koncentracją, unikaniem miejsc i ludzi przypominającym zdarzenie, uporczywym myśleniem o wydarzeniu w trakcie wykonywania innych czynności. W sposób znaczący wpływa na funkcjonowanie człowieka, a czasem wręcz je uniemożliwia – nie możemy pracować, wpływa na pogorszenie naszych relacji z innymi. Te osoby szczególnie są narażone na PTSD (zespół stresu pourazowego).

Cechuje mnie szacunek, empatia i zaangażowanie.

Przyjmuję pacjentów w Lęborku, Sopocie oraz w Rumii.

Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji, bądź umówić się na spotkanie – serdecznie zapraszam do kontaktu.
więcej

Adresy (3)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja online • 150 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta) • 150 zł

Psychoterapia indywidualna • 150 zł +1 więcej

Psychoterapia par i małżeństw • 250 zł


Przyjmuję: dorosłych

Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

Poradnia Psychoterapeutyczna w Sopocie
Aleja Niepodległości 767/2, Sopot

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu
Gabinet Terapeutyczny Bliżej Siebie Katarzyna Bigus
Al. Wolności 26, Lębork

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja online

150 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna

Od 120 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta)

150 zł

Psychoterapia indywidualna

120 zł - 150 zł

Psychoterapia par i małżeństw

250 zł

+ 1 usługa

W jaki sposób ustalane są ceny?

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
G

G.W

Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Z nim trafiłem do Pani Katarzyny przeszłam kilku psychoterapełtów zawsze to nie było to czego potrzebowałem , to się poprostu czuje każdy się że mną zgodzi . Pani Katarzyna jest jedynym w swoim rodzaju specjalista zna się na rzeczy i to doskonale ,zajęło jej to trzy miesiące od początku listopada 2019 do końca stycznia 2020 roku , przyszedłem do Pani Katarzyny z wieloma sprawami od niskiej samo oceny , problemami z rozpadem małżeństwa i zdradą żony , z lękami , i agresją itp. Każdy dzień to był nieustanny strach czy jestem lubiany, staranie się za wszelką cenę , dosłownie za wszelką ! nawet kosztem samego siebie , swojego zdrowia żeby tylko było dobrze żeby nikt na mnie krzywo nie patrzył ani do mnie złym tonem głosu nie mówił ani wogóle nic żeby można było mi ciś zarzucić . Dzisiaj dnia mogę powiedzieć że jestem wolny od tego wszystkiego , zawdzięczam Pani życie , inaczej tak tego ująć nie mogę , zaczołem drugie leprze życie cieszę się nim , każdy dzień jest normalny bez tych tak zwanych ciężarów z przeszłości z którymi sobie poradzić nie mogłem. Pani Katarzyna jest specjalistką z powołania , jak to u jeła ,, Bardzo lubię pomagać ludziom takim jak Pan , to mi daje satysfakcję i radość z niesienia pomocy ludziom " Na pewno Pani to pamięta prawda . Z dumą mogę polecić Psychoterapeutę Panią Katarzynę komoś kto potrzebuje pomocy jaką naprawdę potrzebuje, z szczerego serca polecam .

mgr Katarzyna Bigus

Dziękuję bardzo.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam. Od października biorę fluoxetin. Najpierw 20 po miesiącu 40. Widzę poprawę, lęki zniknęły, ochota do życia wróciła jednak w połowie listopada zaczęły się całodzienne bóle głowy w okolicach płatu czołowego i nosa, większe były przy dawce 40, mniejsze po dwóch tygodniach powrotu do dawki 20. Czasem poleci krew z nosa. Wszystkie wyniki badań mam w normie. Czy możliwe że ból ten występuje po fluoxetinie? Czy z czasem minie? Czy szukać dalej przyczyny?

Dzień dobry. W tej sprawie najlepiej skonsultować się z lekarzem przepisującym leki. Myślę, że odpowie na Pani/Pana pytania i wątpliwości i podejmie dalsze decyzje. Pozdrawiam

mgr Katarzyna Bigus

Dzień dobry. Nie wiem jak znaleźć lekarza,który mnie zrozumie,któremu mogę zaufać. Nie ufam ludziom. Nie mam sił wstać z łóżka,zrobić czegokolwiek. Zamknęłam się w domu. Każdy dzień to walka. Każdy oddech,coś co muszę sprawia ból,ogromny wysiłek. Mam dzieci. Nie mam do nich sił. Jestem wybuchowa. Zostaję sama z nimi na długo. Nie mam siły na nic. Jestem do niczego. Dzieci cierpią. Wszystkich i siebie zaniedbuje. Chciałabym już umrzeć. Nie chcę żyć w tym świecie. U rodziców nie mam wsparcia. Nie wiedzą jak mnie skrzywdzili. Żadne nie przyznaje się do błędów. Ciągle żyje dzieciństwem przeszloscia,oni pili byłam sama w Domu Dziecka. To wszystko jest długa historia. Ja nie dam rady już tak dłużej. Nie mam sił wyjść z domu. Albo się zabiję albo oddam dzieci,nie dam rady. Nie chcę krzywdzić dzieci. Wiem,że jak je zostawię to też ich skrzywdzę. To już wolę umrzeć niż je zostawić. Mam poczucie winy o wszystko. Ludzie mnie drażnią wszędzie boję się mam lęki że coś złego się stanie,boję się spać boję się być sama nie mogę być sama płaczę wtedy i chcę tylko zasnąć,nie mam żadnego życia niż to w domu. Sama nie wychodzę nie chcę sama nigdzie być. Wiem jestem do kitu. Nienawidze rodziców że jestem na świecie.

Dzień dobry. Opisuje Pani swoje uczucia, bolesne przeżycia w relacji z bliskimi, rodziną. Cierpi Pani z bólu i bezsilności. Myślę, że warto poprosić o pomoc lekarza psychiatrę (nie trzeba mieć skierowania od lekarza rodzinnego na wizytę na NFZ) oraz (jeśli zaleci lekarz) psychoterapię, która pomoże Pani przepracować trudne i bolesne doświadczenia, aby mogła się Pani żyć w pełni, tak jakby Pani chciała i potrzebowała. Powodzenia

mgr Katarzyna Bigus

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania