Moje doświadczenie

Z wykształcenia, jak i pasji jestem psychologiem-seksuologiem. Pracuję terapeutycznie z młodzieżą i dorosłymi. Wspieram rodziców małych dzieci w obszarze seksuologicznym.

Odbyłam 3-modułowy kurs bazowy z terapii behawioralnej oraz szkolenia specjalistyczne (PLTB), jednak uznałam, że jest to ścieżka niewystarczająca dla mnie, dlatego jestem w procesie certyfikacji na psychoterapeutkę poznawczo-behawioralną (CBT) w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Uczestniczę w regularnej superwizji u dwóch specjalistek: certyfikowanej superwizorki poznawczo-behawioralnej oraz superwizorki-aplikantki PTP.

Jestem również trenerką TUS, certyfikowaną przez Krajowe Centrum ds. AIDS doradczynią ds. HIV/AIDS. Prowadzę prywatny gabinet. W weekendy pracuję jako wykładowczyni akademicka na lokalnej uczelni.

Swoje doświadczenie zdobywałam pracując w poradniach, przedszkolach oraz szkole. Odbyłam praktyki w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie oraz w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie.

Przez kilka lat prowadziłam szkolenia z zakresu pomocy społecznej, kontaktu z klientem, profilaktyki, czy warsztaty wzmacniające kompetencje i umiejętności społeczne dla pracowników DPD, DPŚ, WTZ, osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz kadr pedagogicznych.

Aktualnie pracuję głównie z nastolatkami oraz młodymi dorosłymi w obszarze zdrowia psychicznego (depresja, zaburzenia lękowe), potrzebie zgłębiania tematu płci/tożsamości płciowej lub/i orientacji seksualnej oraz z dorosłymi w obszarze zaburzeń seksualnych.
Prowadzę szkolenia z zakresu rozwoju seksualnego dzieci i młodzieży dla rodziców oraz pracowników oświaty.

Mój gabinet jest LGBTQIA+ przyjazny.

Studia psychologiczne, z rozszerzeniem psychologia kliniczna oraz uzależnienia: profilaktyka i terapia oraz studia podyplomowe z zakresu seksuologia kliniczna ukończyłam na Uniwersytecie SWPS.
Od 3 roku studiów uczestniczyłam w dodatkowych formach kształcenia i uczęszczałam wolontaryjnie do różnych instytucji zdobywając praktyczne doświadczenie zawodowe.

Ukończyłam Studium Terapii Uzależnień akredytowane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. W trakcie szkolenia odbyłam staż w Ośrodku Rehabilitacyjno-Readaptacyjnym dla Dzieci i Młodzieży MONAR w Gdańsku, Po studiach wyjechałam na roczną praktykę w hiszpańskiej instytucji profilaktyki i terapii uzależnień Proyjecto Hombre.

Posiadam uprawnienia trenera treningu umiejętności społecznych, który prowadzę od 2018 roku. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych w zakresie terapii pedagogicznej z elementami integracji sensorycznej oraz wychowania do życia w rodzinie z edukacją seksualną.
więcej

Adres

Centrum Terapii CzuliMy / Fundacja CzuliMy
Kajki 7/19, Olsztyn

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 13 lat

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych seksuologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja seksuologiczna

Pozostałe usługi


Kajki 7/19, Olsztyn

Od 200 zł

Centrum Terapii CzuliMy / Fundacja CzuliMy

Do kosztu sesji nalezy doliczyc koszt sporzadzenia opinii. Ilość spotkań zależy od potrzeb danej osoby oraz tego czy opiniowanie jest dla osoby pelnoletniej czy małoletniej.



Kajki 7/19, Olsztyn

Od 200 zł

Centrum Terapii CzuliMy / Fundacja CzuliMy



Kajki 7/19, Olsztyn

Od 200 zł

Centrum Terapii CzuliMy / Fundacja CzuliMy



Kajki 7/19, Olsztyn

Od 150 zł

Centrum Terapii CzuliMy / Fundacja CzuliMy



Kajki 7/19, Olsztyn

Od 200 zł

Centrum Terapii CzuliMy / Fundacja CzuliMy



Kajki 7/19, Olsztyn

200 zł

Centrum Terapii CzuliMy / Fundacja CzuliMy



Kajki 7/19, Olsztyn

200 zł

Centrum Terapii CzuliMy / Fundacja CzuliMy

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Katarzyna Grabia? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

7 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam. Jak poradzić sobie z lękiem, że podczas zbliżenia z dziewczyną nie stanie mi penis? To mój pierwszy związek w troszkę późniejszym wieku, i na początku znajomości/związku było wszystko ok, to tak po dwóch razach kiedy z jakichś powodów nie było wzwodu odczuwam teraz taką panikę z tego powodu, że koło się zamyka. Nadal kocham ją i mi się mega podoba, i nie chciałbym jej przez to stracić.

Warto wiedzieć, że 15 minut to norma. Natomiast rozumiem, że jest chęć i potrzeba dłuższego stosunku. Zachęcam do skorzystania ze wsparcia terapeutycznego u seksuologa lub psychoterapeuty, w celu przerwania błędnego koła lęku, który powoduje trudności z erekcją. Dobre rezultaty osiąga się przy współpracy z terapeutą pracującym poznawczo-behawioralnie (CBT).

mgr Katarzyna Grabia

Witam. Mam 51 lat i nigdy nie miałem orgazmu podczas współżycia z kobietą, tylko sam wytrysk. Seksuolog powiedział mi, że to blokada w mózgu, bo byłem katowany przez matkę. Dziwne?! Myślałem, że tylko kobiety mają ten problem? Więc pozostała mi masturbacja i seks oralny. Powinienem iść do teraoeuty, ale jakiego? Jak go znajdę, to jak mu o tym powiedzieć? Czy to już nie za późno na terapię?

Nie jest za późno na terapię. Ważniejsze są chęci niż wiek. Faktycznie niedoświadczanie orgazmu statystycznie częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Poza tym u mężczyzn wytrysk (ejakulacja) występuje kilka sekund po orgazmie więc może być trudność z różnicowaniem tych dwóch etapów przyjemności. Warto być otwartym na psychoedukacje w tym zakresie. Poza tym najczęściej podłożem trudności seksualnych na tle psychicznym jest lęk - można nad tym pracować. Warto pójść do psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego bedącego jednocześnie seksuologiem, powiedzieć najlepiej wprost lub/i swoimi słowami.

mgr Katarzyna Grabia
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania