Moje doświadczenie

Psycholog, absolwentka psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu, psychoterapeuta, w trakcie szkolenia w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Absolwentka Certyfikowanej Szkoły Praktyków Pracy z Ciałem Doroty Hołówki i Ady Stolarczyk w Nowej Psychologii w Krakowie. W trakcie szkolenia Szkoły Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Posiada doświadczenie w pracy na Oddziale Psychiatrycznym Ogólnym, Dziennym i Rehabilitacyjnym, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy.

Obecne miejsca pracy: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy, Poradnia Zdrowia Psychicznego - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Neuropsychiatrii Dziecięcej w Legnicy.

Pracuje z osobami dorosłymi w nurcie psychoterapii psychodynamicznej. Kieruje się kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a swoją pracę poddaje stałej superwizji.

Wybrane konferencje psychoterapeutyczne:

25-28.08.2021 Letnia Szkoła Psychoterapii, “Bliskość i dystans w psychoterapii”, Laboratorium Psychoedukacji, Wa-wa

7-9.05.2021 Międzynarodowa Konferencja “Trauma, Przywiązanie i Rezyliencja”, Naukowe Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej, Wa-wa, formuła online

10-11.10.2020 Międzynarodowa Konferencja Pracy z ciałem w psychoterapii “SAPERE”, Przywrócić ciału bezpieczeństwo, Stowarzyszenie Nowa Psychologia, Kraków, formuła online

26-30.2020 Letnia Szkoła Psychoterapii, “Psychoterapia w trudnych czasach. Warsztat, praktyka”., Laboratorium Psychoedukacji, Wa-wa

10.2019 Konferencja "Zależność, miłość, separacja", Sekcja Psychoterapii PTP, Wa-wa

Wybrane warsztaty:
22-23.07.2021 Warsztaty “Świadomość ciała”, Michael Randolph, Laboratorium Psychoedukacji, Wa-wa
2019- 2021 Warsztaty pracy z ciałem o różnej tematyce, BodySelf warsztaty w nurcie A.Lowena, razem około 70h praktyki

Czym jest psychoterapia psychodynamiczna? Oto kilka cytatów:

"Cveta Dimitrova: Mówi się, że sama relacja terapeutyczna jest lecząca.
Anna Król-Kuczkowska: Tak, ale o tyle, o ile umożliwia komuś dobre korzystanie z innych niż terapeutyczna relacji, a jeśli takich w danym momencie nie ma, to ich nawiązanie. Najbardziej leczące w naszym życiu są codzienne doświadczenia z innymi ludźmi, a nie interakcja trwająca pięćdziesiąt minut, raz w tygodniu. Oczywiście, podczas pracy przyglądam się czy dana osoba zaczyna być wobec mnie bardziej otwarta, czy łatwiej jest jej mi zaufać, czy ma odwagę odsłaniać swoje niepiękne cechy, które przecież każdy z nas ma. Ale ważniejsze jest dla mnie to, czy jej relacje z otoczeniem się zmieniają. Czy na przykład nauczyła się mniej destrukcyjnie lub impulsywnie reagować na odmowę, albo czy w momencie silnego kryzysu w związku potrafi przywołać w pamięci dobre momenty z partnerem, co zapobiega gwałtownym odejściom i zerwaniu więzi. Najważniejsze owoce psychoterapii zbieramy poza gabinetem, choć to relacja terapeutyczna je katalizuje.

CD: Czyli nie tylko likwiduje objawy, ale...
AKK: Prowadzi do większej dojrzałości wewnętrznej, zdolności do lepszego radzenia sobie, większej refleksyjności. Co więcej, jak pokazują badania, psychoterapia psychodynamiczna przynosi coraz większe korzyści jeszcze przez pół roku do roku po jej zakończeniu. Potem efekt się stabilizuje i zazwyczaj nie maleje. (...) Jeśli zmiana zaszła nie tylko na poziomie symptomów, ale całego funkcjonowania osobowości, to dana osoba nie tylko ma lepszy nastrój – czyli na przykład zmniejszyły się u niej objawy depresyjne – ale lepiej też siebie rozumie i zyskuje większy szacunek do siebie. Co z kolei ułatwia rozumienie innych i prowadzi do poprawy relacji z nimi. To działa jak samonapędzający się mechanizm, kontynuacja procesu, który rozpoczął się w terapii. Pacjent gromadzi coraz więcej dobrych doświadczeń, i to nie tylko w dosłownym sensie. Bo dobre doświadczenie niekoniecznie musi oznaczać doświadczenie pozytywne. Ktoś taki zyskuje umiejętność wyciągania wniosków także z rzeczy trudnych, np uczy się zaopiekowania się sobą, albo proszenia o pomoc innych. Nawet, jeśli te nowe kompetencje chwilami ulegają osłabieniu, to trwa to o wiele krócej i łatwiej się z takiego stanu wydobyć.

fragment rozmowy z książki "Psychoterapia dziś."


"Dariusz Bugalski: „Terapia długoterminowa jest jak powrót do domu”... Skoro dom jest niedobry, po co do niego wracać?
Monika Miller - Nadolska:: To jest skomplikowana historia. Również dlatego, że domu właściwie nigdy się nie opuszcza, niesie się go w sobie. Powrót do domu to powrót do takiego doświadczenia, w którym drugi człowiek odpowiada na nas, na nasz wewnętrzny świat, odczytuje go, nazywa. Czasem jest to odzyskiwanie takiego doświadczenia, a czasem budowanie go na nowo. Ten ktoś, terapeuta, staje się stopniowo – jak to nazywamy w naszym języku – „dobrym obiektem”. Jest reprezentantem tych właściwości, których zabrakło rodzicom pacjenta, daje nadzieję na świat lepszych możliwości w człowieku i w życiu w ogóle. Dzięki dobremu obiektowi można liczyć na bycie zrozumianym i przyjętym, można nauczyć się rozumieć i przyjmować innych.
Alina Neugebauer: Terapia pozwala dotrzeć do różnych uczuć z wczesnego dzieciństwa. Pomaga wydobyć te uczucia na światło dzienne, doświadczyć ich, przeżyć je i wyrazić w bezpiecznych warunkach gabinetu psychoterapeutycznego. Emocjonalne doświadczenie pomaga objąć siebie samego oraz bliskich refleksją i zrozumieniem. Daje szansę na nowe spojrzenie. Niezwykle istotne jest, aby pacjent mógł pozwolić sobie przeżywać wszystkie swoje uczucia do ważnych ludzi. Wszystkie. A więc żeby w terapii znalazło się miejsce i na żal, i na gniew, na smutek i na pretensje, ale także na miłość, wdzięczność i uznanie. Bo przecież nasi pacjenci, podobnie jak my, doświadczyli ze strony swoich bliskich krzywd, ale również troski i miłości. Chociaż w skrajnych przypadkach była to troska minimalna – taka, która pozwoliła przeżyć. Powrót do domu, czyli rozplątanie tej splątanej nitki, jest ponownym, świadomym przeżyciem tych wszystkich uczuć, uporządkowaniem, domknięciem. To przynosi ulgę, ukojenie.

fragment rozmowy z książki "Psychoterapia dziś"



"Poniżej kilka ważniejszych celów psychoterapii psychodynamicznej (za Glen Gabbard "Długoterminowa Psychoterapia Psychodynamiczna"):

1. ROZWIĄZANIE KONFLIKTU.
Celem terapii dynamicznej jest eksplorowanie natury nieświadomych konfliktów i dążenie do ustąpienia objawów, które te konflikty tworzą. Zakładamy, ze konfliktów nie można całkowicie wyeliminować, ale można nauczyć rozwiązywać je w zdrowsze i bardziej adaptacyjny sposób.

2. POSZUKIWANIE PRAWDY.
Czyli pogłębianie wiedzy o sobie i samoświadomości. Wynikiem terapii powinno być poczucie, że "żyje się we własnej skórze" i jest się autentycznym (Gabbard 1996).

3. WIĘKSZA ZDOLNOŚĆ DO TWORZENIA I UTRZYMYWANIA DOBRYCH RELACJI.
Czyli zrozumienie, jak nasze wewnętrzne reprezentacje self i innych kształtują nasze interakcje w świecie zewnętrznym - prowadzi to do lepszego funkcjonowania pacjenta w realnym życiu niż w fantazji.

4. POPRAWIONA MENTALIZACJA, CZYLI SZEROKO POJĘTA REFLEKSYJNOŚĆ.
Pod koniec terapii pacjent powinien posiadać zdolność do rozróżnienia między wewnętrzną reprezentacją jakiejś osoby, a tym jaka jest ta osoba w rzeczywistości zewnętrznej. Ponadto pacjent powinien mieć poczucie wewnętrznego świata innej osoby i umieć dostrzegać, że ten świat różni się od jego własnego świata wewnętrznego. Większa zdolność do mentalizacji pozwala pacjentom zobaczyć, że ich zachowania są generowane przez wewnętrzne uczucia, przekonania, konflikty i motywy, a nie pojawiają się w sposób przypadkowy."



"Poczyniono spostrzeżenie, że wśród różnych psychoterapii tylko psychoterapia psychodynamiczna nadal ma ambicję wyleczenia lub pomagania pacjentom w głębokim przeobrażeniu samych siebie (Seligman, 2002). Co więcej, uznajemy, że głębokie leczenie może nie być potrzebne u wszystkich pacjentów. Uważa się, że sukces terapii behawioralnej w dużej części wynika z jej skupienia się na objawach oraz z oszczędnego i ukierunkowanego używania środków terapeutycznych w celu ich złagodzenia. Nie dąży ona do tego, aby być terapią głębi i jest to jedna z jej zalet. Natomiast psychoterapia dynamiczna, która ułatwia pacjentowi opracowanie nowej narracji autobiograficznej, jego obrazu siebie, jego przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, wydaje się wyjątkowo predestynowana do zajęcia się głębią doświadczenia jednostki."

Richard F. Summers
Jacques P. Barber
---
"Jeśli [dzięki psychoterapii] zmiana zaszła nie tylko na poziomie symptomów, ale całego funkcjonowania osobowości, to dana osoba nie tylko ma lepszy nastrój – czyli na przykład zmniejszyły się u niej objawy depresyjne – ale lepiej też siebie rozumie i zyskuje większy szacunek do siebie. Co z kolei ułatwia rozumienie innych i prowadzi do poprawy relacji z nimi. To działa jak samonapędzający się mechanizm, kontynuacja procesu, który rozpoczął się w terapii. Pacjent gromadzi coraz więcej dobrych doświadczeń, i to nie tylko w dosłownym sensie. Bo dobre doświadczenie niekoniecznie musi oznaczać doświadczenie pozytywne. Ktoś taki zyskuje umiejętność wyciągania wniosków także z rzeczy trudnych, np uczy się zaopiekowania się sobą, albo proszenia o pomoc innych. Nawet, jeśli te nowe kompetencje chwilami ulegają osłabieniu, to trwa to o wiele krócej i łatwiej się z takiego stanu wydobyć."
Anna Król-Kuczkowska, fragment książki "Psychoterapia dziś".
więcej

Adresy (3)

Praktyka Psychoterapeutyczno-Psychologiczna
Plac Słowiański 1, p. 529, V piętro, Legnica

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu
Psychoterapia grupowa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja psychoterapeutyczna • Od 150 zł

Konsultacja do terapii grupowej (opis) • Od 150 zł

Psychoterapia grupowa • Od 120 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja online (opis) • 150 zł


Najpóźniej 30 minut przed wizytą dostaniesz SMS oraz e-mail z linkiem do konsultacji online. Połączysz się z telefonu lub komputera.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna


Konsultacja psychoterapeutyczna


Psychoterapia indywidualna


Konsultacja online

Pozostałe usługi


Plac Słowiański 1,

Od 150 zł

Psychoterapia grupowa

Psychoterapia grupowa
Wiele badań potwierdza wysoką skuteczność psychoterapii grupowej. To może być
szczególnie wartościowa forma terapii dla osób przeżywających trudności w relacjach,
ponieważ w grupie terapeutycznej odtworzy się indywidualny sposób budowania relacji
każdego z uczestników. W atmosferze bezpieczeństwa i zaufania uczestnicy mogą
obserwować własne wzorce tworzenia relacji, a dzięki informacjom zwrotnym od innych
uczestników i terapeutów mają szansę zobaczyć, jak to wpływa na grupę. W konsekwencji
będą mogli bardziej świadomie kształtować sposób wchodzenia w interakcje społeczne, a w
perspektywie podnieść poziom satysfakcji z tworzonych związków. Celem jest wspólne z
terapeutami poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego obecne przekonania i sposoby
funkcjonowania w niezrozumiały dla uczestnika sposób wpływają na codzienne życie, stając
się źródłem problemów, cierpienia, poczucia braku sensu czy dyskomfortu.

Dla kogo? Dla osób:
- mających trudności z tworzeniem i podtrzymywaniem relacji interpersonalnych;
- chcących się nauczyć lub ćwiczyć wyrażanie swoich uczuć, myśli i potrzeb;
- szukających zasobów potrzebnych do tworzenia intymnych relacji partnerskich;
- doświadczających poczucia opuszczenia, niezrozumienia, osamotnienia;
- przeżywających konflikty w relacjach z bliskimi;
- pragnących lepiej zrozumieć siebie, swoje odczucia i postawy w relacjach;
- szukających nowych dróg wyjścia z przeżywanej sytuacji kryzysowej;
- poszukujących nowych sposobów i motywacji do działania.

Konsultacja
Może obejmować od 1 - 3 spotkań i ma na celu szczegółowe zebranie wywiadu, omówienie
natury występujących trudności oraz wspólne ustalenie celu psychoterapii.

Kto prowadzi?
Katarzyna Jasielewicz - psycholog, absolwentka psychologii Uniwersytetu SWPS we
Wrocławiu, psychoterapeuta, w trakcie szkolenia w Laboratorium Psychoedukacji w
Warszawie. Absolwentka Certyfikowanej Szkoły Praktyków Pracy z Ciałem Doroty Hołówki i
Ady Stolarczyk w Nowej Psychologii w Krakowie.
Posiada doświadczenie w pracy na Oddziale Psychiatrycznym Ogólnym, Dziennym i
Rehabilitacyjnym, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, oraz w
Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy.
Pracuje z osobami dorosłymi w nurcie psychoterapii psychodynamicznej. Kieruje się
kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a swoją pracę poddaje
stałej superwizji.

Grzegorz Kęsy – psycholog, psychoterapeuta w procesie certyfikacji PTP. Absolwent
Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz IV letniego
całościowego kursu przygotowującego do egzaminu certyfikacyjnego psychoterapeuty
Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Metody pracy dostosowuje do potrzeb terapeutycznych Pacjenta, zgodnie z założeniami
podejścia integratywnego. W swojej pracy sięga po narzędzia z paradygmatu
psychodynamicznego, systemowego, egzystencjalno-humanistycznego, Gestalt oraz
poznawczego. Skupiając się na relacji, jako głównym czynniku wglądowym i leczącym.
Stosuje się do zasad etycznych wytyczonych przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Swoją pracę poddaje stałej superwizji u certyfikowanego superwizora PTP.

Kiedy?
Poniedziałki 16:00 - 18:00
5.09.2022 r. - 26.06.2022 r.

Czas trwania 1 sesji
2h zegarowe

Koszt miesięczny
120 zł / 1 sesja

Koszt 1 konsultacji
150 zł

Osoby decydujące się na pracę w grupie deklarują uczestnictwo w całym cyklu spotkań.



Plac Słowiański 1,

Od 120 zł

Psychoterapia grupowa

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
M
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Wizyta była bardzo przyjemna i przyjemna była rozmowa która mi trochę pomogła i mam zamiar umówić się na następne wizyty polecam bardzo

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Najczęściej zadawane pytania