Moje doświadczenie
Rozpoczęłam moją drogę zawodową od tego, że po prostu lubiłam ludzi i byłam ich ciekawa - i to mi zostało. Praca natomiast nauczyła mnie rozumienia wielu problemów ludzkich, nie oceniania ich, szacunku dla trudu w jakim przychodzą do mnie osoby poszukujące pomocy.
Pracując nad zgłoszonym problemem wspieram poszukiwania zrozumienia przyczyn trudności, ich wpływu na obecne funkcjonowanie oraz sprawdzanie czy i jak można inaczej przeżywać, myśleć, zachowywać się.
Bliska jest mi problematyka depresji, relacji romantycznych, kryzysów na różnych etapach życia, żałoby, adolescencji, samorozwoju, doświadczania przemocy i radzenia sobie z następstwami tego.
Edukacja: magister psychologii, szkolenie certyfikacyjne systemowej terapii rodzin w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, ukończone studia podyplomowe „Psychokorekcja zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży” oraz „Diagnoza kliniczna dziecka i jego rodziny”, certyfikaty z zakresu socjoterapii, pedagogiki metodą M. Montessori, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach i terapii motywującej, profilaktyki uzależnień i przemocy.
Adres
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Psychoterapia indywidualna • Od 120 zł
Psychoterapia partnerska • Od 230 zł
Psychoterapia rodzinna • Od 250 zł
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu1 opinia pacjenta
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Natalia
Panią Katarzynę poznałam w Wojskowym Instytucie Medycznym w Klinice Psychiatrii, Psychotraumatologii i Stresu Bojowego. Zaimponowała mi swoją wiedzą, ogromnym zaangażowaniem i taką ludzką empatią, po prostu. Z wielką troską podchodziła do każdego pacjenta, także i do mnie. Dużo się od niej nauczyłam.
Bardzo dziękuję Pani Katarzyno za to :)
Odpowiedzi na pytania
8 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
mam 22 lata przechodze depresje od 16 roku życia z przerwami w tym roku zobaczyłem u siebie oznaki nerwicy i martwie sie o swoje zdrowie z jakim specjalistą powinienem sie skontaktować ?
Po pierwsze z psychiatrą, koniecznie. Po drugie - proszę rozpocząć regularną, długoterminową psychoterapię. Trwanie Pana objawów od lat sugeruje, że narosły w Panu stałe schematy przeżywania i radzenia sobie. Warto znaleźć tego przyczynę i rozpocząć naukę nowych sposobów radzenia sobie. Powodzenia!
Od bardzo młodych lat (od gimnazjum na pewno, jednak wydaję mi się, że również wcześniej) mam problemy na tle osobowościowym. Patrząc na siebie w lustrze nie utożsamiałam się z osobą, którą w nim widziałam, nie byłam w stanie siebie określić i nie odnajdywałam się społecznie. Gimnazjum było dla mnie ciężkim okresem w życiu z powodu moich rówieśników i od tamtego czasu dręczyła mnie wrażliwość na stres, ale też strach przed otworzeniem się na innych, stany depresyjne. W tym momencie jestem 22- letnią studentką. Jestem dość świadoma siebie i staram się non stop nad sobą pracować, jednak od kilku miesięcy ponownie dopadł mnie stres, a razem z nim zaburzenie żywienia (binge eating), chwilowe nerwice, ponownie stany depresyjne, problemy na tle moralnym. Bardzo trudno nawiązać mi bliższe relacje, szczególnie z płcią przeciwną (od liceum odrzucam wszelkich adoratorów, nawet tych, którymi jestem zainteresowana). Osoby mi bliskie świadomie odpycham, by pozostać sama i nikogo taką wersją siebie nie zawieść. W sytuacjach stresowych tracę nad sobą kontrolę i staję się pobudzona i agresywna (słownie). W najgorszych chwilach odczuwam ból fizyczny (ból głowy, mięśniowy i brzucha), mam napady płaczu i poczucie bezsilności. Chociaż na przebiegu lat myślę, że bardzo się zmieniłam i to na dobre, tak teraz jestem w kropce i nie umiem ruszyć do przodu. Zazwyczaj polegałam na sobie, ale wyczerpały mi się pomysły i rozwiązania.
Proszę odbyć konsultacje psychiatryczną i psychoterapeutyczną. Najlepiej gdyby było to w obrębie jednego zespołu merytorycznego np. jedna poradnia czy ośrodek z obydwoma typami usług. Komplementarna pomoc obu specjalistów będzie szczególnie pomocna. Psychiatrę polecam ponieważ nie mam jasności czy natężenie pani objawów nie zasługuje na wsparcie farmakologiczne dające szybszą ulgę. To jednak musi iść w parze z pracą terapeutyczną, która pomoże pani uporać się z trudami poprzez zrozumienie źródeł, mechanizmów oraz wypracowanie nowych strategii. Powodzenia!
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Niskie poczucie własnej wartości w Warszawie
Zaburzenia nastroju w Warszawie
Kryzys emocjonalny w Warszawie
Zaburzenia emocjonalne w Warszawie
Zaburzenia osobowości w Warszawie
Zaburzenia odżywiania w Warszawie
DDA - dorosłe dzieci alkoholików w Warszawie
Zaburzenia psychosomatyczne w Warszawie
Zaburzenia w relacjach międzyludzkich w Warszawie
Choroba afektywna dwubiegunowa w Warszawie
Więcej (15)