Moje doświadczenie
Uczestniczę w regularnej superwizji indywidualnej (od roku 2013) oraz superwizji grupowej (od roku 2015), prowadzonych przez Certyfikowanych przez Polskie Towarzystwo Psychodynamiczne Superwizorów, dydaktyków Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. W pracy z pacjentami kieruję się Kodeksem Etycznym Psychoterapeuty Psychodynamicznego. Rozwijam swój warsztat pracy poprzez udział w seminariach naukowych, konferencjach oraz innych wydarzeniach poświęconych psychoterapii i leczeniu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Prowadzę psychoterapię w oparciu o metodę leczenia zaburzeń osobowości TFP (Psychoterapia Skoncentrowana na Przeniesieniu), w której obecnie szkolę się i superwizuję.
Pracuję z pacjentami w wymiarze jednej lub dwóch sesji tygodniowo. Współpraca ze mną rozpoczyna się na kilku spotkaniach konsultacyjnych (od 2 do 4), podczas których omawiam z pacjentem powody zgłoszenia i rozmawiamy o możliwych sposobach udzielenia potrzebnej pomocy, z uwzględnieniem oczekiwań pacjenta.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, udzielając różnego rodzaju pomocy psychologicznej. Pracowałam, prowadząc grupy socjoterapeutyczne oraz zajęcia psychoedukacyjne. Udzielałam wsparcia rodzicom i opiekunom, prowadząc zajęcia grupowe oraz konsultacje indywidualne z zakresu umiejętności wychowawczych. Prowadziłam zajęcia dydaktyczne w studium policealnym z zakresu psychologii (m.in. psychologii rozwojowej, zaburzeń rozwojowych u dzieci, kontaktu z pacjentem). Przez osiem lat byłam także mocno związana z działaniem jednej z wrocławskich organizacji pozarządowych, Stowarzyszyeniem Ocalić Szansę. Głównym obszarem działań Stowarzyszenia było wspieranie dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym. W czasie pracy w organizacji miałam szansę nawiązać współpracę i realizować działania z wieloma fundacjami oraz instytucjami (m.in. Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę), które mają istotny wkład w działalność psychoedukacyjną. W tym okresie miałam także przyjemność uczestniczyć w tworzeniu i realizacji 3-letniego autorskiego projektu Stowarzyszenia Ocalić Szansę, który dotyczył stworzenia Przedszkola Socjoterapeutycznego dla dzieci z trudnościami w rozwoju społeczno-emocjonalnym. Pracowałam też w placówkach publicznych, przeprowadzając diagnostykę psychologiczną, poradnictwo oraz prowadząc indywidualną psychoterapię osób dorosłych.
Adres
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja psychologiczna (opis) • 200 zł
Konsultacja psychoterapeutyczna (opis) • 200 zł
Psychoterapia indywidualna (opis) • 200 zł
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu10 opinii pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Patryk
Korzystałem z pomocy Pani Kasi przez ponad rok podczas terapii indywidualnej. Pani Katarzyna była zawsze punktualna, przygotowana i profesjonalna. Byłem sceptyczny przed jej rozpoczęciem, dzisiaj uważam to za jedną z lepszych decyzji w życiu. Dziękuję za to co udało nam się wspólnie wypracować!
A.N
Niestety współpracę musiałam zakończyć na jednej wizycie. Zgadzam się w pełni z jedną z wymienionych niżej opinii- osoba bardzo profesjonalna aczkolwiek sprawia wrażenie patrzącej z góry, bardzo spiętej przy kliencie. Przez całą rozmowę starałam się skupić na problemie, z którym się zgłosiłam i wskazówkach do jego zrozumienia.Niestety miałam wrażenie, że byłam jedyną osobą w tej rozmowie, która słucha. Po klasycznym pytaniu na podsumowanie na czym chciałabym się skupić powtórzyłam po raz kolejny ten sam problem na co w odpowiedzi usłyszałam „ojej to rzeczywiście mogłyśmy się na nim bardziej skupić” co upewniło mnie w poczuciu, że Pani pracuje według określonego schematu, a nie słuchała mnie jako człowieka z indywidualnym problemem.
Pacjent
Pierwsze spotkanie miało charakter orientacyjny i było bez zastrzeżeń, w dość neutralnej atmosferze. Pani Katarzyna sprawia wrażenie osoby kompetentnej i skupiającej się na konkretnych problemach w których ma pomóc terapia. Osobiście czułam łatwość do rozmowy i to, że byłam uważnie słuchana.
Na Luzaku
W kwestii przekazu - czułem, że pani wie co robi, dawała bardzo trafne uwagi, polecam. Czułem jednak dyskomfort podczas rozmowy, jakby patrzenie na pacjenta z góry (możliwe, że również ton o tym decydował). Być może jest to kwestia nurtu terapeutycznego, być może kwestia zachowania pani. Współpraca zakończyła się na jednym spotkaniu, gdyż nie czułem, że nadajemy na jednej fali.
T.
Pani Katarzyna Puczyńska-Kryk to dobry specjalista. Bardzo mi pomogła w walce z moją nerwicą. Cierpliwa, sympatyczna. Jedyny minus to samo centrum, które ciągle podwyższa stawki, ale p. Katarzyna ma też własny gabinet jak ktoś woli. Zapisując się, trzeba być świadomym, że jest to terapia długoterminowa - tzn. nawet kilka lat, nie każdemu to pasuje.
Ogólnie polecam wizytę o p. Katarzyny.
Basia Wysocka
Do Pani Katarzyny zwróciłam się w związku z problemami z adaptacją w przedszkolu mojego syna. Jej porada była naprawdę trafna, usłyszałam wiele cennych wskazówek jak pomóc synowi poradzić sobie z trudną sytuacją oraz jak pomóc całej rodzinie w tym ciężkim okresie. Miła atmosfera w gabinecie, zaangażowanie i profesjonalizm Pani Katarzyny powoduje, że polecam jej usługi innym rodzicom.
Marta
Moja wizyta zaczęła się punktualnie i od samego początku przebiegała w miłej atmosferze, co było dla mnie ważne. Pani Kasia ma bardzo dobre ma dobre podejście, skupia się na problemie i żaden temat nie jest dla niej zbyt trudny czy szokujący. Dzięki temu dużo łatwiej było mi powiedzieć, z jakim problemem przychodzę. Oprócz tego jest cierpliwa i budzi zaufanie.Polecam każdemu, kto potrzebuje profesjonalnej pomocy.
Tomasz K.
Pani Katarzyna wzbudziła moje zaufanie, udało mi się przed nią otworzyć, opowiedzieć o swoich trudnościach i uzyskać szerszy wgląd w swoją sytuację, uczucia i doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić ją jako terapeutkę, która nie narzuca swojego zdania, a słucha i pomaga zinterpretować temat z różnych perspektyw w szczególności z tej nieświadomej. Początkowo terapia psychodynamiczna wydała mi się trudną formą współpracy, ale po jej głębszym zrozumieniu i konsultacjach jakie odbyłem uważam, że zdecydowanie warto! Polecam Panią Katarzynę jako profesjonalną terapeutkę.
marmat,44
Kompetentny i profesjonalny psycholog. Podczas wizyty sympatyczna i życzliwa atmosfera, bardzo ładne wnętrze gabinetu. Pani psycholog zaproponowała mi długoterminową psychoterapię. Mam już swoje wcześniejsze doświadczenia z psychoterapiami i niestety po krótkim okresie leczenia następowała poprawa, jednak tylko na niedługi czas. Polecam!
Paula
Polecam wizytę u Pani Kasi. W moim odczuciu jest to bardzo empatyczna osoba, budująca atmosferę sprzyjającą mówieniu o problemie. Wizyta w jej gabinecie bardzo pomogła im poukładać sprawy zawodowe i osobiste, a także dała inne spojrzenie na pewne trudne wydarzenia w moim życiu. Spotkanie to dodało mi energii do działania i wiele rzeczy do przemyślenia. Gdybym postanowiła regularnie uczęszczać na terapię z pewnością wybrałabym jako terapeutę Panią Kasię. Dziękuję za okazane wsparcie i pomoc.
Odpowiedzi na pytania
9 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Jestem młoda osoba mam 22 lata. Od pewnego czasu miewam wahania nastrojów, napady płaczu których nie umiem kontrolować, czuje się źle, jestem smutna, mało rzeczy cieszy mnie w życiu. Oczywiście wieczorami jest najgorzej mam wrażenie jakby to się jeszcze bardziej wszystko nasilało. Wiem ze jesienią tak się dzieje po dni krótsze ale ja tak mam od pół roku mniej więcej Chciałabym być taka jak kiedyś ale nie potrafię sobie sama dać rady. Do kogo mogę się udać? Jak sobie z tym poradzić?
Jeśli obniżony nastrój utrzymuje się od kilku miesięcy zachęcam do skorzystania z konsultacji z psychoterapeutą lub lekarzem psychiatrą.
Konsultacja psychoterapeutyczna może być pomocna w zastanowieniu się nad powodami złego samopoczucia.
Konsultacja psychiatryczna pomoże zweryfikować czy wsparcie farmakologiczne jest wskazane przy obecnym nasileniu objawów.
Zachęcam do skorzystania ze specjalistycznej pomocy. Życzę powodzenia. Katarzyna Puczyńska-Kryk
Ustaliłam sobie jakie mogą być moje cele terapeutyczne w nadchodzącej psychoterapii, oto jak to na razie wygląda:
1. Być w stanie iść do pracy
2. Pozbyć się anhedonii
3. Pozbyć się zaburzeń funkcji poznawczych
4. Pozbyć się lęku przed oceną i wstydu w sytuacjach społecznych
5. Pozbyć się obniżonej energii
6. Zwiększyć poczucie własnej wartości
7. Osiągnąć bardziej optymistyczne podejście
8. Odzyskać zainteresowanie rzeczami które kiedyś cieszyły
9. Zwiększenie aktywności życiowej i chęci by te czynności wykonywać
10. Zniknięcie wrażenia bycia obserwowaną i że ktoś zna moje myśli
11. Pozbyć się zawrotów głowy
12. Pozbyć się problemów z oddychaniem
13. Pozbyć się dyskomfortu na skórze
14. Pozbyć się lęków
Jakie myśli na ten temat? Czy nie jest za dużo tych celów? Nadają się one do wniesienia na terapię? Oczywiście jestem otwarta na odrzucenie ich w takiej formie przez psychoterapeutkę i jej pomoc w zmodyfikowaniu ich. Na cztery ostatnie cele na razie działają moje leki, ale w marcu zmieniam psychiatrkę i ona mi pewnie zmieni leki, a co za tym idzie działanie ze strony leków możliwe że się zmieni, poza tym czytałam że leki tylko tłumią objawy, a to psychoterapia leczy zaburzenia, także chyba warto pracować nad tym czego obecnie tak nie odczuwam, a co może mi wrócić gdy kiedyś przyjdzie mi odstawiać leki. To co zawarłam w celach to nie są moje jedyne objawy, ale starałam się w nich zawrzeć to co dla mnie najważniejsze i też sporo moich innych objawów jest wtórnych do tych zawartych w celach
Widać, ża ma Pani dużo przemyśleń na temat obszarów do pracy i zmian. Tak jak Pani napisała precyzowanie oraz modyfikowanie tych celów będzie jednym z zadań do wykonania podczas pierwszych sesji konsultacyjnych. Życzę powodzenia.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Katarzyna Puczyńska-Kryk?Katarzyna Puczyńska-Kryk to psychoterapeuta, psycholog. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Katarzyna Puczyńska-Kryk oferuje usługi takie jak: Konsultacja psychologiczna, konsultacja psychoterapeutyczna, psychoterapia indywidualna.
-
Gdzie Katarzyna Puczyńska-Kryk ma swój gabinet?Katarzyna Puczyńska-Kryk przyjmuje pod adresem:
- Jesionowa 54/2 Wrocław
-
Czy Katarzyna Puczyńska-Kryk przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Nie, w tym momencie Katarzyna Puczyńska-Kryk nie oferuje konsultacji online.
-
Jak Katarzyna Puczyńska-Kryk akceptuje płatności po wizycie?Metody płatności, które akceptuje Katarzyna Puczyńska-Kryk to: Gotówka.
-
W jakich językach konsultuje Katarzyna Puczyńska-Kryk?Języki, których używa Katarzyna Puczyńska-Kryk to angielski, polski.
-
Jak Katarzyna Puczyńska-Kryk umawia wizyty?Pod tym adresem Katarzyna Puczyńska-Kryk nie podaje swojej dostępności. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, aby poznać dostępne terminy.
-
W jakich godzinach przyjmuje Katarzyna Puczyńska-Kryk?Katarzyna Puczyńska-Kryk udziela informacji o dostępności przy bezpośrednim kontakcie.
-
Katarzyna Puczyńska-Kryk: co mówią pacjenci?10 osób dodało swoją opinię. Katarzyna Puczyńska-Kryk ma średnią ocen 4 (na 5 gwiazdek).
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Katarzyna Puczyńska-Kryk?Katarzyna Puczyńska-Kryk nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia, tylko w ramach płatnych wizyt prywatnych. W razie wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą.
Zaburzenia emocjonalne w Wrocławiu
Niskie poczucie własnej wartości w Wrocławiu
Zaburzenia nastroju w Wrocławiu
Zaburzenia osobowości w Wrocławiu
Kryzys emocjonalny w Wrocławiu
Zaburzenia psychosomatyczne w Wrocławiu
Zaburzenia odżywiania w Wrocławiu
Zaburzenia w relacjach międzyludzkich w Wrocławiu
DDA - dorosłe dzieci alkoholików w Wrocławiu
Więcej (15)