mgr Katarzyna Stefaniak

Psychoterapeuta, Psycholog więcej

Warszawa 2 adresy

Nr PWZ: 2981036

Moje doświadczenie

Wciąż mnie ciekawi jak ludzie mogą się zmieniać. Nie „powinni” bo taka jest moda, bo tak inni uważają lub wręcz przeciwnie – odwrotnie niż inni uważają. Zmieniają się ponieważ czują wewnętrzną potrzebę lub potrzebują pomocy. Oczywiście wymaga to większej energii i wysiłku niż pozostawienie nawet w bolesnym lub niewygodnym, ale znanym status quo. Przede wszystkim wymaga gotowości zmierzenie się z prawdą o sobie oraz trudnymi uczuciami, od których uciekamy na różne sposoby. Poczucie, że idziemy właściwą drogą i że jesteśmy w stanie poradzić sobie z uczuciami jakie pojawiają się, nawet trudnymi i bolesnymi, daje większą swobodę, zaufanie do siebie, świata i rozumienie innych. Nie oznacza to wcale, że nie będzie kłopotów lub stresów, strat, jak niektórzy myślą. One są i będą – tylko my mamy już wewnętrzną mapę jak sobie radzić, jak wykorzystać do rozwoju i wiedzy o sobie.

Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na UMCS w Lublinie. Pracowałam w Poradni Leczenia Uzależnień oraz Poradni Zdrowia jako psycholog, teraz pracuję w Klinice Psychiatryczno-Psychologicznej Psychomedic.

Prywatna praktykę prowadzę na Mokotowie na ul. Polnej 3a/25.

Wiedzę swoją poszerzałam na różnych szkoleniach związanych z psychoterapią. Uzyskałam Certyfikat Psychoterapii Uzależnień wydawany przez PARPA nr 325. Ukończyłam 1 i 2 stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), byłam na licznych warsztatach dotyczących ustawień traumy prowadzonych przez prof. psychologii Uniwersytetu Nauk Stosowanych na Uniwersytecie w Monachium F. Rupperta. Ukończyłam 4 letnie szkolenie z psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, które ma akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP). Uzyskany w nim Dyplom Psychoterapeuty Psychodynamicznego

Pracuję z osobami dorosłymi w kontakcie indywidualnym.
więcej

Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu
Gabinet Rozmowa -Psychoterapia Katarzyna Stefaniak
ul. Polna 3a lok. 25, 00-622 Warszawa, Śródmieście, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Psychoterapia • 140 zł

Psychoterapia indywidualna • 140 zł

Psychoterapia depresji • 140 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychoterapeutyczna


Psychoterapia

140 zł

Psychoterapia indywidualna

140 zł

Psychoterapia depresji

140 zł

W jaki sposób ustalane są ceny?

2 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
M

Mama 3 latka

Numer telefonu zweryfikowany

Pani Katarzyna Stefaniak to rzetelny i profesjonalny psychoterapeuta. Nie tylko pomogła mi uprać się z problemami ale również wyprostować wszystkie zawiłe ścieżki mojego życia. Terapię u Pani Katarzyny rozpoczęłam w listopadzie 2017 r., a skończyłam w kwietniu 2018 roku. Jest to serdeczna osoba, która potrafi słuchać i dzielić nasze trudy. Zawsze mogłam liczyć na jej wsparcie.
Cieszę się, że miałam przyjemność pracować z Panią Katarzyną.

mgr Katarzyna Stefaniak

Dziękuję serdecznie za opinię i pozdrawiam.

Joanna Meredyk

Lokalizacja: W innym miejscu

Bardzo mila i sympatyczna psychoterapeutka. Potrafi sluchac, a to jest wazne. Moja terapia trwa nadal i sa postepy :) z czego niezmiernie sie ciesze. Serdecznie polecam!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

13 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Długo by opisywać mój stan i wiem, że powinnam juz dawno udać się do psychologa/psychiatry. Niestety obawiam się, że przez to mogę stracić świadczenia z mops z tytulu opieki nad moją mamą.
Najważniejszym dokuczliwym problemem przez co nie mogę funkcjonowac normalnie jest fobia społeczna. Z uwagi na opieke nad mama. Robie zakupy, załatwiam sprawy urzędowe. Od dłuższego czasu nie mogę się przełamać by iśc do naszego sklepu na wiosce. Na sama myśl ogarnia mnie strach, cała się trzęse, wiec niestety musi chodzić moja mama. Udaje mi się robić większe zakupy w miescie, ale to też wykancza mnie psychicznie. Chciałabym normalnie funkcjonowac i wyreczac mamę w jak największej ilości spraw.
Niestety to tylko jeden z wielu moich problemów psychicznych, ale ten, który najbardziej przeszkadza mi w codziennym funkcjonowaniu. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Jak sobie pomóc bez potrzeby pójścia do lekarza?

Witam,

Nie będę powtarzała tego co napisali przedmówcy, bo zgadzam się z tym, że warto sobie pomóc. Może to być psychiatra, ale przede wszystkim psychoterapeuta, który pomoże zmienić sposób myślenia oraz radzenia sobie z emocjami.

Chcę też powiedzieć, że specjalistów nawet w ośrodkach na NFZ obowiązuje tajemnica zawodowa nie mogą ujawniać kto korzysta z ich pomocy. Chyba, że na wniosek sądu.
Nie sądzę jednak by coś takiego się stało. A to że podejmie pani leczenie jest tylko na korzyść wszystkich osób. Poza tym z różnych powodów można zgłaszać się do psychologa i nie znaczy to, że jest się niewydolnym w opiece nad kimś innym.

Życzę powodzenia i odnalezienia swojej drogi. Pozdrawiam serdecznie.

mgr Katarzyna Stefaniak

Utrata przyjaciela, jak odzyskać
Wiem, że to niecodzienny przypadek... W wakacje założyłem konto na jednym z portali, gdzie piszę z ludźmi po angielsku w celu poprawienia tego języka. Poznałem tam wiele osób, jednym z nich był Ali. Szybko stał się moim ulubionym przyjacielem korespondencyjnym. Pisaliśmy bardzo dużo. Gdy byłem na wczasach, wysłałem mu nawet pocztówkę. Staliśmy się przyjaciółmi [a mam problemy z zaprzyjaźnianiem się], później on stał się nawet moim najlepszym przyjacielem. Pisaliśmy pół roku, ufaliśmy sobie. Nie wstydził się pokazać mi swoich piosenki [Ali śpiewa i gra na gitarze], byłem jednym z dwóch osób, którym powiedział nawet, kto mu się podoba [drugą był jego przyjaciel "niekorespondencyjny"]. Planowaliśmy nawet wspólne wakacje - miałem go odwiedzić. Pewnego dnia nagle zablokował mnie na IG, a ja nadal nie znam powodu. Odczekałem 2 dni, aby "nerwy mu przeszły", napisałem do niego na emaila, na tamtym portalu oraz z drugiego konta na IG, gdzie go przeprosiłem, jeśli zrobiłem coś złego. Zablokował on mnie jednak też na drugim IG. Poczekałem z miesiąc i postanowiłem ponownie spróbować. Wysłałem mu emaila, napisałem do niego na FB [nie korzystaliśmy z tego wcześniej] oraz w komentarzu pod prywatnym filmikiem na YT, do którego linka miałem tylko ja. Przeprosiłem go, powiedziałem, że zależy mi na kontakcie z nim, i napisałem, że jak mnie bardzo nie lubi, to niech chociaż powie mi, co złego zrobiłem. Nic nie odpisał, jednak usunął tamten filmik z YT, więc wiem, że to przeczytał. Wysłałem mu wiadomość, że wiem, że to widział i że go nie zabiję xd I nic. Za to później odczytał on moją wiadomość [wcześniej tego nie zrobił] na portalu, gdzie się poznaliśmy. Po prawie 2 tygodniach od czasu wysłania poprzedniej wiadomości spróbowałem jeszcze raz, lecz nie pisałem już o tamtym, tylko spytałem, czy spotykamy się w wakacje i zacząłem pisać o strajku nauczycieli w Polsce, aby była "luźna rozmowa". Zacząłem go też obserwować na FB, gdyby dostał moje wiadomości do spamu lub gdzieś indziej i nie wiedział, że go znalazłem. Jednak on mnie zablokował i nadal nie wysłał żadnej wiadomości. Wszedł na moje konto na portalu, gdzie się poznaliśmy, lecz - o dziwo - tam mnie na zablokował i nadal mam go w przyjaciołach.
Chciałbym odzyskać kontakt z nim lub przynajmniej dowiedzieć się, dlaczego on go zerwał. Nie mogło to być zwykłe znudzenie się, gdyż byliśmy ze sobą zbyt zżyci. Możliwe, że mógł obrazić się przez mema, którego mu wysłałem dzień przed tym, jak zablokował mnie po raz pierwszy, lub nie wyszło mu coś dziewczyną, w której był zakochany. Mogą być też inne powody, których nie znam... Na F3 zadałem mu anonimowe pytanie w "jego" języku, czy łatwo wybacza, a ten odpowiedział, że tak. Spytałem również, w jakich krajach oprócz tego, gdzie teraz mieszka [Ali jest imigrantem], ma przyjaciół i w jego odpowiedziach padła Polska. Co powinienem zrobić, chciałbym odzyskam kontakt lub chociaż dowiedzieć się, dlaczego on go zerwał?

Witam,
Niestety czasem tak jest, że ważni dla nas ludzie odchodzą i nie zawsze mówią nam dlaczego. Z tego co Pan pisze to wiele kroków Pan podjął i myślę, że nic więcej nie może Pan zrobić jak tylko uszanować jego wybór i przeżyć tą stratę nie rezygnując z dalszym szukaniem przyjaciół. Pisze Pan, że trudno Panu zawierać przyjaźnie - to być może obszar warty przyjrzeniu się tak by było Panu łatwiej.

mgr Katarzyna Stefaniak
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania