Moje doświadczenie

Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych chirurgów w pobliżu

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

6 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia Inny

Byłem pacjentem dr. Waraczewskiego przez około 1 rok.
Przez ten cały czas nie zdiagnozował szczeliny odbytu, która później rozwinęła się do przetoki odbytu. Sytuacja, którą opisuję jest potwierdzona opinią innego specjalisty. Szczelina jest najczęstszą przypadłością proktologiczna zaraz po hemoroidach.
Za to każdym razem miał bardzo dużo czasu na rozmowy że swoją pielęgniarką.
Omijać szerokim łukiem.

R
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia Inny

bardzo przyjazny lekarz ,z humorem ,czułam się zaopiekowana i bez skrepowania mimo" wstydliwej "choroby ,,dokładne wyjaśnienia , dzięki Bogu
Panie doktorze ,że Pan leczy , oby więcej takich lekarzy .

M
Lokalizacja: W innym miejscu

Bardzo w porządku lekarz i do tego miły. Polecam, jeśli potrzebna jest fachowa opinia a przy tym zero stresu i dobra atmosfera w komunikacji.

A

Super przyjazny lekarz, świetny chirurg i przesympatyczny człowiek! Szkoda, że w naszej społecznej służbie zdrowia nie ma przewagi takich lekarzy.

O
Numer telefonu zweryfikowany

Świetny lekarz. Jestem osobą młodą, bardzo bałam się wizyty u proktologa. Okazało się, że niepotrzebnie, Pan Doktor to fachowiec, spokojny, uprzejmy, odpowiedział na wszystkie moje pytania i wątpliwości. Obyśmy mieli w Polsce jak najwięcej takich lekarzy!

G

Byłem u pana Doktora, z żylakami. Jest to dość krępujące, ale pan doktor był miły i stworzył taką atmosferę, że w tej całej sytuacji nie było aż tak, źle. Myślę, że jest kompetentny. Wyszedłem z wrażeniem, ze trafiłem we właściwe ręce. Zdecydowanie polecam.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

31 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Od dziecka mam problem z wypróżnianiem. Często mam zaparcia, a przez to drobne ranki w okolicach odbytu. Ostatnio zrobiła mi się jedna większa która była trochę głębiej, bolała ponad tydzień, zagoiła się po czym po jakimś czasie ok 2 tygodnie znów jest w tym samym miejscu. Są miejsca w których zdecydowanie częściej skóra pęka. Czy z takim czymś powinnam się zgłosić do lekarza? Czasami zasypuję te rany zasypką do ran.

Opisane problemy mogą być związane z powstałą szczeliną odbytu. Aby to zweryfikować konieczne jest badanie proktologiczne. Bez tego badania trudno jest podjąć decyzję o konkretnym leczeniu.

dr n. med. Krystian Waraczewski

Proszę o podpowiedź ile może trwać regeneracja organizmu po wstrząsie krwotocznym? Dziadek tydzień temu miał krwawienie z przewodu pokarmowego (wrzód żołądka), przetoczono mu w sumie po tym 10 jednostek krwi. Wczoraj został wypuszczony ze szpitala w stanie dobrym. Martwią nas najbardziej chwilowe utraty kontaktu z rzeczywistością i mówienie "od rzeczy". Poza tym jest strasznie słaby, nie może przejść kilku kroków, ma przyspieszony oddech. Czy te obiawy ustąpią? A jeżeli tak, to jaki jest orientacyjny czas rekonwalescencji po takiej utracie krwi? Z góry dziękuję za informacje.

Z podanych informacji wynika że Dziadek znalazł się w sytuacji zagrożenia życia (spowodowanej przez masywny krwotok lub długotrwałą utratę krwi). Przetoczenie 10 jednostek krwi świadczy o dużym i trudnym do opanowania niedoborze hemoglobiny. Należy pamiętać, że często u osób starszych występuje jednocześnie niedobór żelaza co implikuje wystąpienie niedokrwistości z niedoboru żelaza. Być może po tej hospitalizacji mamy do czynienia właśnie z taką sytuacją. Krwinki czerwone przetoczone podczas transfuzji znacznie szybciej, w porównaniu z wytworzonymi przez organizm pacjenta krwinkami, ulegają rozpadowi. Być może ten pacjent znalazł się w sytuacji, kiedy przetoczone krwinki uległy rozpadowi a nowe nie zostały jeszcze wytworzone w odpowiedniej ilości. Niestety aby jednoznacznie odpowiedzieć na te problemy koniecznym byłoby wykonanie chociażby podstawowych badań laboratoryjnych, takich jak morfologia krwi z rozmazem oraz poziom żelaza w surowicy. Wyniki takie bezwzględnie musiałby ocenić lekarz i po ich analizie zadecydować cd sposobu dalszego leczenia (z hospitalizacją włącznie).

dr n. med. Krystian Waraczewski
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania