Moje doświadczenie

Wykonuję masaże lecznicze, neuromobilizacje oraz mobilizacje stawów metodą Ackermanna
Metody, które stosuję skutecznie likwidują bóle krzyża, głowy, kręgosłupa oraz stawów, zwłaszcza stawów biodrowych
Posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe (od 1991r.) oraz bogatą wiedzę

Adres

Gabinet Masażu i Rehabilitacji
ul. Chopina 64, XI p, Płock

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
P
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Masażu i Rehabilitacji Inny

Po wizycie u tego pana znacznie mi się pogorszyło, do tego stopnia, że czeka mnie operacja. Byłam u niego w czwartek z bólem kręgosłupa (przepuklina na kregoslupie) i nogi że stanem zapalnym nerwu. Miałam że sobą płytkę z rezonansu, której w ogóle nie otworzył i nie zobaczył. Mimo ogromnego bólu jaki mi towarzyszył, stwierdził, że musi mnie nastawić. Wyszłam od niego jeszcze bardziej obolała. W sobotę zabrano mnie do szpitala, w środę będę mieć operację. Zdecydowanie nie polecam.

Krzysztof Wojciechowski

Witam. Pragnąc zapobiec zafałszowaniu rzeczywistości, wyjaśnię całe zdarzenie.
Pacjentkę przywieziono do mnie w ostrym stanie bólowym przy podawaniu silnych leków opioidowych (Tramal 100mg). Nie mogła długo przebywać w pozycji stojącej, musiała siedzieć.
Podczas wywiadu okazało się, że objawy rwy kulszowej ma od kilku tygodni, w takim stanie udała się na wakacje zagraniczne i po zażyciu kąpieli w zimnym morzu stan się zaostrzył na tyle, że potrzebna była interwencja medyczna w tamtejszym szpitalu. Po powrocie do Polski wykonano diagnostykę RM kręgosłupa lędźwiowego. Kilku lekarzy proponowało różny tok leczenia, pacjentka zdecydowała się na zabiegi rehabilitacyjne z Krioterapią i z każdym dniem czuła się po tych zabiegach gorzej.
Oceniłem stan pacjentki na operacyjny. Nie oglądałem płyty z RM bo wiedziałem, że w takim stanie nie wolno jest nic działać z kręgosłupem. Widząc zablokowany prawy staw krzyżowo-lędźwiowy i rotację miednic zauważyłem szansę, że poprzez usunięcie tych defektów istnieje możliwość odciążenia odcinka lędźwiowego pacjentki. Wykonałem te czynności z powodzeniem. Od 30 lat kieruję się zasadą „pomóc, nie zaszkodzić”. Na koniec oprócz porady o ostrożności i unikaniu pewnych ruchów pocieszyłem Ją i dałem nadzieję, że powinno być lepiej. Nie jest to chyba przestępstwo!! Jednocześnie wyjaśniłem, że stan kręgosłupa jest poważny z uwagi na duży obrzęk świadczący o ostrym stanie zapalnym.
Pacjentka wyszła z Gabinetu samodzielnie i bez problemu jak wiem dotarła samochodem do domu.
Co się wydarzyło później, jakie zachowania pacjentki spowodowały kumulację bólu – nie wiem.
Przykro mi, że skończy się to operacją. Każdy rehabilitant pragnie pomóc i uczestniczyć w leczeniu zachowawczym. Każda operacja jest ostatecznością. Mam nadzieję, że odblokowanie stawu krzyżowo-lędźwiowego i usymetryzowanie miednic przeze mnie przyspieszy powrót do pełni sił i zapobiegnie w przyszłości nawrotom dolegliwości. Sugerowanie, jakoby wizyta w moim Gabinecie była przyczyną operacji pacjentki, jest dużym nadużyciem.
Życzę wszystkiego najlepszego i pozdrawiam serdecznie.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Od ponad 30 lat cierpię na migreny. W ostatnich latach dołączyły dość częste i uporczywe bóle głowy. Tomografia nie wykazała niczego niepokojącego. Czuję coraz większe bóle kręgosłupa szyjnego, lędźwiowego i czasami piersiowego.
*Mam 46 lat, ale już ponad 10 lat temu miałam pierwsze badania w kierunku gęstości kości, które wykazały istniejącą osteopenię.
*Po kilku latach bóle stawów dłoni, nadgarstków i łokci skłoniły mnie do wykonania RTG - okazało się, że badanie wykazało osteoporozę okołostawową i wysokie prawdopodobieństwo RZS.
*W ostatnich 7 latach trzy razy w następstwie gwałtownego ruchu coś mi się blokowało w kręgosłupie i miałam tak ostry ból (pomiędzy odc. piersiowym a lędźwiowym), że za każdym razem leżałam plackiem przez 5-6 dni. Potem samo mijało.
Lekarz z opisu sławnego twierdził, że to dysk.
Mam zawroty głowy, często wpadam w domu na różne przedmioty. Drętwieją mi palce i czasem czuję dziwne mrowienie w stopach. Dretwieje mi szczęka, bo mam jakiś problem że stawami żuchwowo-skroniowymi.

Dwa tygodnie temu ortopeda uznał, że to mogą być problemy spowodowane zablokowanymi kręgami szyjnymi. Mam wiecznie spięte mięśnie. W nocy budzi mnie ból zaciśniętej szczęki.

Ortopeda coś mi tam odblokował skręcając moja głowę brodą w kierunku lewego i prawego barku - głośno chrupnęło kilka razy.

Minęło dwa tygodnie, a mnie coś boli w kręgosłupie na wysokości barku. Ból jest taki jak przy siniaku np po mocnym uderzeniu... czy to może być ból spowodowany gwałtownym odblokowaniem kręgów szyjnych? (po manipulacji ortopedy np jakieś naciągnięcie?)
Może powinnam wykonać RTG tego odcinka?

Rtg jest badaniem podstawowym. Proponuję wykonać tomografię, każdy terapeuta czy lekarz odczyta z niej o wiele więcej. Odblokowanie kręgów szyjnych i odcinka piersiowego metodą Ackermanna (bardzo bezpieczna i skuteczna) powinno dużo pomóc.

 Krzysztof Wojciechowski

Pytanie dotyczące bóle kręgosłupa

Od dłuższego czasu borykam się z taką dolegliwością.W marcu tego roku miałem robiony rezonans magnetyczny.Wynik badania:Spłycenue lordozy kręgosłupa lędzwiowego.Poziomie ustawienie kości krzyżowej.Wysokość trzonów kregów i morfologia sygnału zachowana,nierówności blaszek granicznych z guzkami Schmorla.Osteofity na krawędziach trzonów kregów..Tarcze międzykręgowe o obnizonej intensywności sygnału w obrazach T2-zależnych na piziomie L4/L5/S1 i na poziomie L5/S1 o obniżonej wysokości.Na poziomue L2/L3 L4 niewielkie uwypuklenie krążka międzykregowego z ograniczeniem przestrzeni płynowej i obustronnym ograniczeniem otworów muędzykręgowych. Na poziomie L4/L5 uwypuklenie krążka międzykregowego z centralno-prawostronna przepukliną krążka z asymetryczną kompresją worka oponowego i obustronnym ograniczeniem otworów międzykręgowych z obustronnym konfliktem nerwowym.Szerokość kanału kręgowego w najwęższym miejscu ok.11mm.Na poziomie L5/S1 uwypuklenie krążka międzykregowego z ograniczeniem przestrzenu płynowej i obustronnym ograniczeniem otworów międzykregowych.Dyskretne pidwyższenie IS na obrzeżu krążka-cechy pęknięcia pierścienia włóknistego.Na piziomie L4/L5/S1 odczyny zwyrodnienia w obrębie blaszek granicznych sąsiadujących trzonów kręgów.W badanym odcinku morfologia sygnału rdzenia kręgowego,ogona końskiego i okołokręgosłupowych tkanek miękkich prawidłowa.

Opis rezonansu wskazuje na zmiany z uwagi na przeciążenie kręgosłupa spowodowane zniesieniem lordozy lędźwiowej. Przed podjęciem zabiegów rehabilitacyjnych proponuję poddać się odblokowaniu tego odcinka kręgosłupa, wowczas regeneracja otoków włóknistych krążków międzykręgowych odbędzie się szybciej.

 Krzysztof Wojciechowski

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania