mgr Maciej Pańkowski

Fizjoterapeuta więcej

Wrocław 1 adres

Nr PWZ: 59945

39 opinii
Przewidywany czas odpowiedzi:

Moje doświadczenie

Jestem fizjoterapeutą, ukończyłem studia licencjackie na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku oraz studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W liceum, przygotowując się do zawodów lekkoatletycznych, po raz pierwszy sam doświadczyłem, jak skuteczna może być fizjoterapia, co zainspirowało mnie do zgłębiania tej dziedziny. Z pacjentami pracuję od 2018 r.
Najczęściej zgłaszają się do mnie pacjenci z bólami kręgosłupa, szyi, głowy oraz kończyn górnych i dolnych, nierzadko wśród nich są przetrenowani sportowcy. Prowadzę również rehabilitację poudarową i pomagam seniorom wrócić do samodzielności po złamaniach.

Uwielbiam swoją pracę, ponieważ daje mi wiele możliwości rozwoju, a przywrócenie komuś sprawności dostarcza ogromnej satysfakcji. Mam doświadczenie treningowe w wielu dyscyplinach sportowych. Cały czas się dokształcam, ukończyłem wiele kursów specjalistycznych, zarówno stacjonarnych, jak i online, uczestniczę w konferencjach oraz regularnie biorę udział w webinarach. Co jakiś czas fascynuję się nowym obszarem zdrowia, który intensywniej zgłębiam; aktualnie moją pasją jest oddech.
Uwielbiam wszelkie formy aktywności fizycznej, ale gdy muszę wybrać, zawsze stawiam na góry.
Od lat pomagam pacjentom z najróżniejszymi problemami i jestem w stanie Ci pomóc, jeżeli:
• Cierpisz na ból kręgosłupa, pośladków, ud, kolan lub stóp.
• Doświadczasz bólów głowy, barków, ramion lub w nocy budzi Cię mrowienie rąk.
• Zmagasz się z kontuzją i chcesz jak najszybciej powrócić do treningów.
• Odczuwasz ciągłe napięcie i sztywność w ciele.
• Doznałeś udaru i pragniesz poprawić swoją samodzielność.
• Jesteś osobą po amputacji kończyny dolnej i chcesz chodzić.
• Jesteś seniorem, który chce poprawić swoją sprawność.
• Masz problemy oddechowe po COVID-19 i łatwo się męczysz.
• Poszukujesz nowych metod na poprawę stanu swojego zdrowia.
• Chcesz zwiększyć swoją mobilność i elastyczność poprzez specjalistyczne programy ćwiczeń.
więcej
Zakres porad
  • Fizjoterapia sportowa
  • Fizjoterapia
  • Rehabilitacja medyczna
  • Rehabilitacja pourazowa
  • Kinezyterapia
  • Masaż leczniczy
Pokaż więcej

Adres

TuSprawność
al. Lipowa 12A, Krzyki, Wrocław


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


71 773... Pokaż numer


NIP

8971883845

Adres firmy

al. Lipowa 12A, Wrocław

Usługi i ceny

Konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta)

180 zł

Masaż leczniczy

180 zł

Rehabilitacja pourazowa

180 zł

Terapia mięśniowo-powięziowa

180 zł

Ćwiczenia

180 zł

+ 6 usług

W jaki sposób ustalane są ceny?

39 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
A
Weryfikacja wizyty
• Lokalizacja: TuSprawność • Masaż leczniczy

Jeden z najlepszych lekarzy, których się spotkałem. Po kilku masażach czuję się lepiej niż po tygodniach rehabilitacji. Pan Maciej jest zaangażowany swoim zawodem i widząc że pracuje za powołaniem:) Napewno przyjdę jeszcze

T
Weryfikacja wizyty
• Lokalizacja: TuSprawność • konsultac...więcejja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta) mniej

Moja pierwsza wizyta, p. Maciej bardzo sympatyczny, chętnie dzieli się wiedzą, profesjonalny. Nt skuteczności jeszcze nie mogę się wypowiedzieć, ale biorąc pod uwagę wrażenia z wizyty jestem dobrej myśli : )

N
Weryfikacja wizyty
• Lokalizacja: TuSprawność • konsultac...więcejja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta) mniej

Zdecydowanie polecam! Już po pierwszej wizycie nastąpiła ulga w bólu; jeśli chodzi o p. Macieja to widać, że jest profesjonalistą w swoim fachu a przy tym wizyty przebiegły w bardzo miłej atmosferze.


A
Weryfikacja wizyty
• Lokalizacja: TuSprawność • Terapia bólu

Polecam z całego serca! Pan Maciej jest profesjonalny i zaangażowany w to co robi, trafiłam do niego z ostrym bólem w odcinku szyjnym i zostałam kolokwialnie mówiąc uratowana. Zdecydowałam się na kontynuowanie terapii w tym miejscu ponieważ czuje że zarówno praca wykonana w gabinecie jak i ćwiczenia które dostaje do samodzielnego zrobienia w domu mają realnie pozytywny wypływ na mój stan zdrowia za co ogromnie dziękuje!


K
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: TuSprawność • rehabilitac...więcejja sportowców mniej

Trafiłem do Maćka z przeciążeniem podczas przygotowań do startów biegowych, dwa tygodnie przed półmaratonem. Masaż i wprowadzone poprawki w treningu siłowym i biegowym zaskutkowały życiowym rekordem w półmaratonie. Przed wizytą nie wierzyłem, że uda się wystartować! Maciek jest najlepszy w swoim fachu!


D
Weryfikacja wizyty
• Lokalizacja: TuSprawność • terap...więcejia mięśniowo-powięziowa mniej

Świetny specjalista z ogromną wiedzą i zaangażowaniem. Już po pierwszej wizycie odczułam znaczną poprawę. Polecam każdemu, kto szuka skutecznej fizjoterapii.


D
Weryfikacja wizyty
• Lokalizacja: TuSprawność • terap...więcejia mięśniowo-powięziowa mniej

Wysoko wykwalifikowany specjalista, mistrz w swojej pracy.

mgr Maciej Pańkowski

Bardzo dziękuję, Dimitry. Trochę zajęło nam przywrócenie cię do poziomu sportowego, który by Cię satysfakcjonował, bez bólu ale udało się. Jestem bardzo zadowolony z naszej wspólnej pracy. Pozdrawiam.


W
Weryfikacja wizyty
• Lokalizacja: TuSprawność • konsultac...więcejja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta) mniej

Jestem po wielkim wrażeniem jak pan Maciej podchodzi do pacjentów.. takiej dokładności i zaangażowania chyba nie widziałam jeszcze nigdy jestem pełna nadziei że pomoże w problemie z kolanem który ciągnie się u mnie już długo i przez innych lekarzy jest bagatelizowany. Pierwsza wizyta mnie zachwyciła. Zabieram się do ćwiczeń!

mgr Maciej Pańkowski

Bardzo dziękuję za opinię. Cieszę się z Pani entuzjazmu do ćwiczeń. Proszę się trzymać protokołu postępowania i stopniowo będziemy budować stabilizację. Zaufać procesowi, ćwiczyć, a wróci Pani do sprawności. Pozdrawiam.


M
Płatność i wizyta zweryfikowane
Lokalizacja: TuSprawność • rehabilitac...więcejja sportowców mniej

Świetna atmosfera. Bezbłędna diagnoza i skuteczny plan treningowy pozwolił na szybki powrót do sprawności.

mgr Maciej Pańkowski

Bardzo dziękuję za opinię. Zdrówka życzę


J
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: TuSprawność • terap...więcejia mięśniowo-powięziowa mniej

Pan Maciej dokładnie tłumaczy każdy ruch, ćwiczenia są dostosowywane do moich możliwości. Po każdym spotkaniu widać efekty. Rehabilitacja przebiega w miłej atmosferze i motywuje do dalszych ćwiczeń. Serdecznie polecam Pana Macieja!

mgr Maciej Pańkowski

Bardzo dziękuję za opinię i świetną współpracę. Trzymam kciuki za dalsze postępy w ćwiczeniach. Pozdrawiam.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

35 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Moja historia jest długa, mam 36 lat, w czerwcu 2022 r zachorowałem na chłoniaka z komórek T, który zaatakował mój kręgosłup. W sierpniu z powodu ucisku na rdzeń musiałem mieć operację odbarczania kręgosłupa po której zostałem sparaliżowany (kończyny dolne), długa i ciężka rehabilitacja w trakc...więcejie leczenia onkologicznego przyniosła efekt, zacząłem ruszać nogami, sam siadać, byłem też pionizowany, udało mi się zrobić parę kroków. W styczniu tego roku podczas tk okazało się, że moj kręgosłup jest w opłakanym stanie, że składam się wpół, potrzebna była natychmiastowa operacja stabilizacji i tak 2 tyg temu miałem operację stabilizacji kręgosłupa na odcinku th7-th12, po operacji ruszałem nogami , podnosiłem je , zginąłem. Po powrocie do domu ból pleców oraz straszne wymioty po Ketonalu spowodowały, że nie mogę się rehabilitować, nie mam na to siły i znowu przestałem ruszać lewa nogą a prawa ruszam minimalnie. Czy to tylko chwilowe, spowodowane osłabieniem czy cos poważniejszego? Błagam o radę co robić.....pod koniec kwietnia jadę na miesięczna rehabilitację w ośrodku ale do tego czasu muszę coś robić a ból jest tak silny że ciężko mi cokolwiek ćwiczyć mniej

Na podstawie tego, co Pan powiedział, oraz mojego doświadczenia, radzę, aby nie przestawać ćwiczyć. Jeśli jest bardzo ciężko i nie ma Pan siły, aby poruszyć lewą nogą, proszę wykonywać lżejs...więcejze ćwiczenia, np. napinanie izometryczne mięśnia czworogłowego (jakby chciał Pan pociągnąć stopę na siebie) przez 5 sekund, a następnie rozluźnianie na 5 sekund, przynajmniej 5 razy. Potem można wciskać piętę w podłoże, a następnie napinać pośladki. Prawa noga również może wykonywać te ćwiczenia.

Nie powiem Panu, ile serii wykonywać, ponieważ to dobiera się indywidualnie, ale można zacząć od 2 i testować, jak się Pan będzie czuł. Jeśli wszystko jest w porządku, to warto zwiększać liczbę serii i wykonywać kilka w ciągu dnia. Radzę nie czekać do kwietnia i dobrze, aby fizjoterapeuta dobrał Panu takie ćwiczenia, które nie będą nasilały dolegliwości bólowych. Jedno jest pewne – im szybciej wróci Pan do ćwiczeń, tym lepiej. Jeśli brak siły, ćwiczenia mogą być tego dnia krótsze lub mniej intensywne, ale ważne jest, aby były wykonywane.

Trzymam za Pana kciuki i proszę się nie poddawać. mniej

mgr Maciej Pańkowski

Trafiłam ostatnio na filmik na instagramie, gdzie pan (podobno fizjoterapeuta) twierdził, że nie rozluźnia się szyi wzmacniając ją, na co inni panowie (też podobno fizjoterapeuci) twierdzili, że tylko mocny mięsień może się rozluźnić a słaby się spina. Czy mogłabym prosić o wyjaśnienie jak to je...więcejst z tymi mięśniami? Bo mnie to zainteresowało. Czy chodzi o to, że jak ktoś ma słaby mięsień to on się bardzo napina, żeby utrzymać czyjś kręgosłup np. podczas pracy siedzącej co powoduje ból, a mocny mięsień nie musi się aż tak spinać? mniej

Temat nie jest prosty, ale spróbuję przekazać go w przystępny sposób. Nie obiecuję że się uda. Aby go zrozumieć, najpierw trzeba wyjaśnić, jaka jest różnica pomiędzy nadmiernie napiętym a słab...więcejym mięśniem. Nadmiernie napięty mięsień może być napięty, ponieważ jest słaby, ale może również być napięty z powodu braku aktywacji jego antagonistów (czyli mięśni wykonujących przeciwny ruch), którzy go nie regulują. Przykład: zginacze bioder w pozycji siedzącej. Zazwyczaj ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa wynika z tego, że prostowniki bioder nie regulują zginaczy. Część zginaczy, przyczepionych bezpośrednio do kręgosłupa lędźwiowego i biodra, napina się, co prowadzi do bólu.

Mięśnie słabe z kolei będą napięte wtedy, gdy będą wykonywały pracę przekraczającą ich możliwości – to jest kluczowy moment. Różne mięśnie pełnią różne zadania. Mięśnie szyi nie muszą być silne, ponieważ są stosunkowo małe i ich głównym zadaniem jest to, aby szyja była ruchoma, a nie przeciwdziałała dużym obciążeniom. Przykład: ktoś, kto siedzi 7 godzin dziennie pochylony przy biurku, może odczuwać ból w szyi. Jeżeli zacznie trenować siłowo mięśnie szyi, ból może się nasilić. Takiej osobie, jak i 95% społeczeństwa, nadmiernie umięśniona szyja jest niepotrzebna. Taka osoba powinna skupić się na regularnych, płynnych ruchach szyi w bezbolesnym zakresie, aby mięśnie zaczęły się wzajemnie regulować.

Mięśnie kończyn górnych i dolnych natomiast powinny być zarówno silne, jak i nie nadmiernie napięte, ponieważ w ich przypadku podczas chodu, biegania, skakania czy noszenia przedmiotów dochodzi do dużych przeciążeń. Jeśli nie będą wystarczająco silne, zaczną się nadmiernie napinać.

Posumowując: Mięsień nadmiernie napięty jest zawsze słaby bo nie może w pełni wykorzystać swojego potencjału ale nie zawsze musi być z tego powodu trenowany siłowo. Mięsień słaby nie zawsze musi być nadmiernie napięty, bo to zależy od tego jakie zadanie musi wykonać.
Zdnie że nie rozluźnia się szyi wzmacniając ją jest prawdziwe.
Zdanie że tylko mocny mięsień może się rozluźnić, a słaby się spina jest warunkowo prawdziwe bo to zależy od funkcji danego mięśnia. Nie jest prawdziwe w przypadku szyi dla przeciętnego zjadacza chleba, który nie trenuje sportów walki. Mam nadzieję że chociaż trochę rozjaśniłem temat, a nie jeszcze bardziej zamieszałem. Pozdrawiam. mniej

mgr Maciej Pańkowski
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania