mgr Magdalena Bernatowicz-Bujwid

Psycholog więcej

Warszawa 2 adresy

Moje doświadczenie

Jestem psycholożką w trakcie kursu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Absolwentką jednolitych studiów magisterskich o kierunku Psychologia oraz studiów podyplomowych na kierunku Diagnoza Psychologiczna w praktyce klinicznej na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie. Posiadam specjalności z Przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz Kliniki zaburzeń seksualnych.

Doświadczenie zdobywałam dzięki praktykom i stażom m.in. w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Środowiskowym Domu Samopomocy. Aktualnie pracuję w Klubie Integracyjnym dla osób doświadczających kryzysów psychicznych oraz przeprowadzam konsultacje psychologiczne w Centrum Praw Kobiet. Ponadto odbyłam własną terapię w podejściu humanistyczno-egzystencjalnym w celu dbania o własny rozwój psychiczny.

Wyznaję pracę interdyscyplinarną (łączącą wiedzę wielu specjalistów) oraz holistyczne (całościowe) podejście do człowieka. W pracy najbliższe jest mi podejście humanistyczno-egzystencjalne, które zakłada empatyczne i otwarte podejście do Klienta oraz uczy odpowiedzialności za własne decyzje. Podejście to uzupełniam technikami poznawczo-behawioralnymi.
więcej

Adresy (2)

Dialogujmy - Magdalena Bernatowicz-Bujwid
Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu
Centrum Praw Kobiet

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna online


Poradnictwo psychologiczne online

100 zł

W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Magdalena Bernatowicz-Bujwid? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

4 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Mam problem. Mianowicie Mam przyjaciela na odległości z którym się znamy 2 lata. Dobrze się razem dogadujemy i w ogóle mamy podobne charaktery i uzupełniamy się. Tylko jest problem że po 2 latach dopadła nas rutyna i często się zdarza że gadamy o tym samym albo po prostu zapada niezręczna cisza i nie mamy o czym gadać. Czy to jest niepokojące? Jak to zmienić? Jak rozwijać rozmowę by była ciekawa i lekko szkła?
Pozdrawiam

Każda relacja (nie tylko miłosna) przechodzi różne fazy. Często mamy fantazję, aby relacja zawsze wyglądała tak samo, nie zmieniała się lub wyglądała "jak kiedyś". Bardzo ważne jest zaakceptowanie tej zmienności, inności, przemijalności. Może to wzbudzać w nas opór, złość, bezradność czy lęk. Pytanie - czy Państwo rozmawialiście o tej zmianie? Czy czuje to tylko Pani czy może przyjaciel ma podobne odczucia? Z czego wynika odczuwana przez Panią (być może także przyjaciela) zmiana? Czy wpływ na wspomnianą przez Panią rutynę ma odległość? Omówienie swoich wzajemnych uczuć, obaw, potrzeb czy nawet oczekiwań bardzo często wzmacnia relację, rozwiewa wątpliwości, pozwala na ujawnienie ważności relacji, danie zainteresowania oraz wzięcia tego zainteresowania dla siebie. Czuję w Pani wypowiedzi dużo obaw, lęku, ale także chęci zadbania o relację. Może warto byłoby skonsultować się z psychologiem - celem omówienia - czego Pani potrzebuje od relacji. Życzę Pani odnalezienia odpowiedzi na to pytanie - niezależnie od tego jak potoczy się Państwa relacja.

mgr Magdalena Bernatowicz-Bujwid

Mam pytanie leczę się na zaburzenia psychotyczne po substancjach psychoaktywnych i mam nadal jeden objaw. Objawia się on jak by coś poruszało mi się w kroczu omamy mi wmówiły. Czym to najlepiej wyleczyć? Lecze się praktycznie 5 lat.

Zastanawiam się jakiego typu "leczenie" ma P. na myśli? Psychoterapię połączoną z farmakoterapią? To bardzo istotna kwestia. Można poszukiwać znaczenia tych urojeń i minimalizować ich wpływ na codzienne funkcjonowanie. Jeżeli jest P. pod opieką psychoterapeuty - zachęcam do poruszenia tej kwestii.

mgr Magdalena Bernatowicz-Bujwid
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.