Moje doświadczenie

ENGLISH BELOW

Uwaga - przyjmuję w trzech różnych lokalizacjach - kalendarz wyświetla terminy w każdej z nich osobno.

Jestem magistrem psychologii oraz dyplomowaną psychoterapeutką psychodynamiczną. Ukończyłam czteroletnie, całościowe szkolenie w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, posiadającym rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u superwizora rekomendowanego przez PTPpd, specjalizującego się w pracy metodą TFP.

W pracy z pacjentem wykorzystuję techniki TFP (ang. Transference Focused Psychotherapy) czyli terapii skoncentrowanej na przeniesieniu - metody szczególnie skutecznej w leczeniu zaburzeń osobowości.
Z diagnozą zaburzeń osobowości wiąże się częstotliwość spotkań dwa razy w tygodniu, w pozostałych przypadkach sesje odbywają się co tydzień.

Terapia psychodynamiczna, którą prowadzę, polega na poszerzaniu świadomości pacjenta o czynniki, z których nie zdaje sobie sprawy, a które mają znaczący wpływ na jego myślenie, przeżywanie i zachowanie. Opracowanie ich pozwala dokonać zmiany na głębokim poziomie, w konsekwencji nie tylko osłabiając problematyczne objawy, ale także zmniejszając prawdopodobieństwo ich nawrotów.

Doświadczenie w pracy z pacjentami zdobyłam na Oddziale Stacjonarnym Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, Oddziale Stacjonarnym Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu, Oddziale Dziennym Centrum Psychiatrii w Lubinie, we Wrocławskim Centrum Alzheimerowskim oraz w Ośrodku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Zduńskiej Woli. Prowadzę także praktykę prywatną. Pracuję również w języku angielskim.

Jeżeli nie mam możliwości odebrać, proszę o zostawienie wiadomości - oddzwonię.

ENGISH

I have a master's degree in psychology and I'm a psychodynamic psychotherapist. I graduated from the Krakow Psychodynamic Center, recommended by the Polish Psychological Association. I am also a member of the Polish Society for Psychodynamic Psychotherapy. My work is regularly supervised by a supervisor recommended by the PTPpd, who specializes in using the TFP method.

When working with patients, I use TFP (Transference Focused Psychotherapy) techniques, i.e. transference-focused therapy - a method that is particularly effective in the treatment of personality disorders.
The diagnosis of personality disorders is related to higher frequency of meetings - two sessions per week. In other cases sessions are held once a week.

The psychodynamic therapy I conduct involves expanding the patient's awareness of factors of which they are unaware, but which have a significant impact on their thinking, experiences and behavior. Developing them allows making changes at a deep level, consequently not only weakening problematic symptoms, but also reducing the likelihood of their recurrence.

I gained experience in working with patients at the Lower Silesian Mental Health Center in Wrocław, the Hospital for the Neurologically and Mentally Ill in Lubiąż, the Psychiatric Center in Lubin, the Wrocław Alzheimer's Center and the Crime Victims Assistance Center in Zduńska Wola. I also run a private practice.

If I am unable to answer the call, please leave a message and I will call you back.
więcej

Adresy (4)

Psychoterapia Magdalena Mucha


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Gotówka

Psychoterapia psychodynamiczna (opis) • 200 zł

Psychoterapia psychodynamiczna • 200 zł

Psychoterapia psychodynamiczna (pierwsza wizyta) (opis) • 200 zł +1 więcej

Psychotherapy in English • 250 zł


NIP

6912555535

Adres firmy

REGATOWA 117, Kunice
Psychoterapia Magdalena Mucha
Aleja Lipowa 22/2, Krzyki, Wrocław


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Gotówka

NIP

6912555535

Adres firmy

REGATOWA 117, Kunice

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
Karta płatnicza, Blik, Przelew na konto

NIP

9121931759

Adres firmy

Królewiecka 15 / 3, Wrocław
Dobre Miejsce. Centrum terapii


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja psychologiczna online (opis) • 200 zł

Konsultacja psychoterapeuty – psychoedukacja (opis) • 200 zł

Psychoeducation in english (opis) • 220 zł +2 więcej

Psychoedukacja online (opis) • 200 zł

Psychological consultation in English (opis) • 220 zł


Sposób płatności: Blik, Przelew na konto

Płatności za wizytę online należy dokonać 24h przed sesją:
- BLIKiem (tel. +48 *** *** ***);
- przelewem tradycyjnym

Bank Santander
Odbiorca: Poradnia "Dobre miejsce"
04 **** **** **** **** **** ****

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.

* Niektóre informacje zostały ukryte z powodu ochrony danych. Zobaczysz je po umówieniu konsultacji.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).


NIP

9121931759

Adres firmy

Królewiecka 15 / 3, Wrocław

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna online

200 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna

200 zł

Psychoterapia

200 zł

Psychoterapia psychodynamiczna

200 zł

Couple psychotherapy in English

300 zł

+ 14 usług

W jaki sposób ustalane są ceny?

6 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
K
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Dobre Miejsce. Centrum terapii Konsultacja psychologiczna online

Pani przekładała mi wizytę dwukrotnie pierwszy raz dzień przed SMS gdzie napisała, że mam sama znaleźć inny termin, bo jest chora. Drugim razem wizytę, która była już opłacona odwołała recepcja 2 GODZINY PRZED jako powód podając problem techniczny (wizyta miała być online, a dzwoniąc był sygnał). Dzwoniłam do Pani, żeby to wyjaśnić i dać jej szansę jednak nie odbiera i do tej pory nie oddzwoniła ani nie przeprosiła za swoje zachowanie. Czuję się zlekceważona przez Panią Magdalenę. Sama studiuję psychologie i nie wyobrażam sobie jak można tak traktować pacjentów w zawodzie, w którym nieodbieranie telefonów i przekładanie w czasie wizyt może realnie wpłynąć na czyjeś zdrowie i życie. Przecież ludzie często szukają terapeuty prywatnie, bo nie dają rady czekać na wizytę refundowaną przez samobójcze myśli, okaleczanie się itp. W skrócie: nie polecam Pani Magdaleny, ponieważ uważam, że dobry terapeuta to taki, który JEST. Zwrot pieniędzy za wizytę został zaproponowany przez ośrodek i od razu dotarł na moje konto w związku z czym na szczęście nie poniosłam kosztów zaistniałej sytuacji.

J
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Psychoterapia Magdalena Mucha konsultacja psychoterapeutyczna

Profesjonalne podejście i jasno wytłumaczony plan i proces terapii. Serdecznie polecam

A
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Psychoterapia Magdalena Mucha konsultacja psychoterapeutyczna

Moja opinia na temat podejścia tego psychoterapeuty jest niejednoznaczna. Z jednej strony doceniam zaangażowanie w proces terapeutyczny oraz chęć intensywnej pracy z pacjentem. Regularne sesje terapeutyczne mogą być niezwykle pomocne w osiąganiu postępów i w niektórych przypadkach rzeczywiście są zalecane.
Jednakże, uważam, że istotnym elementem skutecznej terapii jest uwzględnianie indywidualnych możliwości i ograniczeń pacjenta, w tym również aspektów finansowych. Nacisk na częste wizyty, mimo wiedzy o trudnej sytuacji materialnej pacjenta, może wywołać dodatkowy stres i poczucie dyskomfortu. Ważne jest, aby terapeuta wykazywał zrozumienie i elastyczność, dostosowując plan terapii do realnych możliwości pacjenta. Pani terapeutka po usłyszeniu negatywnej odpowiedzi na pytanie, czy widzimy się za tydzień, nie zaproponowała innego terminu wizyty, tylko kazała umówić się przez tę aplikację. Gdzie tu empatia i profesjonalizm? Nie wiem.

mgr Magdalena Mucha

Szanowna Pani, dziękuję za opinię.
Zgłosiła się Pani do terapeutki pracującej w nurcie psychodynamicznym. Sesje w tej modalności nie mogą odbywać się rzadziej niż 1-2 razy w tygodniu. Ta informacja jest zamieszczona na moim profilu oraz poinformowałam Panią o niej na żywo.
Nie każdy pacjent chce się podjąć takiego procesu i jest to zrozumiałe, dlatego poprosiłam Panią o przemyślenie na spokojnie całej sprawy i zgłoszenie się do mnie jeśli uzna Pani, że chce kontynuować spotkania.
Nakreślenie warunków leczenia jasno na samym początku i dbanie o to, aby terapia przebiegała zgodnie ze sztuką jest wyrazem dbałości o etykę pracy, a więc i wyrazem troski o pacjenta.
Pozdrawiam

A
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

To była trudna terapia, skok na głęboką wodę, ale bardzo wiele mi dała. Po wielu latach bycia w szkodliwym dla mnie miejscu w końcu potrafiłam się odsunąć i zająć swoim życiem, skupić się na swoich dzieciach. Dzisiaj jestem szczęśliwa. Pani Magdzie dziękuję za cierpliwość i otworzenie mi oczu.

M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Psychoterapia Magdalena Mucha konsultacja psychoterapeutyczna

Pani Magdalena to wyjątkowa osoba. Bardzo empatyczna i profesjonalna. Ujęła mnie swoim spokojem i wnikliwością. Kontakt z nią daje poczucie bezpieczeństwa.

I
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Psychoterapia Magdalena Mucha

Bardzo empatyczna, profesjonalna i zaangażowana Pani terapeutka. Po kilku konsultacjach udało się ustalić przyczynę moich trudności i plan dalszej pracy.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

5 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Czy psychoterapeuta psychodynamiczny powinien zadawać jakieś zadania, komentować słowa pacjenta, mówić co myśli albo radzi?

Wiem, że chyba w nurcie behawioralno-poznawczym tak jest. Ja już rok temu zacząłem terapię w nurcie psychodynamicznym, ale ostatnio zauważyłem, że ciągle się kręcę w kółko... Co rusz schodzi wszystko na 2-3 główne tematy. Z drugiej strony terapeutka raczej nie komentuje co mówię, nie daje żadnych zadań, nie mówi co myśli na ten temat, który poruszam, tylko dopytuje raz na jakiś czas o szczegóły tego, co mówiłem. Mówiłem o tym kręceniu w kółko na spotkaniu, ale nie otrzymało to komentarza.

Czy to prawidłowe? Nie wiem, czy tak to ma być, czy może powinienem więcej wymagać od terapeuty, może jednak zadania/interpretacje/opinie psychoterapeuty są wskazane?

Psychoterapeuta psychodynamiczny sam z siebie nie proponuje tematów czy zadań głównie po to, by oddać pacjentowi odpowiedzialność za samego siebie i to o czym chce rozmawiać, oraz aby nie zaburzać tego, z czym pacjent przychodzi na sesję. W tej modalności wychodzimy z założenia, że źródłem problemów są różne kłopotliwe części psychiki, które nie są dostępne świadomości, niemniej istnieją i wpływają na doświadczenia człowieka. By te nieuświadomione elementy móc wychwycić, potrzebny jest dostęp do strumienia świadomości, wolnych skojarzeń. Dlatego tak istotne jest aby to pacjent dzielił się tym, co przychodzi mu aktualnie na myśl (a terapeuta pomagał w eksplorowaniu tych treści), a nie żeby terapeuta wnosił swoje pomysły czy kierunki.
Co tyczy się opinii terapeuty, najczęściej nie ma na nie miejsca, również ze wględu na naturę tego procesu. Aby nieświadome części psychiki pacjenta mogły się odtworzyć w relacji terapeutycznej, terapeuta pozostaje w dużej mierze "bezimienny". Bez opinii, poglądów, preferencji. Dzięki temu staje się płótnem, na który psychika pacjenta może projektować siebie. Mówiąc obrazowo, to trochę tak jak ze sztuką - w tym samym obrazie, filmie, o ile nie jest nachalny interpretacyjnie, każdy człowiek zobaczy coś innego, bo każdy interpretuje według swojego świata wewnętrznego. Oczywiście od powyższych zasad zdarzają się wyjątki, niemniej próbowałam tu przybliżyć ogólne zasady funkcjonowania tego nurtu.
I tak jak napisali moi przedmówcy, zawsze warto dzielić się z terapeutą swoimi wrażeniami i wątpliwościami.
Pozdrawiam

mgr Magdalena Mucha

Od prawie 2 lat cierpie najpewniej na nerwice natrectw. Nie byłem jeszcze z tym u psychologa. Na początku miałem natręctwa związane z religią o myślach grzesznych.Nie chciałem tych myśli ale one ciągle powracały. I dlatego własnie przestałem wierzyć w Boga.Potem pojawiły się natrętne czynności takie jak np.gdy 2 razy nie dotkne tego to coś tam się komuś albo mi stanie . Ale teraz te czynności prawie mi przeszły :) Ale myśli ciągle zostały i to co teraz przeżywam jest nie do zniesienia :( Pojawiła się derealizacja . I pojawiły się bardzo dziwne myśli... niewiem czy miał ktoś tak kiedyś bo to jest naprawdę dziwne np.ta myśl mnie dręczy najbardziej że życie poprostu nie ma sensu . Nie mam depresji jestem uśmiechniętą osobą (w środku nie) ciesze się też z różnych rzeczy mam też hobby. Albo takie myśli: że nie mam świadomości co się dzieje lub że wszytko to co robię nie ma sensu dopóki nie wyjde z tej nerwicy (niewiem czy to nerwica ale pewnie tak)
Ostatnio mam trochę więcej nadzieji :) bo miałem tak że jej prawie wogule nie miałem. Co mam z tym zrobić?Czy wyjdę z tego?Czy tylko ja mam takie myśli.

Tak, z natręctw można się wyleczyć. W przypadku zachowań i myśli kompulsywnych wysoką skutecznością wykazuje się terapia psychodynamiczna, która sięga do podłoża problemu ulokowanego w głębszych warstwach psychiki i leczy go w zarodku, zamiast próbować "wyciszać". Dzięki temu objawy typu kompulsje mogą całkowicie ustąpić i nie wracać w przyszości.
Pozdrawiam

mgr Magdalena Mucha
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania