Moje doświadczenie

Prowadzę terapię logopedyczna osób dorosłych z zakresu:

1. Interwencji logopedycznej po udarach lub urazach mózgu.

Autorski program usprawniania funkcji językowych i komunikacyjnych, bazujący na stymulacji czucia narządów mowy poprzez masaże logopedyczne, ćwiczenia językowe, słuchowe oraz ćwiczenia pamieci.

2. Terapii logopedycznej u pacjenta z dyzartria w przebiegu chorób neurologicznych jak np. SM, choroba Willsona i inne, a także w przypadku powikłań poudarowych w postaci asymetrii twarzy.

Program mojej terapii w przypadku w/w chorób opiera się na manualnej terapii neuro-motorycznej dr Castillo Moralesa argentyńskiego lekarza i fizjoterapeuty.

3. Terapii neurotaktylnej MNRI

Celem mojej terapii neuro-motorycznej, bazującej na neurotaktylnej terapii MNRI, jest wspomaganie organizmu w tworzeniu naturalnych mechanizmów regulacji funkcjonowania układu nerwowego, normalizowanie percepcji dotykowej oraz równoważenie napięcia mięśniowego.
Terapia dedykowana jest osobom będącym w stresie pourazowym lub przewlekłym, ze stanami lękowymi, nerwicowymi i depresyjnymi.
Twórcą terapii MNRI jest dr S.Masgutova dr psychologii rozwojowej i edukacyjnej, dyrektor Międzynarodowego Instytutu dr S. Masgutovej w Polsce oraz Educational Instytutem for Neuro-Sensory-Motor and Reflex Integration w USA.
więcej

Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych logopedów w pobliżu

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Magdalena Rodziewicz? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

5 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące afazja

Zona jest po wylewa dwa miesiące po wylewie rozmawiała teraz nie rozmawia jest osobą leżąca czy można coś doradzić.

Jeżeli zdolność funkcji nadawczych mowy uległa tak znacznemu pogorszeniu, to sugerowalabym w pierwszej kolejności konsultację neurologiczną celem sprawdzenia za pomocą diagnostyki obrazowej, czy nie doszło do ponownego udaru. Kiedy neurolog zdiagnozuje aktualny stan neurologiczny, można skontaktowac się z logopedą, który postawi diagnozę logopedyczną i ustali plan terapii. Nie jest możliwe określenie sposobu pracy z pacjentem po udarze zaocznie, ponieważ istnieje wiele rodzajów zaburzeń mowy występujących w schorzeniach neurogicznych.
Życzę dużo zdrowia i wytrwałości w walce z chorobą.

mgr Magdalena Rodziewicz

Przez kilkanaście lat od małego miałem ciężka terapię logopedyczną zakończoną sukcesem. Po 5 latach zaczęły wracać dawne problemy w postaci niezrozumiałej wymowy dla otoczenia. Jednak martwi mnie powtarzająca się i utrudniająca naukę na studiach ,,blokada" polegająca na wielkim strachu przed odpowiedzią ustną oraz brakiem możliwości powiedzenia słów a zwłaszcza zapominania nauczonych treści. Bliscy narzekają na zbyt głośną wymowę zwłaszcza przez telefon czy podczas rozmowy jakbym miał problemy ze słuchem. Jednak badania słuchu wykluczyły to. Czy konieczna jest konsultacja logopedyczna/neurologopedyczna?

Nie znam dokładnie historii Pana choroby, ale odnosząc się do tych informacji, które zostały tu zawarte, oraz dążąc do holistycznego spojrzenia na Pana problem proponuję zasięgnąć także opinii psychologa, neurologa i audiologa.

mgr Magdalena Rodziewicz
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania