Moje doświadczenie

Miło Cię widzieć!

Jeżeli znalazłeś się na tej stronie, prawdopodobnie szukasz kogoś, kto odpowie na Twoje pytania, pomoże rozwiązać problemy, przezwyciężyć trudności. Osoby, która będzie towarzyszyć Ci w poszukiwaniu i budowaniu Twojej tożsamości, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru seksualności. A może ten etap jest już za Tobą i potrzebujesz kogoś, kto pomoże Ci się rozwinąć i czerpać z życia seksualnego (i nie tylko) jeszcze więcej radości i satysfakcji?
Bez względu na etap podróży w krainę radosnej seksualności, na którym aktualnie się znajdujesz, z przyjemnością będę Ci towarzyszyć w osiąganiu Twoich celów. Moim priorytetem jest, aby każda osoba czuła się dobrze w swoim ciele, wprowadzała pozytywne zmiany i mogła realizować swoje marzenia.

Kim jestem?

Osobą ceniącą wolność, indywidualizm, własne zdanie i wybory. Nie lubię schematów, które mają pasować do wszystkich, etykietek, które dzielą ludzi, a zasłaniają człowieka. Nie zgadzam się na narzucanie innym sztywnego gorsetu zasad tzw. moralności. Uważam, że to różnorodność nadaje barw światu i ludziom, a moją pasją jest właśnie szukanie, badanie i wspieranie tej różnorodności.
Moim największym szczęściem było dorastanie w świecie otwartych granic, co umożliwiło mi częste podróżowanie. Zafascynowana kolorytem świata, odmiennością kultur, a zarazem uniwersalnością ludzkich pragnień postanowiłam badać ich powstawanie. Z takim zamiarem zaczęłam studia na wydziale Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (dziś Uniwersytet SWPS). Wkrótce do psychologii międzykulturowej dołączyło zaciekawienie obszarem wspomagania rozwoju i psychologią pozytywną. Seksuologia dołączyła jako ostatnia, lecz najsilniejsza z pasji. Zdobyłam dużo wiedzy, którą poszerzyłam także działając w organizacjach tj. Kampania Przeciw Homofobii, Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton oraz Stowarzyszenie Lambda Warszawa. Czułam się jednak przepełniona mnóstwem teorii, sztywnymi kategoriami, kryteriami, schematami i uogólnieniami. Z jednej strony - otwartość i akceptacja, z drugiej – diagnozy, poszukiwanie kolejnych objawów, przyczyn, deficytów i, gdzieś na końcu, leczenie. Chciałam wspierać ludzi w realizowaniu ich potrzeb, jednak metody, które poznałam, w moim odczuciu nie stawiały tego na pierwszym miejscu. Zastanawiałam się, czy naprawdę trzeba przechodzić przez cały proces poszukiwania problemów i przyczyn, żeby wprowadzić pozytywne i długotrwałe zmiany. Tak odkryłam metodę Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR).

Jakimi metodami pracuję?

Stosując Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach stawiam Twoje potrzeby na pierwszym miejscu. W trakcie sesji jestem Twoją towarzyszką i przewodniczką. Dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, pokazuję różne możliwości, które pozwolą Ci spojrzeć na siebie z innej perspektywy. Zachęcam do stawiania czoła kolejnym wyzwaniom i wspieram na każdym etapie procesu zmiany. Wspólnie z Tobą ustalam kierunek, tempo oraz sposób współpracy. Każda decyzja należy do Ciebie – osoby która dysponuje najlepszą wiedzą o swoim życiu i jako jedyna wie, które rozwiązanie będzie najlepsze w jej przypadku.
Metody i podejście stosowane w TSR są w dużej części zbieżne z tymi stosowanymi w life coachingu. Z kolei z połączenia idei life coachingu i tradycyjnej terapii seksuologicznej narodził się sex coaching. Miałam szczęście i honor poznać to podejście bezpośrednio od dr Patti Britton – jego twórczyni – i dr Roberta Dunlapa, który razem z nią założył Sex Coach University. Tych dwoje światowej klasy specjalistów i cudownych ludzi poszerzyło moją wiedzę i osobiste doświadczenie, przygotowując mnie do pracy w roli profesjonalnego sex coacha. Uczestniczyłam w prowadzonych przez nich warsztatach rozwoju osobistego dla osób pracujących w obszarze seksualności (SAR – Sexual Attitude Reassessment and Restructuring oraz ASPEX – Advanced Sexological Personal Exploration Xperience), a także intensywnym szkoleniu z seksuologii klinicznej. Aktualnie jestem w trakcie certyfikacji na poziomie drugim (Sex Expert) w Sex Coach University.
więcej

Adres

Rozwiązania - Magdalena Szymalak
Algierska 17K, Praga-Południe, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych seksuologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja online

130 zł

Psychoterapia indywidualna

160 zł

Couple psychotherapy in English (on-line)

270 zł

Couples therapy in English

300 zł

Konsultacja seksuologiczna online

130 zł

+ 9 usług

W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Magdalena Szymalak? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

7 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Mam 29 lat i dość krępujące pytanie.
Jeszcze nigdy nie współżyłem fizycznie z dziewczyną... Trochę już się naczytałem przeróżnych rad co do pierwszego razu, ale mój problem polega na tym, że ja bardzo szybko szczytuję. Nie wiem, czy to wskutek nierozładowanego popędu seksualnego (zdarzało mi się masturbować, ale z przyczyn moralno - światopoglądowych nie chcę w ten sposób się zaspokajać, poza tym masturbacja może uzależnić). Czasem wystarczy, że sobie coś wyobrażę, albo zobaczę jakiś fragment nagiego ciała kobiecego (zwłaszcza uda, piersi, dekolt) i czuję, że już się "nakręcam", że tak powiem.... Jak się można nauczyć kontrolować wytrysk? Powolny oddech - próbowałem, częściowo pomaga. Czy może powinienem częściej wychodzić z inicjatywą / przyjaźni/ związku do płci przeciwnej i w ten sposób niejako przyzwyczaić się do obcowania z płcią przeciwną?... Jestem dość nieśmiały, proszę o jakąś radę. dziękuję.

Dzień dobry!

Kwestia kontroli wytrysku jest umiejętnością, która polepsza się w miarę ćwiczeń. Im silniejsze podniecenie, tym trudniej o kontrole, więc nierozładowane napięcie na pewno wpływa negatywnie. Z punktu widzenia fizjologii i rozwoju masturbacja jest prawidłowym i bezpiecznym sposobem rozładowywania napięcia. Nie jest w żaden sposób szkodliwa o ile służy jedynie rozładowaniu napięcia seksualnego (a nie np. stresu), ma zróżnicowany przebieg (nie dochodzi do nadmiernego przyzwyczajenia do konkretnego nacisku, rytuału, który mógłby być trudny do powtórzenia przy stosunku).

Niestety trudno mi wskazać inną poznania swojego ciała, jego reakcji i potrzeb niż masturbacja lub stosunek z partnerką. Rozumiem, że kwestie światopoglądowe są dla Pana przeszkodą, ale w tym względzie polecam rozmowę z przyjaznym spowiednikiem/kapłanem. W Pana przypadku masturbacja jako ćwiczenie i oswajanie się ze swoim ciałem może być jedyną, a na pewno najlepszą drogą do stworzenia związku. Taki argument może być wystarczającym powodem do uzsykania przyzwolenia z punktu widzenia religii.

Ćwiczenia relaksacyjne i oswajanie się z obecnością kobiet na pewno pomogą w opanowaniu nadmiernego podniecenia w ogólnych sytuacjach społecznych. Nie będą jednak wystarczające, by zyskać kompetencje w sytuacjach intymnych.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!

mgr Magdalena Szymalak

Mam 22l zauważyłem że podczas masturbacji członek nie jest dość długo szywny,najwyżej kilkanaście sekund po czym powoli opada.Czy to kwestia podniecenia,może z partnerką było by inaczej.Dodam że jeszcze nigdy nie uprawiałem seksu.Czy jest może na to jakiś środek który pomoże na to,nie chodzi mi tu a żadną viagrę,ale o coś co da trwałe efecty.

Bazując jedynie na Pana opisie trudno powiedzieć gdzie leży przyczyna. Jeżeli kwestia erekcji uległa pogorszeniu (był czas, że było lepiej) i dotyczy to również erekcji nocnych/porannych radziłabym w pierwszej kolejności kontakt z lekarzem, gdyż może to wskazywać np. na zaburzenia układu krążenia. Lekarzem ktorego warto odwiedzić jest zarówno internista jak i urolog. Jeśli nie ma problemów na tym polu, można zacząć rozważać kwestie związane z poziomem podniecenia, stymulacji, nastawienia, czy też Pana oczekiwań. Jeśli po uzyskaniu erekcji nie ma odpowiedniej stymulacji, to stopniowe zanikanie erekcji jest zjawiskiem normalnym. Dopiero jeśli zanika mimo stymulacji możemy się niepokoić. Nie polecałabym w tym momencie żadnych środków. Większość reklamowanych środków jest po prostu nieskuteczna, a te które mają jakieś działanie może "rozleniwić" Pana organizm. Polecam raczej odkrywanie swojego ciała i reakcji, eksperymenty z różnymi bodźcami. Takie treningi mające na celu poprawę długości stosunku czy stymulacji i zwiększenie kontroli nad nimi można dopasować do potrzeb i oczekiwań konkretnego mężczyny podczas spotkań z seksuologiem.

mgr Magdalena Szymalak
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania