Moje doświadczenie

NEUROLOGOPEDA, LOGOPEDA, PEDAGOG
Pracuję z małymi dziećmi od narodzin do wczesnego etapu szkolnego w obszarach związanych z kształtowaniem i rozwojem mowy, ale także szerzej rozumianej komunikacji. Swój rozwój zawodowy oparty na szkoleniach, kursach, webinariach, a także czytaniu literatury wzbogacam o obszary, które pozwalają stworzyć wspólne pole uwagi i zwiększyć motywację do pracy terapeutycznej dziecka. Zajmuję się trudnościami związanymi z karmieniem, opóźnionym rozwojem mowy, nieprawidłową realizacją głosek, rozwojową niepłynnością mówienia, ale także z trudnościami w zakresie umiejętności szkolnych, dziećmi z grupy ryzyka dysleksji. Ponadto wykorzystuję w terapii elektrostymulację logopedyczną, m.in. w pracy z dziećmi z rozszczepami podniebienia. Pracuję także z wykorzystaniem muzyki, ściślej metody jaką jest logorytmika.

Ukończyłam studia z zakresu wczesnej edukacji z logopedią na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Następnie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu podniosłam swoje kwalifikacje na kierunkach logopedia, neurologopedia oraz pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z profilaktyką uzależnień. Te ostatnie choć nie związane ściśle z obszarem terapii logopedycznej dostarczyły mi wiedzy i umiejętności na temat pracy socjoterapeutycznej, poznawczo-behawioralnej, a więc wsparcia psychospołecznego dziecka, jego funkcjonowania w grupie rówieśniczej, spojrzenia holistycznego z uwzględnieniem zaburzeń zachowania, radzenia sobie z emocjami, reagowania na bodźce. Takie spojrzenie pozwala mi uwzględnić inne czynniki mogące stanowić barierę dla rozwoju komunikacji i skierować dziecko do specjalistów dziedzin takich jak psychologia czy integracja sensoryczna. To bardzo ważne by w procesie diagnozy patrzeć na dziecko szerzej, całościowo, by uwzględniać różnorodne czynniki już od okresu prenatalnego.
Z tego też względu w swoich pracach dyplomowych zgłębiałam taką tematykę, jak konsekwencje logopedyczne porodu kleszczowego dziecka, macierzyństwo studentek w kontekście pełnienia wielu ról społecznych, organizacji, rozwoju, a także studium przypadku dziewczynki z rozszczepem podniebienia i ubytkiem słuchu. Mam świadomość zarówno tego, jak ważna jest praca z małym pacjentem, jak również tej kwestii, jak istotną rolę w procesie terapeutycznym pełni cała rodzina - zaangażowanie w działania poza gabinetem oraz w komunikację niewerbalną, jaką wyczuwa dziecko w związku z emocjami rodzica i podejściem do trudności, które je spotykają.

Swoje doświadczenie zawodowe wiążę głównie z dziećmi w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym, z którymi realizowałam m.in. autorski program zajęć "Rytmiczne logofigle". Wspierając animację czasu wolnego oraz rozwijając swoje umiejętności komunikacji i współpracy z małym dzieckiem pełniłam również w latach 2015-2016 rolę wolontariusza Akademii Dziecięcej, poprowadziłam warsztaty w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki w 2015 roku, a w 2024 roku nawiązałam współpracę z Fundacją Iris Village w Toruniu, w ramach której prowadziłam zajęcia logopedyczne stanowiące część projektu "Warsztaty Rodzinne z Fundacją Iris Village".
więcej

Adres

Zacznij od Bacha. Prywatna praktyka neurologopedyczna
Radiowa 18, Stawki , Toruń

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych logopedów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Diagnoza logopedyczna

180 zł

Diagnoza neurologopedyczna

180 zł

Elektrostymulacja warg, języka i podniebienia

500 zł

Terapia logopedyczna


Terapia neurologopedyczna


W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Małgorzata Bach? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Najczęściej zadawane pytania